Jump to content

[LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής


dimkit
 Κοινοποίηση

Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης  

264 members have voted

  1. 1. Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης



Recommended Posts

Sorry για την ασχετοσίνη αλλα τι εννοείς δεν κάνει για τις μπάντες εδώ?

Τι είναι αυτό?

Ελλάδα μένω ναι!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Τι είναι οι μπάντες φίλε μου ?

Το D851 μου είπε ο πωλητής ότι είναι ίδιο με το D855 που κυκλοφορεί και στην Ευρώπη,ενώ το D850 η διαφορά είναι ότι δε έχει την Ελληνική γλώσσα!

Εννοώ τις συχνότητες 2g, 3g, 4g που υποστηρίζει το κινητό. Από όσο ξέρω μόνο το D855 και το κορεατικο f400 υποστηρίζουν τις ευρωπαϊκές μπάντες. Το D850 νομίζω είναι για Αμερική. Ίσως υποστηρίζει κάποιες από τις ελληνικές αλλά δεν θα έχεις σωστό σήμα. Κατά τα άλλα τα τεχνικά χαρακτηριστικά από τα κινητά είναι ίδια εκτός από μικροδιαφορες. Οπότε σιγουρέψου ποιες συχνότητες υποστηρίζει και κάνε σύγκρισή με τις συχνότητες που παιζουν ελλαδα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 605
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον μπαταρία είναι φίλε μου... Τουλάχιστον στις περισσότερες των περιπτώσεων αυτό ήταν.

 

Τακαρε το κινητό μου έχει εμφανίσει αναβάθμιση λογισμικού αλλά δεν την έχω κάνει v20t . Θεωρείς ότι θα λυθεί το θέμα αν κάνω αναβάθμιση ή να δοκιμάσω πρώτα αλλαγή μπαταρίας ? (Να σημειώσω ότι από θέμα απόδοσης το κινητό είναι απαιχτο .. )

Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον μετα απο 1.5 χρονο να αποδειχθει ελατωμματικη η μπαταρια? για 3 μερες συνεχωμενες ειχα 2 restart την ημερα κυριως οταν πηγαινα να απαντησω σε κληση. Αποφασισα να παρω δευτερη μπαταρια για να μην το κουραζω σημερα δεν εκανε κανενα restart αυριο περιμενω την νεα μπαταρια πυο μαλλον θα βαλω για καλο και για κακο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Τακαρε το κινητό μου έχει εμφανίσει αναβάθμιση λογισμικού αλλά δεν την έχω κάνει v20t . Θεωρείς ότι θα λυθεί το θέμα αν κάνω αναβάθμιση ή να δοκιμάσω πρώτα αλλαγή μπαταρίας ? (Να σημειώσω ότι από θέμα απόδοσης το κινητό είναι απαιχτο .. )

Για μένα καλύτερα άλλαξε πρώτα μπαταρία και μετά κανένα την αναβάθμιση. Φοβάμαι μην τυχόν την ώρα που κάνεις την αναβάθμιση φάει κανένα σκαλωμα το κινητό και αρχίσει τις επανεκκίνησεις και πάθεις κανένα bootloop

 

ειναι δυνατον μετα απο 1.5 χρονο να αποδειχθει ελατωμματικη η μπαταρια? για 3 μερες συνεχωμενες ειχα 2 restart την ημερα κυριως οταν πηγαινα να απαντησω σε κληση. Αποφασισα να παρω δευτερη μπαταρια για να μην το κουραζω σημερα δεν εκανε κανενα restart αυριο περιμενω την νεα μπαταρια πυο μαλλον θα βαλω για καλο και για κακο

 

Κι όμως είναι. Δεν είναι θέμα ελλατωματικης είναι θέμα ότι όταν χαλάει αρχίζει και κάνει αυτά τα παλαβα restart. Πρόσφατα το έπαθε η αδερφή της γυναίκας μου που δεν είχε κανένα θέμα με το τηλέφωνο μέχρι τώρα αγορασμένο τον Αύγουστο του 14 παρτίδα 406. Άλλαξε μπαταρία και τώρα όλα κομπλέ. Να σημειωθεί ότι ξεκίνησε με λίγα restarts πχ 1-2 την μέρα και μετά έφτασε δε σημείο να ανοικλεινει συνέχεια εκτός αν το συνδεες στον φορτιστή

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και μενα 406 ειναι δεν μπορει να ειναι τυχαιο. Με την αλλαγη μπαταριας χαθηκαν οι ρυθμισεις ηχου
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

και μενα 406 ειναι δεν μπορει να ειναι τυχαιο. Με την αλλαγη μπαταριας χαθηκαν οι ρυθμισεις ηχου

Τυχαία είναι η παρτίδα Boy μου, ενδεχομένως απλά στις καινούργιες παρτίδες να βρήκαν τι φταίει στις μπαταρίες και να έχουν αλλάξει τις μπαταρίες

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει από χθες μεσημέρι κ χωρίς να έχω εγκαταστήσει ή κάνει κάτι διαφορετικο κάνει restart από μόνο του σε άσχετες στιγμές.

Παρατήρησα ότι ενώ πχ δείχνει 70% μπαταρία μετά το restart πέφτει πχ στο 30.

Όταν το φορτιζω δείχνει ότι δουλεύει κανονικά.

Πιστεύετε ότι είναι η μπαταρία; να πάρω μια καινούργια κ μετά να αρχίσω να το ψάχνω με το λογισμικό;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Έχει από χθες μεσημέρι κ χωρίς να έχω εγκαταστήσει ή κάνει κάτι διαφορετικο κάνει restart από μόνο του σε άσχετες στιγμές.

Παρατήρησα ότι ενώ πχ δείχνει 70% μπαταρία μετά το restart πέφτει πχ στο 30.

Όταν το φορτιζω δείχνει ότι δουλεύει κανονικά.

Πιστεύετε ότι είναι η μπαταρία; να πάρω μια καινούργια κ μετά να αρχίσω να το ψάχνω με το λογισμικό;

Nαι, το πιθανότερο είναι η μπαταρία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει από χθες μεσημέρι κ χωρίς να έχω εγκαταστήσει ή κάνει κάτι διαφορετικο κάνει restart από μόνο του σε άσχετες στιγμές.

Παρατήρησα ότι ενώ πχ δείχνει 70% μπαταρία μετά το restart πέφτει πχ στο 30.

Όταν το φορτιζω δείχνει ότι δουλεύει κανονικά.

Πιστεύετε ότι είναι η μπαταρία; να πάρω μια καινούργια κ μετά να αρχίσω να το ψάχνω με το λογισμικό;

 

εγω προσωπικα που ειχα το ίδιο προβλημα με το lg g3 32gb (501) και έχοντας δοκιμασει πολλες λύσεις αλλα και cyanogenmod cm12.1 και συνέχιζε να κάνει τα ίδια και όπως ελεγαν όλοι μαλλον προβλημα της μπαταριας έδειχνε και το ετοιμαζα να το στειλω σερβις αποφάσισα να του περασω την τελευταια stock 6.0 (τελειως στοκ χωρις ρουτ).Και ως εκ θαυματος εδω και 2 βδομαδες δεν είχε κανενα πρόβλημα ουτε επανεκινηση ουτε τιποτα άλλο συν οτι ειδα και βελτιωση στην μπαταρια.Οποτε δεν χάνεις τιποτα να την δοκιμάσεις πριν το στειλεις αντιπροσωπεια:O

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ποτέ 100% σίγουρο ότι έχει θέμα η μπαταρία για τυχόν προβλήματα με restart ή/και χαμηλή απόδοση της μπαταρίας.

Γενικά αν παρατηρήσετε θέματα με restart ή χαμηλή απόδοση μπαταρίας, να κάνετε factory reset πρώτα, ίσως και πάνω από 1 φορά, για να επιβεβαιώσετε το πρόβλημα.

Επειδή μου έτυχε, εμένα το κινητό έκανε restart λόγω προβλήματος στο slot της sim. Το πήγα για service και μου άλλαξαν όλη τη πλακέτα και τώρα δουλεύει σαν καινούριο (ακόμα με android 5).

 

Τέλος, η μπαταρία έχει 6 μήνες εγγύηση, οπότε αν δείτε από νωρίς ότι κάτι δε πάει καλά, πηγαίνετε για service το κινητό για να την αλλάξουν δωρεάν (αν φταίει αυτή).

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως το είχε παρουσιάσει απτην πρώτη στιγμη με την στοκ 5,0 και από τοτε ψαχνομουν με ρουτ ,με αλλες ρομ και γενικά είχα δοκιμασει όλες τις software λύσεις και ήμουν ενα βήμα πριν το σερβις ώσπου δοκιμασα και την πολωνική 6 και ως δια μαγειας δουλευει ρολοι.Τι να πω?αμα ηταν μπαταρια παντως ή καποιο αλλο hardware προβλημα δε νομιζω να είχε στρωσει.Εν το μεταξύ τρωγομαι να το κανω ρουτ για να σβησω τις σαβουρες και να βαλω και adaware και το καθυστερω μην και μου ξανακανει κανενα προβλημα.:wacko:
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν μπορώ να μπω ούτε σε recovery ούτε σε download mode έχει μπρικαρι για τα καλά ο υπολογιστής μου το βλέπει αλλά δεν δέχεται τίποτα ξέρετε κάποιον που να μπορεί να με βοηθήσει η κάποιο κατάστημα service?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν μπορώ να μπω ούτε σε recovery ούτε σε download mode έχει μπρικαρι για τα καλά ο υπολογιστής μου το βλέπει αλλά δεν δέχεται τίποτα ξέρετε κάποιον που να μπορεί να με βοηθήσει η κάποιο κατάστημα service?

Ευχαριστώ.

Δοκιμασες πατωντας volume down και ταυτοχρονα να το συνδεσεις στον υπολογιστη; αν οχι δοκιμασε και με το flashtool περνα την ρομ που φορουσε ξανα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Άστο φίλε τίποτα είμαι σε απόγνωση.

 

Είναι εκτός εγγύησης το τηλέφωνο?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι εκτός εγγύησης το τηλέφωνο?

Καλησπερα φιλε

Ναι το εχω παρει απο το εξωτερικο και δεν μου το αναγνωριζουν. τοπροβλημα μου ειναι οτι δεν μπαινει σε download mode ωστε να μπορεσω να φλασαρω την official rom.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε

Ναι το εχω παρει απο το εξωτερικο και δεν μου το αναγνωριζουν. τοπροβλημα μου ειναι οτι δεν μπαινει σε download mode ωστε να μπορεσω να φλασαρω την official rom.

 

δοκίμασε να του αφαιρεσεις την μπαταρία κ μετα επανατοπωθετώντας την όπως ε'ιναι σβηστό κρατώντας πατημενο το volume down συνδεσε το στον υπολογιστη.

Επίσης δοκίμασε να βάλεις τους τελευταιους drivers (LGMobileDriver_WHQL_Ver_4.0.4) στο pc απεγκαθιστώντας προηγουμένως πλήρως οτι παλιους έχει μεσα.

Αν όλα πανε καλα φλασαρε με το flash tool την πολωνικη 6.0

Edited by hs2000corolla
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άστο φίλε τίποτα το παράξενο είναι πως ο υπολογιστής το βλέπει κανονικά αλλά το κινητό δεν μπαίνει σε download mode αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα χαρώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Άστο φίλε τίποτα το παράξενο είναι πως ο υπολογιστής το βλέπει κανονικά αλλά το κινητό δεν μπαίνει σε download mode αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα χαρώ πολύ.

Δοκίμασες με καποιο άλλο καλώδιο?

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με καποιο άλλο καλώδιο?

Το δοκιμασα και αυτο πρεπει να βγει η πλακετα εξω και να φλασαρεις την ρομ.:(

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και αυτο πρεπει να βγει η πλακετα εξω και να φλασαρεις την ρομ.:(

 

Πως το bricakares? Τη φλασαρες?

Link to comment
Share on other sites

Πως το bricakares? Τη φλασαρες?

Είχα κάνει backup μεσω recovery πέρασα μια rom 5.1.1 και πήγα να κάνω restore στην παλιά.

και όταν πήγα να το κανω reboot system δεν άνοιξε ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει backup μεσω recovery πέρασα μια rom 5.1.1 και πήγα να κάνω restore στην παλιά.

και όταν πήγα να το κανω reboot system δεν άνοιξε ποτέ

 

Ποια rom περασες και ποια εκανες restore?

 

Τα lg κινητα δεν Brickaroun ποτε παντα μεσω του pc μπορεις να τα ανοιξεις. Εφοσον το pc το αναγνωριζει και εχεις ξεκλείδωτο bootloader μεσω cmd μπορεις να το ανοιξης η να το βαλεις σε recovery.

Διαβασε πως γινεται δεν ειναι δυσκολο μερικες εντολες πατας στο cmd. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1853159 Αν εχεις αποριες γραψτους τι εγινε και θα σου πουν.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...