Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν παιζει να επαναφερουμε τον παλιο launcher απο backup ε;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

 

Αφού γίνεται πατώντας παρατεταμένα το Home, όλα καλά.

 

Καταπληκτική δουλειά για άλλη μιά φορά φίλε kandilak. Ευχαριστώ! :up:

 

 

Ερώτηση: υπάρχει περίπτωση αναβάθμισης σε android 5; Δύσκολα, ε;

Edited by Bernie
Link to comment
Share on other sites

Αφού γίνεται πατώντας παρατεταμένα το Home, όλα καλά.

 

Καταπληκτική δουλειά για άλλη μιά φορά φίλε kandilak. Ευχαριστώ! :up:

 

 

Ερώτηση: υπάρχει περίπτωση αναβάθμισης σε android 5; Δύσκολα, ε;

 

Να 'σαι καλά φίλε μου. Δεν ξέρω αν είναι καταπληκτική δουλεία, αλλά σίγουρα αυτή την φορά είχε πάρα πολύ δουλειά.

Από μένα σίγουρα μην περιμένεις τέτοιες δυνατότητες για Android 5.0.

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά φίλε μου. Δεν ξέρω αν είναι καταπληκτική δουλεία, αλλά σίγουρα αυτή την φορά είχε πάρα πολύ δουλειά.

Από μένα σίγουρα μην περιμένεις τέτοιες δυνατότητες για Android 5.0.

 

Δουλεύει άψογα, είναι γρήγορη κι ελαφριά, έχει πλήρεις και σωστές οδηγίες εγκατάστασης. Τί άλλο να ζητήσει κανείς;

Ο κόπος σου απόδωσε τα μέγιστα...

Link to comment
Share on other sites

kandilak, πραγματικά έχεις κάνει απίστευτη δουλειά και συγχαρητήρια. Ήδη πέρασα τη rom και πράγματι είναι η περισσότερο εξελληνισμένη κι αυτό ανήκει σε εσένα. Σε ευχαριστούμε από καρδιάς για την καταπληκτική δουλειά σου αλλά και την εν γένει υποστήριξη που μας παρέχεις. Να είσαι καλά.
Link to comment
Share on other sites

Kandilak σ' ευχαριστώ κι εγώ για την δουλειά που έκανες.

Ήθελα να ρωτησω επίσης αν σε εσάς δουλεύει το κλείδωμα οθόνης με διπλό κλικ στην οθονη

Link to comment
Share on other sites

Kandilak σ' ευχαριστώ κι εγώ για την δουλειά που έκανες.

Ήθελα να ρωτησω επίσης αν σε εσάς δουλεύει το κλείδωμα οθόνης με διπλό κλικ στην οθονη

Αυτό είναι ρύθμιση στον launcher. Πρέπει να το επιλέξεις εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κανει: ρυθμίσεις δυνατοτήτων --> λειτουργια μαύρης οθόνης αλλά δεν δουλεύει. Δεν πειραζει, μικρο το κακο.

Επίσης να πω οτι στην εγκατάσταση έφαγα ενα boot loop. Τελικά έβγαλα την μπαταρια , μπηκα σε recovery και εκανα την καθαρη εγκατασταση (τριτη μεθοδος)

Edited by t123321
Link to comment
Share on other sites

Kandilak ένα μεγάλο ευχαριστώ και από μένα για το κόπο, το χρόνο και τη βοήθεια που προσφέρεις σε όλους εμάς.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κανει: ρυθμίσεις δυνατοτήτων --> λειτουργια μαύρης οθόνης αλλά δεν δουλεύει. Δεν πειραζει, μικρο το κακο
Πιστεψε με δεν το έχεις κάνει. Αυτό που είναι στην λειτουργία μαύρης οθόνης είναι για διπλό ταπ στην οθόνη κλειδώματος, όχι για την home screen. Αυτό θα το κάνεις από τις επιλογές του launcher.
Link to comment
Share on other sites

Ασχοληθηκα και εγω λιγο με του αδελφου μου που ειχε κρατησει τη κινεζικη που ειχε απο το vickmall μιας και δεν εχει ιδιαιτερες απαιτησεις.

Εμπειρα απο twrp ειχα απο το Κ3 που εχω.

Πολυ ευκολη η διαδικασια ,ξεμπερδεψα σε 10 λεπτα ενω η ρομ φαινεται οτι ειναι ελαφρια και πεταει.

Συγχαρητηρια!

Μιας και exposed κτλ δε παιζει να ασχοληθει ο αδελφος μου,να πεταξω τις εφαρμογες που εχει περασμενες?τα titanium xposed κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Ασχοληθηκα και εγω λιγο με του αδελφου μου που ειχε κρατησει τη κινεζικη που ειχε απο το vickmall μιας και δεν εχει ιδιαιτερες απαιτησεις.

Εμπειρα απο twrp ειχα απο το Κ3 που εχω.

Πολυ ευκολη η διαδικασια ,ξεμπερδεψα σε 10 λεπτα ενω η ρομ φαινεται οτι ειναι ελαφρια και πεταει.

Συγχαρητηρια!

Μιας και exposed κτλ δε παιζει να ασχοληθει ο αδελφος μου,να πεταξω τις εφαρμογες που εχει περασμενες?τα titanium xposed κτλ.

Ναι δεν υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 1536 και με μπερδεψαν οι επιλογες του νεου UI, κλειδωσα τις αρχικες οθονες και δεν μπορω να μετακινησω τιποτα. Πως τις ξεκλειδωνω ?

 

Τελικα συροντας το δαχτυλο απο κατω προς τα πανω εμφανιζονται οι επιλογες.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη η 1536 Multilanguage rom που σας υποσχέθηκα!!!:happy:

 

Είναι βασισμένη στην επίσημη αγγλοκινέζική 1536 rom (android 4.4.2) που βγήκε αρχές Σεπτεμβρίου.

 

Γεια σου φίλε kandilak!

Έχω την 1501 από την 1447 αρχικά καθότι βασικό κριτήριο για μένα είναι τα ελληνικά.

Αφού λοιπόν η νέα (1536) δικιά σου είναι και αυτή Multilanguage, μου προτείνεις να την εγκαταστήσω για καλύτερη από την παρούσα (1501);

Αν ναι, επειδή θέλω το τηλέφωνο ως έχει κάνω backup το data μέσω του TWRP, έπειτα εγκαθιστώ την δικιά σου από το TWRP και μετέπειτα κάνω restore το data μου πάλι από το TWRP στη νέα εγκατεστημένη rom;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε kandilak!

Έχω την 1501 από την 1447 αρχικά καθότι βασικό κριτήριο για μένα είναι τα ελληνικά.

Αφού λοιπόν η νέα (1536) δικιά σου είναι και αυτή Multilanguage, μου προτείνεις να την εγκαταστήσω για καλύτερη από την παρούσα (1501);

Αν ναι, επειδή θέλω το τηλέφωνο ως έχει κάνω backup το data μέσω του TWRP, έπειτα εγκαθιστώ την δικιά σου από το TWRP και μετέπειτα κάνω restore το data μου πάλι από το TWRP στη νέα εγκατεστημένη rom;

 

Οι οδηγίες έχουν δοθεί για κάθε περίπτωση. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την Α μέθοδο και βλέπεις τι θα γίνει. Η 1501 είναι custom build και κάποια πράγματα τα έχει αλλάξει ο τύπος που την έκανε. Αν πχ στην 1501 υπάρχει το Gmail εγκατεστημένο σαν εφαρμογή συστήματος τότε φλασάροντας την 1536, το Gmail θα εξαφανιστεί εκτός και αν έχεις κάνει κάποιο update από το playstore οπότε η εφαρμογή θα συνεχίσει να υπάρχει στο τηλέφωνο επειδή θα βρίσκεται και στο data partition. Στο TWRP να πάρεις backup τα πάντα και όχι μόνο τα data.

Για το αν η 1536 είναι καλύτερη από την 1501 , νομίζω ότι θα πρέπει να ρωτήσεις του υπόλοιπους που την χρησιμοποιούν. Από δικής μου πλευράς ποιος θα ήταν ο λόγος να κάτσω να ασχοληθώ να φτιάξω μία rom αν πίστευα ότι υπήρχε κάποια άλλη καλύτερη έτοιμη?

Link to comment
Share on other sites

Οι υπολογισμοί του επίπεδου μπαταρίας και χρόνου αποφόρτισης συνήθως δεν είναι ακριβής. Δες την διάρκεια που θα έχεις μέχρι η μπαταρία να φτασει το 10% και ανάλογα την χρήση που θα έχεις κάνει βλέπουμε αν υπάρχει κάτι που πρέπει να διορθωθεί.

 

Αυτή τη φορά οφείλω να παραδεχτώ πως συνολικά κράτησε περισσότερο, βέβαια με σίγουρα λιγότερη χρήση από ότι τις προηγούμενες φορές.

Η μπαταρία τώρα είναι στο 9% και στις λεπτομέρειες κατανάλωσης αναφέρονται τα εξής:

Σε χρηστη: 3ωρ 47 λ.

Σε αναμονή 21ω 1λ

CPU = 33,2% --- WLAN = 28, 3% --- Ραδιόφωνο 27,8% --- Οθόνη= 7.7% --- Φων. Κλήσεις:2,7 %

Σχετικά με το λογισμικό την περισσότερη κατανάλωση φαίνεται να έχει κάνει το viber με 59,5 % (περίεργο στα δικά μου μάτια γιατι το χρησιμοποίησα πολύ λίγο από χθες το πρωί που το έβγαλα από τη φόρτιση)

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει απο χθες την 1536 , ειχα την 1447. Με την πρωτη ματια η 1536 μου φαινεται πιο smooth, καλυτερη μεταφραση στα ελληνικα, νομιζω καλυτερες φωτογραφιες. Ως εκει, περιμενω να το τεσταρω περισσοτερο και θα γραψω τις εντυπωσεις μου.
Link to comment
Share on other sites

3h 47min σε χρήση!!! Μια χαρά σε βρίσκω.

Κι εγώ εκπλήσσομαι με τον εαυτό μου!Νομίζω κατά βάση το χρησιμοποιώ περισσότερες ώρες!

Θεωρούμε λοιπόν ότι είναι οκ ε?

Οκ λοιπόν! Ελπίζω να μην ξανα-χρειαστώ βοήθεια!

Ευχαριστώ kandilak!

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως προσπαθεις να κανεις αυτο το zip file?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...