Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεις να ανοιξεις νεο νημα για το εν λογω μοντελο...ειναι πολυ φρεσκο ομως οποτε μονο απο πρωιμα reviews-hands on στο net μπορεις να δεις τι παιζει...εδω ακομα να κυκλοφορησει το z2 pro.

 

Γενικα η ποιοτητα ειναι πολυ καλη ειδικα στη σειρα s και k(vibe z).Μπορεις να το παρεις απο εκει απευθειας ισως αρκετα φθηνοτερα αλλα το θεμα ειναι τι γινεται με την εγγυηση αν γινει η στραβη...

επισης πρεπει να προσεξεις στα σπεκ να γραφει 3g wcdma και FDD-LTE για να δουλευει το 3g/4g στα ελληνικα δικτυα αν και απο οτι βλεπω τα υποστηριζει κανονικα. Αλλιως παρτο απο αξιοπιστο κινεζομαγαζο οταν θα το φερουν. Αν βιαζεσαι υπαρχει και το κ910 χωρις 4g το δικαρτο.

 

Με 2gb ram, hd αναλυση, snap 410, δεν θα εχει προβλημα σε θεμα ταχυτητας. Δεν ειναι ομως στοκ android οπως το νεξους.

 

για τα ελληνικα δεν γνωριζω κατι προς το παρον.

 

Εμεις ξεροσταλιαζουμε για το pro...

 

ευχαριστω πολυ. το ξερω ειναι ακομα πολυ πρωιμο. θα το ψαξω λιγο ακομα και θα δω. γενικα το ui τους ειναι καλο? μετα απο διαφορα youtube videos ακομα ψαχνομαι... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω πολυ. το ξερω ειναι ακομα πολυ πρωιμο. θα το ψαξω λιγο ακομα και θα δω. γενικα το ui τους ειναι καλο? μετα απο διαφορα youtube videos ακομα ψαχνομαι... :)

 

Τωρα προσεξα οτι ηδη εχει ανοιχτει νημα για αυτην την συσκευη

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=398941

 

οποτε μπορεις να απευθυνθεις εκει για αποριες.

Link to comment
Share on other sites

Ψήθηκες για παραγγελία;;

 

Ειναι νωρις ακομα, δεν ανηκω στους βιαστικους αγοραστες...με βλεπω εν καιρω να κανω πασα το mx3 και να παω σε mx4(μπορει και pro) ή κ920. Δεν θα χρειαζομαι και λαπτοπ με το δευτερο...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ανάμεσα σε αυτά τα δυο καταλήγω Meizu MX4 Pro ή Lenovo Vibe Z2 Pro δεν έχω αποφασίσει και όπως είπες είναι νωρίς ακόμα ας κυκλοφορήσουν και βλέπουμε μπορεί να αλλάξουν πολλά μέχρι τότε...

 

Πάντως για το Lenovo Vibe Z2 Pro λένε ότι κατά της 20 Σεπτεμβρίου θα κυκλοφορήσει,το Meizu MX4 Pro δεν ξέρω κάτι ακόμα για την ημερομηνία και αν τελικά θα έχει τα χαρακτηριστικά που λένε από θέμα hardware.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα έχω αρχίσει και γλυκοκοιτάζω το τέρας. θα ήθελα να ρωτήσω

1.αν έχετε δει να έχει κάποιο πρόβλημα λόγο της πολύ υψηλής ανάλυσης.

2.Έχει το πρόβλημα όπως κάποια προηγούμενα lenovo με τον χώρο που γίνονται εγκατάσταση η εφαρμογές και μετά απο λίγο να μη σε αφήνει να κατεβάσεις καμία εφαρμογή?

3. Εκτός απο minideal που το δείχνει να εξαντλημένο που αλλού το βρίσκουμε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα έχω αρχίσει και γλυκοκοιτάζω το τέρας. θα ήθελα να ρωτήσω

1.αν έχετε δει να έχει κάποιο πρόβλημα λόγο της πολύ υψηλής ανάλυσης.

2.Έχει το πρόβλημα όπως κάποια προηγούμενα lenovo με τον χώρο που γίνονται εγκατάσταση η εφαρμογές και μετά απο λίγο να μη σε αφήνει να κατεβάσεις καμία εφαρμογή?

3. Εκτός απο minideal που το δείχνει να εξαντλημένο που αλλού το βρίσκουμε?

 

1)Δεν νομίζω ότι θα υπάρξει κανένα πρόβλημα με την ανάλυση εκτός του ότι θα καταναλώνει περισσότερη μπαταρία για αυτό εξάλλου έχει και 4000MΑh μπαταρία.

2)Έχει 32Gb ROM εκ τον οποίον θα έχει στην χειρότερη περίπτωση 2Gb για εφαρμογές αν και αυτό αλλάζει πλέον με διάφορους τρόπους.

3)Ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει το περιμένουμε κατά της 20 Σεπτεμβρίου,για αυτό όλες οι παραπάνω απαντήσεις είναι εκτιμώμενες για σιγουριά θα περιμένεις να κυκλοφορήσει και θα απαντηθούν όλα τα ερωτήματα πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα όπως η υπερθέρμανση του g3.

Επειδή το θέλω για δώρο αν γίνει παραγγελία απο minideal πόσες μέρες περίπου θα κάνει?

Σε ποιά αλλα καταστήματα θα είναι διαθέσιμο?

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα όπως η υπερθέρμανση του g3.

Επειδή το θέλω για δώρο αν γίνει παραγγελία απο minideal πόσες μέρες περίπου θα κάνει?

Σε ποιά αλλα καταστήματα θα είναι διαθέσιμο?

 

Προς το παρον διαθεσημο δεν το εχω βρει σε καποιο μαγαζι.

Οι τιμη στο minideal ειναι 302 € ενω στο etotalk το εχει στα 775 €.

Μεγαλη διαφορα αλλα περιμενουμε να δουμε που θα ανοιξει η τελικη τιμη

γιατι το θελουμε 4 απο την παρεα μου......

Τωρα οσο για το χρονο υπολογισε περιπου τις 15-20 μερες.

Τοσο μου εκαναν δυο παραγγελιες Ρ780 απο minideal με απλο ταχυδρομιο φυσικα

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα όπως η υπερθέρμανση του g3.

 

Μη σε απασχολεί η υπερθέρμανση. Χειμώνας έρχεται :) Δεν υπάρχει τιποτα καλύτερο από ένα ζεστό παντελόνι μέσα στο αγιάζι του βοριά :) :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το 2Lenovo το κατέβασε στα 319,79$ χωρίς ακόμα να το στοκάρει

 

http://www.2lenovo.com/lenovo-k920-snapdragon-801-quad-core-2-5ghz-android-4-4-smartphone-3gb-ram-32gb-rom-6-0-inch-2k-screen-4g-lte-silver.html

 

Μας δουλεύει; Έχει κανείς αγοράσει από αυτό το site; Είναι αξιόπιστο;

Link to comment
Share on other sites

Κάνω μια εκτίμηση για την τιμή του λόγω εμπειρίας από άλλες αγορές και σε συνδυασμό με τους άλλους ανταγωνιστές πιστεύω ότι η τελική τιμή θα κυμαίνετε από 270 έως 320 ευρό.
Link to comment
Share on other sites

Μη σε απασχολεί η υπερθέρμανση. Χειμώνας έρχεται :) Δεν υπάρχει τιποτα καλύτερο από ένα ζεστό παντελόνι μέσα στο αγιάζι του βοριά :) :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το 2Lenovo το κατέβασε στα 319,79$ χωρίς ακόμα να το στοκάρει

 

http://www.2lenovo.com/lenovo-k920-snapdragon-801-quad-core-2-5ghz-android-4-4-smartphone-3gb-ram-32gb-rom-6-0-inch-2k-screen-4g-lte-silver.html

 

Μας δουλεύει; Έχει κανείς αγοράσει από αυτό το site; Είναι αξιόπιστο;

πρώτη φορά βλέπω αυτο το κατάστημα. είναι αξιόπιστο?

Link to comment
Share on other sites

Κάνω μια εκτίμηση για την τιμή του λόγω εμπειρίας από άλλες αγορές και σε συνδυασμό με τους άλλους ανταγωνιστές πιστεύω ότι η τελική τιμή θα κυμαίνετε από 270 έως 320 ευρό.

 

αν βγει με αυτην την τιμη δεν θα εχει ανταγωνιστη(αλλα απο την στιγμη που δεν υπαρχει δικαρτο με αυτα τα χαρακτηριστικα δεν υπαρχει ανταγωνισμος ετσι και αλλιως)

Link to comment
Share on other sites

αν βγει με αυτην την τιμη δεν θα εχει ανταγωνιστη(αλλα απο την στιγμη που δεν υπαρχει δικαρτο με αυτα τα χαρακτηριστικα δεν υπαρχει ανταγωνισμος ετσι και αλλιως)

 

Βεβαίως και υπάρχει παράδειγμα Huawei Honor 6 και άλλα τα οποία τώρα δεν είναι το θέμα μας.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και υπάρχει παράδειγμα Huawei Honor 6 και άλλα τα οποία τώρα δεν είναι το θέμα μας.

συμφωνω αλλα αυτο που ποσταρες δεν εχει 2κ οθονη....

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω αλλα αυτο που ποσταρες δεν εχει 2κ οθονη....

 

Είναι στην ίδια κατηγορία ΤΙΜΗΣ όπως και πολλά ακόμα κινητά το θέμα είναι τι ζητάει ο κάθε ένας σαν χρήστης,από εκεί και πέρα μικροδιαφορές στα χαρακτηριστικά θα υπάρχουν πάντα για να υπάρχει και ανταγωνισμός.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ας μη μπούμε στη διαδικασία σύγκρισης συσκευών, υπάρχουν άλλα θέματα για τέτοιου είδους συζητήσεις, εδώ ας επικεντρωθούμε στα της συσκευής του τίτλου και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απλα το τηλεφωνο είναι για πολλα εγκεφαλικα...δειτε το βιντεο....καποια στιγμη που γερνει το τηλεφωνο και μετακινουντε οι επιλογες ώστε να τις φτανει με το ένα χερι.....δεν υπαρχει....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Απλα το τηλεφωνο είναι για πολλα εγκεφαλικα...δειτε το βιντεο....καποια στιγμη που γερνει το τηλεφωνο και μετακινουντε οι επιλογες ώστε να τις φτανει με το ένα χερι.....δεν υπαρχει....

 

δεν μπορω παρα να συμφωνησω μαζι σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Απλα το τηλεφωνο είναι για πολλα εγκεφαλικα...δειτε το βιντεο....καποια στιγμη που γερνει το τηλεφωνο και μετακινουντε οι επιλογες ώστε να τις φτανει με το ένα χερι.....δεν υπαρχει....

 

Μόνο υπογλώσσια που δεν έχουν μέσα στο κουτί........

Άντε να δούμε πότε θα το έχουμε στα χέρια μας γιατί πλέον πάει το Ρ780 μου.

Ελπίζω βέβαια μετά αυτό να το κρατήσω πάνω από χρόνο.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Απλα το τηλεφωνο είναι για πολλα εγκεφαλικα...δειτε το βιντεο....καποια στιγμη που γερνει το τηλεφωνο και μετακινουντε οι επιλογες ώστε να τις φτανει με το ένα χερι.....δεν υπαρχει....

Αυτό είναι δυνατότητα της VIBE ROM και λέγεται Mercury Keyboard. Το έχει και το δικό μου S820 με την VIBE V2.0 εγκατεστημένη.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω. Το εχω και εγω στο p780 με vibe 2.0 rom.

 

Official ή Custom ROM εχεις και πια ?????

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις συμφορουμιτης καμια νεοτερη πληροφορια για πιθανη τιμη γιατι τα 399.99 $ είναι πολύ ελκυστικα για ο,τι προσφερει. Λετε να το εκτιναξουν στα υψη και να ψαχνόμαστε; :cry:
O tempora o mores...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Official ή Custom ROM εχεις και πια ?????

 

Διορθωνω, vibe 1.0 rom official. VIBEROM_V_1.0_1347_3_ST_P780.

 

Την επιλογη για mercury keyboard (οπως και αλλες πολλες που βασιζονται στους αισθητηρες, π.χ. shake lock) την βρισκεις: Settings --> Character --> Mercury Keyboard (on-off)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...