Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγω φιλε σε αύτα τα 3 τηλέφωνα εχΩ κολησει πιστεύω οτΙ τ nexus ειναι χειρότερο σε ολο πλην ελάχιστης μεγαλύτερης ταχυτητας αλλά τ g2 σε μπαταρία πολυ πολύ καλο ενώ τ g3 απλά δεν υπάρχει με μόνο μειονέκτημα την απλά καλή μπαταρία τοΥ που βγάζει απλά την ημέρα !
Link to comment
Share on other sites

Λογικοτατο. Να δω που θα βρει αυτονομία εκτος του 1320.

 

Είπαμε, 720, 735. Άλλωστε ουσιαστικά υπάρχει μόνο ένας κατασκευαστής. Πχ στο ois που θα βρει??

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θελω κινητο με τουλάχιστον τα παρακάτω χαρακτηριστικά: Dual SIM, Κάμερα τουλάχιστον 5MP, GPS, στις διαστάσεις περίπου των παρακάτω κινητών + να είναι από τα επώνυμα κινητά και όχι κινέζικο λόγω εγγύησης + τιμή έως 145 ευρώ.

Βρήκα ΝΟΚΙΑ 630 DS 128 ευρω στο Mediamarkt και το Alcatel one touch idol 2 mini 144 ευρω στο Εshop.

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/NOKIA-Lumia-630-Dual-Sim-Black-Smartphones-%CE%91%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B7-Media-Markt,99452,397537,1310999.html?langId=-18

 

http://www.e-shop.gr/alcatel-ot-idol-mini-2-slate-gr-p-TEL.008837

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6255&idPhone2=6131

Ποιο να αγοράσω ή προτείνεται κάποιο αλλο με αυτά τα χαρακτηριστικά έως 145 ευρώ;

Edited by kkkk
Link to comment
Share on other sites

note 3 και sony z2

 

To Noτε παραείναι μεγάλο για τα γούστα μου, ενώ το Sony Z2 θα με ενδιέφερε πολύ, πλήν όμως δεν μπορώ να βρώ κατάστημα με δόσεις που να το προσφέρει έστω κοντά στην τιμή των άλλων. Και ακόμα και τα 380 για το G3 είναι ταβάνι δυστυχώς...

 

Φίλε Kounx το Νexus όμως θα λάβει την μεγαλύτερη υποστήριξη από τα 3 και αν εξαιρέσεις τα MP της κάμερας δεν βλέπω κάποια άλλη σημαντική απόκλιση στα χαρακτηριστικά τους, από την άλλη βέβαια δεν είμαι και ο πιο σχετικός, μιλώντας πάντα για το G3 με τα 16 GB...

Edited by johnakis25
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δουλέψει το alcatel και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη, αλλά το 630 που έχω δουλέψει αξίζει ένα ένα τα ευρώ του. Επίσης έχει και clear Black display φίλτρο οθόνης αλλά και 8gb χώρο αποθήκευσης.
Link to comment
Share on other sites

Mε ποιο κινητο να ανταλλαξω το note 3?Θα το εχω τα Χριστουγεννα στα χερια μου μιας και η αδερφη μου θα παρει το note4 αλλα δεν με βολευει το μεγεθος...
Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

Πλέον οι ναυαρχίδες είναι πιο μεγάλες από το note 4. Πχ nexus 6, huawei mate 7 κτλ. Ήρθε η στιγμή που έγινε κσι αυτό!
Link to comment
Share on other sites

200 ευρώ για το κάθε ένα κατάλαβα εγώ. Και για το πρώτο μπορεί να δώσει λίγο παραπάνω λέει.

αν είναι για το καθένα έδωσα αρκετά καλές λύσεις, αν είναι και για τα δύο μαζί ουτοπικα πράγματα ζητάει

Link to comment
Share on other sites

με ενδιαφερει να ειναι πιο μικρο σε μεγεθος για να με βολευει,ποιο θεωρειται οτι ειναι καλυτερο γυρω στις 5 ιντσες?
Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ρε παιδια το nokia lumia 530 ειναι πιο κανουργιο και θα παρει windows 9 γι'αυτο δεν μπορς να αποφασισω

 

Αν πάρει το Lumia 530 Windows 10 θα πάρει και το 520, έτσι και αλλιώς η τριετία που θα υποστηρίζει η Microsoft το 520 τελειώνει αρχές 2016, τα 10 θα έχουν κυκλοφορήσει μέχρι τότε.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν νομίζω αν και έτσι όπως το έγραψε αυτό αφήνει να εννοηθεί. αλλά ένα "και" αλλάζει το νόημα..χαχα
Link to comment
Share on other sites

με ενδιαφερει να ειναι πιο μικρο σε μεγεθος για να με βολευει,ποιο θεωρειται οτι ειναι καλυτερο γυρω στις 5 ιντσες?

 

στης 5 ίντσες

huawei honor 6, zte nubia z7 mini , xiaomi mi3, HTC One (M8)(αν και λογο ηχείον δεν το λες και μικρο) ,Xiaomi Mi 4, Huawei Ascend P7

 

αυτα είναι κάποια κινητά της προκοπής στης 5 ίντσες

 

μετα παμε 5,2

xperia z2/z3 (αν και λογο bezels εχει σχεδον διαστασεις του note 3), lg g2 , Motorola Moto X

 

κάπου εδω τελειώνουν η επιλογές σου (οσο αφορα μια συσκευή της προκοπής)

Link to comment
Share on other sites

Ημουν αρκετα επιφυλακτικος με τις IOS συσκευες, μεχρι που επιασα μια στα χερια μου για λιγες ημερες. Μιλαω για το ipad mini.. Μου φανηκε αρκετα καλο, και δε μπορω να καταλαβω γιατι ολοι ( μαζι με εμενα ) βριζουμε την Apple.

 

Σε ολα τα benchmarks τα iphone 6/plus και Ipad Air 2 εχουν τις πρωτες θεσεις, αν οχι την 1η. Η τιμη ειναι βεβαια λιγο τσιμπημενη..

 

Ακομα και τα κλειδωματα που εχουν οι IOS συκσευες, με ενα jailbreak ερχονται στα ισια τους.. Κανω λαθος;

 

Υπαρχει browser που παιζει flash, και το Itunes ειναι μια συνηθεια..

 

Δε ξερω μονο αν μπορεις να συνδεσεις micro usb stick στο κινητο.. Δε ξερω βασικα αν γινεται αυτο το πραγμα και στα android..

 

 

Τι πιστευετε;

 

 

 

** Εδω να πω, οτι τοσα χρονια ειμαι με ενα n8 symbian, και ποτε μου δεν ειχα εμπειρια απο android.. Ισως αν ειχα μια εβδομαδα και μια android συσκευη, να ειχα αλλη αποψη.. Το μονο android ειναι ενα samsung s duos της κοπελας μου, που δεν ασχολουμαι γιατι ειναι παλιο και κολλαει αρκετα.. **

Link to comment
Share on other sites

οτι εισαι σε λαθος περιοχη του φορουμ :rolleyes:

 

+1

 

+ απο την στιγμή που δεν βλέπεις διαφορές ανάμεσα στα δυο λειτουργικά (ελλείψεις του ios συγκεκριμένα) σημαίνει πως αυτό που ζητάς απο μια συσκευή είναι άκρος περιορισμένο

 

εγω λόγο δουλειάς χρησιμοποιώ αρκετά ios συσκευές (δεν αναφέρω το που δουλεύω για να μην το κάνω και διαφήμιση) αλλά για προσωπική χρήση android only..... Και σε tablet full windows only

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω και το S5 που επίσης μια χαρά της προκοπής είναι.

 

και αυτό ναι, απλός πρέπει λίγο να ασχοληθεί με το software για να μην εχει παράπονα

Link to comment
Share on other sites

Κουτσά στραβά στο iOS θα την πάλευα, είχα το iPod Touch 2G για 1.5 χρόνο, αλλά αυτό το iTunes ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ότι πιο αντιπαραγωγικό έχει κυκλοφορήσει για μεταφορά αρχείων σε συσκευή ever. Αν πας σε υπολογιστή που δεν το έχει απλά καμία ελπίδα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοιτάω για ένα κινητό (κινέζικο) στα 100 με 150 (το πολύ) ευρώ και θέλω αν είναι δυνατόν να έχει τα εξής χαρακτηριστικά.

 

Οθόνη 5 και άνω

Μπατάρία όσο το δυνατόν πιο μεγάλη διάρκειας

δίκαρτό

gps

κάμερα μπρος και πίσω.

 

Όποιος έχει να μου προτείνει τι να δω. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...