Jump to content

ΖΤΕ Nubia Ζ7 Mini


gdimitris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις το τηλεφωνο σε ρυθμιση 3g/2g και μπαινοντας στο σπιτι πιανει 5/5 χωρις να εχεις ανοιχτο WiFi ή Bluetooth.Αν δεν κανω λαθος το μηχανημα αναγνωριζει αυτοματα,αφου του εχεις δηλωσει το νουμερο του κινητου σου ,οτι εισαι σε μια ακτινα 20 μετρων περιπου και σου δινει φουλ σημα...Ε για το πως...δεν ειμαι και tech guru :p

 

Αυτό έχει να κάνει με την κεραία κινητής , εάν την έχεις κοντά λογικό μου ακούγεται, εάν όχι και το σήμα κάνει delay

τότε μάλλον χρησιμοποιείς το δίκτυο της vodafone?

Μόνο η vodafone έχει fake σήμα, πατέντα για να διαφημίζει ότι έχει το καλύτερο σήμα:down:

----

Τώρα εάν δεν έχεις voda gsm δοκίμασε να γυρίσεις σε προτιμόμενο δίκτυο GSM . 2G που εκεί θα φουλάρει , απλά δες για την σταθερότητα του.

-----

Αυτό το έχεις παρατηρήσει μόνο σπίτι σου? Ή και σε άλλες περιοχές?

 

12 Video Tips – How to use Nubia Camera Pro only at : http://smartdigi.gr/blog/

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις την άσκοπη μορφοποίηση κειμένου. Φαντάζεσαι πόσο δυσανάγνωστο θα ήταν το forum αν κάναμε όλοι το ίδιο;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό έχει να κάνει με την κεραία κινητής , εάν την έχεις κοντά λογικό μου ακούγεται, εάν όχι και το σήμα κάνει delay

τότε μάλλον χρησιμοποιείς το δίκτυο της vodafone?

Μόνο η vodafone έχει fake σήμα, πατέντα για να διαφημίζει ότι έχει το καλύτερο σήμα:down:

----

Τώρα εάν δεν έχεις voda gsm δοκίμασε να γυρίσεις σε προτιμόμενο δίκτυο GSM . 2G που εκεί θα φουλάρει , απλά δες για την σταθερότητα του.

-----

Αυτό το έχεις παρατηρήσει μόνο σπίτι σου? Ή και σε άλλες περιοχές?

 

Δεν μπορω να το εξηγησω καλλιτερα...πολυ μπερδεμα...για την ιστορια μηπως βοηθηθει καποιος αλλος,εβαλα παλαιοτερη συσκευη cosmote και παιζει κανονικα...

Εχει κανει τεραστια εντυπωση στην cosmote,και με εχουν καλεσει 3-4 κομπιουτεραδες μεχρι τωρα και συζηταμε τον εξοπλισμο,παροχο internet κλπ...

Το σιγουρο ειναι πως η κινηταρα μας δεν φταιει,και η rom smartdigi γ@#€€ει και δερνει!!!:lol::p:lol:

Thnx smartdigi ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όσον αφορά τις MicroSD: Η KINGSTON SDCA10/64GB 64GB MICRO SDXC CL10 UHS-I υποστηρίζεται;

 

Δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας το xda και συγκεκριμενα

http://forum.xda-developers.com/zte-z7/general/zte-nubia-z7-mini-nx507j-rom-collection-t2916106

στο show codes,show content αναφερει καποιους κωδικους,μεταξυ αυτων τον κωδικο #776# ο οποιος μπαινει στο κρυφο μενου για ir.Ειχα ρωτησει και πριν αγορασω το κινητο,αν ξερει καποιος αν εχει ir το κινητο αλλα πηρα αρνητικη απαντηση.Ειχα επισης διαβασει οτι το max εχει ir port.Μηπως εχει και το δικο μας;Εγω παντως πληκτρολογοντας μου βγαζει connection problem or invalid mmi code.Το ιδιο ομως μου βγαζει κ με τις υπολοιπες εντολες.Εχει ψαξει κανεις το θεμα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

για όσους έχουν rootarei το κινητό θα ήθελα αν είναι εύκολο να μου λύσετε δύο απορίες.

1) Όπου και να διάβασα αναφέρει ότι περνάμε towelroot, supersu, cmw κτλ στην SD CARD .Εγώ δηλαδή μέχρι να πάρω sd card μένω με το τηλέφωνο ως έχει ή η διαδικασία γίνεται και με usb ή phone memory;

2)Το κινητό αυτή τη στιγμή είναι rootαρισμένο από το vickmall με μια rom βασισμένη στην 1.20 νομίζω. Εγώ μπορώ πάνω απο αυτή να περάσω μια οποιαδήποτε rom(βλ. smartdigi) ή πρέπει να ξανακάνω root, να περάσω την αντίστοιχη official rom και μετά την custom που θέλω που θα αντιστοιχεί στην έκδοση της official που πέρασα;

Ευχαριστώ πολύ όποιον ασχοληθεί και απαντήσει. Δε μπόρεσα να βρω τις απαντήσεις αυτές...

Ideas are bulletproof
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

για όσους έχουν rootarei το κινητό θα ήθελα αν είναι εύκολο να μου λύσετε δύο απορίες.

1) Όπου και να διάβασα αναφέρει ότι περνάμε towelroot, supersu, cmw κτλ στην SD CARD .Εγώ δηλαδή μέχρι να πάρω sd card μένω με το τηλέφωνο ως έχει ή η διαδικασία γίνεται και με usb ή phone memory;

2)Το κινητό αυτή τη στιγμή είναι rootαρισμένο από το vickmall με μια rom βασισμένη στην 1.20 νομίζω. Εγώ μπορώ πάνω απο αυτή να περάσω μια οποιαδήποτε rom(βλ. smartdigi) ή πρέπει να ξανακάνω root, να περάσω την αντίστοιχη official rom και μετά την custom που θέλω που θα αντιστοιχεί στην έκδοση της official που πέρασα;

Ευχαριστώ πολύ όποιον ασχοληθεί και απαντήσει. Δε μπόρεσα να βρω τις απαντήσεις αυτές...

Αφού είσαι root ,περνάς την εφαρμογή flashify από το Play store και έτσι περνάς cwm recovery.. Μετά περνάς και μια multi language rom απο Smartdigi και είσαι έτοιμος.. Χωρίς να έχεις εξωτερική κάρτα :)

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι root ,περνάς την εφαρμογή flashify από το Play store και έτσι περνάς cwm recovery.. Μετά περνάς και μια multi language rom απο Smartdigi και είσαι έτοιμος.. Χωρίς να έχεις εξωτερική κάρτα :)

 

Ααα, μάλιστα, ευχαριστώ. Άρα να υποθέσω δε παίζει ρόλο που η τωρινή rom είναι βασμένη σε 1.20. Κάνω τα wipes και περνάω κάποια άλλη βασισμένη σε νεότερη official;

Ideas are bulletproof
Link to comment
Share on other sites

Ααα, μάλιστα, ευχαριστώ. Άρα να υποθέσω δε παίζει ρόλο που η τωρινή rom είναι βασμένη σε 1.20. Κάνω τα wipes και περνάω κάποια άλλη βασισμένη σε νεότερη official;

 

Ακριβως ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι.

 

Σε ευχαριστώ πολύ, τα κατάφερα, πολύ κατατοπιστικές και οι οδηγίες απο smartdigi :)

Ideas are bulletproof
Link to comment
Share on other sites

Δύο μέρες βλέπω δεν έχουμε καθόλου κίνηση για το κινητάκι μας ..

Μερικές φωτογραφίες όλες στο αυτόματο , χωρίς τις pro ρυθμίσεις :

IMG_20141224_095240 ηλιόλουστη μέρα

IMG_20141222_212928 ηλιόλουστη μέρα

 

IMG_20150128_142158 συννεφιασμένη μέρα με ομίχλη

IMG_20150128_140748 συννεφιασμένη μέρα με ομίχλη

IMG_20150128_135515 συννεφιασμένη μέρα με ομίχλη

 

IMG_20141222_221941 βραδυνή με φλας

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας το xda και συγκεκριμενα

http://forum.xda-developers.com/zte-z7/general/zte-nubia-z7-mini-nx507j-rom-collection-t2916106

στο show codes,show content αναφερει καποιους κωδικους,μεταξυ αυτων τον κωδικο #776# ο οποιος μπαινει στο κρυφο μενου για ir.Ειχα ρωτησει και πριν αγορασω το κινητο,αν ξερει καποιος αν εχει ir το κινητο αλλα πηρα αρνητικη απαντηση.Ειχα επισης διαβασει οτι το max εχει ir port.Μηπως εχει και το δικο μας;Εγω παντως πληκτρολογοντας μου βγαζει connection problem or invalid mmi code.Το ιδιο ομως μου βγαζει κ με τις υπολοιπες εντολες.Εχει ψαξει κανεις το θεμα;

Ξερει να μου επιβεβαιωσει καποιος 100% οτι δεν εχει;

Γιατι και για το max λεγανε οχι,αλλα τελικα με τις τελευταιες ρομ,εχει port,και δουλευει κανονικοτατα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια rom απο smartdigi να προτιμησω (αλλα να εχει Ελληνικα)?

Την version 5.2.1 έχω που είναι free.. Έχουν βγάλει κι άλλες multi language αλλά είναι με donate νομίζω..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πότε αναμένουμε την πρώτη official Android L έκδοση ?

 

Έχουμε δρόμο ακόμα.....

 

Recently, many students concerned before the Spring Festival can be updated to Android 5.0. Based on Android 5.0 currently Z7Max of nubia UI has conducted two rounds of beta, pre-mentioned merge partitions require wire brush tool easily lead to an escalation of the problem persists into bricks, there are many students referred to the third party's APP Android 5.0 compatibility problem, now we also found some common third-party App software error. Is currently editing the fourth version, mainly to solve the frequent flashing lights and other breathing problems, ideally expected to be re-issued on Friday closed beta, as before the Spring Festival can be updated to Android 5.0 is not good OK.

 

Z7mini progress will be later than Z7Max some interval period and under normal circumstances, there will be two versions Z7Max time.

 

Thank junior partner attention and patience, we will promptly publish news.

 

Thank you.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ασχέτως αναβάθμισης θα πάρω το μοντέλο που θα αντικαταστήσει το Z7 mini και αυτό επειδή είμαι πολύ ευχαριστημένος από το vfm.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ασχέτως αναβάθμισης θα πάρω το μοντέλο που θα αντικαταστήσει το Z7 mini και αυτό επειδή είμαι πολύ ευχαριστημένος από το vfm.

 

Εχει ανακοινωθει κατι;

Link to comment
Share on other sites

Εχει ανακοινωθει κατι;

Όχι, αλλά υποθέτω ότι κάπου στο καλοκαίρι θα παρουσιάσει τον διάδοχο του Ζ7...

Link to comment
Share on other sites

Καθώς εκεί που ψαχούλευα στο needrom, στο νήμα του smartdigi πετάχτηκε ένας και έδωσε ενα λινκ απο την ρομ του cuoco92 για το Z7 mini. Απο περιέργεια, και επειδή χρησιμοποίησα την ρομ του μόλις πρωτοπήρα την συσκευή, είπα να την κατεβάσω και να δώ τι παίζει. Υπόψιν να σας πώ οτι η κύρια ρομ μου είναι η smartdigi 5.4.

 

Γενικά απο eye candy είμαι ευχαριστημένος, ρολάρει πολύ όμορφα, αναβαθμησμένες οι εφαρμογές συστήματος ( είναι βασισμένο στην 1,86 έκδοση της official rom) με φτιαγμένα κάποια εκνευριστικά bugs. Απο μπαταρία, σαν να μου φαίνεται οτι ρουφάει ελάχιστα παραπάνω, αλλα ίσως είναι και η ιδέα μου μιας και το πείραζα το τηλέφωνο για να δω τι παίζει.

 

Όσοι δεν βαριέστε να δοκιμάζετε, βουρ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...