Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέχρι της 9 Είναι το live chat οπότε αύριο θα μάθουμε

 

Από myvodafone app ως τις 23:00.

 

Λάθος:

Ακόμα καλύτερα:

"απο τις 7.30 το πρωι μέχρι τις 11.30 το βράδυ"

 

Απάντηση από το mvoda app υπαλήλου.

Link to comment
Share on other sites

το πακέτο των 7 ευρώ το φοιτητικο πήραν παράταση τα 1200 SMS έως 30 Απριλίου και όχι έως τέλος Μαρτίου που κάνει κάθε μήνα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί (9:00)είπα το πρόβλημα μου στο chat. Μου απαντούσαν ότι το βλέπω και σας ενημερώνω. Περίμενα σε είχα καμία απάντηση, μου κλείδωσε το chat και μετά από δύο ώρες μου ήρθε γραπτό μήνυμα (11:00) ότι είμαι η τάδε και θα σας ενημερώσω προσωπικά με το πρόβλημα σας. Αλλά ακόμα τίποτα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί (9:00)είπα το πρόβλημα μου στο chat. Μου απαντούσαν ότι το βλέπω και σας ενημερώνω. Περίμενα σε είχα καμία απάντηση, μου κλείδωσε το chat και μετά από δύο ώρες μου ήρθε γραπτό μήνυμα (11:00) ότι είμαι η τάδε και θα σας ενημερώσω προσωπικά με το πρόβλημα σας. Αλλά ακόμα τίποτα

 

Απλά πες μας τι extra θα σου δωσουν "για την ταλαιπωρία" (Ααααννν είναι όπως τα λες σφάλμα συστήματος κ δεν τα'φαγες εσύ όσα "χάθηκαν").

Link to comment
Share on other sites

Απλά πες μας τι extra θα σου δωσουν "για την ταλαιπωρία" (Ααααννν είναι όπως τα λες σφάλμα συστήματος κ δεν τα'φαγες εσύ όσα "χάθηκαν").

 

Δεν έχω λόγο να ψάχνω κάτι που έχω φάει. Και άντε τον χρόνο προς cu τον έφαγα. 1,5 σε data πως; και πως χωρίς να βάλω το κινητό να φορτίσει Αφού δεν μου είχε τελειώσει η μπαταρία από τόσο download. Τεσπα όσοι είχαν προβλήματα μετά από πόσο καιρό είχατε απάντηση;

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λόγο να ψάχνω κάτι που έχω φάει. Και άντε τον χρόνο προς cu τον έφαγα. 1,5 σε data πως; και πως χωρίς να βάλω το κινητό να φορτίσει Αφού δεν μου είχε τελειώσει η μπαταρία από τόσο download. Τεσπα όσοι είχαν προβλήματα μετά από πόσο καιρό είχατε απάντηση;

 

Άμεσα με έχουν εξυπηρετήσει όσες φορές έχει δημιουργηθεί συστημικό πρόβλημα στην γραμμή μου, και πάντα άμεσα γίνεται και πίστωση σπόρων χρημάτων που έχουν χαθεί-άμεση έχουν χαθεί χρήματα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με πήραν σήμερα τηλ απ' την Vodafone. Είχαν κάποια θέματα με τα στοιχεία μου και για το φοιτητικό και μετά άπο την σημερινή διασταύρωση στοιχείων μου επανέφεραν ότι είχα χάσει
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με πήραν σήμερα τηλ απ' την Vodafone. Είχαν κάποια θέματα με τα στοιχεία μου και για το φοιτητικό και μετά άπο την σημερινή διασταύρωση στοιχείων μου επανέφεραν ότι είχα χάσει

Τι θέματα είχαν με τα στοιχεία δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Σε πρόσφατα μετατρεπόμενο σε φοιτητικό CU (σε φοιτητικό, ο αριθμος CU μου ανήκει πολλά χρόνια),

 

δεν ισχύει (όντως) η προϋπόθεση που λέει εδώ (για το 1GB για 1 μήνα απλά που θα ανοίξεις το app CU και δεν το είχα ανοίξει από όταν βγήκε η προσφορά):

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/my-cu-app-birthday/

 

Η προσφορά ισχύει για συνδρομητές CU που έχουν κάνει μια ανανέωση χρόνου ομιλίας οποιασδήποτε αξίας μετά τις 10/01

 

Αφού είχα να βάλω κάρτα από τις πρώτες μέρες του Γενάρη φέτος (και ακόμα γράφει αρχές Απρίλη φέτος η λήξη 3μηνου)

 

http://i67.tinypic.com/35hl2xl.png.....http://i65.tinypic.com/4tkncp.png

 

Ερώτηση:

 

ΟΚ: Δεν το ρισκάρω,

αλλά ΑΝ δε βάλω κάρτα 5€ αρχές Απρίλη,

θα μου μηδενίσει 0€ το υπόλοιπο που έχω τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το φοιτητικό και κάθε μήνα βάζω το φοιτητικό 5. Αν αυτό το μήνα βάλω το 7 επειδή χρειάζομαι και τα sms θα μεταφερθούν τα υπόλοιπα του μήνα; θα χάσω κατι;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το φοιτητικό και κάθε μήνα βάζω το φοιτητικό 5. Αν αυτό το μήνα βάλω το 7 επειδή χρειάζομαι και τα sms θα μεταφερθούν τα υπόλοιπα του μήνα; θα χάσω κατι;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω ότι μεταφέρονται ΜΟΝΟ τα ίδια πακέτα.

 

ΑΝ δεν έχεις πολλά υπόλοιπα ΜΒ και ομιλίας από το 5, ρίσκαρέ το να βάλεις το 7, μήπως και ισχύει κάτι διαφορετικό για τα φοιτητικά: Αλλά δε νομίζω: ΜΟΝΟ ίδια ακριβώς πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μεταφέρονται ΜΟΝΟ τα ίδια πακέτα.

 

ΑΝ δεν έχεις πολλά υπόλοιπα ΜΒ και ομιλίας από το 5, ρίσκαρέ το να βάλεις το 7, μήπως και ισχύει κάτι διαφορετικό για τα φοιτητικά: Αλλά δε νομίζω: ΜΟΝΟ ίδια ακριβώς πακέτα.

Δεν το ρισκάρω. Έχω πολλά υπόλοιπα..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν θα μεταφερθούν τα υπόλοιπα του 5 με αγορά του 7.

Αλλά από δω και πέρα θα έχεις πολλά μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Τι θέματα είχαν με τα στοιχεία δηλαδή;

 

Ότι πήγα εγώ ο ίδιος σε μια Vodafone σε μια πόλη άσχετη και ζήτησα να σταματήσει το φοιτητικό πακέτο για να το μετατρέψω σε σύνδεση. Ενώ όμως κάτι τέτοιο δεν ισχύει και μετά το τηλ που με πήραν μου ξαναδωσαν το φοιτητικό και τους χρόνους ομιλίας πίσω

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Ότι πήγα εγώ ο ίδιος σε μια Vodafone σε μια πόλη άσχετη και ζήτησα να σταματήσει το φοιτητικό πακέτο για να το μετατρέψω σε σύνδεση. Ενώ όμως κάτι τέτοιο δεν ισχύει και μετά το τηλ που με πήραν μου ξαναδωσαν το φοιτητικό και τους χρόνους ομιλίας πίσω

 

Εντελώς ξεκαρφωτο το όλο γεγονός και η ταλαιπωρία που σου δημιούργησαν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ρισκάρω. Έχω πολλά υπόλοιπα..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγώ έχω χιλιάδες και από τα 3 του πακέτου των 7 ευρώ και θα σταματήσω να βάζω κάρτα 10 ευρώ θα χάσω όλα τα mb ίντερνετ από ανανέωση δέκα ευρώ που έχω αθροίσει και όλα τα άθροισμενα από το πακέτο των 7 ευρώ. ! και θα το γυρίσω στο πακέτο των 5 ευρώ.και δωρεάν μυνηματα προς όλους μπορώ να στείλω απεριόριστα μέσα από το my Vodafone αλλά και με εφαρμογή στο κινητό. οπότε ομιλία και mb χρειάζομαι! επίσης άμα δεν θέλω να στείλω δωρεάν SMS από εκεί και θέλω να φαίνεται κανονικά ο αριθμός μου μπορώ μέσω dosms Που κάνοντας κατάθεση 1 ευρώ μπορώ να στείλω έως 20 μυνηματα και το κάθε μυνημα έχει 0.04ευρώ και το καλύτερο δεν λήγουν ποτέ το υπόλοιπο. !! άρα αφού δεν στέλνω πολλά μυνηματα πάλι με βολεύει. ένα αρνητικό που είδα είναι ότι έχει παράδοση εντός 24 ωρών ενώ άμα το στείλω από το δίκτυο της Vodafone είναι 3 ημέρες παράδοση και μετά χάνεται. επίσης και προγραμματισμένη αποστολη.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω χιλιάδες και από τα 3 του πακέτου των 7 ευρώ και θα σταματήσω να βάζω κάρτα 10 ευρώ θα χάσω όλα τα mb ίντερνετ από ανανέωση δέκα ευρώ που έχω αθροίσει και όλα τα άθροισμενα από το πακέτο των 7 ευρώ. ! και θα το γυρίσω στο πακέτο των 5 ευρώ.και δωρεάν μυνηματα προς όλους μπορώ να στείλω απεριόριστα μέσα από το my Vodafone αλλά και με εφαρμογή στο κινητό. οπότε ομιλία και mb χρειάζομαι! επίσης άμα δεν θέλω να στείλω δωρεάν SMS από εκεί και θέλω να φαίνεται κανονικά ο αριθμός μου μπορώ μέσω dosms Που κάνοντας κατάθεση 1 ευρώ μπορώ να στείλω έως 20 μυνηματα και το κάθε μυνημα έχει 0.04ευρώ και το καλύτερο δεν λήγουν ποτέ το υπόλοιπο. !! άρα αφού δεν στέλνω πολλά μυνηματα πάλι με βολεύει. ένα αρνητικό που είδα είναι ότι έχει παράδοση εντός 24 ωρών ενώ άμα το στείλω από το δίκτυο της Vodafone είναι 3 ημέρες παράδοση και μετά χάνεται. επίσης και προγραμματισμένη αποστολη.

 

Δες το Lycachat,με 0,05€ χρεωση sms,και 1€ δωρο για να δοκιμασεις την εφαρμογη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω χιλιάδες και από τα 3 του πακέτου των 7 ευρώ και θα σταματήσω να βάζω κάρτα 10 ευρώ θα χάσω όλα τα mb ίντερνετ από ανανέωση δέκα ευρώ που έχω αθροίσει και όλα τα άθροισμενα από το πακέτο των 7 ευρώ. ! και θα το γυρίσω στο πακέτο των 5 ευρώ.και δωρεάν μυνηματα προς όλους μπορώ να στείλω απεριόριστα μέσα από το my Vodafone αλλά και με εφαρμογή στο κινητό. οπότε ομιλία και mb χρειάζομαι! επίσης άμα δεν θέλω να στείλω δωρεάν SMS από εκεί και θέλω να φαίνεται κανονικά ο αριθμός μου μπορώ μέσω dosms Που κάνοντας κατάθεση 1 ευρώ μπορώ να στείλω έως 20 μυνηματα και το κάθε μυνημα έχει 0.04ευρώ και το καλύτερο δεν λήγουν ποτέ το υπόλοιπο. !! άρα αφού δεν στέλνω πολλά μυνηματα πάλι με βολεύει. ένα αρνητικό που είδα είναι ότι έχει παράδοση εντός 24 ωρών ενώ άμα το στείλω από το δίκτυο της Vodafone είναι 3 ημέρες παράδοση και μετά χάνεται. επίσης και προγραμματισμένη αποστολη.

 

Το εννοείς ότι στην Vodafone είναι τρεις ημέρες η παράδοση;;

Link to comment
Share on other sites

Το εννοείς ότι στην Vodafone είναι τρεις ημέρες η παράδοση;;

 

ναι έτσι θυμάμαι.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω ανανέωση την τελευταία μέρα του μήνα κάθε φορά και πριν λήξει το προηγούμενο φοιτητικό πακέτο μεταφέρονται χρόνος ομιλίας, sms και MB όλα στον επόμενο μήνα; Γιατί αν μεταφέρονται τα sms μπορώ να βάλω χρόνο ομιλίας χωρις sms που είναι 3 ευρώ φθηνότερο το πακέτο!
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω ανανέωση την τελευταία μέρα του μήνα κάθε φορά και πριν λήξει το προηγούμενο φοιτητικό πακέτο μεταφέρονται χρόνος ομιλίας, sms και MB όλα στον επόμενο μήνα; Γιατί αν μεταφέρονται τα sms μπορώ να βάλω χρόνο ομιλίας χωρις sms που είναι 3 ευρώ φθηνότερο το πακέτο!

 

μεταφέρονται όλα αρκεί να βάλεις το ίδιο πακέτο ακρίβως αν αλλάξεις πακέτο χάνονται τα προηγούμενα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικό είναι πως δεν έχει σχέση με την ανανέωση χρόνου ομιλίας η μεταφορά των υπολοιπόμενων παροχών, αλλά με την ενεργοποίηση του ίδιου ακριβώς πακέτου. Σε όλα τα καρτοκινητά, φοιτητικά ή μη.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω ανανέωση την τελευταία μέρα του μήνα κάθε φορά και πριν λήξει το προηγούμενο φοιτητικό πακέτο μεταφέρονται χρόνος ομιλίας, sms και MB όλα στον επόμενο μήνα; Γιατί αν μεταφέρονται τα sms μπορώ να βάλω χρόνο ομιλίας χωρις sms που είναι 3 ευρώ φθηνότερο το πακέτο!

sms μπορεί να στείλεις από το my account αν θέλεις

μπελαλιδικο λίγο αλλά δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να διαπιστώσω πότε σταματά να "απαιτεί" € στη λήξη 3μήνου. Μου γράφει ακόμα λήξη 3μήνου σα να είχα κανονικό CU.

Σε υπάλληλο από το CU, όταν το ρώτησα, όχι μόνο δε μου απάντησε (ουσιαστικά αρνητικά: Ότι λήγει ό,τι λέει. Παρανόησα ότι παρατείνεται το 3μήνο) αλλά μου ξαναζήτησε ταυτότητα και πάσο νομίζοντας ότι "θα βγάλει λαβράκι" και θα γίνει "ο τιμωρός της εταιρίας που θα την ξελασπώσει αν πιάσει κάποιον που δεν έπρεπε να το έχει φοιτητικό" {Δλδ πήγα για κούρεμα και βγήκα δαρμένος}.

 

2 επιλογές:

1) Ή το κόψαν (εγώ μόνο μόλις το 2ο τσαμπέ 5άρι πακέτο έχω πάρει εδώ και λίγες μέρες από τέλη Φλεβάρη που το'κανα φοιτητικό)

2) 'Η παράταση 3μήνου συμβαίνει στη 2η (ή 3η ή δεν ξέρω πότε) πρωτομηνιά από τότε που το'κανες φοιτητικό: Στην 1η πρωτομηνιά μου δεν πήρε παράταση το 3μηνο μου, πάντως.

 

Σκέφτομαι σοβαρά (μιας και όπως έγραψα παραπάνω πήρα το bonus 1GB απλά με είσοδο στο app CU παρότι σύμφωνα με τους όρους δεν το δικαιούμουν: τελευταία κάρτα μου πριν την 10/1/2017) να μη βάλω κάρτα αρχές Απρίλη να δω τι θα γίνει: Θα μηδενίσει 0€ το υπόλοιπό μου;

 

Πάντως (και να το ρισκάρω και να μη βάλω κάρτα χάνοντας τα €) τα 5αρια δωρεάν πακέτα θα συνεχίσουν να μπαίνουν, έτσι; Και με 0€ υπόλοιπο;

Όπως και τα 600 κάθε αρχές μήνα, έτσι; Ακόμα και ως τον Σεπτέμβρη να μην έχω βάλει κάρτα; Έτσι;

 

Σε άλλο φοιτητικό απλά με το πάσο κατά την παραλαβή του το Νοέμβρη, έχει μεν 0€ υπόλοιπο (ποτέ δεν έβαλε κάρτα), αλλά μπαίνουν τα 600 κάθε πρωτομηνιά και λήξη 3μήνου γράφει 26 Σεπτεμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...