Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιά διαδικασία? να κάνεις ένα account εκεί και όταν φτάσει το τηλέφωνο να τους πληρώσεις για να σου το στείλουν?

Ούτως ή άλλως δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για το τι θα πάρεις από ένα τέτοιο site.

Αν θες να είσαι σίγουρος κάνε ένα κόπο -πάνω από 5 λεπτά δε νομίζω να σου πάρει- και κάνε το account στο mailboxde.com.

Αλλιώς το ρισκάρεις και ό,τι κάτσει.

Έχω ακούσει από άλλους που το πήραν από τέτοιες σελίδες, ότι ήταν το κινέζικο τηλέφωνο το οποίο είχε πάνω ColorOS και ανοίχτηκε η συσκευή πριν την αποστολή και χειροκίνητα της έβαλαν το CM.

Αν δεν έχεις θέμα, πάρ' το από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιά διαδικασία? να κάνεις ένα account εκεί και όταν φτάσει το τηλέφωνο να τους πληρώσεις για να σου το στείλουν?

Ούτως ή άλλως δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για το τι θα πάρεις από ένα τέτοιο site.

Αν θες να είσαι σίγουρος κάνε ένα κόπο -πάνω από 5 λεπτά δε νομίζω να σου πάρει- και κάνε το account στο mailboxde.com.

Αλλιώς το ρισκάρεις και ό,τι κάτσει.

Έχω ακούσει από άλλους που το πήραν από τέτοιες σελίδες, ότι ήταν το κινέζικο τηλέφωνο το οποίο είχε πάνω ColorOS και ανοίχτηκε η συσκευή πριν την αποστολή και χειροκίνητα της έβαλαν το CM.

Αν δεν έχεις θέμα, πάρ' το από εκεί.

 

Εκανα account στο mailbox, αλλα δεν το εχω πολυ με τις διαδικασιες αυτες.

Επισης δεν ξερω κ πως το παραγκελνω κτλ...ασε που δεν εχω κ προσκληση.

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο Post ο οδηγός είναι αναλυτικός, όσο για πρόσκληση πολύ από 'δω θα πάρουμε αύριο invites, σίγουρα θα βρεις ένα.
Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα account στο mailbox, αλλα δεν το εχω πολυ με τις διαδικασιες αυτες.

Επισης δεν ξερω κ πως το παραγκελνω κτλ...ασε που δεν εχω κ προσκληση.

 

Για τα invites κάτι μου λέει ότι μετά το χθεσινό θα μοιραστούν μπόλικα, άρχισε να ανοίγεται η εταιρία. Επίσης ένας φίλος έδωσε ένα χθες δες μήπως είναι ακόμα διαθέσιμο.

Πρώτα απ' όλα πάνε και διάβασε το πρώτο το πόστ, δεν είναι τίποτα.

Με το που κάνεις account στο mailboxde.com σου δίνει διεύθυνση, την οποία βάζεις στο shipping address, και στο billing βάζεις τη δικιά σου κανονικά. Βρίσκεις ένα invite. Κάνεις την παραγγελία σαν να είσαι στη Γερμανία. Διαλέγεις τη γερμανική σημαία κάτω δεξιά, βάζεις τα πράγματα που θες στο καλάθι. Πατάς checkout διαλέγεις τις σωστές διευθύνσεις και προσέχεις να έχει tickαρισμένο το "διαφορετική διεύθυνση αποστολής" (δεν θυμάμαι πως το έχει στα αγγλικά εκεί) διαλέγεις Standard τρόπο αποστολής και κάνεις την παραγγελία.

Σε βγάζει στη σελίδα του paypal. Πληρώνεις κανονικά και περιμένεις.

Μόλις φτάσει το πακέτο σου στο mailboxde σου έρχεται e-mail και σου ζητάνε να τους πληρώσεις και να διαλέξεις πως θες να στο στείλουν στην Ελλάδα. Πληρώνεις και εκεί και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο Post ο οδηγός είναι αναλυτικός, όσο για πρόσκληση πολύ από 'δω θα πάρουμε αύριο invites, σίγουρα θα βρεις ένα.

 

Από που θα πάρουμε την πρόσκληση?

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ, αν γυρίσεις λίγες σελίδες πίσω θα δεις invites χρησιμοποιημένα. Αν εννοείς ποιός θα μας δώσει την πρόσκληση, θα μας τη δώσει η εταιρία σε αυτούς που απάντησαν σε ένα ερωτηματολόγιο που έστειλε με mail. Edited by johnnie_
Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ, αν γυρίσεις λίγες σελίδες πίσω θα δεις invites χρησιμοποιημένα. Αν εννοείς ποιός θα μας δώσει την πρόσκληση, θα μας τη δώσει η εταιρία σε αυτούς που απάντησαν σε ένα ερωτηματολόγιο που έστειλε με mail.

 

σιγα μην προλαβω να παρω προσκληση. :p

δεν μπορω να ειμαι και με F5 ολη την ημερα στο thread. :P

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελένεσαι κιόλας.

Θα προλάβεις, γράψε και στην υπογραφή σου ότι χρειάζεσαι invite και να στο στείλουν σε προσωπικό μήνυμα, πιθανότατα κάποιος θα το δει αύριο και θα σου στείλει.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις επειδη εκανα ακυρωση την παραγγελια μου,σε ποσες μερες επιστρεφουν τα χρηματα στην καρτα?στο paypal επιστραφηκαν.

Γιατι πηγα να κανω καινουργια παραγγελια και δεν μπορουσα γιατι δεν ειχα τα απαιτουμενα χρηματα μεσα στην καρτα.Η προσκληση μου ληγει αυριο το πρωι.

Μπορω να χρησιμοποιησω καποιου αλλου(του πατερα μου ας πουμε)την καρτα, την ωρα που σου ζηταει πληρωμη?Θα εχω κανα προβλημα μετα?

Υ.γ. πολυ διαδικασια για ενα κινητο... :cry:

 

EDIT: τα χρηματα επιστραφηκαν μεσα σε 3 εργασιμες μερες μεσα στην καρτα.

Edited by physionick
Link to comment
Share on other sites

Πόσες ημέρες μετά την παραγγελία το στέλνουν το κινητό συνήθως;
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Πόσες ημέρες μετά την παραγγελία το στέλνουν το κινητό συνήθως;

 

Αν μιλάς για τη γνωστή μέθοδο με την οποία παραγγέλνουμε σχεδόν όλοι εδώ μέσα ( απο το site της OnePlus και μετά μέσω MailBoxDe από Γερμανία Ελλάδα) τότε θέλει δύο μέρες από Αγγλία (όπου βρίσκεται η αποθήκη της εταιρίας στην Ευρώπη) μέχι την Γερμανία. και μετά σχεδόν μια εβδομάδα για να έρθει στα χέρια σου. Το δικό μου έφτασε την προηγούμενη Παρασκευή Γερμανία και το έστειλαν μέσω UPS (την οποία εγώ επέλεξα) Ελλάδα. Την Δευτέρα

19/01 το έστειλαν και προφανώς η UPS το φέρνει οδικώς (μη πω με τα πόδια) και μου λέει πιθανή άφιξη 26/01. Σας στέλνω και την πορεία του κινητού μου έτσι για να σας πείσω πως πέρα όλων των άλλων αγοράζουμε κινητό πολυταξιδεμένο :lol:

Αγγλία ----> Γερμανία: https://drive.google.com/file/d/0B_gvtz4QjtIfNnNuM1ZkMzBWaUk/view?usp=sharing

Γερμανία -----> Ελλάδα (μέχρι τώρα...): https://drive.google.com/file/d/0B_gvtz4QjtIfNm9GWTlyaVMwb3c/view?usp=sharing

Δεν ξέρω για σας, εγώ πάντως δεν έχω πάει εκεί που έχει πάει ήδη το κινητό μου, πριν ακόμα το πιάσω στα χέρια μου.

Edited by trancer9
Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

10 ημέρες, 02/01/2015 παραγγελία και παραλαβή στην Αθήνα 12/01/2015. Express από OnePlus και με UPS από mailboxde.
Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παίδες ερώτηση...που μπορούμε να βρούμε θέματα για την κινηταρα εκτος απο το play store???ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ εκανα την παραγγελία παρασκευή απογευμα ,δεύτερα το έστειλαν τριτη ηταν στο mailboxde την τεταρτη έφυγε απο Γερμανία και σαν εκτιμηση μου δίνει την τέταρτη που έρχεται χωρίς να αποκλείεται και νωρίτερα, ία σας ενημερωσω
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ρωτάω ποτέ το στέλνουν για Γερμανία. Το παρήγγειλα Τρίτη και ακόμη δεν έχω email ότι έφυγε για mailboxde.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Την Τρίτη έγιναν χιλιάδες παραγγελείες, μπορεί να αργήσει λίγο παραπάνω.. Έχω ακούσει να φεύγει πακέτο μετά από 10 μέρες..

Περίμενε μέχρι Δευτέρα.. δεν πιστεύω να πάρει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Απλά λέω μήπως είναι κάποιο άλλο λάθος και περιμένω άδικα.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω λιγο, ο μονος τροπος για να το παραγκειλω απο το oneplus.net ειναι να γινει η διαδικασια μεσω γερμανιας να παει κ μετα ελλαδα? Η υπαρχει καποιος ποιο αμεσως να ερχεται απευθειας ελλαδα?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω λιγο, ο μονος τροπος για να το παραγκειλω απο το oneplus.net ειναι να γινει η διαδικασια μεσω γερμανιας να παει κ μετα ελλαδα? Η υπαρχει καποιος ποιο αμεσως να ερχεται απευθειας ελλαδα?

 

επειδή δεν στέλνουν Ελλάδα, ο μόνος τρόπος που μπορείς να το αποκτήσεις είναι αυτός (δηλαδή με post forwarding) ή αν έχεις κάποιο γνωστό να το πάρει αυτός και μετά να στο ταχυδρομήσει ο ίδιος. Αλλά είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα εκτός του ότι θα τον βάλεις και σε κόπο.. η τιμή δεν αλλάζει.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος αγχώνεται αν έβαλε σωστά τα στοιχεία του mailboxde για να παραγγείλει το OPO,

μόλις άλλαξε η κατάσταση της παραγγελίας μου σε processing και μου άλλαξαν τη διεύθυνση βάζοντας σαν ονοματεπώνυμο το όνομά μου με το ID και το Mailboxde.com e.K. είναι σε παρένθεση από κάτω..

Απ ότι φαίνεται ξέρουν και το διόρθωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις ποσο βγαινει τελικη τιμη με ολα τα εξοδα ταχυδρομιου + το κινητο κτλ?

343 χτες το πήρε στα χέρια του φίλος, δεν πήρε θήκη κτλπ μόνο την συσκευή έτσι

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...