Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εβαλα στο 150 (φοβαμαι μην καψω τιποτα γιαυτο δεν το εβαλα στο 160:p). Θα το δοκιμασω καλυτερα αυριο μεσα σε θορυβο.
Link to comment
Share on other sites

πρωτα πολλα να ευχηθω καλη χρονια με υγεια σε ολους!

εχω ακολουθησει ολους τους οδηγους απο εδω κ ολα ειναι κομπλε.. μονο μια λεπτομερεια μου εχει μεινει.

θελω να γυρισω τα φοντς για να μου βγαζει σωστες τις ειδοποιησεις.

σαν εκδοση εχω την 1447st κ theme center την 2.60 χωρις να παιρνει καποια αναβαθμιση.

το προβλημα ειναι οτι δεν μου δινει την επιλογη "importing my resources"

 

το εψαξα σε αρκετες επιλογες του τηλεφωνου αλλα χωρις αποτελεσμα.. παει πουθενα το μυαλο καποιου?

Link to comment
Share on other sites

πρωτα πολλα να ευχηθω καλη χρονια με υγεια σε ολους!

εχω ακολουθησει ολους τους οδηγους απο εδω κ ολα ειναι κομπλε.. μονο μια λεπτομερεια μου εχει μεινει.

θελω να γυρισω τα φοντς για να μου βγαζει σωστες τις ειδοποιησεις.

σαν εκδοση εχω την 1447st κ theme center την 2.60 χωρις να παιρνει καποια αναβαθμιση.

το προβλημα ειναι οτι δεν μου δινει την επιλογη "importing my resources"

 

το εψαξα σε αρκετες επιλογες του τηλεφωνου αλλα χωρις αποτελεσμα.. παει πουθενα το μυαλο καποιου?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5855268#post5855268

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εύκολα βρήκε το bt μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έβαλα το Asphalt 8 και βγάζει μαύρη οθόνη όταν αρχίζει ο αγώνας, ενώ χάνει και γραφικά στις διάφορες οθόνες του παιχνιδιού..

 

Επίσης πως γίνεται στη notification area να δείχνει όλους τους διακόπτες και να μη χρειάζεται drop down?

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αν δεν είναι "βαριά" και "μεγάλη" εφαρμογή θα την κρατήσω, σιγά μην την προσθαφερώ συνεχώς αφού αλλάζουν τα αποτελέσματα των τεστ σύμφωνα με την "κατάσταση" του τηλεφώνου λοιπόν αφού αυτό ήθελα ως διευκρίνηση σχετικά με την συγκεκριμένη εφαρμογή. Ευχαριστώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ok θα το δοκιμάσω και εγώ και θα απαντήσω οσονούπω. Ανεξαρτήτως από αυτό για την συγκεκριμένη εφαρμογή μπορείς να κάνεις και άλλα πράγματα όπως να το γυρίσω σε gsm από 3G το δίκτυο π.χ. που δεν μου χρειάζεται προς το παρών mobile internet-(3G) για εξοικονόμηση μπαταρίας ή μπορώ να την κάνω και από τις βασικές ρυθμίσεις της συσκευής αυτήν την αλλαγή;

Γνωρίζει κανείς να μου απαντήσει;
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα τη συσκευή, η αγορά έγινε από vickmall. Ήρθε με τη 1447, άψογο και το τηλέφωνο και οι κινέζοι.

Το μόνο θέμα που έχω είναι ότι ενώ εχει superuser εγκατεστημένο, το τηλέφωνο δεν είναι ρουτ. ( δοκιμή με root checker και mobile uncle tools).

Υπάρχει τρόπος να το ενεργοποιήσω; (στις ρυθμίσεις δείχνει ενεργό) ή να φλασάρω κατευθείαν με sp flash tool το supersu; καθώς δεν νομίζω το vickmall να 'εχει περάσει custom recovery.

Ένα ευχαριστώ σε όλους που προτείνατε την αγορά του και συνεχίζετε να βοηθάτε σε ότι προκύπτει.

kandilak απλά :respect:

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα και καλη χρονια!! σε μενα δεν εμφανιζονται οι ειδοποιησεις πχ αν εχω καποια ειδοποιηση στο fb δεν το εμφανιζει στο εικονιδιο , στο viber πρεπει να ανοιξω την εφαρμογη για να δω αν μου εχουν ερθει μηνυματα οπως και σε ολα τα messenger.ειχα διαβασει ενα παλιο ποστ εδω που ελεγα να βαλουμε notifications fixer αλλα ουτε με αυτο εχω δει καποια αλλαγη.ξερει κανενας τι μπορει να φταιει?

 

το ιδιο προβλημα εχω και εγω

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις το bluetooth?

προσπαθω να συνδεσω ενα ακουστικο κ δε το βρισκει...

 

Δουλεύει μια χαρά το Bluetooth. Καλύτερα να ανατρέξεις στις οδηγίες χρήσης της συσκευής γιατί και στο δικό μου ακουστικό έπρεπε να πατήσω πρώτα ένα κουμπί για να συνδεθεί.

Link to comment
Share on other sites

Από to2c το πήρες , υποθέτω. Η rom που έχεις δεν είναι επίσημη της lenovo. Είναι μια από τις rom που περνάνε τα κινεζομάγαζα για να βάλουν multilanguage και playstore στο A806. Η lenovo κάνει συχνά updates στις rom αλλά όλες είναι αγγλοκινέζικες . Mε την rom που έχεις δεν θα το πάρεις ποτέ μέσω system update.

 

Επειδή το σκέφτομαι να το πάρω το τηλέφωνο,συμφέρει να το πάρω αγγλοκινέζικο για να έχω και τα updates,για διόρθωση ενδεχόμενων bugs?Θα μπορώ να κατεβάσω όμως ελληνικό πληκτρολόγιο (android) ίσα για να γράφω sms??

Link to comment
Share on other sites

Βαζεις οτι θες μεσα στο τηλ... εγω το εχω στα αγγλικα και με βολευει πολυ ετσι... θα βαλεις το πληκτρολογιο το go μαζι με το λεξικο του και θα εισια μια χαρα.. Επισης ειχα την 9432 την κομμενει και πηγα στην 1447.. Δεν ξερω ακομα εαν καιει στην 1447 παραπανω μπαταρια... το αντιβιωτικο το απενεργοποιησα.. Το τηλ ειναι ποιο γρηγορο σε αυτην την εκδοση και ειναι και καλη η λειτουργεια smart answer...
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει μια χαρά το Bluetooth. Καλύτερα να ανατρέξεις στις οδηγίες χρήσης της συσκευής γιατί και στο δικό μου ακουστικό έπρεπε να πατήσω πρώτα ένα κουμπί για να συνδεθεί.

 

μαλλον κατι παιζει με το bt μου...στο manual λειπουν μερικες γραμμες..και ειναι αυτες που λεει πως γινεται reset/unpair....:lol::lol:

 

edit: ξαφνικα δουλεψε...μαλλον ηθελε να ζεσταθει για να παρει μπρος.....:P :P

Edited by stormnick
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έβαλες custom rom πιο παλιά από αυτή π είχε το τηλέφωνο?σαρέσει γενικά σαν κομμάτι και σαν εταιρία?θα μου το πρότεινες?το έχει στα 135 € το b2cbying και είμαι ανάμεσα σε αυτό και το cubot x9,το οποίο έχει και ένα 20αρικο κάτω......
Link to comment
Share on other sites

Εαν θελεις να εχεις μονο 2g σημα ακολουθησε το βιντεο
Ευχαριστώ φίλε μου αλλά πρωτού το κάνω θέλω να μου πεις αν ανά πάσα ώρα και στιγμή το ξαναγυρίζω σε 3G μόλις το χρειαστώ; Θέλω να πω η διαδικασία είναι απλή όπως φαίνεται και στο video και χωρίς να δημιουργείται κάνα πρόβλημα στην συσκευή από 2G -->3G ή 3G -->2G σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα τη συσκευή, η αγορά έγινε από vickmall. Ήρθε με τη 1447, άψογο και το τηλέφωνο και οι κινέζοι.

Το μόνο θέμα που έχω είναι ότι ενώ εχει superuser εγκατεστημένο, το τηλέφωνο δεν είναι ρουτ. ( δοκιμή με root checker και mobile uncle tools).

Υπάρχει τρόπος να το ενεργοποιήσω; (στις ρυθμίσεις δείχνει ενεργό) ή να φλασάρω κατευθείαν με sp flash tool το supersu; καθώς δεν νομίζω το vickmall να 'εχει περάσει custom recovery.

Ένα ευχαριστώ σε όλους που προτείνατε την αγορά του και συνεχίζετε να βοηθάτε σε ότι προκύπτει.

kandilak απλά :respect:

Το ότι το root checker και το mobileuncle tool δείχνουν ότι δεν έχεις root, δεν σημαίνει ότι όντως δεν είσαι root. Όταν ανοιξεις το root checker (ή κάποια άλλη root εφαρμογή) κάποια στιγμή θα ζητήσει πρόσβαση στο σύστημα μέσω μυνήματος της superuser εφαρμογής που έχεις. Εκεί πρέπει εσύ να αποδεκτείς την αίτηση αυτή. Αν την απορρίψεις τότε η εφαρμογή μην μπορώντας να αποκτήσει πρόσβαση στο σύστημα σου βγάζει ότι δεν είσαι root.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα τη συσκευή, η αγορά έγινε από Vickmall. Ήρθε με τη 1447...

 

Το DU booster, DU Battery και Μobomarket μπορώ να τ' αφαιρέσω ? (Χρειάζονται)

 

Δοκίμασα να κάνω freeze τα Game Center, Share it, Caller ID μέσω του Link2SD αλλά μου λέει οτι δεν είναι Root....

 

Το Dr. Safety, CleanMaster και Twitter δεν μ' αφήνει να τ' αφαιρέσω, μπορώ να τα freezαρω ? Θα έχω κανένα πρόβλημα ?

 

 

Επίσης μου έστειλε ο κινέζος κι αυτή την θήκη FullTao Frosted Leather case with Dual window υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω για να δουλεύουν τα παράθυρα ?

 

Ένα ευχαριστώ σε όλους που συνεχίζετε να βοηθάτε σε ότι προκύπτει.....

 

:thanks::thanks::thanks:

Edited by dante_100

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλη χρονια παρελαβα απο mini deal ρουταρισμενο χωρις πολλα κινεζικα φοραω την 9432 στ α806 ειναι της λενοβο? το αφηνω ως εχει η την αλλαζω μιας και δεν δεν το κατεχω και πολυ το αθλημα Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Titanium backup ρε παιδιά! Δεν το έχετε ακούσει; Από εκεί διαγράφετε ότι θέλετε κ έχει άλλες χίλιες δυο επιλογές. Είναι το πρώτο πράγμα που βάζετε μετά το ρουτ.
Οι 4 ρόδες ταξιδεύουν το κορμί, οι 2 την ΨΥΧΗ! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έβαλες custom rom πιο παλιά από αυτή π είχε το τηλέφωνο?σαρέσει γενικά σαν κομμάτι και σαν εταιρία?θα μου το πρότεινες?το έχει στα 135 € το b2cbying και είμαι ανάμεσα σε αυτό και το cubot x9,το οποίο έχει και ένα 20αρικο κάτω......

 

Φυσικά και προτείνεται

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης πως γίνεται στη notification area να δείχνει όλους τους διακόπτες και να μη χρειάζεται drop down?

Όταν στο συρτάρι ειδοποιήσεων δεν υπάρχει καμία ειδοποίηση, τότε εμφανίζει όλους τους διακόπτες. Εάν έχεις κάποια εφαρμογή που εμφανίζει πληροφορία μόνιμα στο συρτάρι ειδοποιήσεων , όπως πχ το Security, τότε για να την αφαιρέσεις θα πρέπει να πας στο "Κεντρο ειδοποιήσεων" κάτω κατώ , πατάς στο "Activate app notifications", βρίσκεις από την λίστα την εφαρμογή που εμφανίζει την μόνιμη ειδοποίηση και πατάς αριστερά το (-).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου αλλά πρωτού το κάνω θέλω να μου πεις αν ανά πάσα ώρα και στιγμή το ξαναγυρίζω σε 3G μόλις το χρειαστώ; Θέλω να πω η διαδικασία είναι απλή όπως φαίνεται και στο video και χωρίς να δημιουργείται κάνα πρόβλημα στην συσκευή από 2G -->3G ή 3G -->2G σωστά;

 

Σαν τι προβλημα να δημιουργηθει???? δεν νομιζω να εχεις θεμα εγω προς το παρον εγω το εχω μονιμα 2g αλλα απο την στιγμη που το κινητο υποστηριζει ολα τα δικτυα δεν το ζοριζεις εσυ πως θα το αλλαζεις ειναι κατασκευασμενο για αυτα!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο βγάζει τη μονιμη ειδοποιηση, αλλα αφηνει τις νέες που προκύπτουν; Γιατι μου το κανει και το Viber και το battery που εχω βαλει για πιο μεγαλη ενδειξη μπαταρίας..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο βγάζει τη μονιμη ειδοποιηση, αλλα αφηνει τις νέες που προκύπτουν; Γιατι μου το κανει και το Viber και το battery που εχω βαλει για πιο μεγαλη ενδειξη μπαταρίας..

Όχι με αυτό τον τρόπο δεν θα εμφανίζει ειδοποιήσεις από την εφαρμογή. Για το Viber σίγουρα δεν το συνιστώ. Δεν ξέρω αν στο ίδιο το Viber έχει ρύθμιση που να αφαιρεί αυτή την ειδοποίηση από το συρτάρι ώστε να παραμένει η δυνατότητα εμφάνισης νέων ειδοποιήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...