Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, δοκίμασε κανείς miui rom στο τηλέφωνο;; Λεω να βάλω να δω πως είναι..

Δεν νομιζω να χει βάλει κανείς. Βάλε εσύ κ πεσμας ;)

 

edit:βασικα θα την δοκιμασω κ εγω σημερα

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στα δικά μας τώρα, δε ξέρω τι το έπιασε στα καλά καθούμενα, αλλά ξαφνικά εγώ και 3 μέρες η αυτονομία του άλλαξε ακόμα περισσότερο προς το καλύτερο.

Ο Franco έχει κάνει πολύ καλή δουλειά τελευταία :)

 

Μπορείς να μου πεις αν με τον Franco έχεις dt2w;

Ρωτάω γιατί από το Nexus 4, ξέρω ότι ο Πορτογάλος δεν είναι fan του εν λόγω feature και δεν το βάζει στους kernel του.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις αν με τον Franco έχεις dt2w;

Ρωτάω γιατί από το Nexus 4, ξέρω ότι ο Πορτογάλος δεν είναι fan του εν λόγω feature και δεν το βάζει στους kernel του.

Με Franco είμαι. Μια χαρά παίζει το dt2w (rom cm11)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις αν με τον Franco έχεις dt2w;

Ρωτάω γιατί από το Nexus 4, ξέρω ότι ο Πορτογάλος δεν είναι fan του εν λόγω feature και δεν το βάζει στους kernel του.

Και εδώ μια χαρά με stock rom.. :)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ μια χαρά με stock rom.. :)

Η stock δεν μ' ενδιαφέρει τόσο.

Γνωρίζω ότι στο κινητό προ-υπάρχει το dt2w, αλλά επειδή από την πρώτη στιγμή θα βγάλω την CM11S και θα περάσω Nightly, δεν ήξερα αν θα το χάσω (ίσως να βρίσκεται μέσα στο κώδικα της rom, όπου στις Nightly για το Nexus 4 δεν υπάρχει, ή στον kernel της CM11S, η οποία έχει διαφορετικό από αυτόν στις Nightly και δεν θα υπάρχει και πάλι).

Οπότε με Nightly και Franco θα 'μαι μια χαρά.

 

Σας ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις σας.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το μεσημέρι την miui . την εβγαλα αμέσως μιας κ δεν έχει ελληνικά . έδειχνε τι δούλευε μια χαρά πάντως. Εν τω μεταξύ ξέχασα να πάρω backup πιο πριν μιας κ το είχα σεταρει πολύ καλά. Οπότε ξαναφλασαρα κάτι άλλο για δοκιμή ,την droidkang. Πολυ γρήγορη είναι κ ξεκίνησα στήσιμο.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πρόλαβες να βαλεις την 6.1 η δοκιμάζεις την 6 ?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Πρόλαβες να βαλεις την 6.1 η δοκιμάζεις την 6 ?

 

Δεν προλοβα :lol: Τωρα κατεβαζω να την φλασαρω κ την νεα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλι τη φλασαρα και δεν εκανα καν reboot γιατί δεν θυμομουν αν θέλει gapps.. Φλασαρα να δοκιμασω τη μαμά λοιπον που δεν την έχω τσεκαρει καθόλου.

Δεν πάμε καλά εδώ μου φαίνεται χαχαχαχα..

Link to comment
Share on other sites

κάτοχος λοιπόν κ γω από σήμερα του one 64gb,μπαίνω σιγά σιγά στα βαθιά ,προσπάθησα να κάνω καθαρή εγκατάσταση με τον τρόπο του davout αλλά αντιμετωπίζω προβλήματα 1.το αρχείο της ROM δεν μου το αποσυμπιέζει στον φάκελο data,έτσι το αποσυμπίεσα αλλού κ στην συνέχεια το αντέγραψα στην διαδρομή που περιγράφεται

2.κονσόλα εντολών μετα την εντολή fastboot μου γράφει - fasboot is not recognized as an internal or external command - κάθε βοήθεια δεκτή

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά έκανα update μέσω OTA από 22 σε 25 με TWRP. Απλά πήγαινε στα developer options και ξετσεκαρε την επιλογή να ενημερώνεται η Cm recovery μέσω system update

που στο καλό είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

κάτοχος λοιπόν κ γω από σήμερα του one 64gb,μπαίνω σιγά σιγά στα βαθιά ,προσπάθησα να κάνω καθαρή εγκατάσταση με τον τρόπο του davout αλλά αντιμετωπίζω προβλήματα 1.το αρχείο της ROM δεν μου το αποσυμπιέζει στον φάκελο data,έτσι το αποσυμπίεσα αλλού κ στην συνέχεια το αντέγραψα στην διαδρομή που περιγράφεται

2.κονσόλα εντολών μετα την εντολή fastboot μου γράφει - fasboot is not recognized as an internal or external command - κάθε βοήθεια δεκτή

 

Αν είσαι σε Windoze, κάνε αλλαγή στο φάκελο που βρίσκεται το fastboot, ή βάλε στο PATH, το φάκελο που βρίσκεται το fastboot.

Για να κάνεις αλλαγή στο φάκελο μέσω command line, πατάς cd και το όνομα του φακέλου. Αν δε μπορείς να γράψεις το όνομα του φακέλου γράψε cd και κάνε drag n drop τον φάκελο στο command line.

Αν είσαι σε linux πιθανώς ξέρεις τι φταίει....

Link to comment
Share on other sites

Οποίος θέλει ας δοκιμάσει τις custom ρυθμίσεις που εδώ στην οθόνη μου.

Είναι ρυθμισμένες με βάση το iPhone.

Έβγαλα τις ίδιες φωτογραφίες και στις στο συσκευές και ρύθμισα την οθόνη του ΟPO να έχει την ίδια απόδοση.

Έδωσα ένα κλίκ παραπάνω στα χρώματα για να είναι ακόμα πιο πιστά.

Βεβαίως δεν είναι όλες οι οθόνες ίδιες. Δοκιμάσετε δεν χάνετε τίποτα.

-5, +0,26, +0,2, +42

 

https://flic.kr/p/oBgrGb

 

Το έκανα με βάση τα νούμερα σου. Θεώρησα οτι το πρώτο αριστερά εδώ είναι το πρώτο από πάνω στο One. Για να δούμε. Ευχαριστώ ;)

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να τροποποιήσω το ποστ του οδηγού μου στη σελίδα 44; Αν υπάρχει κάποιο κώλυμα λόγω ημερομηνίας μπορεί κάποιος moderator να μου στείλει το κείμενο μαζί με το bbcode (bold, italics) μέσω pm ή e-mail; Θέλω να προσθέσω μια φράση σχετικά με αυτό που έγραψε ο φίλος για το unzip. Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός τροποποιήθηκε για την έκδοση Cyanogen 33. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΚΑΛΆ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΕΦΑΡΜΟΣΟΥΝ!

 

ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ CLEAN INSTALL (FORMAT) ΣΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ CYANOGEN 33

 

Γιατί να το κάνω;

-Για διαφόρους λόγους μπορεί κάποιος να θέλει να κάνει ένα clean install του λειτουργικού του, στην περίπτωση που για παράδειγμα η συσκευή του δεν δουλεύει σωστά ή δεν παίρνει τις απαραίτητες OTA ενημερώσεις (Over The Air=αυτόματες ενημερώσεις του λογισμικού).

-Πολλά τηλέφωνα που έρχονται από Κίνα κυρίως έχουν περασμένη λάθος ROM (16 Gb αντί για 64 Gb), γεγονός που φαίνεται αν ελέγξετε το storage της συσκευής σας. Στην περίπτωση αυτή πρέπει να flasharete τη σωστή ROM.

 

 

 

Σημειώνεται ότι με την παρακάτω διαδικασία χάνονται όλα τα δεδομένα και οι ρυθμίσεις/τροποποιήσεις (settings, root) κλπ της συσκευής! Επίσης υπάρχει κίνδυνος μη αντιστρεπτής βλάβης του τηλεφώνου σας εφόσον κάποια εντολή δεν περαστεί σωστά! Δε χρειάζεται να ξέρετε τίποτα για recovery, root, xdatoolkit, ο οδηγός χρησιμοποιεί μόνο τη λειτουργία "fastboot" και τη χρήση εντολών από τον υπολογιστή σας. Συνεπώς χρειάζεστε το τηλέφωνο σας φορτισμένο ικανοποιητικά (>80%), έναν υπολογιστή (κατά προτίμηση laptop με γεμάτη μπαταρία ή desktop με ups μην πέσει κανένα ρεύμα) και το καλώδιο που τα συνδέει. Η διαδικασία διαρκεί, αφότου κατεβάσετε τα αρχεία, περί τα 10 λεπτά. Ο τρόπος αυτός φλασαρίσματος της ROM περιγράφηκε αρχικά από το to2c.com λόγω του προβλήματος με τις λάθος ROM στα κινέζικα κινητά και αφορούσε το λειτουργικό Cyanogen 25R για κινητά 64 Gb (παλαιός σύνδεσμος εδώ). Η διαδικασία προσαρμόστηκε από τα μέλη αυτού του forum στην έκδοση Cyanogen 33 και αφορά πλέον τις εκδόσεις 64 Gb και 16 Gb! Ακολουθεί μια λεπτομερής περιγραφή συμπληρωμένη από κάποιες οδηγίες (από αρχάριο) για αρχαρίους που θα την κάνουν ευκολότερη.

 

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ CLEAN INSTALL ROM

 

*** ΠΡΟΣΟΧΗ: Η διαδικασία ενέχει τον κίνδυνο μη αντιστρεπτής βλάβης του τηλεφώνου σας εφόσον δεν πραγματοποιηθεί σωστά και γίνεται με δική σας και μόνο ευθύνη!!! ***

 

1. Πριν κάνουμε οτιδήποτε καλό είναι να έχουμε συνδέσει το κινητό μας μια-δυο φορές με τον υπολογιστή έτσι ώστε να έχει περάσει διάφορους οδηγούς και να το αναγνωρίζει.

 

2. Απαιτείται η μεταφόρτωση δυο αρχείων:

i) Κατεβάστε το Nexus Root Toolkit v1.8.5 από εδώ: http://www.wugfresh.com/nrt/

Το πρόγραμμα το θέλουμε διότι παράλληλα με την εγκατάστασή του, εγκαταθίστανται και κάποιοι απαραίτητοι οδηγοί. Μετά την εγκατάσταση του toolkit, κλείστε το (δε χρειάζεται να διαλέξετε ποιο κινητό έχετε κλπ, πατήστε στο Χ), δε θα το χρησιμοποιήσουμε.

ii) Κατεβάστε το αρχείο της ROM (είναι το ίδιο για 64 Gb και 16 Gb) από ΕΔΩ (για όσους θέλουν να το ψάξουν το αρχείο βρίσκεται στο κάτω τμήμα της σελίδας της Cyanogen: cm-11.0-XNPH33R-bacon-signed-fastboot.zip)

 

3. Αφού κατεβάσουμε τα δυο αρχεία πρέπει να βάλουμε το τηλέφωνό μας σε λειτουργία fastboot. Αυτό επιτυγχάνεται ως εξής:

Κλείστε το τηλέφωνό σας κρατώντας πατημένο το POWER BUTTON μέχρι να νιώσετε τη δόνηση (αφήνετε το POWER). Εν συνεχεία κρατήστε πατημένα ΜΑΖΙ το POWER BUTTON και το VOLUME UP BUTTON μέχρι το τηλέφωνο να ανοίξει και να εμφανιστεί το σήμα fastboot (η φάτσα μιας γατούλας που νομίζω γράφει και fastboot από κάτω). Εν συνεχεία συνδέστε το τηλέφωνο στον υπολογιστή σας μέσω USB. Σημείωση: Η διαδικασία που περιγράφεται στα αγγλικά, περιγράφει πρώτα σύνδεση του τηλεφώνου με τον υπολογιστή και μετά το πάτημα των κουμπιών. Εμένα έτσι δε μου δούλευε και το έκανα με τον άλλο γνωστό τρόπο, όπως το περιέγραψα.

 

4. Κάντε UNZIP το αρχείο cm-11.0-XNPH33R-bacon-signed-fastboot.zip που κατεβάσατε στο φάκελο:

C:\Program Files (x86)\WugFresh Development\data\

Ο φάκελος αυτός ήδη υπάρχει, έχει δημιουργηθεί από το Nexus Toolkit και περιέχει κάποια αρχεία. Μη σας απασχολεί, αποσυμπιέστε το .zip μέσα στο \data. Προς επιβεβαίωση τα αρχεία που πρέπει να περιέχει το .zip σας είναι αυτά που φαίνονται στην εικόνα που επισυνάπτεται.

 

5. Ανοίξτε την κονσόλα εντολών (command prompt) πηγαίνοντας στο Start -> Run και πληκτρολογώντας cmd.exe . Στα Windows 8 πατήστε το πλήκτρο του παραθύρου+R και εκεί πληκτρολογείστε cmd.exe .

 

Στη συνέχεια πληκτρολογείτε: cd C:\Program Files (x86)\WugFresh Development\data

Η εντολή αυτή πρέπει να σας οδηγήσει στον επίμαχο φάκελο. Γράφοντας dir μπορείτε να δείτε ότι βρίσκεστε στο σωστό φάκελο με τα αρχεία της εικόνας.

 

Στη συνέχεια πληκτρολογείστε: fastboot

Αν εμφανιστεί ένα κείμενο με τις διαθέσιμες εντολές είστε στο σωστό δρόμο.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Στη συνέχεια πρέπει να γραφεί μια σειρά εντολών μια-μια και χωρίς λάθη, αλλιώς υπάρχει κίνδυνος να χαλάσει η συσκευή σας! Κάντε αν θέλετε copy/paste της εντολές, μια-μια επιβεβαιώνοντας πάντα το αποτέλεσμα της προηγούμενης και την ορθή σειρά. Το paste στο command prompt γίνεται με δεξί κλικ-> paste/επικόλληση και όχι με control+v! Γράφετε μια-μια τις εντολές περιμένοντας να λάβετε ένα μήνυμα επιτυχίας από την καθεμία. Προσοχή διότι κάποιες από αυτές χρειάζονται περισσότερο χρόνο (όπως η fastboot flash userdata userdata_64G.img ή η fastboot flash userdata userdata.img ανάλογα με την έκδοση που εγκαθιστάτε, βλέπε στη συνέχεια). ΠΡΟΣΟΧΗ στην 7η γραμμή εντολών, διαλέγουμε μια από τις δυο εντολές, ανάλογα με το τηλέφωνο που έχουμε (64 Gb ή 16 Gb)!

 

Οι εντολές είναι:

 

fastboot erase boot

fastboot erase cache

fastboot erase recovery

fastboot erase system

fastboot erase userdata

 

fastboot flash boot boot.img

ΠΡΟΣΟΧΗ: fastboot flash userdata userdata_64G.img (για κινητά 64 Gb) ή fastboot flash userdata userdata.img (για κινητά 16 Gb)

fastboot flash system system.img

fastboot flash recovery recovery.img

fastboot flash cache cache.img

fastboot flash modem NON-HLOS.bin

fastboot flash sbl1 sbl1.mbn

fastboot flash dbi sdi.mbn

fastboot flash aboot emmc_appsboot.mbn

fastboot flash rpm rpm.mbn

fastboot flash tz tz.mbn

fastboot flash LOGO logo.bin

 

Εάν καμία από τις εντολές δε σας έδωσε μήνυμα λάθους, πληκτρολογείστε την παρακάτω εντολή για να γίνει επανεκκίνηση του τηλεφώνου σας:

fastboot reboot

Η επανεκκίνηση μπορεί να διαρκέσει 2-3 λεπτά, οπότε μην ανησυχήσετε!

 

Δυστυχώς δε γνωρίζω τι πρέπει να κάνετε αν κάποια εντολή σας δώσει λάθος. Ίσως να ξαναελέγξετε την ορθή σειρά και να τις ξαναπεράσετε. Το πιθανότερο είναι πως αν κατεβάσετε το σωστό αρχείο, το αποσυμπιέσετε στο σωστό φάκελο και γράψετε τις εντολές σωστά μια-μια όλα θα πάνε καλά και το τηλέφωνο θα είναι σαν καινούριο!

 

Καλή επιτυχία!

 

εχω μπει στο commandpromt ολα οκ στην εντολη για τον φακελο αλλα μολις γραφω τοcd C:\Program Files (x86)\WugFresh Development\data>fastboot δεν το αναγνωριζει. δεν μπορω να συνεχισω την διαδικασια. εκανα το checkμε το dir.

Link to comment
Share on other sites

εχω μπει στο commandpromt ολα οκ στην εντολη για τον φακελο αλλα μολις γραφω τοcd C:\Program Files (x86)\WugFresh Development\data>fastboot δεν το αναγνωριζει. δεν μπορω να συνεχισω την διαδικασια. εκανα το checkμε το dir.

μηπως πειράζει που το program file σε μενα το έχει στα Ελληνικά - Αρχεία εφαρμογων (χ86)

Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορα της nightly αποτην stock?

 

Φαντάζομαι αναφέρεσαι στο cm11 vs 11s

 

Ξεκινάμε από το bootanimation, τη lockscreen (τη lockscreen της στοκ μπορείς να την εγκαταστήσεις και στη nightly) , το theme που έχει η stock, κάποιες εφαρμογές όπως το audio fx (υπάρχουν στη στοκ), το theme showcase (στη στοκ είναι εφαρμογή ενώ στη nightly είναι υπομενου στα settings) και το Gallery (η cm11εχει το Gallery της google) , η κάμερα με το clear view (υπάρχει default στη στοκ αλλά μπορείς να την εγκαταστήσεις και στη nightly). Από την άλλη η nightly έχει συνεχώς updates (σχεδόν καθημερινό build) που προσωπικά το βρίσκω πολύ θετικό. εδω και περίπου 1 εβδομάδα έχω "μετακομισει" στη CM11 +franco kernel

 

 

εχω μπει στο commandpromt ολα οκ στην εντολη για τον φακελο αλλα μολις γραφω τοcd C:\Program Files (x86)\WugFresh Development\data>fastboot δεν το αναγνωριζει. δεν μπορω να συνεχισω την διαδικασια. εκανα το checkμε το dir.

 

cd C:\Program Files (x86)\WugFresh Development\data

 

dir

 

fastboot

 

 

μηπως πειράζει που το program file σε μενα το έχει στα Ελληνικά - Αρχεία εφαρμογων (χ86)

 

Άνοιξε ένα command prompt και ένα file Explorer.

Με τον file Explorer πήγαινε στη διαδρομή C:\Program Files (x86)\WugFresh Development\data

 

Γράψε στο command prompt

cd άφησε ένα κενό και πάρε με το ποντίκι το φάκελο data και σύρε τον στο command prompt εκεί που είχες σταματήσει. Θα σου δώσει ακριβώς το ίδιο αποτελεσμα

 

Δεν τον έχω διαβάσει τον οδηγό αλλά γιατί κάνετε το extract στο program Files και όχι χύμα στο C:?

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βλέπει και να διαχειρίζεται το κινητό τις επαφές τις sim και όχι της google??
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι αναφέρεσαι στο cm11 vs 11s

 

Ξεκινάμε από το bootanimation, τη lockscreen (τη lockscreen της στοκ μπορείς να την εγκαταστήσεις και στη nightly) , το theme που έχει η stock, κάποιες εφαρμογές όπως το audio fx (υπάρχουν στη στοκ), το theme showcase (στη στοκ είναι εφαρμογή ενώ στη nightly είναι υπομενου στα settings) και το Gallery (η cm11εχει το Gallery της google) , η κάμερα με το clear view (υπάρχει default στη στοκ αλλά μπορείς να την εγκαταστήσεις και στη nightly). Από την άλλη η nightly έχει συνεχώς updates (σχεδόν καθημερινό build) που προσωπικά το βρίσκω πολύ θετικό. εδω και περίπου 1 εβδομάδα έχω "μετακομισει" στη CM11 +franco kernel

 

 

 

 

cd C:\Program Files (x86)\WugFresh Development\data

 

dir

 

fastboot

 

 

 

 

Άνοιξε ένα command prompt και ένα file Explorer.

Με τον file Explorer πήγαινε στη διαδρομή C:\Program Files (x86)\WugFresh Development\data

 

Γράψε στο command prompt

cd άφησε ένα κενό και πάρε με το ποντίκι το φάκελο data και σύρε τον στο command prompt εκεί που είχες σταματήσει. Θα σου δώσει ακριβώς το ίδιο αποτελεσμα

 

Δεν τον έχω διαβάσει τον οδηγό αλλά γιατί κάνετε το extract στο program Files και όχι χύμα στο C:?

 

σε ευχαριστώ πολύ όλα καλά,αύριο σειρά έχει το root

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βλέπει και να διαχειρίζεται το κινητό τις επαφές τις sim και όχι της google??

Όταν είσαι στα "άτομα" (επαφές) με επιλεγμένο πάνω το ένα ανθρωπάκι (μεσαίο), πάτα κάτω δεξιά στις τελίτσες και επίλεξε επαφές για προβολή. Εκεί διαλέγεις πχ αν θες να βλέπεις της sim.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

εχω το oneplus αγορασμενο και rootαρισμενο απο κινα και θελω να ρωτησω αν ο μονος χειροκινητος τροπος αναβαθμισης, απο την 25r στην 33r, επειδη δεν μου το βγαζει στις αυτοματες ενημερωσεις, ειναι αυτος που προτεινετε απο τον Davout στη σελιδα 44 η αν υπαρχει κ αλλος? γτ μ φαινεται λιγο επιφοβος καθοτι ειμαι και αρχαριος χρηστης android. η να περιμενω μηπως μου βγαλει αυτοματα την 33r?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

εχω το oneplus αγορασμενο και rootαρισμενο απο κινα και θελω να ρωτησω αν ο μονος χειροκινητος τροπος αναβαθμισης, απο την 25r στην 33r, επειδη δεν μου το βγαζει στις αυτοματες ενημερωσεις, ειναι αυτος που προτεινετε απο τον Davout στη σελιδα 44 η αν υπαρχει κ αλλος? γτ μ φαινεται λιγο επιφοβος καθοτι ειμαι και αρχαριος χρηστης android. η να περιμενω μηπως μου βγαλει αυτοματα την 33r?

 

Χλωμο το βλεπω να ερθει update τωρα,κατι δεν έχουν κανει καλα αυτοι.

Διαβασε προσεκτικα και προχωρα οταν νιωσεις ετοιμος.

Μπορεις επισης να περασεις ενα custom recovery και απο κει να φλασαρεις τη μαμα 33.

5 λεπτα το πολυ θα σου παρει ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχaριστω για τις συμβουλες σου Da_rudakos . θα κρατησω προς το παρον την 25r που καταναλωνει λιγοτερη μπαταρια από την 33r κ αν βγει κατι νεοτερο θα προχωρησω. Thanks a lot...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...