Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Πήρε σήμερα η κόρη μου ένα φοιτητικό cu και στο ενημερωτικό που της έδωσαν αναφέρει τα εξής.

1000' πρός όλους +200mb με 5,04.

 

1200'+100sms+600mb προς όλους με 7.04€.

+ 600 ' πρός cu δωρεάν και αυτόματα κάθε μήνα. Και με ανανέωση 10€ άλλα 500 mb δώρο.

Είναι εντάξει αυτό το πακέτο σε σχέση με ό,τι ίσχυε μέχρι πρότινος ή έχει αλλάξει κάτι? Π.χ έχω την εντύπωση πως πρίν έδινε δωρεάν και χωρίς προυπόθεση ανανέωσης 600' προς cu και 600mb, τώρα δίνει μόνο τα 600 προς cu.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πήρε σήμερα η κόρη μου ένα φοιτητικό cu και στο ενημερωτικό που της έδωσαν αναφέρει τα εξής.

1000' πρός όλους +200mb με 5,04.

 

1200'+100sms+600mb προς όλους με 7.04€.

+ 600 ' πρός cu δωρεάν και αυτόματα κάθε μήνα. Και με ανανέωση 10€ άλλα 500 mb δώρο.

Είναι εντάξει αυτό το πακέτο σε σχέση με ό,τι ίσχυε μέχρι πρότινος ή έχει αλλάξει κάτι? Π.χ έχω την εντύπωση πως πρίν έδινε δωρεάν και χωρίς προυπόθεση ανανέωσης 600' προς cu και 600mb, τώρα δίνει μόνο τα 600 προς cu.

Έχω την εντύπωση ότι μετά το τρίτο μήνα που θα σου δώσουν το πακέτο των 5ευρώ με 4ευρώ προσφορά για πάντα τότε ξεκινάνε και τα 600mb δώρο το μήνα. Το πρώτο τρίμηνο συνήθως δίνουν δωρεάν το πακέτο των 5ευρώ γι αυτό

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πήρε σήμερα η κόρη μου ένα φοιτητικό cu και στο ενημερωτικό που της έδωσαν αναφέρει τα εξής.

1000' πρός όλους +200mb με 5,04.

 

1200'+100sms+600mb προς όλους με 7.04€.

+ 600 ' πρός cu δωρεάν και αυτόματα κάθε μήνα. Και με ανανέωση 10€ άλλα 500 mb δώρο.

Είναι εντάξει αυτό το πακέτο σε σχέση με ό,τι ίσχυε μέχρι πρότινος ή έχει αλλάξει κάτι? Π.χ έχω την εντύπωση πως πρίν έδινε δωρεάν και χωρίς προυπόθεση ανανέωσης 600' προς cu και 600mb, τώρα δίνει μόνο τα 600 προς cu.

 

1) Να σου πει αύριο 1/2 ΑΝ της βάλανε και τα 600ΜΒ.

2) Το 1000' πρός όλους +200mb το δίνουν με 4€: Όταν το βάλει ΑΣ σου πει πόσα της αφαίρεσε.

3) Το leaflet που της δώσαν παραμένει "χαρτί"...Άλλο τι ισχύει πραγματικά....ΑΣ σου πει, πάντως και ενημέρωσέ μας.

Link to comment
Share on other sites

Εγινε παιδιά θα ενημερώσω μολις μάθω λεπτομέρειες. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πήρε σήμερα η κόρη μου ένα φοιτητικό cu και στο ενημερωτικό που της έδωσαν αναφέρει τα εξής.

1000' πρός όλους +200mb με 5,04.

 

1200'+100sms+600mb προς όλους με 7.04€.

+ 600 ' πρός cu δωρεάν και αυτόματα κάθε μήνα. Και με ανανέωση 10€ άλλα 500 mb δώρο.

Είναι εντάξει αυτό το πακέτο σε σχέση με ό,τι ίσχυε μέχρι πρότινος ή έχει αλλάξει κάτι? Π.χ έχω την εντύπωση πως πρίν έδινε δωρεάν και χωρίς προυπόθεση ανανέωσης 600' προς cu και 600mb, τώρα δίνει μόνο τα 600 προς cu.

 

Τους πρώτους 3 μήνες, θα έχει δωρεάν το πακέτο των 5€. Όταν θα κοντεύει να περάσει το 3μηνο, πιθανόν να την πάρει τηλέφωνο η Vodafone να της πει ότι λήγει και ότι θα μπορεί να το αγοράζει με 4€ από κει και πέρα.

 

Τα δώρα (600 λεπτά προς CU και 600ΜΒ) μπαίνουν κάθε 1η του μήνα. Έρχεται ειδοποίηση με SMS, συνήθως το πρωί.

 

Επίσης, αν έχει smartphone πες της να κατεβάσει την εφαρμογή του CU (μαύρη), ώστε να βλέπει το υπόλοιπό της, αλλά και να αγοράζει προσφορές με 0,2€ από το CU Around. :)

Link to comment
Share on other sites

Τους πρώτους 3 μήνες, θα έχει δωρεάν το πακέτο των 5€. Όταν θα κοντεύει να περάσει το 3μηνο, πιθανόν να την πάρει τηλέφωνο η Vodafone να της πει ότι λήγει και ότι θα μπορεί να το αγοράζει με 4€ από κει και πέρα.

 

Τα δώρα (600 λεπτά προς CU και 600ΜΒ) μπαίνουν κάθε 1η του μήνα. Έρχεται ειδοποίηση με SMS, συνήθως το πρωί.

 

Επίσης, αν έχει smartphone πες της να κατεβάσει την εφαρμογή του CU (μαύρη), ώστε να βλέπει το υπόλοιπό της, αλλά και να αγοράζει προσφορές με 0,2€ από το CU Around. :)

 

2 προσφορες που αξιζουν ειναι το 1+1 σε Mikel και Odeon/Ster Cinemas.Στην εφαρμογη τα γραφει ολα αναλυτικα με τις προσφορες και νομιζω εχει προσφορα και στα εισητηρια της Blue Star Ferries.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγινε παιδιά θα ενημερώσω μολις μάθω λεπτομέρειες. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

 

Για την εφαρμογη μπορεις κανεις λογαριασμο,αλλα δουλευει και αμα εχεις sim CU στη συσκευη που εχεις το app.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

SOS. ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ

 

Σύμπτωμα 28: ΦΟΙΤΗΤΟΜΠΑΙΤΣ

 

 

2GB με 3€ για όλες τις καθημερινές του Φεβρουαρίου!

 

Για ενεργοποίηση στείλε 93 στο 1252 για να πάρεις 2GB με 3€ για όλες τις καθημερινές του Φεβρουαρίου

 

Tell me more, tell me more…!

 

Για να ενεργοποιήσεις την προσφορά μπορείς να στείλεις «93» με SMS στο 1252 ή να μπεις στο My CU APP από 01/2 έως και 27/2 στις 23:59

 

Για την ενεργοποίηση της προσφοράς απαιτείται να έχεις 3€ στο υπόλοιπο σου το οποίο αφαιρείται μια φορά

 

Από τη στιγμή της αγοράς σου αποδίδονται 2GB για όλες τις καθημερινές του Φεβρουαρίου. Τα Σαββατοκύριακα εξαιρούνται της προσφοράς

 

Το τέλος χρήσης της προσφοράς ορίζεται στις 28/2 ανεξαρτήτως της ημέρας ενεργοποίησης

 

Για το υπόλοιπο σου θα ενημερωθείς μέσω SMS στο 80% και στο 100% της χρήσης

 

Σε περίπτωση που έχεις υπολειπόμενα MB από άλλα πακέτα, προτεραιότητα στην κατανάλωση έχουν τα data της προσφοράς

 

H προσφορά δεν ισχύει για χρήση στο εξωτερικό

 

 

http://www.vodafonecu.gr/gr/upiresies-cu/ananeosi-hronou-omilias-1/sos-exetastiki-foititobytes/

Link to comment
Share on other sites

αυτο μπηκα και εγω να ενημερωσω αλλα τελικα με προλαβατε , αφορα ολους τους cu , δεν ξεχωριζει εαν ειναι φοιτητικα ή οχι ! ., επισης θελει προσοχη μπορει να καταναλωθει εως 28/2 , αρα οσο πιο γρηγορα το ενεργοποιησει καποιος που το θελει τοσο το καλυτερο αλλιως ληγει 28/2 !! :( το γραφει και εδω << Το τέλος χρήσης της προσφοράς ορίζεται στις 28/2 ανεξαρτήτως της ημέρας ενεργοποίησης >>.

 

edit τελικα αφορα μονο τα cu φοιτητικα νουμερα ! .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν μάγκες αν βάζανε 2gb κάθε καθημερινή του Φεβρουαρίου και οχι συνολικά 2gb για 28 ημέρες! Έτσι θα χτυπούσαν την προσφορά του dataκαλόκαιρου της WU όπου εκεί δίνοταν 1gb κάθε μέρα για 2 μήνες!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,η μητερα

μου ειχε μαζεψει κοντα στα 9800 mb γτ απλα μονο τηλεφωνα εκανε και ελεγε πως τα 600 mb που μπενανε καθε μηνα και εοχρ μαζευτει ολο αυτος ο μεγαλος αριθμος mb πως 1/2 θα ληξουν.σημερα μπηκα και πντως ειχαν ληξει.κανονικα δεν θα επρεπε αυτα να μην ληγουν ποτε;μερικοι ειχαν αναφερει πως σηνεχεια γινοντε προσθεση τα mb.

 

edit:τωρα πατατηρησα πως λεει unlimited,δλδ;39e3ef8da86fc3c0a6a4e9c0585672aa.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by karlito13
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,η μητερα

μου ειχε μαζεψει κοντα στα 9800 mb γτ απλα μονο τηλεφωνα εκανε και ελεγε πως τα 600 mb που μπενανε καθε μηνα και εοχρ μαζευτει ολο αυτος ο μεγαλος αριθμος mb πως 1/2 θα ληξουν.σημερα μπηκα και πντως ειχαν ληξει.κανονικα δεν θα επρεπε αυτα να μην ληγουν ποτε;μερικοι ειχαν αναφερει πως σηνεχεια γινοντε προσθεση τα mb.

 

edit:τωρα πατατηρησα πως λεει unlimited,δλδ;39e3ef8da86fc3c0a6a4e9c0585672aa.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Εκεί που κοιτάς φίλε δεν είναι τα διαθέσιμα υπόλοιπα mb αλλά σου δείχνει πια πακέτα είναι ενεργοποιημένα. Τα 200 mb που σου δείχνει είναι από το πακέτο 1000'+200 mb. Τώρα που κοιτάζω από την εφαρμογή my Vodafone δεν έχει λήξει τίποτα.

b48d97893054013183d4eb32d8ec96ce.jpg

Edited by scream
Link to comment
Share on other sites

εκει μου τα εδειχνε πριν τα 9800 απο την εφαρμογη του cu

 

εχεις δικιο στονmyvodafone μου τα δειχνει.σημερα εβαλα 10 ευρω και ενεργοποιησα το πακετο με τα 7 ευρω ,αν θρλω να κρατησω τα λέπτα και τα mb για τον επομενο μηνα ποτε πρεπει να ξανα ανανεωσω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

Συνεχόμενα Μηνύματα

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα,τι ειναι το daily travel pack?και γτ ληγει αυριο;σε εναν φιλο μου γραφει δρν ληγει ποτε.σημερα ενεργοποιησα το φοιτητικο da3b59e6a304f8cd6d66349ae6edfaa2.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση,αλλα πως αλλοι το εχουν δωρεαν και σε αλλους ληγει το πακετο;και ειναι και ακροβο το πακετο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δωρεάν. Εάν είναι προεπιλεγμένο σου αφαιρεί τα χρήματα αυτόματα για να σου δώσει τις παροχές όταν βρεθείς στο εξωτερικό. Δεν ξέρω γιατί λέει ότι λήγει. Λογικά και να λήξει το ενεργοποιείς ξανά. Όπως και ο φίλος σου μπορεί να το απενεργοποιήσει.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση,αλλα πως αλλοι το εχουν δωρεαν και σε αλλους ληγει το πακετο;και ειναι και ακροβο το πακετο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Για απενεργοποιήση στείλε Χ στο 1338

 

Αλλιώς, μόλις βρεθείς abroad (σήμα) ενεργοποιείται. Δε θέλει τπτ άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Για απενεργοποιήση στείλε Χ στο 1338

 

Αλλιώς, μόλις βρεθείς abroad (σήμα) ενεργοποιείται. Δε θέλει τπτ άλλο.

 

Απενεργοποίησε το να είσαι ήσυχος όπως έκανα κι εγω! :):D

Link to comment
Share on other sites

αν κάποιος έχει ήδη φοιτητικό στην vodafone , μπορεί να έχει και 2 νούμερο με φορητότητα από την cosmote?
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα μπορείς να έχεις με 1 πάσο, 1 Cosmote, 1 Vodafone και 2 wind. Τα πρώτα μπορεί να είναι σε υπάρχον νούμερο (ή να κάνεις φορητότητα κλπ) ενώ τα wind αποκλειστικά με νέο αριθμό.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

κοψανε και το φοιτητικό adsl internet ! να δούμε τι άλλο θα κόψουν και θα κάνουν? Πηγή http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40463&dateFrom=&dateUntil=

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

κοψανε και το φοιτητικό adsl internet ! να δούμε τι άλλο θα κόψουν και θα κάνουν? Πηγή http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40463&dateFrom=&dateUntil=

 

Το link αναφερεται σε διεθνεις κλήσεις προς Αγγλια, τι εννοεις ως προς το φοιτητικο ίντερνετ?

:superman:
Link to comment
Share on other sites

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Το link αναφερεται σε διεθνεις κλήσεις προς Αγγλια, τι εννοεις ως προς το φοιτητικο ίντερνετ?

 

συγνώμη μπέρδεψα τα link

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...