Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα Windows είναι πολύ απλά και εύχρηστα για κάποιον που μπαίνει στον κόσμο των smartphones. Πιο συγκεκριμένα, το Lumia 630 είναι ποιοτικό και απροβληματιστο. Αξίζει την τιμή του. Android θα σου πρότεινα σε λίγο πιο ακριβή συσκευή, πως το Motorola Moto G, το οποίο επίσης είναι αξιόλογο για την τιμή του.
Link to comment
Share on other sites

Κατά την άποψη μου αξίζει η συσκευή με χίλια.Εγώ θα σου πρότεινα το Nokia Lumia 625 στα 139 ευρώ από τα καταστήματα Γερμανός. Για αυτά τα μοντέλα δεν νομίζω να πέσουν και άλλο η τιμές τους. Το καλοκαίρι από την cosmote με ανταλλαγή μιας οποιασδήποτε λειτουργικής συσκευής έπαιρνες το 630 στα 100 ευρώ και το 625 στα 120 ευρώ. Τα windows ειδικά η έκδοση 8.1 είναι πάρα πολύ καλή χωρίς περιττές εφαρμογές και φρου φρου και αρώματα που έχουν τα android.

 

Υ.Γ. Συγριτικά το 630 υπερτερεί μόνο στην οθόνη απο το 625 επειδή έχει clear black και ότι θα έχεις δυο sim αν επιλέξεις το δίκαρτο. Το 625 έχει

 

1. (υποκειμενικό) καλύτερα bezels design

2. 4g

3. Μεγαλύτερη οθόνη,

4. Καλύτερη ποιότητα κατασκευής (και το 630 έχει καλή ποιότητα κατασκευής αλλά όχι όσο το 625)

5. Led flash

6. Μπροστινή κάμερα

7. Χαμηλότερο sar

Edited by Jeetkunedo
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η βασική τους διαφορά είναι ότι του 4 μπορείς να το χρησιμοποιήσεις παντού, ενώ στο 3 δεν γίνεται αυτό. Το software υποστηρίζει κάποιες στάνταρ εφαρμογές.

Δες και μερικά βίντεο στο youtube, γράφοντας spen note 3 και 4 αντίστοιχα.

Πάντως για θέματα σημειώσεων κλπ, μια χαρά καλυμμένος είσαι με το 3, σε κάτι φωτογραφίες και τέτοια αν θυμάμαι καλά έγκειται η διαφορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

για ποια εκδοση του zenfone λες.

υπαρχουν διαφορετικες εκδοσεις ram/rom/mah. δωσε link

 

Zenfone 5 1,6 2ram 8 rom

Edited by Episkeptis

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

επειδή βρίσκομαι στο εξωτερικό ο πατέρας μου θέλει να πάρει ένα τηλέφωνο που να μπορεί να χρησιμοποιεί για να επικοινωνεί μαζί μου me BBM / Viber .

Δεν είναι ιδιαίτερα tech savvy ούτε έχει καμία απαίτηση πέρα απo το να τρέχει της παραπάνω εφαρμογές χωρίς να κολλάει ι και να έχει αυτονομία τουλάχιστον 1 μέρα .

ψάχνω ότι πιο απλό στη χρήση υπάρχει . προυπολογισμός περίπου στα 150

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Ειμαι σε αναζητηση tablet.

Θα ηθελα να εχει λειτουργια τηλεφωνου και ενσωματωμενο GPS.

Μεχρι στιγμης εχω βρει το Samsung Galaxy TAB 4 T-235 στα 180€ περιπου.

Προτεινετε κατι αλλο;

Ειμαι διαθεσιμος να δωσω μεχρι 200€.

 

Να 'στε ολοι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Το Lenovo A680 που εφερε ο Γερμανος στα 99 Ευρω,αρκει να εχει σιγουρα 1GB ram.Και το Doogee DG310 στα ιδια λεφτα που θα ερθει τις επομενες μερες απο Ελληνα εισαγωγεα.

Και αυτο

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/143310-lenovo-a328-dark-blue

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όους τους χρήστες του φόρουμ...Ο πάροχος που είμαι πελάτης εδώ και κάτι χρόνια, μου δίνει δώρο ένα από τα παρακάτω τηλέφωνα:

1. Motorola moto g

2. LG l fino

3. Lenova A869

Καθότι άσχετος από τις καινούργιες τεχνολογίες στα κινητά (το κινητό που έχω είναι ένα αρχαίο samsung E 350 E), θα ήθελα τα "φώτα" σας..

Σημείωση: η χρήση που προβλέπεται να του κάνω δεν θα είναι "βαριά". Θέλω να βγάζει καλές φωτογραφίες, να αντέχει η μπαταρία και να μην "τα παίξει" σ' ένα χρόνο!!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όλες τις απαντήσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Mάχη για την αγορά καλού κινητού..

Με δεδομένο ότι κοιτάμε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ από 5,2 ως 5,5 ''' , και

ενδιαφέρομαι για το καλύτερο σε: οθόνη, ποιότητα φωτογραφίας και βιντεο, ποιότητα κλήσης (receiver, ήχος), μουσική από τα ηχεία του αλλά και από τα ακουστικά, ποιότητα wifi. Απαραίτητο το ράδιο.

 

ενδιαφέρομαι λιγότερο για: αυτονομία

καθόλου για: επιδόσεις, root κλπ πειράγματα, μνήμες επεξεργαστές κτλ., bezels, βάρος διαστάσεις κτλ.

 

τέλος dual sim και card slot δεν μας χαλάνε αλλά και δεν είναι απαραίτητα...

 

τι προτείνεται μεταξύ των 2 και φυσικά αν υπάρχει αντίπαλος στο ίδιο εύρος τιμής και όχι πάνω από των 2 αυτών

από WIND ή eshop Ελλάδα ή Ευρώπη, ή και Κινέζο δεν μας πειράζει...

γενικά προτείνεται ότι θέλετε με τα παραπάνω κριτήρια αλλά πολύ δύσκολα θα έπαιρνα samsung δεν την πάω...

Edited by Jopar
αντιπαθειες...; no sammy

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

δωσε λιγο παραπανω παρε 2ghz/16gb storage

 

+1000

Αν και η τσέπη είναι δική σου, πιστεύω πως δεν αξίζει για αυτή τη διαφορά να μείνεις στο "βασικό" εκτός αν ανάλογα χαμηλες είναι και οι απαιτήσεις σου.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Το find 7 a είναι το καλύτερο από αυτά τα 2. Επίσης πολύ καλή πρόταση και το oneplus one.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

και τα δυο πολυ καλα........... το sony χάνει κατά κόρον όμως οτι αφορά support στην χώρα μας (ειδικά εγγύηση είναι σαν να μην την εχεις)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω και είμαι πολύ ευχαριστημενος. Το πήρα στα χρήματα που λες από το kaizershop της Ομονοίας, αν και τώρα απ ότι είδα δε υπάρχει στη σελίδα του.

Δεν έχω προσέξει κάτι άσχημο, όλα δουλεύουν ρολόι, αυτονομία μεγάλη σταθερότητα, πριν καμιά βδομάδα έκανε και ένα update στο λειτουργικό αυτόματα από τη samsung μόνο αν βρεις την έκδοση με τα 16gb , είναι λίγο ακριβότερη αλλά εμένα με τα 8gb βλέπω πως επειδή χρησιμοποιώ πολλές εφαρμογές είναι κάπως οριακή η κατάσταση.

Δες εδώ και ένα screenshot που τράβηξα μόλις τωρα, δε έχει πρόβλημα στις ταχύτητες πιάνει όσο του δώσεις.

http://www.speedtest.net/my-result/a/1031855672

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...