Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά και παλι. Κανεις για βοήθεια για το πρόβλημα που ειχα αναφέρει με τις προτεινομενες εφαρμογές που μου βγάζει το security για install. Το πρόβλημα γίνεται μεγαλύτερο και οι εφαρμογές πλέον είναι πανω απο 10. Δεν θεκω να τις εγκαταστήσω και είναι πολύ σπαστικό...
letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησε τις ειδοποιήσεις του security

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και παλι. Κανεις για βοήθεια για το πρόβλημα που ειχα αναφέρει με τις προτεινομενες εφαρμογές που μου βγάζει το security για install. Το πρόβλημα γίνεται μεγαλύτερο και οι εφαρμογές πλέον είναι πανω απο 10. Δεν θεκω να τις εγκαταστήσω και είναι πολύ σπαστικό...

 

Αν θυμάμαι καλά (γιατί έκανα root και την απεγκατέστησα τελείως την εφαρμογή), ένα go2reach<κάτιακόμα> πρέπει να κάνεις freeze. Αυτό είναι που σου σπρώχνει τις εφαρμογές για εγκατάσταση και σου βγαίνουν τα μηνύματα από το security.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός σχετικά με το θέμα του παγώματος;

Πώς γίνεται;

Ποιες εφαρμογές μπορούμε να παγώσουμε και ποιες όχι;

Βασικά μ' ενδιαφέρουν οι στάνταρ εφαρμογές caller και messaging.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός σχετικά με το θέμα του παγώματος;

Πώς γίνεται;

Ποιες εφαρμογές μπορούμε να παγώσουμε και ποιες όχι;

Βασικά μ' ενδιαφέρουν οι στάνταρ εφαρμογές caller και messaging.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Με το πρόγραμμα Link2SD , θα βρεις την εφαρμογή "Πρόγραμμα διαχείρισης επαφών" θα πατήσεις πάνω παρατεταμένα μέχρι να εμφανιστεί το menu επιλογών και μετά θα επιλέξεις πάγωμα. Προφανώς θα πρέπει να έχεις εγκατεστημένη κάποια εναλλακτική εφαρμογή διαχείρισης επαφών και μηνυμάτων (εγώ χρησιμοποιώ το True phone dialer & contacts για τις επαφές-dialer και chompSMS για μηνήματα)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θυμάμαι υπάρχουν κάποιες οδηγίες για να φαίνονται τα μηνύματα από viber γενικά ειδοποιήσεις.

κάποιος ένα link παρακαλώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω θεμα με το κινητο...ειμαι με την 1508 και οποια και να βαλω το ιδιο....δεν αναγνωριζει σιμ...σαν να ειναι ταμπλετ δε ζηταει καν το πιν....ουτε imei εχει....εχει χαθει...προσπαθησα και την μεθοδο με το ΑΤ+... Και το imei.exe που αλλαζεις το αρχειο...εκανα τα παντα οπως πρεπει και τιποτα...καμια βοηθεια;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω θεμα με το κινητο...ειμαι με την 1508 και οποια και να βαλω το ιδιο....δεν αναγνωριζει σιμ...σαν να ειναι ταμπλετ δε ζηταει καν το πιν....ουτε imei εχει....εχει χαθει...προσπαθησα και την μεθοδο με το ΑΤ+... Και το imei.exe που αλλαζεις το αρχειο...εκανα τα παντα οπως πρεπει και τιποτα...καμια βοηθεια;;;

Η τελευταία rom που δουλευε κανονικά το τηλέφωνο ποια είναι?

Κλείσε το τηλέφωνο, βγάλε το καπάκι, βγάλε την μπαταρία και διάβασε τι μοντέλο γραφεί ότι είναι το τηλέφωνο. Κάτι μου λέει ότι γράφει Α808Τ.

Link to comment
Share on other sites

Με την μαμισια ημουν! :( και εκανα twrp και μετα την δικη σου... απο πισω λεει Α806 και στα 2 αυτοκολλητα... Edited by Dimitris96
Link to comment
Share on other sites

Με την μαμισια ημουν! :( και εκανα twrp και μετα την δικη σου... απο πισω λεει Α806 και στα 2 αυτοκολλητα...
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6426021#post6426021
Link to comment
Share on other sites

 

Το εκανα και παλι τα ιδια :( μου λεει οτι δεν εχω βαλει σιμ...ενω η σιμ σε αλλα κινητα ειναι μια χαρα...και δοκιμασα και αλλη σιμ :( τι μπορει να φταιει;

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και παλι τα ιδια :( μου λεει οτι δεν εχω βαλει σιμ...ενω η σιμ σε αλλα κινητα ειναι μια χαρα...και δοκιμασα και αλλη σιμ :( τι μπορει να φταιει;

Τώρα το τηλέφωνο σου με ποια rom είναι?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το τηλέφωνο σου με ποια rom είναι?

 

Εβαλα εκεινη την multi που μου ειπες εσυ 1437 απ το λινκ και μετα εκανα το twrp και εβαλα τη δικη σου ξανα... :( δεν εχει imei συνεχεια....

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα εκεινη την multi που μου ειπες εσυ 1437 απ το λινκ και μετα εκανα το twrp και εβαλα τη δικη σου ξανα... :( δεν εχει imei συνεχεια....

Έισαι 100% σίγουρος ότι πέρασες με sp flash tool την 1447 από τα link που σου έδωσα? Αν όντως το έχεις κάνει και συνεχίζει το ίδιο τότε υπάρχει πρόβλημα υλικού και όχι της rom. Όμως έτσι όπως τα γράφεις, νομίζω ότι μάλλον δεν είσαι σίγουρος για το τι έχεις κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Έισαι 100% σίγουρος ότι πέρασες με sp flash tool την 1447 από τα link που σου έδωσα? Αν όντως το έχεις κάνει και συνεχίζει το ίδιο τότε υπάρχει πρόβλημα υλικού και όχι της rom. Όμως έτσι όπως τα γράφεις, νομίζω ότι μάλλον δεν είσαι σίγουρος για το τι έχεις κάνει.

 

Δεν ειχε την 1447...την 1437 ειχε...ξερω τι εκανα...Εχω κανει flash με το sp 3 φορες....και μετα εκανα και με το twrp μερικες αλλες...να ψαξω για την 1447;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχε την 1447...την 1437 ειχε...ξερω τι εκανα...Εχω κανει flash με το sp 3 φορες....και μετα εκανα και με το twrp μερικες αλλες...να ψαξω για την 1447;
Οπότε δεν έκανες αυτό που σου είπα.

Σου ξαναδίνω το link. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6426021#post6426021. Με αυτό περνάς με SP flash tool την 1447. Αν έχοντας την 1447 (φλασαροντας την σύμφωνα με τις οδηγίες) συνεχίζει η ίδια συμπεριφορά τότε υπάρχει σφάλμα υλικού και πρέπει να το δει τεχνικός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !! Έβαλα την έκδοση του kandilak,και παρουσιάζεται ένα πρόβλημα,όταν με καλούν κολαει και δεν μπορώ να το αηκωσβ,δεν το έχω φορτώσει καθόλου το κινητό!!
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη η 1536 Multilanguage rom που σας υποσχέθηκα!!!:happy:

 

Είναι βασισμένη στην επίσημη αγγλοκινέζική 1536 rom (android 4.4.2) που βγήκε αρχές Σεπτεμβρίου.

 

 

-Πριν αρχίσετε να ρωτάτε γιατί δεν φαίνεται το όνομα αυτού που σας καλεί ή σας στέλνει μήνυμα κάντε το http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6114276#post6114276 (στο ελληνικό menu πλέον , πάτε στην εφαρμογή κλήσεων , πατάτε "Επιπλέον χαρακτηριστικά - ρυθμίσεις" --> "Επιπλέον επιλογές προβολής" --> "Ταίριασμα ψηφίων αριθμού" και επιλέγετε "7 ψηφία".

 

Καλά φλασαρίσματα.....:rolleyes:

kandilak συγχαρητηρια για το χρονο που σπαταλησες και τον κοπο σου !

 

Να κανω την ''χαζη'' ερωτηση, εχει το τηλεφωνο ενας φιλος μου με μια παλια αγγλοκινεζικη rom και με καρτα sim της cosmote. Στις εισερχομενες κλησεις απο καποια ''επαφη'' βλεπει κανονικα το ονομα, στα sms βλεπει μονο το νουμερο χωρις ονομα (τα χαζα της cosmote με το +30). Με αυτη τη rom και ακολουθοντας το απο πανω θα εχει το ιδιο προβλημα ?

sorru αλλα δεν καταλαβα :O

 

Ευχαριστω για την οποια απαντηση

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με την rom αλλά με το πρόγραμμα διαχείρισης επαφών. Δηλαδή μπορεί να το κάνει και στην δική του rom εφόσον υπάρχει η επιλογή του matching digits of number στην εφαρμογή επαφών του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα !! Έβαλα την έκδοση του kandilak,και παρουσιάζεται ένα πρόβλημα,όταν με καλούν κολαει και δεν μπορώ να το αηκωσβ,δεν το έχω φορτώσει καθόλου το κινητό!!

Δοκίμασε να κάνεις αυτό --> http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=51675245

Αν δεν διορθωθεί, τότε να ξαναπεράσεις την rom με την 3η μέθοδο .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

τελευταια στο VIBER δε μου δουλευει η αποστολη θεσης.

Δεν μπορει να εντοπισει που βρισκομαι, να κλειδωσει το GPS, στο viber παντα.

Σ ολα τα αλλα προγραμματα κλειδωνει κανονικα. (google maps, Sygic)

Εχει κανενας ιδεα τι πρεπει να αλλαξω ή μηπως εσβησα κατι κατα λαθος?

Εχω εγκατεστημενη τη 1447

Edited by Paterbill
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

τελευταια στο VIBER δε μου δουλευει η αποστολη θεσης.

Δεν μπορει να εντοπισει που βρισκομαι, να κλειδωσει το GPS, στο viber παντα.

Σ ολα τα αλλα προγραμματα κλειδωνει κανονικα. (google maps, Sygic)

Εχει κανενας ιδεα τι πρεπει να αλλαξω ή μηπως εσβησα κατι κατα λαθος?

Εχω εγκατεστημενη τη 1447

Αν έχεις το TWRP , κατέβασε το https://www.dropbox.com/s/no4ofvcnjl66veh/Network.location.fix.zip?dl=0 και φλασαρε από TWRP.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !

Κατ αρχην να ευχαριστησω τον kadilak,αλλα κ οσους αλλους εχουν βοηθησει στην βελτιωση του κινητου.

Σημερα περασα την 1536,με dirty flash αφου δεν ειμαι κ για πολλα πολλα λογο των γνωσεων μου περι κινητων.

 

Προεκυψαν καποια θεματακια,ελπιζω οχι σημαντικα,το 1ο ειναι οτι δεν υπαρχει πλεον επιλογη στις γλωσσες για ελληνικα,

ακολουθησα την συμβουλη στον οδηγο κ επελεξα αγγλικα για να παω στην συνεχεια παλι σ ελληνικα αλλα δεν υπαρχουν στις επιλογες ...

2ο ειναι οτι,στο messenger πχ,γραφω ελληνικα αλλα δεν υπαρχει επιλογη για ν αλλαζω σ αγγλικα οπως γινοταν πριν !

 

Εχω κανει κατι λαθος ?? :O

Lenovo A806

 

Lenovo P2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...