Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουμε κανένα αξιόπιστο σάιτ , ευρωπαϊκό κατα προτίμηση , πλην eBay για αγορα αξεσουάρ για το κινητό; θέλω θήκη σιλικόνης και tempered glass.
Link to comment
Share on other sites

Προβληματακι. Για ανεξηγητο λογο και χωρις καποιο σκαλισμα δεν μου αποθηκευει τις φωτο. Κανει κλικ, τραβαει, την δειχνει για λιγο κατω δεξια αλλα αμα.πατησεις πανω δεν ανοιγει. Απο το gallery λεει no thumbnail. Κατεβασα την καμερα της google και οταν παταω ν τραβηξει λεει οτι εχει προβλημα στην αποθηκευση. Σημειωση οτι default το εχω να αποθηκευει στην sd, αλλα τ αλλαξα για να δοκιμασω. Restart εκανα πολλα. Επισης δεν ξερω αν συνδεεται αλλα δοκιμασα να δεχτω κατι φωτο με bluetooth αλλα ελεγε οτι δεν υπηρχε επαρκης χωρος. Η εσωτερικη δειχνει ελευθερα 2,gb και η sd 10!
Link to comment
Share on other sites

Ένα καλό site είναι το foxosmall.com Ελληνικό, αξιόπιστο και με δωράκια όπως tempered glass και δερμάτινη θήκη όπως επίσης και θήκη σιλικόνης. Το είχα παραγγείλει πριν δύο μήνες και ήρθε σε 17 μέρες
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα αλλά δεν έχει θήκη σιλικόνης και το tempered glass είναι out of stock. Θα κοιτάξω μπας και υπάρχει κάνα γνωστό σάιτ που να έχει απόθεμα σε EU warehouse.
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα καλη χρονια σε ολους

φλασαρα απο needrom την xperiamix να δω τι λεει .....μουφααα επισης aosp....

οποτε γυρισα kantilak αλλα η xperiamix μου αλλαξε το bootlogo με το που ανοιγεις το κινητο

το μαμισιο που το βρισκουμε?και ο τροπος ?sp flash tool?

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Υγεία να υπάρχει.

 

Αγόρασα προ εβδομάδας και περιμένω το εξής

http://www.tinydeal.com/lenovo-a806-5-ips-hd-mtk6592-octa-core-android-44-4g-lte-phone-p-139638.html

 

Απ'οτι είδα το 4g του παιζει κανονικά Ελλάδα. Το μόνο που θέλω να ρωτήσω ειναι το εξής. Θα υπάρχει πρόβλημα με τα Ελληνικά; Ελληνικό μενού καθώς και πληκτρολόγιο;

 

Ευχαριστώ

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Υγεία να υπάρχει.

 

Αγόρασα προ εβδομάδας και περιμένω το εξής

http://www.tinydeal.com/lenovo-a806-5-ips-hd-mtk6592-octa-core-android-44-4g-lte-phone-p-139638.html

 

Απ'οτι είδα το 4g του παιζει κανονικά Ελλάδα. Το μόνο που θέλω να ρωτήσω ειναι το εξής. Θα υπάρχει πρόβλημα με τα Ελληνικά; Ελληνικό μενού καθώς και πληκτρολόγιο;

 

Ευχαριστώ

 

Εχει δωρέαν μεταφορικά?

Στα 92euro νομίζω είναι ότι καλύτερο μπορεί να αγοράσει κάποιος.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα... Ζητημα να το έχει stock

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δωρέαν μεταφορικά?

Στα 92euro νομίζω είναι ότι καλύτερο μπορεί να αγοράσει κάποιος.

 

Το πήρα στα 115 ευρώ απο το EU warehouse απο Γερμανία. Αυριο, μεθαυριο το περιμένω.

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλα τα μέλη και από εμένα. Πέρασα την rom που αναφέρεται παραπάνω απλά θα ήθελα να μου πει κάποιος που γνωρίζει πως μπορώ από το back up να επιστρέψω τις επαφές μου με τους αριθμούς στη θέση τους ;)
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα καλη χρονια σε ολους

φλασαρα απο needrom την xperiamix να δω τι λεει .....μουφααα επισης aosp....

οποτε γυρισα kantilak αλλα η xperiamix μου αλλαξε το bootlogo με το που ανοιγεις το κινητο

το μαμισιο που το βρισκουμε?και ο τροπος ?sp flash tool?

Μπες TWRP και κάνε install το https://www.dropbox.com/s/k55v2gq2xqd146i/A806_LOGO_STOCK.zip?dl=0 χωρίς να κάνεις wipe τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα αλλά δεν έχει θήκη σιλικόνης και το tempered glass είναι out of stock. Θα κοιτάξω μπας και υπάρχει κάνα γνωστό σάιτ που να έχει απόθεμα σε EU warehouse.

Άμα βρεις κάνε τον κόπο να κάνεις ένα post ενδιαφέρομαι και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπες TWRP και κάνε install το https://www.dropbox.com/s/k55v2gq2xqd146i/A806_LOGO_STOCK.zip?dl=0 χωρίς να κάνεις wipe τίποτα.

 

ευχαριστω πολυ kandilak

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλα τα μέλη και από εμένα. Πέρασα την rom που αναφέρεται παραπάνω απλά θα ήθελα να μου πει κάποιος που γνωρίζει πως μπορώ από το back up να επιστρέψω τις επαφές μου με τους αριθμούς στη θέση τους ;)
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.h3r3t1c.bkrestore

 

επίσης αν με το syncit είχες προηγουμένως πάρει backup τις επαφές μπορείς να τις κάνεις restore πάλι με το syncit

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα... Ζητημα να το έχει stock

 

Και βέβαια υπήρχε stock. Και στην Κίνα και στην Γερμανία.

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Προβληματακι. Για ανεξηγητο λογο και χωρις καποιο σκαλισμα δεν μου αποθηκευει τις φωτο. Κανει κλικ, τραβαει, την δειχνει για λιγο κατω δεξια αλλα αμα.πατησεις πανω δεν ανοιγει. Απο το gallery λεει no thumbnail. Κατεβασα την καμερα της google και οταν παταω ν τραβηξει λεει οτι εχει προβλημα στην αποθηκευση. Σημειωση οτι default το εχω να αποθηκευει στην sd, αλλα τ αλλαξα για να δοκιμασω. Restart εκανα πολλα. Επισης δεν ξερω αν συνδεεται αλλα δοκιμασα να δεχτω κατι φωτο με bluetooth αλλα ελεγε οτι δεν υπηρχε επαρκης χωρος. Η εσωτερικη δειχνει ελευθερα 2,gb και η sd 10!

 

Τι έχεις ως προεπιλεγμένο χώρο αποθηκεύσεις όταν πας Ρυθμίσεις-- Αποθηκευτικός χώρος?

Στην εφαρμογή της κάμερας όταν πατήσεις το κουμπί με τις 3 τελίτσες στο "Αποθήκευση" τι γράφει από κάτω? "Εξωτερική κάρτα microSD" ή "Εσωτερική μνήμη"?

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο αντιμετωπιζω προβλημα με το GPS, ανεξαρτητως εφαρμογης που το χρησιμοποιει, αργει χαρακτηριστικα να βρει την τοποθεσια, ακομα κ σε ανοιχτους χωρους. Παιρνει γυρω στα 5 λεπτα. Σε κλειστους χωρους, μπορει κ να μην το βρει καθολου... Καποια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Τι έχεις ως προεπιλεγμένο χώρο αποθηκεύσεις όταν πας Ρυθμίσεις-- Αποθηκευτικός χώρος?

Στην εφαρμογή της κάμερας όταν πατήσεις το κουμπί με τις 3 τελίτσες στο "Αποθήκευση" τι γράφει από κάτω? "Εξωτερική κάρτα microSD" ή "Εσωτερική μνήμη"?

 

την sd εχω! external γραφει. Επίσης, σβηνω πραγματα μεσω es explorer αλλα και απο τον file browser του κινητου αλλα τελικα ΔΕΝ διαγραφονται. το ιδιο και αν τα σβησω απο το pc(me usb storage connection). Eπίσης, βάζω να κανω φορματ την καρτα μεσα απο το pc μου δειχνει οτι είναι όλος ο χωρος της ελεύθερος(30gb) και οταν κλείσω το usb storage απο το κινητό βλέπω πάλι ola τα αρχεία, σαν να μην έγινε τίποτα. Τα χει φτύσει η sd? ούτε 4μηνο δεν την έχω και είναι και transcend.

Edited by spero
Link to comment
Share on other sites

την sd εχω! external γραφει. Επίσης, σβηνω πραγματα μεσω es explorer αλλα και απο τον file browser του κινητου αλλα τελικα ΔΕΝ διαγραφονται. το ιδιο και αν τα σβησω απο το pc(me usb storage connection). Eπίσης, βάζω να κανω φορματ την καρτα μεσα απο το pc μου δειχνει οτι είναι όλος ο χωρος της ελεύθερος(30gb) και οταν κλείσω το usb storage απο το κινητό βλέπω πάλι ola τα αρχεία, σαν να μην έγινε τίποτα. Τα χει φτύσει η sd? ούτε 4μηνο δεν την έχω και είναι και transcend.

..εμμμ...θέλει κι ερώτηση ?? Βάλε για δοκιμή άλλη sd και μετά τα ξαναλέμε..

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο με το topic αλλα μηπως γνωρίζει κανεις αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να βελτιώνει το wifi σημα? Διαβασα ενα άρθρο που λεει να αλλαξεις την συχνότητα το wifi band αλλα δεν υπάρχει τετοια επιλογη στα wifi settings του τηλεφώνου μας.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παιδιά με υγεία! Μετά από μετά από περίπου 8 μήνες αποφάσισα να βάλω καινούργια ROM. Από το b2cbuying που αγόρασα το κινητό έχει την VIBEUI_V2.0_1599_7.48.1_DEV_A806. Κατέβασα μια εφαρμογή για να δω αν ειναι Root και μου λέει πως είναι Root. Όμως όταν τρέχω το Mobileuncle MTK tools δεν μου βγάζει το παράθυρο superuser που πρέπει να πατήσω το "Χορήγησε". Καμιά ιδέα;;
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παιδιά με υγεία! Μετά από μετά από περίπου 8 μήνες αποφάσισα να βάλω καινούργια ROM. Από το b2cbuying που αγόρασα το κινητό έχει την VIBEUI_V2.0_1599_7.48.1_DEV_A806. Κατέβασα μια εφαρμογή για να δω αν ειναι Root και μου λέει πως είναι Root. Όμως όταν τρέχω το Mobileuncle MTK tools δεν μου βγάζει το παράθυρο superuser που πρέπει να πατήσω το "Χορήγησε". Καμιά ιδέα;;

Αν όταν ανοίγεις το mobileuncle tool στην πρώτη οθόνη (πριν μπεις στο menu) σου γράφει με πράσινα γράμματα πάνω αριστερά "Root" τότε μπορείς να προχωρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μου λέει με κόκκινα γράμματα UnRoot! Αλλά η εφαρμογή Root Checker μου λέει πως είναι!

 

Ποια superuser εφαρμογή έχεις στο τηλέφωνο? Αν έχεις το SuperSU , όταν ανοίξεις το SuperSU στην λίστα με τις εφαρμογές , θα βρεις το Mobileuncle tool ,θα πατήσεις πάνω και στο σημείο που λέει "Πρόσβαση" θα το αλλάξεις σε "Χορήγησε" και μετά Αποθήκευση. Μετά τρέξε το mobileuncle tool και θα γράφει Root.

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα να βρω άκρη σχετικά με ποια εφαρμογή έχω, αλλά δεν τα κατάφερα. Κατέβασα την SuperSU και όταν ξεκινάει μου εμφανίζει "The SU binary needs to be updated. Continue?" και έχει τις επιλογές "Cancel" "Continue"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...