Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με hdr. Δουλεύει πολύ ικανοποιητικά το hdr του χωρίς να χρειάζεται να στέκεσαι 1 ώρα για να βγάλει 3 φωτογραφίες.

Ακόμα και νύχτα δλδ έχω βγάλει hdr με πάρα πολύ καλά αποτελέσματα.

 

Την έχεις βάλει στο αντίστοιχο θέμα για να μας πουνε και οι ειδικοί την γνώμη τους?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου απο σημα και καθαριτητα μικροφωνου ειναι οκ;Καποιο θεμα αρνητικο εχεις εντοπισει;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν είμαι παρα παρα παρα πολύ ευχαριστημένος. Δεν θα μπορουσα να ζητησω κάτι παραπανω απο ενα τηλέφωνο. Οθόνη μια χαρά,μπαταρία να κρατάει, γρήγορο..

Προχθες εκατσα είδα σε streaming μέσω wifi 1080p ταινία, απλα για να δω αν γίνεται..μια χαρά τα έβγαλε πέρα..

N91,7710,A701

http://briefcase.pathfinder.gr/download/398464

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω την αλήθεια θα ήθελα λίγο περισσότερη αυτονομία. Γιατί ενω στην αρχή δεν έπεφτε καθόλου..τώρα που το φορτωσα πέφτει σε αναμονή 1% σε 2 ώρες περιπου.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Έχει το κινητό τη δυνατότητα του ανοίγματος-κλεισίματος της οθόνης με διπλό χτύπημα όπως το lg g2 και lg g3?
Link to comment
Share on other sites

Έχει το κινητό τη δυνατότητα του ανοίγματος-κλεισίματος της οθόνης με διπλό χτύπημα όπως το lg g2 και lg g3?

 

Απόσο έχω ψάξει το μενού, έχει τη δυνατότητα κλεισίματος της οθονης με διπλό χτύπημα.

Άνοιγμα όμως δεν κάνει. Για άνοιγμα μόνο από το κουμπί on/off

N91,7710,A701

http://briefcase.pathfinder.gr/download/398464

Link to comment
Share on other sites

Απόσο έχω ψάξει το μενού, έχει τη δυνατότητα κλεισίματος της οθονης με διπλό χτύπημα.

Άνοιγμα όμως δεν κάνει. Για άνοιγμα μόνο από το κουμπί on/off

 

Κλείσιμο με διπλό ταπ ή ανακίνηση του τηλεφωνου.

Επίσης όταν ειναι κλειδωμένο αν πατήσουμε παρατεταμενα το κουμπι του μενου αναβει ο φακος.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Αντε το παραγγειλα και γω και ο θεος βοηθος την τριτη θα παραλαβω.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μόλις πέρασα με επιτυχια την row rom στο κινεζο μου. Με την βοηθεια του http://lenovo-forums.ru . Τις επόμενες μέρες θα γράψω τον τρόπο...Όλα λειτουγουν κανονικά απότι φαίνεται....
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις πως παιρνει στιγμιοτιπα οθονης;:(

Με ταυτόχρονο πάτημα του power και του volume -

Link to comment
Share on other sites

Με πηραν σημερα απο Lenovo , παραλαμβανω μαλλον Τεταρτη , εννοειται θα γραψω αμεσως ενα review για επιδοξους αγοραστες ,και σε σχεση με το ΝΟΤΕ 4 που ειχα πριν.

 

Περιμένουμε το review σου...

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μόλις πέρασα με επιτυχια την row rom στο κινεζο μου. Με την βοηθεια του http://lenovo-forums.ru . Τις επόμενες μέρες θα γράψω τον τρόπο...Όλα λειτουγουν κανονικά απότι φαίνεται....

 

Δεν χάνεται η εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κρατάει η μπαταρία; εδώ στην Γερμανία δεν το φέρνουν ακόμα και μπορεί να το πάρω από Ελλάδα. Αξίζει η μετάβαση από note 3? Η μπαταρία είναι αφερουμενη;
Link to comment
Share on other sites

Πόσο κρατάει η μπαταρία; εδώ στην Γερμανία δεν το φέρνουν ακόμα και μπορεί να το πάρω από Ελλάδα. Αξίζει η μετάβαση από note 3? Η μπαταρία είναι αφερουμενη;

Δεν αφαιρείται. Διάβασε τα προηγούμενα ποστ μου.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Πόσο κρατάει η μπαταρία; εδώ στην Γερμανία δεν το φέρνουν ακόμα και μπορεί να το πάρω από Ελλάδα. Αξίζει η μετάβαση από note 3? Η μπαταρία είναι αφερουμενη;

 

Είχα νοτε3 και είναι μέρα με την νύχτα .μπαταρία μετα απο 5 με6φορτισεις που το εκανα μέχρι τώρα σημερα εβγαλε 8ωρες και 3 λεπτα ανοιχτα email συγχρονισμό youtube λιγες φώτο τηλέφωνα. Έχει πολύ καλύτερη ποιότητα οθόνη και αλλά .

 

Είχα νοτε3 και είναι μέρα με την νύχτα .μπαταρία μετα απο 5 με6φορτισεις που το εκανα μέχρι τώρα σημερα εβγαλε 8ωρες και 3 λεπτα ανοιχτα email συγχρονισμό youtube λιγες φώτο τηλέφωνα. Έχει πολύ καλύτερη ποιότητα οθόνη και αλλά .

[ATTACH]58037[/ATTACH]

[ATTACH]58036[/ATTACH]

[ATTACH]58035[/ATTACH]

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις μετα απο 2 μερες.Το μονο που χτυπαει στα ισια το ΝΟΤΕ 4 κατα την αποψη μου παντα.Τηλεφωνο με αυτα τα χαρακτηριστικα δικαρτο 6ιντσο και σε τετοια τιμη δεν υπαρχει.Γρηγοροτερο απο το Meizu mx4 pro,ελαχιστα πιο αργο απο ΝΟΤΕ 4,που ειχα ομως την 5.0 ,ενω το Κ920 ειναι ακομα με 4.4.2.Πηρε μια αναβαθμιση και καποιες μικροκαθυστερησεις και υπερθερμανσεις σταματησαν.Ηχειο πολυ δυνατο και καθαρο ,οθονη 10 με τονο ,πολλες ρυθμισεις για τα παντα (μπαταρια, συνδεσιμοτητα, gestures κλπ) και βεβαια μπορει κανεις να γυρισει σε pure google android με ενα reboot κατι που κανει το τηλεφωνο ακομη πιο γρηγορο κ πιο ελαφρυ.

Θελω να το δω εκτενεστερα μετα τη βδομαδα του μελιτος ,για να εχω και σιγουρη αποψη για μπαταρια γιατι οπως καταλαβαινετε τοχω λιωσει..

Α και η καμερα του χωρις να ψαξω καλα τις ρυθμισεις πολυ καλη.Γενικα μια ολοκληρωμενη προταση για αυτους ομως που μπορουν να αντεξουν τις διαστασεις του.

Οτι θελετε ρωτηστε με..

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις μετα απο 2 μερες.Το μονο που χτυπαει στα ισια το ΝΟΤΕ 4 κατα την αποψη μου παντα.Τηλεφωνο με αυτα τα χαρακτηριστικα δικαρτο 6ιντσο και σε τετοια τιμη δεν υπαρχει.Γρηγοροτερο απο το Meizu mx4 pro,ελαχιστα πιο αργο απο ΝΟΤΕ 4,που ειχα ομως την 5.0 ,ενω το Κ920 ειναι ακομα με 4.4.2.Πηρε μια αναβαθμιση και καποιες μικροκαθυστερησεις και υπερθερμανσεις σταματησαν.Ηχειο πολυ δυνατο και καθαρο ,οθονη 10 με τονο ,πολλες ρυθμισεις για τα παντα (μπαταρια, συνδεσιμοτητα, gestures κλπ) και βεβαια μπορει κανεις να γυρισει σε pure google android με ενα reboot κατι που κανει το τηλεφωνο ακομη πιο γρηγορο κ πιο ελαφρυ.

Θελω να το δω εκτενεστερα μετα τη βδομαδα του μελιτος ,για να εχω και σιγουρη αποψη για μπαταρια γιατι οπως καταλαβαινετε τοχω λιωσει..

Α και η καμερα του χωρις να ψαξω καλα τις ρυθμισεις πολυ καλη.Γενικα μια ολοκληρωμενη προταση για αυτους ομως που μπορουν να αντεξουν τις διαστασεις του.

Οτι θελετε ρωτηστε με..

Αυτο το "pure android με ενα απλό reboot" δεν το κατάλαβα! Πως γίνεται αυτό δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το "pure android με ενα απλό reboot" δεν το κατάλαβα! Πως γίνεται αυτό δηλαδή;

 

απλα,ειναι dual boot...επιλεγεις εσυ πιο θα ξεκινησει..

Link to comment
Share on other sites

απλα,ειναι dual boot...επιλεγεις εσυ πιο θα ξεκινησει..

 

Αυτό ρωτάω, πως γίνεται αυτό; Το έχω το κινητό αλλά δε βρήκα καμία τέτοια επιλογή...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρωτάω, πως γίνεται αυτό; Το έχω το κινητό αλλά δε βρήκα καμία τέτοια επιλογή...

 

 

δεν το εχω το κινητο,αλλα απο ενα προχειρο ψαξιμο βρηκα αυτο...δοκιμασε το και γραψε αν δουλευει...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
απλα,ειναι dual boot...επιλεγεις εσυ πιο θα ξεκινησει..

 

Δυστυχώς όμως η pure android υλοποίηση δεν είναι και τόσο καλά στημένη. Δεν υποστηρίζει ούτε καν την επίσημη θήκη της lenovo (για να ενεργοποιείται η οθόνη με το άνοιγμα της flip θήκης).

 

Επίσης, το gravitybox δεν τρέχει στο pure Android αλλά μόνο στο VibeUI mode. Για όσους ασχολούνται... γνωρίζουν ότι το ανάποδο θα έπρεπε να συμβαίνει.

 

Σε γενικές γραμμές το pure android θα το αποκαλούσα μάλλον προχειροδουλειά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να βγαλεις αυτήν την ρύθμιση πρεπει να εμφάνιση την επιλογή για προγραμματιστές.πας στο σχετικα με το τηλέφωνο μετα πληροφορίες εκδοση και χτυπας επανειλημμένα το δάχτυλο σου στην επιλογή αριθμός έκδοσης λογισμικού και μετα σου εμφανίζει το μενού .δεν θα σε αρέσει πολύ πρόχειρο είναι.εγώ το έχασε δοκιμάσει να δω πως είναι και δεν λέει
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μια ακόμη ερώτηση: Όποτε ενεργοποιώ το κινητό εμφανίζεται ένα μήνυμα στην οθόνη "Δυστυχώς η διαδικασία com.android.phone έχει σταματήσει". Τι συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...