Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταλαβα, παταω το αριστερα και τικαρω το κουτακι.. Με OCR το εκανες; :D

Απο οτι φαινεται εχει να κανει και με το lenovo music και contacts, οποτε δε ψαχνω να το βγαλω..

Με την εφαρμογή μετάφρασης της google το έκανα, που έχει σάρωση φωτογραφίας.

Τι κανει αυτο...;

Τι κάνει; Αυτό που ζητάει η παράθεση.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Νομίζω ότι είσαι καλυμμένος με αυτό

 

edit: φαίνεται να την έχουν πάρει και δυο τρεις από Ελλάδα....που είναι?

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα το κιν.κινητάρα!

λοιπόν ήρθε με την ρομ 1447_7.39.1 multi lang από vickmall την αφήνω έχει κάποιο bug? να περάσω κάποια άλλη?

ξέρω ποια ρομ να περάσω.

επίσης για φωτογραφίες ποια app χρησιμοποιείτε?

ευχαριστώ.

Σταύρο είδα το μην σου για την ρομ οπότε θα προχωρήσω σε αυτή

αλλά και η 1447 καλή φαίνεται

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δουλεύει κανονικά η οθόνη σου (LCD) πάρε μονο τζάμι (touch panel). Ειν ξεχωριστά κομμάτια στο Α806, δεν ειν κολλημένη η οθόνη στο τζάμι σε όλη την επιφάνεια.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η οθόνη είναι ogs (one glass solution) οθόνη και digitizer μαζι

Όχι δεν είναι, έχω αλλάξει τζάμια σ αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνα το.

Αλλο ειναι το πρόβλημα.

Εχω ενα θεμα με το DRPU Bulk SMS, και ψάχνω να δω πως μπορώ να στέλνω 160char sms παρολο που ειναι στα ελληνικα.

Στα Ελληνικά, τα βλέπει ώς unicode και στέλνει μόνο 70χαρακτήρες.

Αν βάλεις 160, χρεώνει 3 sms.

Edited by andreasp
Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Αν δουλεύει κανονικά η οθόνη σου (LCD) πάρε μονο τζάμι (touch panel). Ειν ξεχωριστά κομμάτια στο Α806, δεν ειν κολλημένη η οθόνη στο τζάμι σε όλη την επιφάνεια.

Αυτο δηλαδη κανει http://www.aliexpress.com/item/Original-Touch-Screen-Panel-for-Lenovo-Golden-Warrior-A8-A806-A808T-Glass-Digitizer-Outer-Glass-Replacement/32407463783.html?spm=2114.01020208.3.19.47qMBY&ws_ab_test=201526_2,201527_3_3_2_1_5_4_71_72_73_74_75,201409_5 ?

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνα το.

Αλλο ειναι το πρόβλημα.

Εχω ενα θεμα με το DRPU Bulk SMS, και ψάχνω να δω πως μπορώ να στέλνω 160char sms παρολο που ειναι στα ελληνικα.

Στα Ελληνικά, τα βλέπει ώς unicode και στέλνει μόνο 70χαρακτήρες.

Αν βάλεις 160, χρεώνει 3 sms.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6284398#post6284398

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα, σκέφτομαι να παραγγείλω και εγώ το κινητό από vickmall, τη λέτε αξίζει Σαν συσκευή να το φέρω;;; περιμένω απαντήσεις Ευχαριστώ...

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά δεν ξέρω που ακριβώς είναι το πρόβλημα, και πώς ακριβώς στέλνει τα sms το drpu.

Βλέπω ότι έχει εγκαταστήσει μία εφαρμογή DRPUBULKS η οποια οταν παω να την ανοιξω δεν ανοιγει. Προφανώς είναι κάποιο service που χρειαζεται το software για να στέλνει τα sms.

Ισως κάποιο απο τα παιδιά που φτιάχνουν τα firmware να γνωρίζει κάτι παραπάνω για τον τρόπο που λειτουργεί όλη αυτή η ιστορία.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα, σκέφτομαι να παραγγείλω και εγώ το κινητό από vickmall, τη λέτε αξίζει Σαν συσκευή να το φέρω;;; περιμένω απαντήσεις Ευχαριστώ...

 

Αν θες κινητό που να έχει πολυ καλη κάμερα ,πολυ καλό gps ,και να μην χρειαστείς να πασπατευεις για να φτιαξεις κάποια πραγματα σε αυτό διοτι είναι άψογο σε όλα και ποιοτικοτατο (εκτος αν εισαι ανήσυχο πνεύμα :))

Τοτε ναι παρε το

Διαβαζα 1,5 μηνα εδώ στο myphone για ολα απο Κίνα και κατεληξα με κλειστά ματια που λένε σε αυτό

Και απο πέρσι πριν τα χριστουγγενα που το έχω είναι άψογο αυτό και υπερικανοποιημενος εγω :)

Και το έχω οπως ήρθε απο vickmall ,δεν του έχω αλλαξει τίποτα ,ουτε καν την rom :lol:

Παρε το με κλειστά ματια :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παρέλαβα το κιν.κινητάρα!

λοιπόν ήρθε με την ρομ 1447_7.39.1 multi lang από vickmall την αφήνω έχει κάποιο bug? να περάσω κάποια άλλη?

ξέρω ποια ρομ να περάσω.

επίσης για φωτογραφίες ποια app χρησιμοποιείτε?

ευχαριστώ.

Σταύρο είδα το μην σου για την ρομ οπότε θα προχωρήσω σε αυτή

αλλά και η 1447 καλή φαίνεται

 

Για φωτο ΑΣΕ την δικιά του

Έχω δοκιμαση πολλές εφαρμογές και επι πληρωμής ,όλες την ίδια δουλειά κανουν και η μαμά νομιζω καλυτερα :)

Για τα υπολοιπα ????δεν γνωριζω

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ευχαριστήσω το kandilak για τις μέχρι τώρα rom που μας δίνει. Επιτέλους το gps μου δούλεψε σωστά (ακόμα και μέσα στο σπίτι) με την 1536.

 

keep ...roming :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω το Α806 με την εκδοση VIBEUI_V2.0_1447_7.39.1_DEV_A806 (είμαι άσχετος για αυτο τα γράφω όλα) κάθε βράδυ το φορτίζω μπορεί και πιο συχνά. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να μου πει ποια rom να βάλω και πως να το ρουτάρω? Αυτό που θέλω είναι να μου πει με την σειρά ποια βήματα του πρώτου ποστ πρέπει να ακολουθήσω.
Link to comment
Share on other sites

Που πάμε και ορίζουμε τις default εφαρμογες?

Για τα SMS συνέχεια κάνω default το Go SMS ή οποιοδηποτε άλλο πρόγραμμα, και συνέχεια με ξαναρωτάει.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Εάν ανοίγεις τη μαμά εφαρμογή, τότε πάντα γυρνάει default σε αυτή. Οπότε πρόσεχε αν πας να στείλεις μήνυμα μέσα από τον κατάλογο, τότε σε πάει αυτομάτως στη μαμά εφαρμογή. Αλλάζει από settings>apps κουμπί ρυθμίσεων>default software preferences

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εάν ανοίγεις τη μαμά εφαρμογή, τότε πάντα γυρνάει default σε αυτή. Οπότε πρόσεχε αν πας να στείλεις μήνυμα μέσα από τον κατάλογο, τότε σε πάει αυτομάτως στη μαμά εφαρμογή. Αλλάζει από settings>apps κουμπί ρυθμίσεων>default software preferences

 

Thanks, αλλα στο default software preferences, δεν υπαρχει επιλογη για default sms !

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου βγαζει default SMS software..

Αλλα ειμαι σιγουρος αμα ανοιξεις την εφαρμογη μηνυμάτων σου (εμενα Textra) θα εχει στις ρυθμισεις της να την ορισεις ως default..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γι α τα μηνύματα δες στην 1η σελιδα allinone οδηγός για το a806 στο τμήμα που λέει για την αντικατάσταση της stock εφαρμογής μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει κανεις σας γιατι ενω εχω σωστες ρυθμισεις δν μπορω να συνδεθω με δεδομενα με τπτ.?? ενω αλλο παιδι που εχει ιδιο με το δικο μου μπαινει κανονικα..... τι με συμβουλευεται να κανω?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

 

Για φωτο ΑΣΕ την δικιά του

Έχω δοκιμαση πολλές εφαρμογές και επι πληρωμής ,όλες την ίδια δουλειά κανουν και η μαμά νομιζω καλυτερα :)

Για τα υπολοιπα ????δεν γνωριζω

 

 

οκ κινητάρα πάντως άντε να δούμε και lollipop

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...