Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λιγο feedback στο λαο...Εδωσα την παραγγελια μου στις 8/10 το μεσημερι, μου εστειλε μηνυμα η mailboxde στις 16/10 το απογευμα οτι ηρθαν και σημερα εγινε complete το status στο επισημο site.

 

Πολλες η ημερες που καθηστερησε,μηπως ειχες επιλεξει την απλη αποστολη?

 

Όντως. Εγώ το παρήγγειλα 16/10 και σήμερα 20/10 έγινε complete στο επίσημο site. Ελπίζω να πάρω σύντομα email από mailboxde... αν έβαλα σωστά τα στοιχεία μου :lol::lol::p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως. Εγώ το παρήγγειλα 16/10 και σήμερα 20/10 έγινε complete στο επίσημο site. Ελπίζω να πάρω σύντομα email από mailboxde... αν έβαλα σωστά τα στοιχεία μου :lol::lol::p

 

συνηθως φευγει απο oneplus μετα απο 2 ημερες.

Link to comment
Share on other sites

Όντως. Εγώ το παρήγγειλα 16/10 και σήμερα 20/10 έγινε complete στο επίσημο site. Ελπίζω να πάρω σύντομα email από mailboxde... αν έβαλα σωστά τα στοιχεία μου :lol::lol::p

 

απλό ή express διάλεξες από την one plus?

Link to comment
Share on other sites

Πολλες η ημερες που καθηστερησε,μηπως ειχες επιλεξει την απλη αποστολη?

 

Ειχα επιλεξει απλη αποστολη και μου το αλλαξαν μονοι τους σε express. Ημουν οριακα στο παραθυρο που εδιναν για την κανονικη αποστολη(7-10 εργασιμες). Απλα ειπα να το γραψω επειδη σε ολους ερχεται πολυ γρηγορα. Να επιβεβαιωσω και τον κανονα...

Link to comment
Share on other sites

Ειχα επιλεξει απλη αποστολη και μου το αλλαξαν μονοι τους σε express. Ημουν οριακα στο παραθυρο που εδιναν για την κανονικη αποστολη(7-10 εργασιμες). Απλα ειπα να το γραψω επειδη σε ολους ερχεται πολυ γρηγορα. Να επιβεβαιωσω και τον κανονα...

 

Που το είδες οτι στο άλλαξαν σε express?

Link to comment
Share on other sites

Για την Αθήνα, ίσως η UPS (5-7 business days) να είναι η καλύτερη επιλογή, για επαρχία όμως υποψιάζομαι οτι το Deutsche Post Weltpaket - Priority (4 business days) θα είναι γρηγορότερο...

 

Ο Shuffle εδώ έχει έναν "οδηγό" επιλογής/διαφορών της κινέζικης & official/international έκδοσης

 

update: Τελικά, η UPS από Γερμανία > Αθήνα χρειάζεται 3 εργάσιμες ενώ η DHL Premium WeltPaket τουλάχιστον 5 εργάσιμες, οπότε δεν βλέπω λόγο να μην επιλέξει κάποιος την UPS...

 

Czech Post - Registered Mail, Insured up to 35 EUR 9,42 EUR 12,22 EUR

Deutsche Post - Small Package, Insurance up to 35 EUR 10,89 EUR 13,69 EUR

Deutsche Post - Small Package, Insurance up to 100 EUR 12,67 EUR 15,47 EUR

Deutsche Post - Small Package, Insurance up to 200 EUR 14,46 EUR 17,26 EUR

Deutsche Post Weltpaket - Priority, Insurance up to 500 EUR 14,61 EUR 17,41 EUR

UPS Standard - Insurance up to 500 EUR 16,98 EUR 19,78 EUR

Deutsche Post - Small Package, Insurance up to 400 EUR 18,03 EUR 20,83 EUR

 

Μόλις μου έφτασε και εμένα mail από mailboxde... τι να διαλέξω για πάτρα; UPS;

 

Κάποιος είπε ότι για κάποιο λόγο το Deutsche Post Weltpaket - Priority που είναι και φτηνότερο ίσως είναι πιο γρήγορο για επαρχία...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αν έχει κάποιος ένα invite για το one+ παρακαλώ να μου στείλει ένα pm.Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Δεν έχει νόημα να ζητάτε invites, όταν μας έρθουν το γράφουμε άμεσα καθώς λήγουν σε 24 ώρες συνήθως.

 

Απλά πρέπει κανείς να παρακολουθεί από κοντά το νήμα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έφτασε και εμένα mail από mailboxde... τι να διαλέξω για πάτρα; UPS;

Κάποιος είπε ότι για κάποιο λόγο το Deutsche Post Weltpaket - Priority που είναι και φτηνότερο ίσως είναι πιο γρήγορο για επαρχία...

 

Η διαφορά (χρηματική) είναι ασήμαντη και η DHL χρειάζεται (στανταράκι) 8-10 μέρες.

Go with UPS - θα το έχεις Πάτρα σε μια βδομάδα ακριβώς

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Που το είδες οτι στο άλλαξαν σε express?

 

Φαινεται αν δω το order απο το λογαριασμο μου στο site τους. Η αποδειξη που πηρα λεει standard, ενω το τελευταιο μηνυμα της Oneplus οτι ολοκληρωθηκε η παραδοση λεει express.

Link to comment
Share on other sites

Κιεγώ Pending Shipment από Παρασκευή 17/10. Εντωμεταξύ όσο είσαι σε αυτό το status σε αφήνει να διορθώσεις Shipping, Billing. Μήπως έχουμε βάλει λάθος στοιχεία κάπου? Τα δικά μου είναι:

 

Shipping Address

Vas*** Pras***

Mailboxde.com e.K. - Vas*** Pras***, ID *****

Äussere Weberstr. 57, 02763, Zittau

Zittau, Sachsen, 02763

Germany

T: +30693*******

 

Shipping Method

Select Shipping Method - Standard

 

Billing Address

Vas*** Pras***

Thes*** & Klim*** 15

Nea *******

Athens, Attiki, *******

Greece

T: +30693*******

 

 

Payment Method

PayPal

Payer Email:

vprasinos@gmail.com

 

όπου *** τα στοιχεία μου που έχουν συμπληρωθεί σωστά σύμφωνα με το 1ο post...

 

Τα στοιχεία μας είμαι σίγουρος ότι έχουν μπει κάλα Ίσως να μην βοήθησε το γεγονός ότι προέκυψε Σαββατοκύριακο. Για να δούμε.. για billing address έβαλα το γερμανικό εγώ

Link to comment
Share on other sites

Τα στοιχεία μας είμαι σίγουρος ότι έχουν μπει κάλα Ίσως να μην βοήθησε το γεγονός ότι προέκυψε Σαββατοκύριακο. Για να δούμε.. για billing address έβαλα το γερμανικό εγώ

 

Και εγώ αγορά 17/10 και έχει κολλήσει σε Pending shipment. Πάνε οι ελπίδες να το έχουμε αυτή την εβδομάδα!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια πρόσκληση. Θα προτιμήσω κάποιο παλιό και ενεργό μέλος. Ας στείλει και πμ αφού γράψει εδώ παρακαλώ. Ευχαριστώ

 

Αν η πρόσκληση αφορά το 64αρι και είναι ακόμα διαθέσιμη θα το εκτιμούσα.

 

Ευχαριστώ

Trust NO ONE!
Link to comment
Share on other sites

Πριν καν έρθει το μηχάνημα ξεκίνησα τις αγορές αξεσουάρ. Παρακάτω σας δίνω τα λινκς της θήκης και του γκλάς που αγόρασα, περιμένω εντυπώσεις και προτάσεις για περαιτέρω αξεσουάρ.

 

θήκη: OWBOY SHELL SLIM PELOSI SANDSTORE SKIN CASE FOR ONEPLUS ONE SMARTPHONE

Link: http://www.ebay.com/itm/COWBOY-SHELL-SLIM-PELOSI-SANDSTORE-SKIN-CASE-FOR-ONEPLUS-ONE-SMARTPHONE-/171398201905?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item27e8210231

Διάβασα ότι είναι πραγματικά αρκετά λεπτή και έχει την ίδια ύφη με το sandstone του back cover του κινητού.

 

Glass: Nillkin NEW 9H Hardness tempered glass Screen Protector For OnePlus One+ A0001

Link: http://www.ebay.com/itm/Nillkin-NEW-9H-Hardness-tempered-glass-Screen-Protector-For-OnePlus-One-A0001-/151335649038?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item233c4ebf0e

Comments: Δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία με glass protectors, μπορεί να μου πει κάποιος εάν είναι καλό και αν υπάρχει κάποιο τρικ για την σίγουρη και ασφαλή τοποθέτηση;

Link to comment
Share on other sites

Μια πρόσκληση για το 64αρι και εδώ αν υπάρχει παρακαλώ στείλτε μου σε pm. Πόσο βγαίνει τελική με μεταφορικά για Ελλάδα ή Ολλανδία?
Link to comment
Share on other sites

Comments: Δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία με glass protectors, μπορεί να μου πει κάποιος εάν είναι καλό και αν υπάρχει κάποιο τρικ για την σίγουρη και ασφαλή τοποθέτηση;

Πολλα βιντεο στο youtube - δες, είναι ευκολο.-

Πόσο βγαίνει τελική με μεταφορικά για Ελλάδα ή Ολλανδία?

299ε + ταχυδρομικά

Μέχρι Ολλανδία, γύρω στα +10ε θα είναι (αποστέλλει κατευθείαν η OnePlus, από UK)

Μέχρι Ελλάδα, + 20 ευρώ ακόμα (φτάνοντας τα 330 περιπου, τελική τιμή)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια οποιος μπορει τον παρακαλω πολυ μια προσκληση και σε μενα σας ευχαριστω εκ των προτερων!

αν μπορειτε παρακαλω στειλτε την με pm!!1

Link to comment
Share on other sites

350 δολαρια αυτη τι στιγμη ειναι 275 ευρα παντως...επεσε το δολαριο ολιγον τι!

Τι στοιχίζει 350 δολλάρια?

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

350 δολαρια αυτη τι στιγμη ειναι 275 ευρα παντως...επεσε το δολαριο ολιγον τι!

$349 το 64αρι στο επισημο site ;)

Δεν παει έτσι αρχηγέ, σε μας τους "Ευρωπαίους" το επίσημο, πουλάει σε ευρώ.-

299 ευρώ λοιπόν στοιχίζει (στην Γερμανία και αλλού) και δεν υπάρχει λόγος "μετατροπής" ισοτιμίας...!

 

Μπορείς να δεις όλες τις τιμές πωλησης (στις 16 χώρες) "πειράζοντας" το σημαιάκι κάτω δεξια στην αρχική σελίδα

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Το θεριό με πςρίμενε σήμερα μόλις γύρισα από την δουλειά. Με κάνει να σκέφτομαι πόσο άδικα έχω δώσει μερικές χιλιάδες ευρώ για τις προηγούμενες συσκευές μου...
Link to comment
Share on other sites

Δεν παει έτσι αρχηγέ, σε μας τους "Ευρωπαίους" το επίσημο, πουλάει σε ευρώ.-

299 ευρώ λοιπόν στοιχίζει (στην Γερμανία και αλλού) και δεν υπάρχει λόγος "μετατροπής" ισοτιμίας...!

 

Μπορείς να δεις όλες τις τιμές πωλησης (στις 16 χώρες) "πειράζοντας" το σημαιάκι κάτω δεξια στην αρχική σελίδα

Εννοείται ότι θα είναι fixed η τιμή του για την αγορά της Ευρώπης...

Link to comment
Share on other sites

Για να με περιμένει και εμένα κάποια στιγμή, θα εκτιμούσα ένα invite :) Με τον τρόπο αποστολής είχα κόλλημα μέχρι τώρα αλλά διαβάζοντας, κυρίως στο φόρουμ εδώ, ότι όλα είναι οκ, έφυγε και αυτό. Σας χαιρετώ και επίσημα τέλος, αν και είμαι χρόνια μέλος, αυτό είναι το πρώτο μου μήνυμα!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...