Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας παιδιά τι κάνετε? Μέτα από πολύ καιρό επιτελούς σκέφτομαι να αλλάξω κινητό και είμαι ανάμεσα στα 3 που ανέφερα. Το budget είναι μέχρι 300 ( τιμές skoutz ). Έχω μια αγάπη προς το S4 αλλά από ότι βλέπω είναι πλέον πολύ πίσω από τον ανταγωνισμό. Εσείς τι προτείνετε ?

 

Kαλησπέρα. Για μένα σε αυτά τα λεφτά το g2 είναι μονόδρομος. Οθονάρα, μπαταριάρα, πολύ καλή κάμερα και πιο smooth απ'το S4.

Just my 2 cents..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για κινά δεν ψήνομαι να σας πω την αλήθεια. Η αντιπροσωπία της LG ξέρουμε άμα είναι καλή? Το λέω γιατί ένα φιλαράκι πήρε από το skoutz ένα S4 έβγαλε πρόβλημα μετά από καιρό στην πλακέτα και σε 3-4 μέρες το έφτιαξαν. Α και κάτι ακόμα ξέρετε άμα θα υποστηρίζει το android 5 το S4 και το Ζ1 έχω ακούσει ότι θα αναβαθμιζονται.
Link to comment
Share on other sites

Για κινά δεν ψήνομαι να σας πω την αλήθεια. Η αντιπροσωπία της LG ξέρουμε άμα είναι καλή? Το λέω γιατί ένα φιλαράκι πήρε από το skoutz ένα S4 έβγαλε πρόβλημα μετά από καιρό στην πλακέτα και σε 3-4 μέρες το έφτιαξαν. Α και κάτι ακόμα ξέρετε άμα θα υποστηρίζει το android 5 το S4 και το Ζ1 έχω ακούσει ότι θα αναβαθμιζονται.

 

βασικα ειναι η μοναδικη αντιπροοπεια στην ελλαδα η οποια ειναι καλη (και samsung αν και συντομα μετακομιζετε αραβατο και αυτη ετσι μας μενει η lg μονο)

α ναι αν σου φτανουν 10 gb χωορου χωρις επεκταση εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Καντε ενα τσεκ και δειτε που ειναι το Α8

 

http://www.androidbenchmark.net/cpumark_chart.html

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδα διαστασεις lumia 1520 με τις 6 ιντσες. οποτε προσανατολιζομαι λογω μεγεθους να μη παρω το νεξους 6. υπαρχει δυνατοτητα εδω στην ελλαδα εστω κ απο σκρουτζομαγαζα να αποκτησουμε συσκευη οπως π.χ. samsung galaxy s 4 αλλα τη google play edition?? ωστε να υπαρχει αμεση ενημερωση οταν βγαινει η νεα εκδοση κ να μην ειναι κ τοσο πανακριβη η συσκευη; οπως το νεο νεξους

 

Expansys ειναι αξιοπιστο;

Edited by jim19
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κοιτάς το moto X 2014; Επειδή δεν έχει κάρτα μνήμης; Το λέω γιατί στα update είναι πολύ γρήγορο, όπως τα Nexus. Μια άλλη εναλλακτική είναι να πάρεις το Nexus 5 που είναι κι αυτό μια χαρά.

 

Αν είσαι πάντως του πειράγματος μπορείς να πάρεις τη συσκευή που θες και να την κάνεις gpe πχ HTC One M7/m8, Samsung s4. Περισσότερες πληροφορίες θα βρεις εδώ στο φόρουμ στα αντίστοιχα θέματα και στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδα διαστασεις lumia 1520 με τις 6 ιντσες. οποτε προσανατολιζομαι λογω μεγεθους να μη παρω το νεξους 6. υπαρχει δυνατοτητα εδω στην ελλαδα εστω κ απο σκρουτζομαγαζα να αποκτησουμε συσκευη οπως π.χ. samsung galaxy s 4 αλλα τη google play edition?? ωστε να υπαρχει αμεση ενημερωση οταν βγαινει η νεα εκδοση κ να μην ειναι κ τοσο πανακριβη η συσκευη; οπως το νεο νεξους

 

Expansys ειναι αξιοπιστο;

Μια χαρά είναι το expansys. Είχε παραγγείλει γνωστός ένα acer κινητό και το πήρε στα χέρια του βάση χρονοδιαγράμματος. Η άποψή μου τώρα, καλύτερα να πας σε κανα μαγαζί που έχει βιτρίνα τα κινητά να τα αγγίξεις να δεις αν σου κάνουν στο χέρι, γιατί καλές οι δυνατότητες αλλά από κοντά φαίνονται διαφορετικά. Αν σου κάνει κάποιο τότε υπάρχουν πολλά site που τα αγοράζεις αρκετά πιο φτηνά.

Link to comment
Share on other sites

Το ecoo είναι λίγο no name. Το a806 είναι η καλύτερη επιλογή, και επίσης η ασφαλέστερη.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κοιτάς το moto X 2014; Επειδή δεν έχει κάρτα μνήμης; Το λέω γιατί στα update είναι πολύ γρήγορο, όπως τα Nexus. Μια άλλη εναλλακτική είναι να πάρεις το Nexus 5 που είναι κι αυτό μια χαρά.

 

Αν είσαι πάντως του πειράγματος μπορείς να πάρεις τη συσκευή που θες και να την κάνεις gpe πχ HTC One M7/m8, Samsung s4. Περισσότερες πληροφορίες θα βρεις εδώ στο φόρουμ στα αντίστοιχα θέματα και στο xda.

 

Το moto X 2014 ειναι 500 ευρω. δε νομιζω τα θεωρω πολλα! παιδια τι παιζει με το sgs 4 με κωδικο i9506 ? Αναγνωριζει η sammy αν το εχεις ρουταρει κι σου ακυρωμει την εγγυηση; Πως τι βρισκετε τη συσκευη αυτη;

 

Προτεινετε αυτο η nexs 5?

Link to comment
Share on other sites

Το moto X 2014 ειναι 500 ευρω. δε νομιζω τα θεωρω πολλα! παιδια τι παιζει με το sgs 4 με κωδικο i9506 ? Αναγνωριζει η sammy αν το εχεις ρουταρει κι σου ακυρωμει την εγγυηση; Πως τι βρισκετε τη συσκευη αυτη;

 

Προτεινετε αυτο η nexs 5?

Εχω ακούσει καλά λόγια για το i9506,έχει Knox όμως Που σημαίνει δεν βάζεις custom Rom γιατί χάνεις εγγύηση,Τώρα για ροοτ ίσως να γίνεται με towelroot χωρίς να πειράζει τον Knox αλλά δεν είναι σίγουρο..Εάν θέλεις custom Rom και mods πήγαινε με χίλια στον nexus 5..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ.

 

Αφού λεφτά για το Z7 mini δεν υπάρχουν :( έχουμε και λέμε:

 

Είμαι ανάμεσα στο Coolpad F1 και iNew V3 Plus.

Έχω το Redmi Note οπότε γνωρίζω πολύ καλά τι εστί 6592. :D

 

Βλέπω μεταξύ τους κάποιες διαφορές με κύρια τη μπαταρία (μεγάλη διαφορά εκεί...) αλλά θα ήθελα την άποψή σας σε σχέση με τα δυνατά σημεία του καθενός τηλεφώνου καθώς εγώ στα χέρια μου δεν τα έχω πιάσει. Συγκεκριμένα με ενδιαφέρει η ποιότητα της οθόνης (ποιο έχει καλύτερη και αν όντως έχουν διαφορά), ποιότητα κατασκευής (για το coolpad έχω διαβάσει εξαιρετικά σχόλια, με το άλλο δεν ξέρω τι παίζει). Γενικά τι λέει η εμπειρία χρήσης;

 

Επίσης σε κάποια καταστήματα κινέζικα τον επεξεργαστή του inew τον αναφέρουν χρονισμένο στα 1,4GHz ενώ σε άλλα στα 1,7. Τελικά τι από τα δύο ισχύει; Γιατί αν είναι χρονισμένος χαμηλότερα δεν τίθεται δίλημμα...

 

Ευχαριστώ

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι έτοιμος για αγορά καινούργιας συσκευής με ταβάνι τα 300 ευρώ

Με ενδιαφέρει πολύ καλή αυτονομία και απροβληματιστη πλοήγηση χωρίς κολλήματα.

Είμαι ανάμεσα στο samsung galaxy note 3 neo από skroutz στα 270-280 ευρώ ευρωπαικής εισαγωγής

και το huawei g750 στα 259 ευρώ με εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπίας.

Περιμένω απόψεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ.

 

Αφού λεφτά για το Z7 mini δεν υπάρχουν :( έχουμε και λέμε:

 

Είμαι ανάμεσα στο Coolpad F1 και iNew V3 Plus.

Έχω το Redmi Note οπότε γνωρίζω πολύ καλά τι εστί 6592. :D

 

Βλέπω μεταξύ τους κάποιες διαφορές με κύρια τη μπαταρία (μεγάλη διαφορά εκεί...) αλλά θα ήθελα την άποψή σας σε σχέση με τα δυνατά σημεία του καθενός τηλεφώνου καθώς εγώ στα χέρια μου δεν τα έχω πιάσει. Συγκεκριμένα με ενδιαφέρει η ποιότητα της οθόνης (ποιο έχει καλύτερη και αν όντως έχουν διαφορά), ποιότητα κατασκευής (για το coolpad έχω διαβάσει εξαιρετικά σχόλια, με το άλλο δεν ξέρω τι παίζει). Γενικά τι λέει η εμπειρία χρήσης;

 

Επίσης σε κάποια καταστήματα κινέζικα τον επεξεργαστή του inew τον αναφέρουν χρονισμένο στα 1,4GHz ενώ σε άλλα στα 1,7. Τελικά τι από τα δύο ισχύει; Γιατί αν είναι χρονισμένος χαμηλότερα δεν τίθεται δίλημμα...

 

Ευχαριστώ

 

Προτεινω coolpad φιλε μου. Πρων κατοχος του inew v3 (του απλου, οχι του plus).

Αλλα αυτη η εταιρια με εχει απογοητευσει πληρως με την ποιοτητα κατασκευης της. Πηραμε το κινητο πριν 5 μηνες με 2 φιλους. Τα δικα τους χαλασαν σε λιγες μερες, και 1 μηνα αντιστοιχα.

Το δικο μου μολις πριν λιγες ημερες. ΠΡοβλημα με οθονη. Περα απ τα προβληματα με gps κλπ.

Οσο ερωτας και αν ηταν η εμφανιση και το σουλουπι, μακρυα απ αυτη την εταιρια.

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω coolpad φιλε μου. Πρων κατοχος του inew v3 (του απλου, οχι του plus).

Αλλα αυτη η εταιρια με εχει απογοητευσει πληρως με την ποιοτητα κατασκευης της. Πηραμε το κινητο πριν 5 μηνες με 2 φιλους. Τα δικα τους χαλασαν σε λιγες μερες, και 1 μηνα αντιστοιχα.

Το δικο μου μολις πριν λιγες ημερες. ΠΡοβλημα με οθονη. Περα απ τα προβληματα με gps κλπ.

Οσο ερωτας και αν ηταν η εμφανιση και το σουλουπι, μακρυα απ αυτη την εταιρια.

 

Μάλιστα. Και εμένα η σχεδιαστική του πλευρά μου τράβηξε την προσοχή, αλλά αν είναι έξω κούκλα και μέσα πανούκλα τι να το κάνεις...

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

g750 απο μενα (το μονο που να του κανεις ειναι να αλλαξεις launcher) (απο playstore 10 δευτερολεπτα δουλεια)

Μπορείς να αιτιολογήσεις την άποψη σου?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αιτιολογήσεις την άποψη σου?

 

ποιότητα κατασκευής

καλύτερο ηχείο

λιγοτερο bloatware(Ετσι εχει περισσότερη ram ελεύθερη να μη έχεις κολλήματα)

dual sim

καλύτερη camera

καλύτερη μπροστινή camera

 

αρνιτικα:

δεν έχει πενάκι

 

οσο αφορά cpu αποδίδουν ίδια και τα δυο (σε κάποιες περιπτώσεις το ένα καλύτερο σε κάποιες το άλλο χωρίς κάποιες σοβαρές διαφορές)

 

+η οθονη του neo (όσο αφορά ποιότητα δεν έχει καμία σχέση με το κλασσικό note 3 τα χρώματα είναι λάθος εντελώς)

 

την συσκευή που δοκίμασα ήταν από κίνα δεν ήταν ελληνικής αντιπροσωπείας (δεν ξέρω αν έχει κάποια διαφορα το δικό μας προς χειρότερο)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

και μονο η μπαταρια του v3 ειναι deal breaker.

θες να ειναι δικαρτο? αν οχι δες a806.

 

Το ξέρω το lenovo αλλά θέλω δίκαρτο οπωσδήποτε. Τελικά τείνω να καταλήξω στο coolpad

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

δες και zenfone 5 την εκδοση με μπαταρια 2400mah (οχι 2100mah), 2ram, 16rom.

 

επισης τα νεα-επερχομενα p3000s, p4000, coolpad f2, zte v5 max.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

δεν θα εβλεπες μεγαλη διαφορα με τα 32 gb και 3 gb ram!!!ειναι ελαχιστη διαφορα..επειδη φιλε μου ταξιδιωτη ξερω οτι αλλαζεις συχνα τηλεφωνα..ξεχασες το htc m8!!!εκει ισως επρεπε να πας!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...