Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειμουν λιγο πριν παρω το g2 εμαθα για τα σημαντικοτερα προβληματα που διαθετει μετα απο καποιους μηνες βγαζει κιτρινιλες η οθονη αλλοι λενε για το σημα και το gps....

αν το ψαξεις σε φοροθμ του εξωτερικου και εδω στην ελλαδα θα δεις για τα προβληματα που λενε...

το καλο ειναι πως εχει απο τις πιο δυνατες μπαταριες μεγαλη οθονη....

αλλα και τεχνικους που ρωτησα κινητο απο 6μηνο και πανω κυριως αν εχει περασει ενα καλοκαιρι λογω της πολυ ζεστης εχουν προβλημα στις οθονες και κιτρινιζουν.εχω πελαγωσει και εγω και δεν ξερω τι να παρω...

καλο ειναι να λεμε τα προβληματα γιατι δεν το πληρωνουμε και λιγα...

τωρα μερικοι το εχουν ενα μηνα και λενε δεν εχουν προβλημα με την οθονη ψαξε λιγο να δεις...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπως λέει και το θέμα ψάχνω απλό κινητό, όχι αφής με 5αρα κάμερα και φλας.

Όπου το φλας να μπορεί να χρησιμοποιηθεί για φακός.

Στο 515 δεν γίνεται.

Στο S5611 δεν ξέρω αν γίνεται.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμουσα το z2 στα 330.

 

Αν δε θες να δώσεις τόσα, το G2 εχει καλύτερη οθόνη/επεξεργαστή/μπαταρία απο P7, το P7 εχει καλύτερη κάμερα, καλύτερη ποιότητα κατασκευής και παίρνει micro sd.

 

Μαλλον το G2 είναι συνολικά καλύτερο, αλλα για εμενα τα 16GB (μικτα) χωρις επέκταση ειναι deal-breaker, οπότε θα προτιμούσα το P7 αν έμπαινα στο δίλημμα (που δε θα έμπαινα, θα αγοραζα το Ζ2).

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θα δωσω σε λιγες μερες το νοτη τον τριτο note 3 αν κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Σκέφτομαια οπως ειναι λογικο για το note 4. Βοηθηστε ποιο να διαλεξω απτις 2 εκδοσεις και γιατι? Θα ηθελα το δικαρτο αλλα ειναι πολυ ακριβο γενικαααα ειναι ακομα πανακριβα ολα. Θελω δυνατη καμερα ταχυτητα ναχει σουπερ οθονη θα θελα να ειναι κ αδιαβροχο αλλα μπορω να το παραβλεψω.. εχετε καποιο αλλο? Αλλα θελω κ να μ πειτε ποια εκδοση ειναο η καλυτερη

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα.

Ενδιαφερομαι για αμμεση αγορα κινητου το πολυ μεχρι 300 ευρω και ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο. Τι προτεινετε μεταξυ των δυο ή και καποιο αλλη αξιολογη επιλογη. Ευχαριστώ

 

Βάλε αλλά 25 και πάρε το z2.

Link to comment
Share on other sites

στης περισσότερες περιπτώσεις κοπέλες θέλουν....... λεπτό, όμορφο , καλή camera (ειδικά selfie camera) και να μην κολλάει

 

ασκητη, εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν κι εγω το 535 για 2η συσκευη...και σημερα ειδα το vodafone smart max 4 προσφορα στα 129 με επιπλεον hd οθονη ,4g και 13 αρα καμερα.. ιδεες??,
Link to comment
Share on other sites

Περσινό θέμα, αλλά ας καταθέσω τη γνώμη μου, μιας και διάβασα για Tianhe.

 

Πήρα σε προσφορά το Tianhe H8, το έχω λίγες εβδομάδες, και είμαι ικανοποιημένος για τα λεφτά που έδωσα. Που και που σκάει κανας browser, δεν ξέρω αν φταίει το hardware ή το software, αλλά κατα τ'άλλα όλα μια χαρά. Δεν νομίζω ότι θα έπαιρνα 8πύρηνο και 6ιντσο αν δεν υπήρχε κάποια τρελή προσφορά. Και φυσικά, πήρα το ρίσκο (αγοράζοντας μια άγνωστη μάρκα από Κίνα) και (προσ)εύχομαι να μη χαλάσει γρήγορα το κινητό..

Link to comment
Share on other sites

όλα δεν μπορείς να εχεις,.. καλή camera κλπ κλπ έχει το p7 αλλά μέτρια αυτονομία, το θέματα του g2 σου ανέφεραν πριν, το z2 όλα καλά και όμορφα, χάνει αρκετά από camera όμως,. Από μένα πάρε από έξω το one plus one, απο οτι κατάλαβα είναι το μοναδικό που θα σε καλύψει σε αυτά τα λεφτά
Link to comment
Share on other sites

Το LG l90. Ακριβώς σε αυτά τα λεφτά. 135 με μεταφορικά το πήρα. Δοκιμασμένο, τεσταρισμένο. Έχω και το LG g2 που το πήρα 150 ευρώ παραπάνω και πραγματικά δεν βρίσκω Τόσες διαφορές στην απόδοση. Παίρνει κάρτα μνήμης, έχει αποσπώμενη μπαταρία, 8 MP κάμερα κτλ. Πραγματικά πολύ καλό κινητό.
Link to comment
Share on other sites

μπηκα στο σκρουτζ και βρηκα 2 καταστηματα kaizer..ενα βρισκεται πανεπιστημιου 67και το αλλο στην οδο Γ΄ Σεπτεμβρίου 35..τι διαφορα εχει το ενα με το αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Επιλογή συσκευής λέγεται η ενότητα οπότε ανάλογα ερωτήματα είναι άκυρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Με λιγο γαργαλημα το g2 μπορει να εχει μια απο τις καλυτερες καμερες.

Απο μενα G2 που ειναι καλο vfm αλλα αν μπορεις παρε την εκδοση με τα 32gb

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Με λιγο γαργαλημα το g2 μπορει να εχει μια απο τις καλυτερες καμερες.

Απο μενα G2 που ειναι καλο vfm αλλα αν μπορεις παρε την εκδοση με τα 32gb

 

Ναι G2 και την 32αρα έκδοση για να μην έχεις θέματα σε βάθος χρονου.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,

Ο κολλητος μου ψαχνει κινητο με 200 ευρω, περα απο τα γνωστα, μπαταρία, επεξεργαστή, μνημη κτλ τον ενδιαφέρει ειδικότερα το πολύ καλό gps.

Τι προτείνετε; Ευχαριστώ

 

Στα 200 πάρε το Mi3 της Xiaomi. Περσινό μοντέλο αλλά παίρνει όλες τις αναβαθμίσεις και βάλε. Αξίζει και σαν GPS δεν έχει βγάλει προβλήματα./

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πήρα φορα ας βρουμε και μια συσκευη για την γυναικα απο Κίνα κλασικά με budget 150ε ουτε σεντς παραπανω. Οπωσδηποτε 2gb ram...

 

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

καταρχην,θεματα με την οθονη του g2,νομιζω οτι εχουν λυθει με νεες παρτιδες.

πολλοι βεβαια τα λιωνουν καθως φορτιζουν και παιζουν παιχνιδια και βαρια μαλιστα,πολυ κακο αυτο.

επειτα μην ξεχνας και κατι πολυ θετικο,εχει το καλυτερο σερβις.καμια σχεση με arvato που θα σε κανει να κλαις αν παθει κατι συσκευη σου,ασε που κυνηγανε πολυ το θεμα να τα βγαζουν κι εκτος εγγυησης συσκευες και φορτωνουν το προβλημα στον αγοραστη.

οσο για το p7,αστο.

το ειχα παρει πριν καιρο.

περα του οτι το κοψιμο του δεν με βολεψε,αυτες οι γωνιες,φαντασου οτι το g2-3 με βολεψαν πολυ περισσοτερο κι ας ηταν μεγαλυτερα,τα χαρακτηριστικα του δεν με πειθουν,αρκετα αδυναμο...αλλους τους αφησε ικανοποιημενους,εμενα οχι.παιχνιδια με σπασιματα,lag σε πολλα σημεια ακομα και στην γρηγορη πληκτρολογηση.ανοιγμα εφαρμογων σαφως με καθυστερηση εναντι του g2 που ειναι πιο αμεσο.

επειδη εχει καλη κατασκευη?να το βρασω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...