Jump to content

[LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής


dimkit
 Κοινοποίηση

Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης  

264 members have voted

  1. 1. Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης



Recommended Posts

Το ξέρω ότι είναι offtopic, αλλά παιδιά είμαι απελπισμένος. Καλή χρονιά πρώτα από όλα! Λοιπόν, σήμερα πήρα στα χέρια μου το lg g3 και ενώ όλα δουλεύουν μια χαρά έχω θέμα με τις κλήσεις. Όταν κάνω ένα τηλεφώνημα ή όταν μου κάνουν και απαντήσω η οθόνη γίνεται μαύρη. Δεν μπορώ να κάνω τίποτα για να την ανοίξω κατά τη διάρκεια της κλίσης. Πρέπει να περιμένω ο άλλος να τερματίσει την κλίση και έπειτα εγώ να πατήσω το πίσω στρογκιλό κουμπί και να ανοίξει η οθόνη. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω? Μήπως είχατε το ίδιο πρόβλημα? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 605
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγάλε το screen protector

 

Δεν έχω.. Μάλιστα να σας πω το εξής παράδοξο, όταν χρησιμοποιώ τη θήκη που καλύπτει την οθόνη μπορώ να τερματίσω την κλήση. Σήμερα όμως δοκίμασα να πιέσω τον αισθητήρα και λίγη δύναμη και δούλεψε, αλλά μόλις το πλησιάζω στο αυτί εν ώρα κλήσης πάλι μαυρίζει η οθόνη μόνιμα. Λές η μόνη λύση να είναι το service πλέον?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω.. Μάλιστα να σας πω το εξής παράδοξο, όταν χρησιμοποιώ τη θήκη που καλύπτει την οθόνη μπορώ να τερματίσω την κλήση. Σήμερα όμως δοκίμασα να πιέσω τον αισθητήρα και λίγη δύναμη και δούλεψε, αλλά μόλις το πλησιάζω στο αυτί εν ώρα κλήσης πάλι μαυρίζει η οθόνη μόνιμα. Λές η μόνη λύση να είναι το service πλέον?

δοκιμασες να βαθμονομησεις τον αισθητηρα απο ρυθμισεις-προβολη-περισσοτερα?ισως παιζει ρολο.και καλη χρονια σε ολους. δοκιμασε να βγαλεις αυτην την θηκη που καλυπτει την οθονη,εκτος και ειναι αυθεντικη.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να βαθμονομησεις τον αισθητηρα απο ρυθμισεις-προβολη-περισσοτερα?ισως παιζει ρολο.και καλη χρονια σε ολους. δοκιμασε να βγαλεις αυτην την θηκη που καλυπτει την οθονη,εκτος και ειναι αυθεντικη.

 

Δεν υπάρχει η επιλογή περισσότερα εκεί που μου λες, μόνο το calibration του κινητού έχω βρει που δεν έκανε τίποτα. Το έχω δοκιμάσει, αλλά το θέμα είναι ότι μόνο με αυτή μπορώ να τερματίσω κλήση. Αυτό που έκανα και έλυσε το πρόβλημα μέχρι ενός βαθμού ήταν να ασκήσω πίεση στον αισθητήρα. Έπειτα από αυτό μόλις κάνω κλήση σε κάποιον μπορώ και βλέπω το μενού κατά τη διάρκεια της κλήσης. Όταν όμως πλησιάσω το κινητό στο αυτί μου πάλι μαυρίζει η οθόνη και μετά πρέπει να το ξανά πιέσω για να δουλέψει. Από ότι κατάλαβα το κινητό πρέπει να ανοιχτεί και να γίνει δουλειά από μέσα. Όπως φαίνεται είμαι για το service...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο.. Σκέφτομαι να βάλω μπαταρία μεγαλύτερη από 3000mah, λέτε να μου δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα αργότερα?
Link to comment
Share on other sites

Μικρο το κερδος και αναλογα τα κυβικα μπορει να αλλαξει ολη η εμφανιση του τηλ.αποψι μου παρε μια δευτερη οριτζιναλ.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μικρο το κερδος και αναλογα τα κυβικα μπορει να αλλαξει ολη η εμφανιση του τηλ.αποψι μου παρε μια δευτερη οριτζιναλ.

 

Ναι, αυτό που λες είναι λογικά το καλύτερο! Ευχαριστώ. Επίσης, μήπως έχει τύχει να χρησιμοποιήσεις το service της LG?

Link to comment
Share on other sites

μαλλον αυτο που λες δυστηχως.

 

Πριν από λίγο, εντελώς τυχαία, χρησιμοποιούσα απλά ακουστικά για να μιλήσω στο τηλέφωνο και ο proximity sensor ήταν σαν να μην λειτουργούσε, πιο συγκεκριμένα, κάνω κλήση και αντί να μαυρίσει η οθόνη, μπήκε κανονικά στο μενού της κλήσης και όλα δούλευαν κανονικά, μόνο που όταν έβαλα το κινητό κοντά στο αυτί μου η οθόνη συνέχιζε να είναι ανοιχτή..

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό που λες είναι λογικά το καλύτερο! Ευχαριστώ. Επίσης, μήπως έχει τύχει να χρησιμοποιήσεις το service της LG?

στην θεσσαλονικη παλια που ειχα το p500 ναι και ηταν αψογο το σερβις.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά,να ενημερώσω για το πρόβλημα που ειχα με το LG G3 σε σημερινή επικοινωνια με την procordia το προβλημα ηταν στην οθόνη και θα την αλλαξουν
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά!

 

Έχω το LG G3 εδώ και 1.5 χρόνο και γενικά τα πήγαινε πολύ καλά. Πρόσφατα πήγα ένα ταξίδι στην αμερική και πήρα μια sim από κει, και τότε ξεκίνησαν τα θέματα. Το κινητό εκεί που δούλευε κανονικά και είχε σήμα και 4G, ξαφνικά έλεγε ότι αφαιρέθηκε η sim και πρέπει να κάνει restart. Σε άλλες περιπτώσεις ενώ δουλεύει κανονικά, ξαφνικά χάνει σήμα και πρέπει να κάνω restart το κινητό για να παίξει πάλι. Θεώρησα ότι έφταιγε η sim, οπότε πήγα πάλι στη T-Mobile να αλλάξω sim, αλλά έκανε πάλι τα ίδια, οπότε θεώρησα ότι ίσως κάτι παίζει με τα δίκτυα εκεί (αν και το G3 υποστηρίζει τα δίκτυα εκεί).

 

Όταν γύρισα εδώ παρατήρησα ότι ποτέ δεν είχα δει 4G στην Ελλάδα, και υπέθεσα ότι μάλλον φταίει η sim μου (είναι αρκετά παλιά, ίσως και 10ετίας), οπότε πήγα στη cosmote να πάρω καινούρια. Και όντως, μόλις την έβαλα έπιασε με τη μια 4G, οπότε λύθηκε αυτό το θέμα. Αλλά guess what, άρχισε να κάνει τα ίδια προβλήματα που μου έκανε στην Αμερική, να χάνει σήμα και να λέει ότι βγήκε η sim...

 

Έχω δοκιμάσει να κάνω factory reset 2 φορές, αλλά διαφορά δεν είδα... Λέτε να έχει hardware θέμα; Να περιμένω να βγει η marshmellow για το δικό μου version (είναι το 6RO) ή να το πάω procordia? Επίσης δε ξέρω αν έχω εγγύηση... Μπορώ να το δω κάπου online;

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως το βλέπεις? ... από παλιότερα ποστ όταν το κινητό παρουσιάζει τέτοια συμπεριφορά έπαιζε ρόλο η μπαταρία.Με αλλαγή της νομίζω ότι θα είσαι κομπλέ. Ας απαντήσουν καλύτερα όμως οι πιο παλιοί διότι εγώ δεν το έχω και πολύ καιρό προερχόμενος από g2 πρόσφατα
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως το βλέπεις? ... από παλιότερα ποστ όταν το κινητό παρουσιάζει τέτοια συμπεριφορά έπαιζε ρόλο η μπαταρία.Με αλλαγή της νομίζω ότι θα είσαι κομπλέ. Ας απαντήσουν καλύτερα όμως οι πιο παλιοί διότι εγώ δεν το έχω και πολύ καιρό προερχόμενος από g2 πρόσφατα

 

Μια χαρά φαίνεται η μπαταρία, γενικά μου βγάζει 1 μέρα χρήσης με περίπου 25% υπόλοιπο το βράδυ. Βέβαια δε καταλαβαίνω πως η μπαταρία μπορεί να επηρεάζει μόνο τη κάρτα sim, και γιατί με τη παλιά μου sim δεν έχω προβλήματα, ενώ με τις καινούριες έχω αυτά τα θέματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Λοιπόν παίδες...

Διάβασα προσεκτικά σχεδόν όλη την συζήτηση..

Έχω(ή είχα) σκοπό αύριο να παραγγείλω το LG G3 32giga D850 US από το Aliexpress (160€)

Με προβληματίσατε με το θέμα του restart (Σε σημείο που λέω να μείνω στη Samsung που είμαι τόσα χρόνια και δε είχα ποτέ τέτοια προβλήματα)

Το έψαξα το θέμα λοιπόν,και βρήκα ένα βίντεο στο youtube που ο άλλος λέει το πόνο του για το κινητό αλλά τα σχόλια κάνω είναι η ΛΥΣΗ(ελπίζω).

 

Λένε πως είχαν το ίδιο πρόβλημα με το restart και η λύση ήταν να αλλάξουν μπαταρία ΑΛΛΑ OXI της LG(αυθεντική δηλαδή) αλλά με κάποια άλλη συμβατή.

Έλεγε ότι μόνο με το KitKat λογισμικό δουλεύουν οι μανήσιες...

Σας στέλνω ακριβώς τι γράφει & την πηγή απτο youtube για να διαβάσετε τα σχόλια...

 

the solution is to get a 3rd party battery, ie NOT the LG battery. I bought mine from Batteries & Bulbs store and it totally solved this problem. After receiving a brand new battery from LG - it did NOT work at all. So if you're not on Lollipop yet and you do not have a 3rd party battery - do NOT upgrade to Lollipop. The LG batteries seem to work fine on KitKat. However, if you do switch to Lollipop - getting a third party battery might be your only option. Certainly worked for me.

 

ΣΥΜΦΩΝΗΤΕ?

ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΔΕ ΔΙΑΦΟΡΑ?

Μου άρεσε τόσο πολύ το κινητό όταν το είδα και τώρα το ξανασκέφτομαι αν πρέπει τελικά να το πάρω!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες...

Διάβασα προσεκτικά σχεδόν όλη την συζήτηση..

Έχω(ή είχα) σκοπό αύριο να παραγγείλω το LG G3 32giga D850 US από το Aliexpress (160€)

Με προβληματίσατε με το θέμα του restart (Σε σημείο που λέω να μείνω στη Samsung που είμαι τόσα χρόνια και δε είχα ποτέ τέτοια προβλήματα)

Το έψαξα το θέμα λοιπόν,και βρήκα ένα βίντεο στο youtube που ο άλλος λέει το πόνο του για το κινητό αλλά τα σχόλια κάνω είναι η ΛΥΣΗ(ελπίζω).

 

Λένε πως είχαν το ίδιο πρόβλημα με το restart και η λύση ήταν να αλλάξουν μπαταρία ΑΛΛΑ OXI της LG(αυθεντική δηλαδή) αλλά με κάποια άλλη συμβατή.

Έλεγε ότι μόνο με το KitKat λογισμικό δουλεύουν οι μανήσιες...

Σας στέλνω ακριβώς τι γράφει & την πηγή απτο youtube για να διαβάσετε τα σχόλια...

 

the solution is to get a 3rd party battery, ie NOT the LG battery. I bought mine from Batteries & Bulbs store and it totally solved this problem. After receiving a brand new battery from LG - it did NOT work at all. So if you're not on Lollipop yet and you do not have a 3rd party battery - do NOT upgrade to Lollipop. The LG batteries seem to work fine on KitKat. However, if you do switch to Lollipop - getting a third party battery might be your only option. Certainly worked for me.

 

ΣΥΜΦΩΝΗΤΕ?

ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΔΕ ΔΙΑΦΟΡΑ?

Μου άρεσε τόσο πολύ το κινητό όταν το είδα και τώρα το ξανασκέφτομαι αν πρέπει τελικά να το πάρω!

απ οσα διαβασες και εσυ με την αλλαγη μπαταριας λυθηκε σε πολλους το προβλημα,εγω εχω 2 g3 αγορασμενα αυγουστο και ακομα δεν ειχα εχω προβλημα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες...

Διάβασα προσεκτικά σχεδόν όλη την συζήτηση..

Έχω(ή είχα) σκοπό αύριο να παραγγείλω το LG G3 32giga D850 US από το Aliexpress (160€)

Με προβληματίσατε με το θέμα του restart (Σε σημείο που λέω να μείνω στη Samsung που είμαι τόσα χρόνια και δε είχα ποτέ τέτοια προβλήματα)

Ελλάδα μένεις ή εξωτερικό? Γιατί αν μένεις Ελλάδα μην πάρεις το D850, δεν κανει για τις μπάντες εδώ και θα σου είναι άχρηστο. Αν μένεις εξωτερικό τσέκαρε τις μπάντες στη χώρα που εισαι πριν το αγοράσεις.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες μετά από 9 μήνες το g3 μου έκανε restart. Τι κάνω ?? Αλλάζω μπαταρία ? Με προβλημάτισε αρκετά γιατί εδώ και 9 μήνες δεν το είχε κάνει . Λύση ??
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες μετά από 9 μήνες το g3 μου έκανε restart. Τι κάνω ?? Αλλάζω μπαταρία ? Με προβλημάτισε αρκετά γιατί εδώ και 9 μήνες δεν το είχε κάνει . Λύση ??

 

Μάλλον μπαταρία είναι φίλε μου... Τουλάχιστον στις περισσότερες των περιπτώσεων αυτό ήταν.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Sorry για την ασχετοσίνη αλλα τι εννοείς δεν κάνει για τις μπάντες εδώ?

Τι είναι αυτό?

Ελλάδα μένω ναι!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απ οσα διαβασες και εσυ με την αλλαγη μπαταριας λυθηκε σε πολλους το προβλημα,εγω εχω 2 g3 αγορασμενα αυγουστο και ακομα δεν ειχα εχω προβλημα.

 

Ελλάδα μένεις ή εξωτερικό? Γιατί αν μένεις Ελλάδα μην πάρεις το D850, δεν κανει για τις μπάντες εδώ και θα σου είναι άχρηστο. Αν μένεις εξωτερικό τσέκαρε τις μπάντες στη χώρα που εισαι πριν το αγοράσεις.

 

Τι είναι οι μπάντες φίλε μου ?

Το D851 μου είπε ο πωλητής ότι είναι ίδιο με το D855 που κυκλοφορεί και στην Ευρώπη,ενώ το D850 η διαφορά είναι ότι δε έχει την Ελληνική γλώσσα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...