Jump to content

Cubot S308


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω σκάσει να περιμένω.

Θα ήθελα λίγο την εμπειρία σας. Η παραγγελία έγινε στις 12/12/2014 από Gearbest με μεταφορά από PostNL και σήμερα το tracking μου δίνει τα εξής :

Του PostNL μου δίνει

09-01-2015 08:46 The item is on transport to the country of destination GREECE

06-01-2015 21:50 The item is at the PostNL sorting center

22-12-2014 10:39 The item is pre-adviced

 

Των ΕΛΤΑ δίνει

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 06-01-2015 21:50 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

 

Με αυτά τα δεδομένα, από την μέχρι τώρα εμπειρία σας, κατά πότε να περιμένω ....... :cry:

Xiaomi mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 479
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω σκάσει να περιμένω.

Θα ήθελα λίγο την εμπειρία σας. Η παραγγελία έγινε στις 12/12/2014 από Gearbest με μεταφορά από PostNL και σήμερα το tracking μου δίνει τα εξής :

Του PostNL μου δίνει

09-01-2015 08:46 The item is on transport to the country of destination GREECE

06-01-2015 21:50 The item is at the PostNL sorting center

22-12-2014 10:39 The item is pre-adviced

 

Των ΕΛΤΑ δίνει

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 06-01-2015 21:50 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

 

Με αυτά τα δεδομένα, από την μέχρι τώρα εμπειρία σας, κατά πότε να περιμένω ....... :cry:

 

Οταν εβγαλε σε μενα ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΟΛΛΑΝΔΙΑ εκανα 20 μερες να το παρω και συνολικα 42 μερες

Link to comment
Share on other sites

Οταν εβγαλε σε μενα ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΟΛΛΑΝΔΙΑ εκανα 20 μερες να το παρω και συνολικα 42 μερες

 

Κι εγώ κάτι τέτοιο ψιλιάζομαι .... :(:(:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

οπου να ναι θα φτασει :cool:

 

μακάρι !!!

Xiaomi mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κάτι τέτοιο ψιλιάζομαι .... :(:(:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

μακάρι !!!

 

το τηλεφωνο ειναι ολλανδια αν εισαι τυχερος καμια δεκαρια μερες να τις υπολογιζεις

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι... θελει rootαρισμα πρωτα...

 

μια ερωτηση αν σας το κανει κι εσας

μου χανει την εξωτερικη καρτα SD συνεχεια....

πρεπει να κανω επανεκκινηση για να τη δει....

Το κανει σε κανεναν αυτο;;

η καρτα ειναι η ιδια που ειχα στο προηγουμενο τηλεφωνο και φορμαρισμενη....

 

Όχι... δεν θα έπρεπε να έχεις τέτοιο θέμα. Έχεις δοκιμάσει με άλλη κάρτα μνήμης;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δε δοκιμασα με αλλη ... δεν εχω αλλη...

 

με ενδιαφέρει και εμένα να ξέρω τι μοντέλο χρησιμοποίησες γιατί παρήγγειλλα το s308 και δεν χέρω ποια microSD να παραγγείλω.

ξέρω πως δέχεται microSD, microSDHC, microSDXC αλλά δεν βρίσκω πληροφορίες για ποια class και ταχύτητες υποστηρίζει το κινητό.

:(

Link to comment
Share on other sites

με ενδιαφέρει και εμένα να ξέρω τι μοντέλο χρησιμοποίησες γιατί παρήγγειλλα το s308 και δεν χέρω ποια microSD να παραγγείλω.

ξέρω πως δέχεται microSD, microSDHC, microSDXC αλλά δεν βρίσκω πληροφορίες για ποια class και ταχύτητες υποστηρίζει το κινητό.

:(

 

http://www.e-shop.gr/kingston-sdc10-16gb-16gb-micro-sdhc-1-adaptor-p-PER.552437

 

Αυτή έχω εγώ σε 4 κινητά (ένα από αυτά και το s308) και όλα μια χαρά

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/kingston-sdc10-16gb-16gb-micro-sdhc-1-adaptor-p-PER.552437

 

Αυτή έχω εγώ σε 4 κινητά (ένα από αυτά και το s308) και όλα μια χαρά

 

Ευχαριστώ Μανώλη.

Ερώτηση που προέκυψε διαβάζοντας το link:

Μπορώ στο s308 να προσθέσω 32gb SD ή θα δεχτεί μόνο τα 16; Δεν έχω καταλάβει αν το maximum είναι στο σύνολο ROM+SD ή μόνο για SD..:confused:

"Επέκταση μνήμης Με χρήση εξωτερικής κάρτας TF έως 32GB" όπως αναγράφει στην ιστοσελίδα τους.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Μανώλη.

Ερώτηση που προέκυψε διαβάζοντας το link:

Μπορώ στο s308 να προσθέσω 32gb SD ή θα δεχτεί μόνο τα 16; Δεν έχω καταλάβει αν το maximum είναι στο σύνολο ROM+SD ή μόνο για SD..:confused:

"Επέκταση μνήμης Με χρήση εξωτερικής κάρτας TF έως 32GB" όπως αναγράφει στην ιστοσελίδα τους.

 

Λογικά δέχεται μέχρι 32GB microsd card εγώ δεν έχω δοκιμάσει άρα δεν μπορώ να σου πω

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

η δικη μου ειναι 32 GB και ειναι Kingston.

Τωρα παρηγγειλα μια καινουρια... http://www.e-shop.gr/verbatim-44083-micro-sdhc-32gb-class-10-with-adapter-p-PER.571573

για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά .

Αγόρασα και εγώ το thl t6 απο το everbuying . Μεγάλο λάθος , οχι για το τηλέφωνο αλλα απο το κατάστημα αγοράς . Η αγορά έγινε την 11-11-2014 μέχρι την 11-12-2014 δεν το είχε στείλει , μετα απο κάποια μνμ άλλαξα την παραγγελία μου στο cubot s308 το έστειλε 15-12-2014 και μέχρι σήμερα δεν έχω πάρει τπτ . Δυο μήνες για να μου έρθει το τηλέφωνο , (οποίο και να είναι ) έχω πάρει αρκετές φορές πράγματα απο το εξωτερικό αλλά αυτό πρώτη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά .

Αγόρασα και εγώ το thl t6 απο το everbuying . Μεγάλο λάθος , οχι για το τηλέφωνο αλλα απο το κατάστημα αγοράς . Η αγορά έγινε την 11-11-2014 μέχρι την 11-12-2014 δεν το είχε στείλει , μετα απο κάποια μνμ άλλαξα την παραγγελία μου στο cubot s308 το έστειλε 15-12-2014 και μέχρι σήμερα δεν έχω πάρει τπτ . Δυο μήνες για να μου έρθει το τηλέφωνο , (οποίο και να είναι ) έχω πάρει αρκετές φορές πράγματα απο το εξωτερικό αλλά αυτό πρώτη φορά.

 

ειναι να μη πεσεις στην περιπτωση

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αντιμετωπισε κανεις καποιο προβλημα στο τηλεφωνο αφου εχει κανει repartition ?

Edited by polinerios
Link to comment
Share on other sites

τι προβλημα αντιμετωπησες;;

δεν εχω κανει repartition, αλλα θελω να κανω...

 

Την πρωτη φορα ειχα βαλει τα EBR 1 και EBR2 με τα 3 gb και μετα απο 2 μερες οι εφαρμογες βγαιναν εκτος λειτουργιας τωρα περασα τα EBR 1 και EBR2 με τα 6 gb και δεν εχω κανενα προβλημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι ειναι το repartition;

 

Eιναι αυξηση του χωρου που βαζουμε τις εφαρμογες κλπ , γιατι η συσκευη μας δινει μονο 0,89 gb. Ειναι ευκολο να το πετυχουμε με το να κανουμε repartition ( λιγες σελιδες ποιο πισω και ενημερωθηκες αμεσα)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αντιμετωπισε κανεις καποιο προβλημα στο τηλεφωνο αφου εχει κανει repartition ?

 

Αν γινόσουν λίγο πιο αναλυτικός θα μας βοηθούσε ιδιαίτερα ξέρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ισως επειδη δεν εκανα clear data και cache το τηλεφωνο κρασαρε μετα απο 2 μερες ενω εβαζα μια εφαρμογη τωρα εχω το repartion με τα 6gb και δεν εχω καποιο προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Είναι σίγουρο πλέον ότι η cubot έβγαλε το συγκεκριμένο κινητό για να το αγοράσουμε για τη γυναίκα μας!!! Έτσι και εγώ λοιπόν το πήρα στη γυναίκα μου! (τσάμπα τη βγάλαμε!) το αγόρασα από gearbest.com και έφτασε στα Χανιά σε κάτι λιγότερο από μήνα μέσω ταχυδρομείου από Ουγγαρία. Εντυπώσεις στα γρήγορα.

1. Πολύ καλή κατασκευή. Λεπτό και όμορφο (είμαι κάτοχος Galaxy Note 2 4g)

2. Αρκετά καλή οθόνη με πολύ καλή απόκριση

3. Έκδοση 4.4

4. Μάλλον μέτρια κάμερα δεν την έχω ψάξει πολύ. Βέβαια τη συγκρίνω με του Note μου

5. Μπαταρία δεν ξέρω ακόμα.. Πρώτη μέρα στα χέρια μου

6. Θήκη μέσα στη συσκευασία

7. Πολύ μικρός χώρος αποθήκευσης των εφαρμογών. Λύνεται με repartition από ότι διάβασα αλλά έχω λίγο μπερδευτεί.

 

Ρουταρα με vroot και όλα οκ! Έβαλα supersu και έσβησα τις κινέζιες και όλα οκ. Τώρα πρέπει να αυξήσω τον αποθηκευτικό χώρο . Κατέβασα το sp flash tool αλλά δεν έχω κατεβάσει scatter το οποίο δεν έχω καταλάβει από που το κατεβάζω.. Λίγο βοήθεια παρακαλώ!

Link to comment
Share on other sites

 

Ρουταρα με vroot και όλα οκ! Έβαλα supersu και έσβησα τις κινέζιες και όλα οκ. Τώρα πρέπει να αυξήσω τον αποθηκευτικό χώρο . Κατέβασα το sp flash tool αλλά δεν έχω κατεβάσει scatter το οποίο δεν έχω καταλάβει από που το κατεβάζω.. Λίγο βοήθεια παρακαλώ!

 

Κατέβασε αυτό εδώ έχει μέσα ότι χρειάζεσαι για repartition

http://www.needrom.com/download/editing-primary-partition-6-gb-cubot-s-308-android-4-4-2/

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Είναι σίγουρο πλέον ότι η cubot έβγαλε το συγκεκριμένο κινητό για να το αγοράσουμε για τη γυναίκα μας!!! Έτσι και εγώ λοιπόν το πήρα στη γυναίκα μου! (τσάμπα τη βγάλαμε!) το αγόρασα από gearbest.com και έφτασε στα Χανιά σε κάτι λιγότερο από μήνα μέσω ταχυδρομείου από Ουγγαρία. Εντυπώσεις στα γρήγορα.

1. Πολύ καλή κατασκευή. Λεπτό και όμορφο (είμαι κάτοχος Galaxy Note 2 4g)

2. Αρκετά καλή οθόνη με πολύ καλή απόκριση

3. Έκδοση 4.4

4. Μάλλον μέτρια κάμερα δεν την έχω ψάξει πολύ. Βέβαια τη συγκρίνω με του Note μου

5. Μπαταρία δεν ξέρω ακόμα.. Πρώτη μέρα στα χέρια μου

6. Θήκη μέσα στη συσκευασία

7. Πολύ μικρός χώρος αποθήκευσης των εφαρμογών. Λύνεται με repartition από ότι διάβασα αλλά έχω λίγο μπερδευτεί.

 

Ρουταρα με vroot και όλα οκ! Έβαλα supersu και έσβησα τις κινέζιες και όλα οκ. Τώρα πρέπει να αυξήσω τον αποθηκευτικό χώρο . Κατέβασα το scatter αλλά δεν έχω κατεβάσει scatter το οποίο δεν έχω καταλάβει από που το κατεβάζω.. Λίγο βοήθεια παρακαλώ!

http://www.needrom.com/download/cubot-s308-4-4-2-stock-rom-20141124/ πας εδω κανεις εγγραφη και κατεβαζεις αυτο ... cubot s308 4.4.2 (6GB) internal EBR 1-2....... μεσα εχει τα αρχεια EBR 1και 2 και το scatter το φλασαρεις με το SP_Flash_Tool_v3.1344.0.212 και εισαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

Οκ τα κάνω ακριβώς όπως λέτε... Πόση ώρα κάνει να τελειώσει η διαδικασία.. Πότε θα γίνει πράσινο ήδη περιμένω 7-8 λεπτά. Έχω βάλει μπαταρία αλλά το έχω κλειστό και συνδεδεμένο..
Link to comment
Share on other sites

Οκ τα κάνω ακριβώς όπως λέτε... Πόση ώρα κάνει να τελειώσει η διαδικασία.. Πότε θα γίνει πράσινο ήδη περιμένω 7-8 λεπτά. Έχω βάλει μπαταρία αλλά το έχω κλειστό και συνδεδεμένο..

Η όλη διαδικασία δεν κάνει πάνω από 15 δευτερόλεπτα όποτε και κανείς λάθος

Η διαδικασία έχει ως εξής

Βάζεις τους drivers (http://www.mediafire.com/?vb4i1qodr8c8mk4 ) ανοίγεις το sp flash βρίσκεις το scatter και τικαρεις τα 2αρχεία EBR 1 και 2, βγάζεις την μπαταρία από το κινητό πατάς download, βάζεις μπαταρία και συνδεεις το κλειστό κινητό με τον υπολογιστή έχοντας πατημένο το volume down κουμπί

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Το ebr 1 k ebr 2 είναι κλικαρισμενα. Μου γράφει όταν πατάω download ότι not all images correctly load... Πατάω οκ για συνέχεια με κλειστό το κινητό και πατημένο volume down και με έβγαλε σε recovery όπου έκανα reboot k βγήκα. Τα νεύρα μου... Scatter έβαλα.. Μήπως είναι το θέμα οι drivers?? Δεν μου ζήτησε πουθενά πάντως . το prrloader μου το έχει με κόκκινο αλλά δεν το έχω κλικαρισμενο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...