Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η τελευταια επισημη ρομ ποια εκδοση ειναι?

4.4.2?!

ROW εχει δωσει?

Ρωταω για να την περασω σε φιλη μου, οπου δεν θα εχω προσβαση μετα στο κινητο και θελω να μην εχει προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια επισημη ρομ ποια εκδοση ειναι?

4.4.2?!

ROW εχει δωσει?

Ρωταω για να την περασω σε φιλη μου, οπου δεν θα εχω προσβαση μετα στο κινητο και θελω να μην εχει προβληματα.

 

Η τελευταία επίσημη είναι 4.4.2 και δεν είναι row.

Θα της περάσεις αυτήν http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6309206#post6309206 με την οποία δεν θα έχει προβλήματα.

Δώσε προσοχή στην παράγραφο "Χρήσιμο να γνωρίζετε τα παρακάτω για να γλυτώσουμε επαναλαμβανόμενες ερωτήσεις". Για το xposed δεν είναι κάτι που χρειάζεται να την μπλέξεις.

 

Μετά το 1ο boot και σετάρισμα κάνε ένα reboot και ρύθμισε της και το http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6398982#post6398982 για να μην της πετάει σφάλμα από τις Υπηρεσείες Google play.

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για το TWRP το οποίο είναι custom recovery

 

Στο λινκ της πρωτης σελιδας δεν υπαρχει πλεον (απ οτι καταλαβα),που μπορω να το βρω ?

 

Αφου το βρω το βαζω στην sd ?

Lenovo A806

 

Lenovo P2

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω !

το Mobileuncle MTK tools δεν το βρισκω μ αυτη την περιγραφη στο google store,βρισκω καποιο 'ΜΤΚ engineering mode'

πρεπει να το κατεβασω απο καπου αλλου ??

Lenovo A806

 

Lenovo P2

Link to comment
Share on other sites

ξαναριξε μια ματιά στο προηγούμενο link

Ευχαριστω ..

 

Na το βαλω στην sd κ αυτο κ να το τρεξω απο κει ?

==== διορθωνω=== απ την sd να το μεταφερω στο τηλεφωνο κ να το τρεξω απο κει ??

 

Επισης το recovery μου το βγαζει σε μορφη .img δηλ recovery_twrp.img,ειναι οκ ?

Edited by thodoros1369

Lenovo A806

 

Lenovo P2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Σχεδιαζω να παρω το συγκεκριμενο σαν δευτερη συσκευη και σαν συσκευη αντικαταστασης αν χαλασει η πρωτη.

Αν δεν ασχοληθω με root αλλαγες ROM κτλ μπορειτε να μου πειτε τι μειονεκτηματα εχει?

Link to comment
Share on other sites

ναι είναι ΟΚ. Αυτό που δεν είμαι σίγουρος είναι αν εσυ ξέρεις τι κάνεις

 

Ενοειται οτι παω μονο με τις οδηγιες ... Στο δικο μου με dirty μια χαρα εκανα την διαδικασια,αυτο που πρεπει να βαλω

την 1536 ειναι καινουριο κ πρεπει να βαλω κ τις εφαρμογες που χρειαζονται..

Επειδη δεν ειναι δικο μου φοβαμαι μην γινει καμια στραβη.

 

το Mobileuncle MTK tools να το μεταφερω απ την καρτα που το χω βαλει στην μνημη της συσκευης κ να το εγκαταστησω ?

Edited by thodoros1369

Lenovo A806

 

Lenovo P2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Σχεδιαζω να παρω το συγκεκριμενο σαν δευτερη συσκευη και σαν συσκευη αντικαταστασης αν χαλασει η πρωτη.

Αν δεν ασχοληθω με root αλλαγες ROM κτλ μπορειτε να μου πειτε τι μειονεκτηματα εχει?

Ποιά είναι τα μειονεκτήματα που θα σε πειραζαν? Για κινητό που βγήκε πριν 2 χρόνια και με τα λεφτά που έχει δουλευει άψογα.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι τα μειονεκτήματα που θα σε πειραζαν? Για κινητό που βγήκε πριν 2 χρόνια και με τα λεφτά που έχει δουλευει άψογα.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου

 

Αν καποια στιγμη γινει εστω και για λιγο πρωτη συσκευη θα με πειραζαν πολλα μειονεκτηματα.... Το θεμα ειναι αν εχει και το ρωταω γιατι διαβαζω για ενα σωρο ROM αλλαγες κτλ. Αρα η stock rom εχει προβληματα και την αλλαζετε ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

 

το Mobileuncle MTK tools να το μεταφερω απ την καρτα που το χω βαλει στην μνημη της συσκευης κ να το εγκαταστησω ?

 

Δεν παίζει καμία σημασία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν καποια στιγμη γινει εστω και για λιγο πρωτη συσκευη θα με πειραζαν πολλα μειονεκτηματα.... Το θεμα ειναι αν εχει και το ρωταω γιατι διαβαζω για ενα σωρο ROM αλλαγες κτλ. Αρα η stock rom εχει προβληματα και την αλλαζετε ή οχι?

Αν δεν έχεις σκοπό να ασχοληθείς με αλλαγή rom στην συγκεκριμένη συσκευή καλύτερα να μείνεις μακριά. Δεν μιλάω να αλλάζεις τις rom σαν τα πουκάμισα αλλά υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να χρειαστεί να το κάνεις έστω μια φορά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει καμία σημασία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν έχεις σκοπό να ασχοληθείς με αλλαγή rom στην συγκεκριμένη συσκευή καλύτερα να μείνεις μακριά. Δεν μιλάω να αλλάζεις τις rom σαν τα πουκάμισα αλλά υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να χρειαστεί να το κάνεις έστω μια φορά.

 

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο αρκετά πεσίματα, έχει ραγίσει η οθόνη.

Τώρα... το τι έχει ραγίσει είναι άλλο θέμα. Η εικόνα και η λειτουργία του touch δεν έχει επηρεαστεί καθόλου.

Αλλά έχει δύο σπασίματα. Ένα γαρυφαλάκι κάτω δεξιά και έγινε και άλλο ένα γαρυφαλάκι αριστερά και πάνω τώρα που προχωράει σε μία μεγάλη γραμμή.

Το temperedglass εχει σπάσει? το τζάμι απέξω? γενικά η οθόνη?

Κανένα link για να πάρουμε οθόνη ?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το tempered glass να δεις αν είναι αυτό που έχει σπάσει ή έχει σπάσει η οθόνη. Τόσο δύσκολο είναι.

Δικιο έχεις. Απλά είμαι διακοπές και δεν θέλω να το σκαλίσω.

Μη τυχον και είναι το tempered glass και δεν ξαναμπεί.

Δεν έχω καλό προαίσθημα για το τηλέφωνο, απο όταν έφυγα απο αθήνα.

Κάτσε να γυρίσω με το καλό, για να έχω εναλλακτικές και βλέπουμε.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Δικιο έχεις. Απλά είμαι διακοπές και δεν θέλω να το σκαλίσω.

Μη τυχον και είναι το tempered glass και δεν ξαναμπεί.

Δεν έχω καλό προαίσθημα για το τηλέφωνο, απο όταν έφυγα απο αθήνα.

Κάτσε να γυρίσω με το καλό, για να έχω εναλλακτικές και βλέπουμε.

Αν εσπασε το touch δεν νομίζω να αξίζει να το φτιάξεις όταν πλέον πωλείται στα 85 USD στο antelife.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν είναι το tempered glass θα το αφήσεις με τα.. γαρύφαλλα;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν είναι το tempered glass θα το αφήσεις με τα.. γαρύφαλλα;

 

Μέχρι να γυρίσω αθήνα, ναι.

Δεν χάθηκε και ο κόσμος.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Αμα μπορεις βαλε καμια φωτογραφια, εγω ειμαι σιγουρος οτι ειναι το tempered glass. Βγαλτο εκει περα να χαρεις λιγο το τηλεφωνο σου..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αμα μπορεις βαλε καμια φωτογραφια, εγω ειμαι σιγουρος οτι ειναι το tempered glass. Βγαλτο εκει περα να χαρεις λιγο το τηλεφωνο σου..

 

Μακάρι να είναι το tempered...

Θα το δω σε καμια εβδρομάδα στην αθήνα.

Δεν μπορώ να μείνω χωρίς τηλέφωνο τώρα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θέμα.Ειτε παω να κανω φορματ μεσα απο το twrp και να βαλω την vibe ui 1536 ειτε καποια αλλη custom rom για δοκιμη ειτε μετά απο φλασαρισμα καποιας εφαρμογης οταν παταω για να κανει wipe cache/dalvik cache μεσα στο twrp μου βγαζει fail.Παλια δεν το εκανε απλα το εκανε τωρα ξαφνικα.Δοκιμασα και εβαλα και την καινουργια εκδοση του twrp την 3.0 για δοκιμη αλλα και παλι το ιδιο.Καμια ιδεα του τι φταιει?

 

Ακυρο το εφτιαξα

Edited by pantskom
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω πάρει από Κινα το εν λόγω τηλέφωνο. Έκανα το λάθος και ζήτησα από τον πωλητή να έχει ελληνικά και μου πέρασε το λειτουργικό που φαίνεται στην εικόνα. Δυστυχώς είναι πολύ μπερδεμένο με μισα ελληνικα και κινεζικά.

Θελω να ρωτήσω αν κάποιος πσντελως άσχετος ακολουθήσει τους οδηγούς στο πρώτο ποστ έχει πιθανότητα να παγώσει την συσκευή; Δεν θα ήθελα να το ρισκαρω αν είναι πολυ πιθανό και καλυτερα έστω τα λίγα κινεζικά.

Ως μέτρο σύγκρισης η μονη ρομ που έχω περασει ποτέ είναι για το xiaomi redmi note 2, που ήταν πανευκολο και στην ουσία δεν έκανα τίποτα άλλο απο το να τρέξω ένα πρόγραμμα.

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160814/6eb151bc7e0b2477e912134ea6853be6.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω πάρει από Κινα το εν λόγω τηλέφωνο. Έκανα το λάθος και ζήτησα από τον πωλητή να έχει ελληνικά και μου πέρασε το λειτουργικό που φαίνεται στην εικόνα. Δυστυχώς είναι πολύ μπερδεμένο με μισα ελληνικα και κινεζικά.

Θελω να ρωτήσω αν κάποιος πσντελως άσχετος ακολουθήσει τους οδηγούς στο πρώτο ποστ έχει πιθανότητα να παγώσει την συσκευή; Δεν θα ήθελα να το ρισκαρω αν είναι πολυ πιθανό και καλυτερα έστω τα λίγα κινεζικά.

Ως μέτρο σύγκρισης η μονη ρομ που έχω περασει ποτέ είναι για το xiaomi redmi note 2, που ήταν πανευκολο και στην ουσία δεν έκανα τίποτα άλλο απο το να τρέξω ένα πρόγραμμα.

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160814/6eb151bc7e0b2477e912134ea6853be6.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν ακολουθήσεις πιστά τους οδηγούς δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις κάτι λάθος. Βαλε την 1536 του kandilak.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...