Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάρε ένα μεταχειρισμενο 5αρι τώρα που τα δίνουν όλοι, δες, άμα σου αρέσει καλώς αλλιώς το δίνεις πάλι και δεν χάνεις και πολλά λεφτά....

Ότι και να σου πούμε εμείς αν δεν δεις κάτι μόνος σου, αν δεν αντιμετωπισεις πρόβληματα και τα λύσεις μόνος σου τότε δεν θα έχεις γεύση...

Προσωπικά εγώ δεν την πάλεψα 1-2μερες που κράτησα στα χέρια μου αλλά δεν είχα και την όρεξη να ασχοληθώ ίσως γτ ήμουν και προκατειλημενος...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάλι όταν κοιτούσα για αγορά τάμπλετ, μπήκα στον πειρασμό να δω και τα ipad. Και μεταχειρισμένο το έβρισκα σε καλή τιμή. Αλλά όταν είδα τι διαδικασία χρειάζεται για να μεταφέρω αρχεία από/προς το τάμπλετ, ή ότι για να συνδέσω το τάμπλετ σε τηλεόραση κ.λ.π. ήθελα και ένα διαφορετικό (και συνήθως πανάκριβο) καλώδιο, το άφησα πίσω μου και πήρα αντρόιντ. Αυτό έγινε πέρυσι τον Φλεβάρη. Το καλοκαίρι ήλθε ο ξάδελφος από Σουηδία με ένα Ipad Air το οποίο του είχαν δώσει από την δουλειά. Καλό δεν λέω και από ταχύτητα έσκιζε, αλλά έλα που πήγε να πάρει το καλωδιο για να το συνδέσει στην τηλεόραση και του ζητούσαν 40€! Συν του ότι δεν είχε άλλη θύρα πλην από την μία που ήταν για τα πάντα, φόρτιση, μεταφορά, σύνδεση όλα σε ένα.

Αυτό το μηχάνημα δεν είναι για εμένα.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Θέλει ο πατέρας μου ενα κινητό με πλήκτρα να έχει δυνατό ήχο κλήσης για να το ακούει όταν χτυπάει και να μπορεί να βάλει και το δικο του ήχο κλήσης απο mp3 κομμάτι.

Του είχα πάρει ενα samsung των 20 ευρώ αλλά αποτυγχάνει σε όλα τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

κάτι δύσκολο ζητάς......... ίσος επειδή χρειάζεται να εχει κάποιος την συσκευή ώστε να πει την γνώμη...........

απο οτι διαβάζω πχ αυτό έχει δυνατό ηχείο και παίρνει mp3

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/kinita/dual-sim/Turbo-X-G1-Black-D03.htm

 

αλλα πανε να το δεις απο κοντα αν κανει αυτα που θελεις.........

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψαχνω smartphone με οσο το δυνατον καλυτερη καμερα. Τιμη να κρατηθει οσο πιο χαμηλα μπορουμε. Σκεφτομουν για το xperia M αλλα ακουω αρνητικα σχολια για την καμερα. Αν εχετε να προτεινετε κατι, παρακαλω.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις υψηλές απαιτήσεις τη νύχτα, δες το Lumia 630. Βγάζει πολύ καλές ημερήσιες (για την τιμή του)
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε παντως να το δουλεψεις 1-2 μερες πριν το αλλαξεις.Που ξερεις μπορει και να σε βολεψει.
85.....ochocinco
Link to comment
Share on other sites

Στην θέση σου θα πήγαινα στο Ζ3 compact με λίγα παραπάνω χρήματα που είναι καλύτερο από όλα τα προηγούμενα που είπες από την στιγμή που το Note παραείναι μεγάλο για τα γούστα σου
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα το g2 επειδή έχει πολύ καλύτερη μπαταρία από το νεξους, η κάμερα είναι καλύτερη καθώς και τα χρώματα στην οθόνη. Το νεξους κερδίζει μεν λίγο σε ταχύτητα αλλά πιστεύω ότι δεν αξίζει τόσο πολύ για να το προτιμήσεις σε σχέση με το g2. Το g3 απ την άλλη λόγω της QHD ανάλυσης έχει κάποια σκαλωματα και είναι πιο ενεργοβορο, αρα πάλι το g2 υπερτερεί σε μπαταρία. Συν το ότι είναι το πιο φθηνό άρα εξοικονομείς και αρκετά χρήματα
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά μετά από χρόνια σε διάφορες συσκευές και πλατφόρμες το note 3 είναι ίσως η πιο ολοκληρωμένη πρόταση.

Δοκίμασε το σαν συσκευή μερικές ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

To Z3 δεν το βρίσκεις σε κατάστημα με δόσεις λίγο πάνω από τα 380, ξεφεύγει κατά πολύ δυστυχώς.

Το G2 μάλλον θα πάει ως πρώτη επιλογή, καθώς το G3 που ήταν στην κορυφή δεν το βρίσκω πουθενά κάτω από 450 με δόσεις...

Εκτός κι αν βρεθεί κανά άλλο παραπλήσιο με αυτά στα χρήματα που θέλω

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω καινούριο τηλέφωνο είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δυο μπορείτε να μου πείτε ποιο είναι καλύτερο από τα δυο;Την έχω πάθει με LG αλλά έχω ακούσει καλά λόγια για το g3 ενώ το nexus είναι google.Θα ήθελα λίγη βοήθεια στο ποιο να διαλέξω. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εδώ και 4 χρόνια είχα ένα LG p500 που αλλάζοντας πολλές φορές ROM την πάλευε, αλλά πλέον θα χρειαστώ νέο μιας και αυτό έγινε bricked...

 

Καταρχήν το Budget είναι Max 150 ευρώ, η χρήση θα είναι απλή,κάνα βιντεάκι youtube, καμιά ταινιούλα και καθόλου έως λίγο παιχνίδια(δεν το θέλω για παιχνίδια).

 

Με ενδιαφέρει να έχει

 

τουλάχιστον 1 GB ram , το LG που είχα είχε 512MB και σου έσπαγε τα νεύρα, και εν έτη 2014 δεν αξίζει να έχεις κάτι λιγότερο από 1 GB.

 

Η οθόνη θα προτιμούσα από 4,6" και πάνω,

η κάμερα δεν με απασχολεί,

dual sim δεν με απασχολεί,

4G δεν με απασχολεί

 

Αυτό που ψάχνω στην ουσία είναι 1GB με όσο το δυνατόν καλύτερο επεξεργαστή και οθόνη στα 150 ευρώ

 

Είχα σκοπό να κοιτάξω σε κινέζικα site,αλλά το ρίσκο να πέσω σε κάτι ελαττωματικό ή να βγάλει πρόβλημα στην πορεία και να το στείλω πίσω και πάει λέγοντας με αποθαρρύνει, για να μην αναφέρω το ενδεχόμενο να είσαι άτυχος και να περάσει τελωνείο.

 

Αν και είπα budget 150, το μόνο μέχρι στιγμής που με ενθουσιάζει είναι το Moto G αλλά με βγάζει εκτός budget

http://www.skroutz.gr/s/5083685/Motorola-Moto-G-4G-8GB.html

Edited by alexakos7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εδώ και 4 χρόνια είχα ένα LG p500 που αλλάζοντας πολλές φορές ROM την πάλευε, αλλά πλέον θα χρειαστώ νέο μιας και αυτό έγινε bricked...

 

Καταρχήν το Budget είναι Max 150 ευρώ, η χρήση θα είναι απλή,κάνα βιντεάκι youtube, καμιά ταινιούλα και καθόλου έως λίγο παιχνίδια(δεν το θέλω για παιχνίδια).

 

Με ενδιαφέρει να έχει

 

τουλάχιστον 1 GB ram , το LG που είχα είχε 512MB και σου έσπαγε τα νεύρα, και εν έτη 2014 δεν αξίζει να έχεις κάτι λιγότερο από 1 GB.

 

Η οθόνη θα προτιμούσα από 4,6" και πάνω,

η κάμερα δεν με απασχολεί,

dual sim δεν με απασχολεί,

4G δεν με απασχολεί

 

Αυτό που ψάχνω στην ουσία είναι 1GB με όσο το δυνατόν καλύτερο επεξεργαστή και οθόνη στα 150 ευρώ

 

Είχα σκοπό να κοιτάξω σε κινέζικα site,αλλά το ρίσκο να πέσω σε κάτι ελαττωματικό ή να βγάλει πρόβλημα στην πορεία και να το στείλω πίσω και πάει λέγοντας με αποθαρρύνει, για να μην αναφέρω το ενδεχόμενο να είσαι άτυχος και να περάσει τελωνείο.

 

Αν και είπα budget 150, το μόνο μέχρι στιγμής που με ενθουσιάζει είναι το Moto G αλλά με βγάζει εκτός budget

http://www.skroutz.gr/s/5083685/Motorola-Moto-G-4G-8GB.html

 

Με την διαφορά του Moto G με του Moto G 2014 να είναι στα ~5 ευρώ θα σου έλεγα να κάνεις υπομονή κάνα μήνα να μαζέψεις άλλα 50 ευρώ και να αγοράσεις το 2014, αλλιώς είναι σαν να πετάς τα λεφτά σου. :O

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι να πάρω το πρώτο μου smartphone (ω ναι, υπάρχουμε κι εμείς οι λάτρεις των κλασσικών κουμπιών, αλλά δυστυχώς αυτά με κουμπιά είναι πιο ακριβά από smartphone!). Ο φίλος μου μου πρότεινε να πάρω το Nokia lumia 630 το οποίο αυτή τη στιγμή είναι στα 120 ευρώ. Επειδή το παλιό μου κινητό ακόμα την παλεύει, λέω να το καθυστερήσω λίγο. Αυτά που θέλω να ρωτήσω είναι τα εξής: 1) Υπάρχει πιθανότητα το επόμενο τρίμηνο να πέσει η τιμή του, να βγουν κάποια πιο καινούρια κλπ; Ή αν γίνει αυτό με συμφέρει να πάρω το πιο καινούριο έστω και με διαφορά τιμής; 2) Τα windows που έχουν τα Nokia είναι εύχρηστα; Θα μου προτείνατε να προτιμήσω κάτι με android; Ο φίλος μου μου είπε οτι τα android έχουν αρχίσει να έχουν προβλήματα.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει ιδέα από τα δύο κινητά ας πει καμία γνώμη

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 είναι εξαιρετικά. Προτιμώ το vickmall προσωπικά, αλλά και τα 2 θα σε ικανοποιήσουν.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

θα πρότεινα και εγώ το vickmall, έχω κάνει αρκετές αγορές από εκεί και ήταν άψογοι. Και σε εξυπηρέτηση μια φορά τους χρειάστηκα και μου έστειλαν νέο τηλέφωνο με το που είδαν στο τράκινγ το δέμα μου (επιστροφή) να εμφανίζεται στο σύστημα των ΕΛΤΑ.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα από τα δυο αλλά από όσο διαβάζω, αν δεν είσαι και πολύ του σκαλίσματος πάρε το Asus, αν "το 'χεις" με το σκάλισμα μπορείς να πας και στο Coolpad.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Γεια

Θέλει μια θεία να αγοράσει κινητό με μεγάλη οθόνη, λόγω όρασης.

Τι υπάρχει αξιόπιστο, στις 5 ίντσες ως 170 ευρώ?

χρήση απλή τηλεφώνου.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...