Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ενεργοποιήσει το φοιτητικό πακέτο με τα 1000 λεπτά. Μπορώ να καλέσω Γερμανία η πρέπει να ενεργοποιηθεί άλλο πακέτο προς όλους? Η βονταφον λέει ότι τα φοιτητικά δεν ισχύουν για περιαγωγή αλλά κάπου διάβασα ότι κάποιοι το χρησιμοποίησαν κανονικά για εξωτερικό.

Άμα είναι προς όλους (που θα είναι προς όλους) εννοεί κλήσεις προς κινητά και σταθερά στην Ελλάδα, οποιουδήποτε παρόχου. Για εξωτερικό, πρέπει να πάρεις άλλο πακέτο.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι προς όλους (που θα είναι προς όλους) εννοεί κλήσεις προς κινητά και σταθερά στην Ελλάδα, οποιουδήποτε παρόχου. Για εξωτερικό, πρέπει να πάρεις άλλο πακέτο.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν είσαι σε χώρα ΕΕ μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα δωρεάν λεπτά προς όλους για αριθμούς άλλη χωρών της ΕΕ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιήσει το φοιτητικό πακέτο με τα 1000 λεπτά. Μπορώ να καλέσω Γερμανία η πρέπει να ενεργοποιηθεί άλλο πακέτο προς όλους? Η βονταφον λέει ότι τα φοιτητικά δεν ισχύουν για περιαγωγή αλλά κάπου διάβασα ότι κάποιοι το χρησιμοποίησαν κανονικά για εξωτερικό.

Ναι ισχύουν κανονικά στην περιαγωγή και ας δηλώνει αλλιώς η Vodafone. Σου γράφω από χώρα της Ε.Ε.

Αν όμως είσαισ την Ελλάδα θα πρέπει να αγοράσεις το πακέτο προς 22 χώρες με 7 ευρώ 200 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πλέον τα θεωρώ ισάξια Wat'sUp φοιτητικό και CU φοιτητικό!

Τι πιστεύετε εσείς?

Σε πακέτα μερικά, ναι, είναι ίδια.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, ανακοινώνεται ότι από 15 Δεκεμβρίου 2017 οι συνδρομητές CU Students Xclusive των οποίων η φοιτητική ιδιότητα λήγει μεταφέρονται αυτόματα στην προσφορά CU Special για 24 μήνες.

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40549&dateFrom=&dateUntil=

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πλέον τα θεωρώ ισάξια Wat'sUp φοιτητικό και CU φοιτητικό!

Τι πιστεύετε εσείς?

Παρ'ολο που από τον Σεπτέμβριο του 2016 άλλαξε την φιλοσοφία της η wu για το φοιτητικό.. Όχι δεν έφτασε το cu φοιτητικό διότι πολύ απλά δεν αθροιζει η wu τα δωρεάν προσφερομενα λεπτά ομιλίας.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το γράφει, σε όσα νούμερα έχει λήξει το πάσο (είναι αρκετά) στις 15/12, γυρνάνε όλα σε CU Special. Βγήκαν οι σκούπες από ότι φαίνεται και λογικά θα περιμένουμε και από τη πράσινη κάτι αντίστοιχο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως πλέον τα θεωρώ ισάξια Wat'sUp φοιτητικό και CU φοιτητικό!

Τι πιστεύετε εσείς?

 

Παρ'ολο που από τον Σεπτέμβριο του 2016 άλλαξε την φιλοσοφία της η wu για το φοιτητικό.. Όχι δεν έφτασε το cu φοιτητικό διότι πολύ απλά δεν αθροιζει η wu τα δωρεάν προσφερομενα λεπτά ομιλίας.

 

Εκτός από το παραπάνω ένα ακόμα πλεονέκτημα του CU, είναι ότι τα ευρώ που έχεις μέσα δε λήγουν ουσιαστικά ποτέ, κάθε μήνα παίρνουν παράταση αυτόματα (αυτό σίγουρα για τα πιο παλιά νούμερα, για τα νέα δε ξέρω αν ισχύει).

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το παραπάνω ένα ακόμα πλεονέκτημα του CU, είναι ότι τα ευρώ που έχεις μέσα δε λήγουν ουσιαστικά ποτέ, κάθε μήνα παίρνουν παράταση αυτόματα (αυτό σίγουρα για τα πιο παλιά νούμερα, για τα νέα δε ξέρω αν ισχύει).

Ετσι ακριβως , το κυριοτερο ειχα ξεχασει να αναφερω...

 

Επισης ενα πολυ σημαντικο της ανακοινωσης ειναι αυτο:

Τέλος, αναστέλλεται η εφαρμογή του τέλους υπηρεσίας ανανέωσης 0,30€ ανά κάρτα ανανέωσης.

Όλες οι παραπάνω τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 24% και φόρο κινητής τηλεφωνίας 12%.

Οι συνδρομητές που επηρεάζονται από τις ανωτέρω αλλαγές, έχουν το δικαίωμα να διακόψουν αζημίως τη σύνδεσή τους εντός ενός μηνός από την ενημέρωση τους.

 

ΥΓ. Οσοι μεταφερθηκαν σε cu special, εχουν παραμεινει τα λεπτα ομιλιας,mb και ευρω στους αριθμους τους;

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμη η συγκριση με το cosmote wu.

Με σχεση με wind?

Στο φοιτητικο της, μεταφερονται/αθροιζονται τα λεπτα ομιλιας?

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμη η συγκριση με το cosmote wu.

Με σχεση με wind?

Στο φοιτητικο της, μεταφερονται/αθροιζονται τα λεπτα ομιλιας?

 

Οχι,δεν αθροιζονται τα λεπτα της.

Αλλα ειναι τοσα πολλα,που δυσκολα θα τα ξεπερασεις.Μονο μειον οτι μπορεις να το βαλεις 2 φορες τον μην.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Οχι,δεν αθροιζονται τα λεπτα της.

Αλλα ειναι τοσα πολλα,που δυσκολα θα τα ξεπερασεις.Μονο μειον οτι μπορεις να το βαλεις 2 φορες τον μην.

Thanks για την wind.

---

Στο δικο μας, εχοντας βαλει πριν το "Students Xclusive 6" και βαζοντας μετα το "Students Xclusive 8", αθροιζονται ή πρεπει να βαζω συνεχεια το "Students Xclusive 6" ?

Ρωταω γιατι ειναι η πρωτη φορα...

Επισης, μου ηρθε μηνυμα σημερα μεσημερι 4/Νοεμ. οτι εχω 12 ωρες και κατι για τον υπολοιπομενο χρονο απο το "Students Xclusive 6" και οτι μπορω να αγορασω πακετο εως 05/Νοε, 23.59 για να μην τα χασω. Μπερδεμενο εσκεμμενα μου φαινεται, θεωρητικα θα ληξουν σε 12 ωρες, ενω μπορω να κανω ανανεωση για να μην τα χασω μεσα σε 36 ωρες ?!?

Ετσι οπως το γραφει, πχ. αυριο μεσημερι, δεν θα εχω πια διαθεσιμο χρονο ομιλιας, αλλα παρολα αυτα, αν ανανεωσω αυριο, θα προστεθουν τα προηγουμενα σβησμενα διαθεσιμα λεπτα ομιλιας στα ανανεωμενα νεα λεπτα?! Θυμιζει παγιδα.

Τι ισχυει στην πραξη?

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Οι 12 ώρες είναι ώρες ομιλίας ενώ οι 36 ώρες είναι διάρκεια του πακέτου.

Δυστυχώς στην Vodafone μόνο με το ίδιο πακέτο γίνεται μεταφορά υπολοίπου ,

Αν δεν σε ενδιαφέρει να έχεις ούτε 1 μήνυμα τότε μπορεις να αγοράζεις το xlusive 6 αλλιώς το 8 είναι μονόδρομος..

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Οι 12 ώρες είναι ώρες ομιλίας ενώ οι 36 ώρες είναι διάρκεια του πακέτου.

Δυστυχώς στην Vodafone μόνο με το ίδιο πακέτο γίνεται μεταφορά υπολοίπου ,

Αν δεν σε ενδιαφέρει να έχεις ούτε 1 μήνυμα τότε μπορεις να αγοράζεις το xlusive 6 αλλιώς το 8 είναι μονόδρομος..

Μαλιστα... Thank you. Ευτυχως προς το παρον δεν χρειαζομαι sms, αλλα θα ξερω για το μελλον.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που συμπεραινω από την ανακοίνωση της Vodafone είναι ότι έχουν μαζέψει όλα τα Πάσο που έχουν λήξει και απο 15 Δεκεμβρίου θα γίνουν όλα special ... Κρίμα ρε γμτ.

 

Sent from my TA-1033 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που συμπεραινω από την ανακοίνωση της Vodafone είναι ότι έχουν μαζέψει όλα τα Πάσο που έχουν λήξει και απο 15 Δεκεμβρίου θα γίνουν όλα special ... Κρίμα ρε γμτ.

 

Sent from my TA-1033 using Tapatalk

 

ας κάνουν ότι θέλουν....γιαυτό έχουμε και άλλο φοιτητικό και καβαντζα προνομιακό....Έλληνες είμαστε 100 χρόνια μπροστά..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μα και η πράσινη το ίδιο έχει ανακοινώσει με άλλη ημερομηνία οπότε το ίδιο θα συμβεί .

 

Sent from my TA-1033 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ας κάνουν ότι θέλουν....γιαυτό έχουμε και άλλο φοιτητικό και καβαντζα προνομιακό....Έλληνες είμαστε 100 χρόνια μπροστά..:lol:

 

τι είναι το προνομιακό?

Link to comment
Share on other sites

Μα και η πράσινη το ίδιο έχει ανακοινώσει με άλλη ημερομηνία οπότε το ίδιο θα συμβεί .

 

Sent from my TA-1033 using Tapatalk

Το ίδιο έχει πει και η κοσμοτε?

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έχει πει και η κοσμοτε?
Ναι από 13/11 https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/191007-anakoinish-whatsup.pdf

 

 

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που συμπεραινω από την ανακοίνωση της Vodafone είναι ότι έχουν μαζέψει όλα τα Πάσο που έχουν λήξει και απο 15 Δεκεμβρίου θα γίνουν όλα special ... Κρίμα ρε γμτ.

 

Sent from my TA-1033 using Tapatalk

 

Απο 15/12 που μεταφερονται οσα ατομα εχει ληξει το πασο στα cu special πακετα θα ηθελα να ρωτησω το πακετο με το 1 ευρω 300sms προς cu κοβεται τελειως; , τα 600 λεπτα και 600 mb internet του φοιτητικου κοβονται και αυτα και μονο τa 2 πακετα cu special θα υπαρχουνε ;

Τα cu special απο οσο θυμαμαι δινουνε 500 λεπτα και 400 mb internet με 7 ευρω και το αλλο πακετο με 8,5 ευρω 600 λεπτα προς ολους και 100 sms προς ολους και 1 gb internet ; . Επειδη δεν μπορω να βρω πουθενα αυτα πακετα στο site της vodafone για αυτο το λεω.

παντως στις ανακοινωσεις της vodafone τα βρηκα 2 πακετα special εδω http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40508 και εδω βρηκα και την ανατιμηση του πακετου σε 7 και 8,5 ευρω αντιστοιχα http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40534&dateFrom=&dateUntil= .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Βάζω το πακέτο Students Xclusive 6 κάθε 30 μέρες....

Πως γίνεται να μου στέλνει sms η vodafone την προηγούμενη μέρα ότι λήγει σε μία μέρα το πακέτο μου;

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Θα σου έρθει μήνυμα σίγουρα.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως , το κυριοτερο ειχα ξεχασει να αναφερω...

 

Επισης ενα πολυ σημαντικο της ανακοινωσης ειναι αυτο:

 

 

ΥΓ. Οσοι μεταφερθηκαν σε cu special, εχουν παραμεινει τα λεπτα ομιλιας,mb και ευρω στους αριθμους τους;

 

Οχι, παρόλο που και πάλι σου δίνει 600' προς CU/600MB τα προηγούμενα που έχεις μαζέψει μηδενίζονται...:X

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν με ανυσυχεί. Έχω μαζέψει 14.000 λεπτά προς CU . Έτσι και αλλιώς θα συνεχίσω να μαζευω αφού σπάνια χρησιμοποιώ 600 τον μήνα προς CU.

Μόνο που δεν θα έχω τα 1200 μηνύματα με ανησυχεί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...