Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι και πιο οικονομικό .... Τα samsung ακόμα κολλάνε (όπως ένα ace2 που είχα παλιότερα) ή οχι ; Το note δεν νομίζω. Αλλα όντως η εμπειρία χρήσης του nexus ειναι ανώτερη ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν και nexusakias θα πήγαινα είτε στο 6 plus γιατί όντως φέτος η Apple έκανε ένα μεγάλο βήμα είτε όπως προείπαν σε note 4 όπου πραγματικά είναι μια κατηγορία μόνο του. Η οθόνη του είναι αξία θαυμασμού και το πενάκι αν το μάθεις απλά κάτι μαγικό. Το nexus φέτος για πολλούς λόγους με άφησε ασυγκίνητο.. Η στο τοπ iPhone η στο τοπ android. Κάτι G3 ούτε για πλάκα μέσα στη σύγκριση αυτή. Αν και δεν θες κινεζικό θεωρώ vfm σε αυτή τη κατηγορία το νέο xiaomi note pro..

 

 

Το 6+ με 64 giga πάντως δεν το φέρνουν τα γνωστά κατάστηματα. Θελει παραγγελία ή skroutz και ανεβαίνει σε τιμη

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η καρδιά μ λέει s5.Αλλα δεν ξερω αμα υπάρχει σημαντικός λόγος για να μην το παρω κ να προτιμησω καποιο αλλο

Συγγνώμη αλλά πριν ελάχιστες μέρες δεν άνοιξες ένα θέμα,στο οποίο και εγώ και πολλά άλλα παιδιά σου ειπαμε την γνώμη μας,και κατεληξες στο g3 το οποίο από ότι μας είπες το πήρες κιόλας? Αν έχεις πραγματικό ενδιαφέρον για κάποια συσκευή,οκ να σου πούμε την άποψη μας και συγγνώμη κιόλας.Αν όχι θεωρώ ότι το να ανοίγουμε ίδια θέματα έτσι άσκοπα είναι τουλάχιστον περιττό.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά πριν ελάχιστες μέρες δεν άνοιξες ένα θέμα,στο οποίο και εγώ και πολλά άλλα παιδιά σου ειπαμε την γνώμη μας,και κατεληξες στο g3 το οποίο από ότι μας είπες το πήρες κιόλας? Αν έχεις πραγματικό ενδιαφέρον για κάποια συσκευή,οκ να σου πούμε την άποψη μας και συγγνώμη κιόλας.Αν όχι θεωρώ ότι το να ανοίγουμε ίδια θέματα έτσι άσκοπα είναι τουλάχιστον περιττό.

 

Εχω για το σ5.Το οτι το πήρα το έγραψε ο αδελφός μου.Τωρα το ειδα δεν το ειχα πάρει χαμπάρι.Συγγνωμη πάντως :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Όπως σας έγραψα, του κόλλησε η Huawei, κάναμε μια έρευνα, υπάρχουν στο budget που διαθέτει, είναι στις προδιαγραφές του και διαβάσαμε και καλά σχόλια. Τι λέτε; Είναι δοκιμασμένα;

 

huawei ειναι μια μεγαλη εταιρεια........... αλλα και τημες δεν ειναι χαμηλές........ σε αυτα τα χρηματα δεν περνει τπτ καλο..... ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ

 

κάνα Huawei Honor 3C αν βρει καλός ποιο κάτω να μην κατέβει........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ψαχνω για ταμπλετ εως 150€ απο ελλαδα. Δεν με νοιαζει αν ειναι κινεζικο. Εχετε να προτείνεται καποιο;

 

ΥΓ. Να ειναι τουλαχιστον 8 ιντσες.

Edited by spu8as
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο κινέζικο κινητο android μεχρι 200ε? Θέλω 5.0 inch οθονη και καλή κάμερα. Σαν αξιοπιστο site μου προτειναν το minideal, αν ξέρετε και καποιο άλλο με ενδιαφερει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Είμαι σε φάση αναζήτησης νέου Tablet. Τώρα έχω το ipad mini το οποίο θέλω να δώσω. Είμαι ανάμεσα στα παρακάτω Samsung Galaxy Tab Active 8'' T365, Sony Τablet Xperia Z (LTE) Black και Samsung Galaxy Note P605 10.1'' LTE Black. Τα κινητά που έχω είναι ένα Νote 3 και ένα S4 mini. Η χρήση του Tablet θα είναι κυρίως για email σε εξωτερικό χώρο και με αρκετή ταλαιπωρία. Το καλοκαίρι επίσης θα αξιοποιείται και ως gps σε βάρκα προφανώς μέσα σε θήκη. Τι θα λέγατε ανάμεσα στα συγκεκριμένα?

 

Σόρρυ αν postara την ερώτηση σε λάθος σημείο του forum?

Link to comment
Share on other sites

xiaomi mi3 16gb, p7, umi zero, z7 ποιο ειναι καλυτερο?

 

mi3 λογο snapdragon (camera μέτρια ομος να ξέρεις για αυτο ανέφερα και το z7 mini της zte )

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω νέο θέμα και αφού τα δεδομένα μοιάζουν...ψάχνω δίκαρτο smartphone για φίλο,μέχρι 200 ευρώ.Θέλει να είναι android,να μην είναι μεγαλύτερο από 5'',να μην κολλάει και να έχει μεγάλη αυτονομία διότι λόγω δουλειάς μιλάει πολύ στο τηλ.

Του πρότεινα Moto g 2nd gen, Lenovo A859, HTC Desire 516 και Alcatel one touch idol x(16gb)αν αποφασίσει να κάνει μια υπέρβαση 30 ευρώ.

Τι λέτε;;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.. Καλησπέρα στην παρέα..

 

Ενδιαφέρομαι για κινητό με τιμή περί τα 250€.. Η πιο συνετή επιλογή είναι το g2 όμως επειδή χρειάζομαι χώρο τα 32GB πάνε ψηλά.

Λοιπόν θέλω προτάσεις είτε από Κίνα είτε από εδώ(που δεν τον κόβω κιόλας) με τα εξής χαρακτηριστικά:

5+ Οθόνη

Μεγάλη Μπαταρία

Καλό GPS(Άρα πάμε Snap,Kirin,Intel)

Με μεγάλο χώρο δηλαδή 32GB++

 

Στα συν να έχει υποστήριξη από community και να είναι dual sim.

 

Κάποιες επιλογές που έχω δεί είναι.

Xiaomi Mi3

Honor 6

Nubia Z7

Zenfone 2

 

Όλα κάπου υστερούν και κάπουν κερδίζουν.. Η αλήθεια είναι πως πιο κόντα στις ανάγκες μου είναι το Mi3 αλλά επείδη θεωρείται ήδη παλιό μοντέλο (Mi4,Mi Note)φοβάμαι μην δεν αξίζει πλέον η αγορά του.

 

Υ.Γ. Υπάρχει και η επιλογή υπομονής κανά μήνα ακόμα σε περίπτωση που ξέρουμε οτί περιμένουμε κάποιο τουμπανάκι!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

αρκετα σας ζαλισα αλλα εχω μια τελευταία ερωτηση THL5000 vs Z7 mini πριν την τελικη επιλογή. Για το πρωτο διαβαζω θεματα με το gps αλλα εχει μια μπαταρια τερας ενω το δεύτερο πολλα θετικα σχολια εκτος κατι ψιλα με το youtube
Link to comment
Share on other sites

αρκετα σας ζαλισα αλλα εχω μια τελευταία ερωτηση THL5000 vs Z7 mini πριν την τελικη επιλογή. Για το πρωτο διαβαζω θεματα με το gps αλλα εχει μια μπαταρια τερας ενω το δεύτερο πολλα θετικα σχολια εκτος κατι ψιλα με το youtube

 

z7mini μπορει να εχει μετρια μπαταρια αλλα σε ολα τα αλλα ειναι αψογο τουλάχιστον... ενω το αλλο λιγο απο εδω λιγο απο εκει............

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.. Καλησπέρα στην παρέα..

 

Ενδιαφέρομαι για κινητό με τιμή περί τα 250€.. Η πιο συνετή επιλογή είναι το g2 όμως επειδή χρειάζομαι χώρο τα 32GB πάνε ψηλά.

Λοιπόν θέλω προτάσεις είτε από Κίνα είτε από εδώ(που δεν τον κόβω κιόλας) με τα εξής χαρακτηριστικά:

5+ Οθόνη

Μεγάλη Μπαταρία

Καλό GPS(Άρα πάμε Snap,Kirin,Intel)

Με μεγάλο χώρο δηλαδή 32GB++

 

Στα συν να έχει υποστήριξη από community και να είναι dual sim.

 

Κάποιες επιλογές που έχω δεί είναι.

Xiaomi Mi3

Honor 6

Nubia Z7

Zenfone 2

 

Όλα κάπου υστερούν και κάπουν κερδίζουν.. Η αλήθεια είναι πως πιο κόντα στις ανάγκες μου είναι το Mi3 αλλά επείδη θεωρείται ήδη παλιό μοντέλο (Mi4,Mi Note)φοβάμαι μην δεν αξίζει πλέον η αγορά του.

 

Υ.Γ. Υπάρχει και η επιλογή υπομονής κανά μήνα ακόμα σε περίπτωση που ξέρουμε οτί περιμένουμε κάποιο τουμπανάκι!!:lol:

 

Honor 6, εξαιρετική πρόταση, καλοφτιαγμένο και με δυνατά χαρακτηριστικά. Υπογράφω.

“I think therefore I am – don’t bet on it!” What’s his point? :O
Link to comment
Share on other sites

Χμμ ρωτα όμως αν το 3g είναι μόνο data και voice ισως να μην κανει για τηλεφωνήματα

 

Ευχαριστω για το ενδιαφερον!τελικα δεν χρειαστηκε να ρωτησω γιατι κατεληξε στο samsung galaxy tab 4 8.0!

Link to comment
Share on other sites

Πουλησα το mi3 μου κ ηθελα μια συσκευη πλεον που να την εχω μονο για κλησεις, chat, mail και χρηση gps στις αθλητικες δραστηριοτητες μου!

 

στην ουσια θελω να κοψω χρονο απο την ασκοπη πλοηγηση, που γινεται ασυναισθητα οταν το τηλεφωνο ειναι (και κατανταει..) προεκταση του χεριου!! Οποτε δε θα φορτωθει, παρα μονο με messenger, viber, mail, youtube, strava.

 

καλυτερα μη προτεινετε συσκευες με mtk επεξεργαστες, καθως εχω ασχημη εμπειρια απο Jiayu G5 ,συν οσα διαβαζω εδω..

 

εχω δει το Samsung S4 mini σε πορτοκαλι στα 200 ευρω, το οποιο εχει μια χαρα διαστασεις στα 12.5 υψος με 6.1 πλατος.. μη παμε παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτα που έδειξες θα προτιμουσα το lenovo.

 

Δες και το LG G Pad 8.

 

Παρατηρώ παντως οτι το myphone δεν εχει πολυ "κίνηση" όσων αφορά τα tablets. Αν δεν βιάζεσαι, ρώτα και στο thelab.gr, ασχολούνται περισσοτερο με τα tablets.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...