Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδή μετά στο τηλέφωνο με τη vodafone μου τα είπαν λίγο μπερδεμένα σαν να μην ξέραν ούτε αυτοί τι ισχύει, για ΕΕ τα ΔΩΡΕΑΝ mb που μας δίνουν κάθε 1η του μήνος φαντάζομαι ΔΕΝ θα ισχύουν έξω. Αν βάλω όμως ένα πακέτο, πχ. το 3GB για 7 ημέρες, θα είμαι εντάξει έξω;
Link to comment
Share on other sites

Είτε το βάλεις είτε όχι εντάξει θσ εισαι σε όλη την Ε.Ε.

Για έξω γενικώς δεν ξέρω..

Τα φοιτητικά ΜΒ παίζουν στην Ε.Ε.

Αυτά λέμε στο myphone.Η εξυπηρέτηση έχει άλλου παπά ευαγγέλιο.

Μπορεις να δεις και από την περιοχή που μένω την αξιοπιστία όσων γράφω.

Link to comment
Share on other sites

Είτε το βάλεις είτε όχι εντάξει θσ εισαι σε όλη την Ε.Ε.

Για έξω γενικώς δεν ξέρω..

Τα φοιτητικά ΜΒ παίζουν στην Ε.Ε.

Αυτά λέμε στο myphone.Η εξυπηρέτηση έχει άλλου παπά ευαγγέλιο.

Μπορεις να δεις και από την περιοχή που μένω την αξιοπιστία όσων γράφω.

 

Το πρόβλημα είναι ότι και η vodafone επίσημα στους όρους των φοιτητικών γράφει ότι δεν παίζουν σε περιαγωγή οπότε αυτό ενημερώνουν και στην εξυπηρέτηση αλλά τελικά παίζουν κανονικά απλά με αυτό το τρόπο αν αύριο αποφασίσει να τα κόψει θα ναι καλυμμένη πλήρως

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά δεν πρέπει να παίζουν.

 

Πρακτικά παίζουν και τα φοιτητικά πακέτα μέχρι στιγμής. Συνήθως προτείνω 20 ευρώ (ή 15-16) με την ενεργοποίηση πακέτου με λεπτά ομιλίας προς όλους και ένα πακέτο ιντερνετ, τα οποία συνήθως δεν χρησιμοποιούνται. Γίνεται η κατανάλωση από τα φοιτητικά πακέτα. Να έχετε στο μυαλό σας όμως πως πρέπει να έχετε και κάποιο διαθέσιμο χρηματικό υπόλοιπο στο νούμερο για να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα το πρωι :

«Στο Vodafone.gr και στα καταστηματα Vodafone μπορειτε να ενημερωθειτε για Τιμολογιακες Αλλαγες με ισχυ απο 20/03 στις Χρεωσεις καρτοκινητης».

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Το My CU App έχει τα γενέθλιά του και κερνάει.

 

Μπες στο My CU App και πάρε αυτόματα 1GB ΔΩΡΕΑΝ για 15 μέρες!

 

Tip: Σε περίπτωση που δεν λάβεις το επιβεβαιωτικό SMS, κλείσε το Wi - Fi και δοκίμασε να μπεις στο app με τα δεδομένα της CU SIM σου (3G/4G)

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-app-bday/

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Πωλητής Vodafone φοιτητικού, όταν τον ρώτησα για πόσο διάστημα μπορώ να μείνω χωρίς ανανέωση χωρίς να έχω φραγή κλπ, μου είπε ότι δεν ισχύουν οι ίδιοι περιορισμοί όπως στα υπόλοιπα και πως μπορώ για τα δύο πρώτα χρόνια να μην βάλω καθόλου κάρτα.

Εντάξει, εντελώς ψέμα μου ακούστηκε αλλά ... υπάρχει ωστόσο περίπτωση να ισχύει κάτι τέτοιο;

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Πωλητής Vodafone φοιτητικού, όταν τον ρώτησα για πόσο διάστημα μπορώ να μείνω χωρίς ανανέωση χωρίς να έχω φραγή κλπ, μου είπε ότι δεν ισχύουν οι ίδιοι περιορισμοί όπως στα υπόλοιπα και πως μπορώ για τα δύο πρώτα χρόνια να μην βάλω καθόλου κάρτα.

Εντάξει, εντελώς ψέμα μου ακούστηκε αλλά ... υπάρχει ωστόσο περίπτωση να ισχύει κάτι τέτοιο;

Ίσχυε κάτι τέτοιο αλλά στα παλιά φοιτητικά οπότε σου είπε σωστά μέν μη γνωρίζοντας ομως ότι αυτό πλέον έχει αλλάξει στα φοιτητικά που εκδίδονται τη τελευταία διετία. Εγώ πχ όντως έχοντας δύο κάποτε στο δεύτερο είχα να βάλω δύο χρόνια κάρτα γιατί όπως και στο κανονικό μου τώρα, κάθε μήνα ή λήξη ανανεώνεται μόνη της πχ χθες χωρίς να βάλω κάρτα ανάνεωθηκε η λήξη για τις 20/8 (κάρτα έβαλα πριν είκοσι μέρες)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Πωλητής Vodafone φοιτητικού

Αυτό πρόσεξε το λίγο.

Το φοιτητικό κανονικά δεν μπορεί να πουληθεί.

Εγώ που έχω ένα τέτοιο νούμερο, πες ότι στο πουλάω δίνοντας σου την κάρτα sim, αλλά παραμένει στο όνομα μου. Δεν με εμποδίζει κάτι να πάω να κάνω μια απλή αντικατάσταση sim μετά από λίγο και εσύ να μην έχεις τίποτα.

 

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρόσεξε το λίγο.

Το φοιτητικό κανονικά δεν μπορεί να πουληθεί.

Εγώ που έχω ένα τέτοιο νούμερο, πες ότι στο πουλάω δίνοντας σου την κάρτα sim, αλλά παραμένει στο όνομα μου. Δεν με εμποδίζει κάτι να πάω να κάνω μια απλή αντικατάσταση sim μετά από λίγο και εσύ να μην έχεις τίποτα.

Δεν το διατύπωσα με ακρίβεια, δεν μιλάω για τους μεταπωλητές των αγγελιών, είμαι φοιτητής και πωλητές από κατάστημα Vodafone ήρθαν στο χώρο της σχολής.

Πώληση γίνεται πάντως γιατί πρέπει να πληρώσεις 6eu για να πάρεις το πακέτο, δεν ξέρω αν κανονικά είναι δωρεάν.

 

Ίσχυε κάτι τέτοιο αλλά στα παλιά φοιτητικά οπότε σου είπε σωστά μέν μη γνωρίζοντας ομως ότι αυτό πλέον έχει αλλάξει στα φοιτητικά που εκδίδονται τη τελευταία διετία. Εγώ πχ όντως έχοντας δύο κάποτε στο δεύτερο είχα να βάλω δύο χρόνια κάρτα γιατί όπως και στο κανονικό μου τώρα, κάθε μήνα ή λήξη ανανεώνεται μόνη της πχ χθες χωρίς να βάλω κάρτα ανάνεωθηκε η λήξη για τις 20/8 (κάρτα έβαλα πριν είκοσι μέρες)

 

Οπότε εννοείς πως αυτή η αυτόματη ανανέωση της λήξης κάθε μήνα ισχύει μόνο για τα πακέτα που ενεργοποιήθηκαν προ διετίας;

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Δεν το διατύπωσα με ακρίβεια, δεν μιλάω για τους μεταπωλητές των αγγελιών, είμαι φοιτητής και πωλητές από κατάστημα Vodafone ήρθαν στο χώρο της σχολής.

Πώληση γίνεται πάντως γιατί πρέπει να πληρώσεις 6eu για να πάρεις το πακέτο, δεν ξέρω αν κανονικά είναι δωρεάν.

 

 

 

Οπότε εννοείς πως αυτή η αυτόματη ανανέωση της λήξης κάθε μήνα ισχύει μόνο για τα πακέτα που ενεργοποιήθηκαν προ διετίας;

Ακριβώς πλεον όσοι έχουν πάρει φοιτητικα τα τελευταία χρόνια λένε ότι λήγει κανονικά. Αν διαβάσεις και προηγούμενες σελίδες έχει συζητηθεί αναλυτικά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ΣTO VODAFONE.GR KAI ΣTA KATAΣTHMATA VODAFONE MΠOPEITE NA ENHMEPΩΘEITE ΓIA TIMOΛOΓIAKEΣ AΛΛAΓEΣ ME IΣXY AΠO 20/03 ΣTIΣ XPEΩΣEIΣ KAPTOKINHTHΣ.

 

Μου ηρθε και μενα μολις με χεsms τι αυξησεις παλι?

 

εδιτ: μηπως ειναι αυτο?

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40572&dateFrom=&dateUntil=

Edited by CHIEF
προσθηκη λινκ που εψαξα λιγο :P
:superman:
Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40549&dateFrom=&dateUntil=

Αυτή ειναι,απο 3/11,η αλλη που εβαλες αφορα την 27/3.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40549&dateFrom=&dateUntil=

Αυτή ειναι,απο 3/11,η αλλη που εβαλες αφορα την 27/3.

 

αυτό εδώ είναι http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40549&dateFrom=&dateUntil= έχει βγει στις 3/11 σωστά! . μέσα σε όλες τις αλλαγές καταργούν και το cu talk Al lot 600 ! :-( και όχι μόνο.. :-( .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

αυτό εδώ είναι http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40549&dateFrom=&dateUntil= έχει βγει στις 3/11 σωστά! . μέσα σε όλες τις αλλαγές καταργούν και το cu talk Al lot 600 ! :-( και όχι μόνο.. :-( .

 

Το Surf& Email 600 γίνεται 700 με 7€. και από 12€ εώς 14,99€ 600ΜΒ για 15 μέρες.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει με αυτό; Έχει τεσταρει κανείς; Μου ήρθε σήμερα

 

https://drive.google.com/file/d/1oil4WValC1jnMeCRmUkk_lUBi9lZ9tsi/view?usp=drivesdk

Edited by kauleas
Link to comment
Share on other sites

Εντός του Μάρτη πάω Πράγα.. Μπορώ να χρησιμοποιώ τα mb και τα λεπτά ομιλίας ή θα χρεώνομαι έξτρα;

Επισήμως το φοιτητικό δεν δουλευει στην Ε.Ε.

Στην πράξη δουλευει κανονικά χωρίς καμμία χρέωση

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει με αυτό; Έχει τεσταρει κανείς; Μου ήρθε σήμερα

 

https://drive.google.com/file/d/1oil4WValC1jnMeCRmUkk_lUBi9lZ9tsi/view?usp=drivesdk

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7497453#post7497453

Link to comment
Share on other sites

Το πάσο μου έληγε το 2017. Σήμερα με κάλεσαν από τη vodafone να μου πουν για την λήξη :wacko: :wacko: :wacko: (αριθμός 2182189789).
Link to comment
Share on other sites

Το πάσο μου έληγε το 2017. Σήμερα με κάλεσαν από τη vodafone να μου πουν για την λήξη :wacko: :wacko: :wacko: (αριθμός 2182189789).
Και τι πρότειναν cu special η το καρτοσυμβολαιο των 13€? Επίσης ποτέ σου είπαν ότι θα λήξει; Γιατί πολλούς πήραν αλλά κανείς δεν ανέφερε ότι τελικά όντως τον άλλαξαν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Και τι πρότειναν cu special η το καρτοσυμβολαιο των 13€? Επίσης ποτέ σου είπαν ότι θα λήξει; Γιατί πολλούς πήραν αλλά κανείς δεν ανέφερε ότι τελικά όντως τον άλλαξαν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επειδή τους είπα ότι ξεκίνησα μεταπτυχιακό μου είπαν να πάω σε ένα κατάστημα Vodafone για να το καταχωρίσω.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είπε μια κοπέλα που μοίραζε φοιτητικά cu ότι μέσα στα πανεπιστήμια κάνεις ένα restart στο κινητό σου και έχεις δωρεάν δεδομένα απεριόριστα για όση ώρα βρίσκεσαι στο πανεπιστήμιο. Ισχύει;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είπε μια κοπέλα που μοίραζε φοιτητικά cu ότι μέσα στα πανεπιστήμια κάνεις ένα restart στο κινητό σου και έχεις δωρεάν δεδομένα απεριόριστα για όση ώρα βρίσκεσαι στο πανεπιστήμιο. Ισχύει;;

Μακάρι να ξέραμε κιόλας ποιες κεραίες το κάνουν αυτό που να παρακαμπτει τα MB ώστε να είναι απεριόριστα μου θυμίζει σαν τα συγκεκριμένα WiFi hotspot...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το αναφέρετε αυτό κάτι μου θύμισε. Νομίζω πως είχα βρεθεί κάποτε όταν είχα CU σε κατάστημα goody's και μου είχε έρθει sms πως όσο είμαι δεν θα είχε χρέωση για τα δεδομένα. Εννοείται πως δεν είχα συνδεθεί σε κάποιο WiFi.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...