Jump to content

[LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής


dimkit
 Κοινοποίηση

Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης  

264 members have voted

  1. 1. Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης



Recommended Posts

Συγγνώμη ρε παιδιά το θέμα άνοιξε πριν ένα χρόνο κ ακόμα δεν υπάρχει λύση ή αντικατάσταση από την lg?

Γιατί το πρόβλημα από ότι διαβάζω κ ξένα φόρουμ είναι αρκετά εξαπλωμένο...

Είχε "κάτσει" για λίγο καιρό το θέμα αυτό... αρχικά ήταν κάποιο θέμα software που λύθηκε με updates... Τώρα μάλλον είναι θέμα μπαταριών...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 605
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες θελω την βοηθεια σας!το κινητο εκλεισε ξαφνικα και δν ανοιγει!μπαταρια 93% ειχα,εβγαλα την μπαταρια το αφησα ετσι την εβαλα αλλα και παλι δν μου ανοιγει!τι να κανω?ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας!
Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι σπιτι που εχω το προγραμμα εγκατεστημενο,αλλα το συνδεσα στην δουλεια μου και δν το βλεπει καν
Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι σπιτι που εχω το προγραμμα εγκατεστημενο,αλλα το συνδεσα στην δουλεια μου και δν το βλεπει καν

Δοκίμασες με συνδυασμό κουμπιών power button volume down πατημένο μπας και???

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με συνδυασμό κουμπιών power button volume down πατημένο μπας και???

 

ναι δοκιμασα!τιποτα απολυτως

Link to comment
Share on other sites

Άστο στο φορτιστή για κάποιες ώρες. Πιθανόν να ξεκολλήσει. Αλλιώς, καλή Procordia και εσύ.

 

Φοβάμαι ότι τα παιδιά εκεί στο service με τόση δουλειά δεν θα πήραν ούτε Σ/Κ άδεια για διακοπές. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι δοκιμασα!τιποτα απολυτως

Στην καλύτερη πιστεύω είναι μπαταρία. Στην χειρότερη πλακέτα. Όπως και να έχει είσαι στην εγγύηση. Πάρε procordia. Άστο για λίγη ώρα στον φορτιστή και ξαναδοκιμασε να το ενεργοποιησεις σε λίγο μήπως και ξεκινήσει αλλά όπως και να έχει για μένα πήγαινε το και μια procordia

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πηγα κ μετρησα την μπαταρια και εναι τζαμι,καινουργια!θα το αφησω στην μπριζα για ωρα κ αν δεν γινει τιποτα αυριο πρωι προκορντια...:(
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι τώρα σε αυτή την τιμή. Και δεν το πήραν όλοι τώρα. Κάποιοι το πλήρωσαν 600+ για να το αποκτήσουν. Οπότε φυσικά και θα κατακρίνουμε και το G3 και φυσικά την LG με το μηδενικό quality control.

 

Ελπίζω, για το καλό της LG, να μην βγει προβληματικό το G4.

Μόνο τα ποσοστά εδώ μέσα να δούμε, ένα στα δύο κινητά πάσχουν από restarts! Ενώ αν κρίνω από το επίσημο νήμα και αυτό με τις ρωγμές παίζει το υπόλοιπο 40% να πάσχει απο ρωγμές. Ενώ πολλές συσκευές έχουν και τα δύο θέματα!!

Μήπως να πούμε και ευχαριστώ στην LG;

 

Τα ίδια φυσικά ισχύουν για όλες τις εταιρίες. Πάνω στο βωμό του χρήματος και του να δώσουν τη συσκευή τους όσο πιο γρήγορα στην αγορά, κάνουν ελλειπέστατο έλεγχο.

 

Ελπίζω, πραγματικά, να βρείτε άκρη με το service γιατί είμαι παθών και σας καταλαβαίνω.

Από πού εβγαλες ότι έχουν τα μισά κινητά προβλήματα επανεκκίνησης; Τοσος καιρός πέρασε που το αποχωριστηκες και ακόμα το θαυμαζεις(κραζεις).

Edited by agiosg
Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες καλησπερα ειμναι νεο μελος!! μ εχει σπασει τα νευρα 2 μερες σβηνει συνεχως στα καπακια με 43 % ι 30κατι μπαταρια και οταν ανοιγει δειχνει 15% η κατι τετοιο.....το εχω απο το μαρτη του 2015 τι προτεινεται να κανω???επαναφορα εργοστασιακων θα δω διαφορα γτ το εχω και φορτωμενο....ειναι με τα 2γκιγα μνημη ραμ
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι ροοτ κανε καλυμπραρισμα μπαταριας με εφαρμογη απο πλαυ στορ.υποψιαζομαι οτι οι μπαταριες της lgδεν ειναι και οι καλυτερες.βεβαια πολλοι εχουν επαννεκινησεις και λογω σοφτγουερ.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Για σένα, για μένα είναι σοβαρότατος λόγος μη αγοράς του μιας και το τηλέφωνο είναι επαγγελματικό και απ΄ αυτό βγάζω το 50% της δουλειάς μου. Είναι ένας λόγος να πάς σε S5 ή M8 άν θές άμμεσα συσκευή. Όποιος δεν βιάζεται , μπορεί να περιμένει να δει άν θα λυθεί πρώτα το θέμα και μετά να προβεί στην αγορά του. Μην λέμε ότι θέλουμε εδώ μέσα, που δεν είναι σοβαρός λόγος μη αγοράς του το ότι δεν κάνει την βασική του δουλειά: να είναι τηλέφωνο και να είναι ανοιχτό.

Δεν έχουμε όλοι τα τηλέφωνα εδώ μέσα για παιχνίδι και πέρασμα ρομ. Έχω να το πειράξω από την εποχή του 2x και ούτε σκοπέυω να το ξανακάνω.

 

ρε παιδια εγω το εχω απο το μαρτη και ενα update δν μ εχει κανει ακομα να ανυσηχησω????

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΥΡΙΟΙ...ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ G3...ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 15 ΜΕΡΕΣ ΞΑΦΝΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΠΟΤΕ ή ΝΑ ΕΧΕΙ ΒΡΑΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗΝ SD CARD...ΕΒΓΑΖΕ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΟΤΙ ΑΦΑΙΡΕΣΑ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ,ΜΕΤΑ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΕΒΓΑΖΕ ΑΛΛΟ ΜΗΝΥΜΑ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΔΕΚΤΗ Η ΕΙΣΟΔΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΤΑΣ ΠΑΛΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ...ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΕ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ......ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΚΑΡΤΕΣ...ΕΚΑΝΑ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ 2 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ...ΑΛΛΑΞΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ...ΥΠΟΨΙΝ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΓΟΡΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ...Η ΑΓΟΡΑ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ MTN CYPRUS...ΧΘΕΣ ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ...ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΥΓ ΤΟΥ 14....ΑΝΑΜΕΝΩ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΚΛΙΜΑΚΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΤΟ FORUM...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Γ.ΓΑΛΑΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Το εχω1 μηνα χωρις τετοια φαινομενα ευτυχως γιατι μου αρεσει το τηλ.λετε να παιζει ρολο το οτι ειναι το 32αρι και ημερομηνια παραγωγης μαιο 15?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Προβληματικες παρτιδες,ελλατωματικες πλακετες..να τα στειλετε λαι τα δυο procordia ακομα και για αντικατασταση.το γνωριζουν το προβλημα!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω αγοράσει το LG G3 16GB από τέλη Φλεβάρη. Ενώ μέχρι πρότινος ήταν μια χαρά το τελευταίο καιρό κάνει συνεχείς επανεκκινήσεις μόνο του. Για να σταματήσει δε τις επανεκκινήσεις πρέπει να το βάλω να φορτίζει. Πολλές φορές στις επανεκκινήσεις η ένδειξη της μπαταρίας ανεβοκατεβαίνει. Δηλαδή εκεί που είναι πχ. στο 60 πάει αμέσως στο 20 και ξανά γυρνάει στο 60 μετά από κάποια επανεκκίνηση. Αν και έκανα επαναφορά εργοστασιακών το πρόβλημα δε λύθηκε. Οι επανεκκινήσεις πολλές φορές ξεκινάνε όταν το κινητό τραβάει πολύ ενέργεια, πχ. χρήση 4G, εγγραφή βίντεο UHD. Άλλες φορές οι επανεκκινήσεις ξεκινάνε όταν το αποσυνδέω από το ρεύμα και σταματάνε όταν το συνδέω πάλι πίσω στο ρεύμα. Ακόμα και όταν το γύρισα σε ασφαλή λειτουργία, για να κάνω επαν. εργοστασιακών ρυθμίσεων, έκανε 2 φορές επανεκκίνηση ενώ ήταν στην ασφαλή λειτουργία. Να πω ότι όλον αυτό το καιρό χρησιμοποιούσα αρκετά έναν κινέζικο φορτιστή αυτοκινήτου, έναν φορτιστή ρεύματος που δεν ήταν της LG, όπως και power bank. Απ'ότι φαίνεται η μπαταρία πεθαίνει. Μακάρι να είναι αυτό και μάλλον τις επόμενες μέρες θα αγοράσω καινούργια μπαταρία LG. Καμία ιδέα μήπως να δοκιμάσω κάτι άλλο;

 

Ευχαριστώ

 

ΥΓ. Εννοείται ότι οι υπόλοιποι φορτιστές θα πεταχτούν

 

Η μπαταρία έχει έρθει εδώ και πολύ καιρό και εννοείται ότι το πρόβλημα δε ξανά παρουσιάστηκε ποτέ. Η αυτονομία αυξήθηκε και πλέον το φορτιζω μόνο με τον αυθεντικό φορτιστή. Πολύ κακό για το τίποτα λοιπόν και όλα καλά. Η Lg δεν μας απογοητευσε!!

Edited by dgtfeargr
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας απανταχού φίλοι, σας είχα αναφέρει και εγώ τα ίδια προβλήματά (Restart - Ρωγμές) τέλη Αυγούστου αλλά δεν μπορούσα να στείλω την συσκευή για service επειδή δούλευα σε νησί...

 

Εν πάση περιπτώσει σας ενημερώνω γιατί τελικά επέστρεψα και η συσκευή πήγε για service. Μία εβδομάδα πέρασε από τότε και με τηλεφώνησαν για να με ενημερώσουν:

 

1. Η πρόσοψη της συσκευής μου αντικαταστάθηκε με καινούρια. (προσοχή όμως, μου είπαν πως η LG αναγνωρίζει ως πρόβλημα τη ρωγμή μόνο στην θύρα του μικροφώνου!!! δηλαδή αν κάποιος έχει ρωγμή μόνο στην Θύρα IR μπορεί να μην τον καλύψουν!!!)

 

2. Όσο αφορά το δύσκολο πρόβλημα των Reboot μου είπαν πως πηγή του κακού είναι η ελαττωματική μπαταρία, και όπως πλέον γνωρίζουμε, "Η μπαταρία της συσκευής έχει 6 μήνες εγγύηση" άρα δεν είμαι εντός της εγγύησης.

Κόστος αντικατάστασης 15 ευρώ. Φθηνότερη από τα 22,90 που έχει η φθηνότερη αγγελία στο Skroutz , αλλά τα ωραία σταμάτησαν όταν μου είπαν πως περιμένουν παραλαβή μπαταριών γιατί έχουν εξαντληθεί...

Πλέον είμαι σε αναμονή και περιμένω περεταίρω ενημέρωση από τους ίδιους....

 

:offtopic:

Εν τω μεταξύ όσο είμαι χωρίς συσκευή ζαχαρώνω το G4.... Λέτε να φάω καμία πίκρα πάλι?

και κάτι ακόμα, τελικά είναι ή δεν είναι Dual SIM το G4?

Edited by andy_lazzar
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημερα και απο εμενα εχω διαβάσει σχεδον ολα τα post εγω εχω το εξης προβλημα.Ενο η συσκευή ειναι σε αναμονή αρχιζουν να ενεργοποιουνται διάφορες ενέργειες πχ παει μονο του στης ρυθμίσεις ενεργοποιη το wifi to gps και εσχάτως καλεί και επαφες,εχει καποιος καμια ιδεα.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δεν μου εχει τυχη κατι τετοιο,αλλα αν δεν βαριεσαι ψαξε πρωτα ποια εφαρμογη που εβαλες τελευταια εχει δικαιωματα τετοια και διεγρεψε την,ειδαλως προτεινω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων,αφου παρεις πρωτα μπακαπ επαφες φωτο κλπ.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω για την απαντησει το εκανα ήδη και εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα και παλι τα ιδια,ξέχασα να αναφέρω οτι ειναι αγορασμενο απο ελλαδα πριν εναμιση μηνα
Link to comment
Share on other sites

Μια αιτία για επανεκκίνηση μπορεί να είναι η μικρή ελεύθερη χωρητικότητα στη συσκευή.

Όμως βάση αυτών που αναφέρεις καλό είναι να σαρώσεις το κινητό με το malwarebytes antimalware μήπως παίζει κάτι ύποπτο μέσα του.

Έχεις ασχοληθεί με ifttt καθόλου;

Μετά το malwarebytes μπορείς να βάλεις ένα firewall από το Google store δεν απαιτεί root.

http://www.netguard.me

Προσοχή μην ασχοληθείς με εφαρμογές του συστήματος άρα άσε την επιλογή στις ρυθμίσεις της εφαρμογής όπως είναι.

Εξέτασε τις εφαρμογές που ζήτησαν δικαιώματα πρόσβασης στο διαδίκτυο μπλόκαρε αυτές που θεωρείς ότι μπορούν να παρουσιάζουν περίεργη συμπεριφορά.

Ίσως βγει κάτι από αυτό.

 

Καλές γιορτές.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω για την απάντηση,εμενα δεν μου κάνει επανεκκινησεις ενω ειναι σε αναμονή μου κανει ολα αυτα τα διαφορα (παει σε οποιο μενου θελει καλει τηλεφονα,wifi,kamera )δεν εκανα καμια σαρώσει ,και δεν εχω ασχοληθεί με ifttt,αλλα μίλησα με το σερβις σήμερα και μου ειπαν να το στείλω να το δουν

Καλες γιορτες και θα σας ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

Έτσι από περιέργεια πριν το πάρει το currier κάνε ένα scan με το malwarebytes antimalware δεν μπορεί τέτοια αλλόκοτη συμπεριφορά να μένει ανεξήγητη σε δεκαπέντε λεπτά τελείωσες.

Έβαλες κάτι εκτός Google store στο κινητό;

Επιπλέον ίσως και το avast ransomware removal να έβγαζε κάτι αν δεν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία του!

Επαναφορά εργοστασιακών μπορεί να γίνει και από το Google device manager αν το έχεις ενεργοποιημένο δεν χάνεις μια προσπάθεια από φορητό ή σταθερό υπολογιστή αν και το έκανες ήδη.

 

Να μας ενημερώσεις οπότε έχεις νεότερα.

Link to comment
Share on other sites

Μολις το εκανα scan με το malwarebytes antimalware δεν βρηκε τιποτα,εχω την εντύπωση οτι κατι παιζει με την οθονη γιατι σε ορισμενα σημεία δεν ανταποκρινεται η κολάι δεν ειχα κατι αλλο απο εφαρμογες.Σε θήκη δεν επεσε ποτε κατω γενικα το προσεχα

Και παλι ευχαριστω και θα σας ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...