Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα θα ήθελα να ρωτήσω αν ξερετε αυτο το σιτε γιατι μου φαινονται λιγα τα λεφτα :blink:

https://www.fastcardtech.com/Xiaomi-MI4-on-sale.html?u=163443

:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα θα ήθελα να ρωτήσω αν ξερετε αυτο το σιτε γιατι μου φαινονται λιγα τα λεφτα :blink:

https://www.fastcardtech.com/Xiaomi-MI4-on-sale.html?u=163443

 

Μακριά φίλε. Εγώ έχω πολύ κακή εμπειρία (αν και παλιά). Προσωπικά έχω δοκιμάσει και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος coolicool, vickmall, to2c. Δεν έχω βρει λόγο να δοκιμάσω κάποιο άλλο.

Θα σου πρότεινα να βάλεις το mywot, είναι free addon που λειτουργεί με σχόλια για αξιολόγηση online καταστημάτων. Θα δεις εκεί βαθμολογίες στο ναδίρ και θα σου φύγουν οι όποιες σκέψεις.

Edited by annonnaki
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε καλύτερα στο miui.gr για να είσαι σίγουρος ότι μπαίνει η ρομ στο mi4 με τα 2GB ram.
nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοήθεια και επείγων

συγνώμη που το ανοίγω εδώ το θέμα

πρέπει να αγοράσω επείγων από ευροπαική αποθήκη ένα ΜΙ4

αλλά επειδή δεν έχω εμπειρία θέλω την βοήθεια σας ..

μένω Κύπρο αρα ibuygou & vickmall δεν μπορούν να με βοηθήσουν

 

απο ποιο site να παραγγείλω ?? (αξιόπιστο και φτηνό)

άμεση παράδοση κτλ ...

 

ακόμα τι να ζητήσω από θέμα ρομ και αξεσουάρ ???

 

ευχαριστώ πολύ παιδιά

αναμένω τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανα δίωρο που εχω το κινητο στα χερια μου.. (με τα 2gb).. Περασα την ελληνικη ρομ χωρις κανενα προβλημα..τα λογια απλα περιττα.. οθονη κρυσταλλο και ζωντανα χρωματα.. gps σε 1-2 δευτερα κλειδωμα..απο εξωτερικη εμφανιση ενω νομιζα πως δε θα μου αρεσε και τοσο, απο κοντα ειναι απλα τελειο.. ποιοτητα υλικων φανταστικη.. τοο ηχειο αν και σε συγκριση με του redmi 2 δεν ειναι τοσο δυνατο, εχει πολυ καθαρο ηχο..αντυτυ 43691...καμερα επισης τελεια.. τελικα για μενα αξιζε το καθε ευρω.. και κατι αλλο.. respect στο vickmall.. πρωτη φορα ηρθε κινητο σε 8 μερες :P .. Edited by xariscd
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοήθεια και επείγων

συγνώμη που το ανοίγω εδώ το θέμα

πρέπει να αγοράσω επείγων από ευροπαική αποθήκη ένα ΜΙ4

αλλά επειδή δεν έχω εμπειρία θέλω την βοήθεια σας ..

μένω Κύπρο αρα ibuygou & vickmall δεν μπορούν να με βοηθήσουν

 

απο ποιο site να παραγγείλω ?? (αξιόπιστο και φτηνό)

άμεση παράδοση κτλ ...

 

ακόμα τι να ζητήσω από θέμα ρομ και αξεσουάρ ???

 

ευχαριστώ πολύ παιδιά

αναμένω τις απαντήσεις σας

---------------

 

 

Δοκιμασε εδω http://www.honorbuy.com/53-xiaomi-mi4-4g-lte-2gb-smartphone-white.html

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi4-smartphone-snapdragon-801-quad-core-5-0-inch3quad-hd-13mp-camera-ram-3gb-rom-16gb-white.html αυτο ειναι 3g παιδια?ποιες οι διαφορες του με το 4g αν ειναι μονο το δικτυο κλαιν με 220 ευρω αξιζει πιστευω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σε ολους. Νου αρεσει πολυ το τηλ.και λεω να το παρω. Εχω βρει στο aliexpress με 190€ μαυρο 3g και 3gb ram. Λεει οτι ειναι καινουργιο και original. Πολυ φθηνο δεν ειναι; Ο πωλητης ειναι Hongkong CINGO technology με περιπου 97% θετικη βαθμολογια. Τι να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σε ολους. Νου αρεσει πολυ το τηλ.και λεω να το παρω. Εχω βρει στο aliexpress με 190€ μαυρο 3g και 3gb ram. Λεει οτι ειναι καινουργιο και original. Πολυ φθηνο δεν ειναι; Ο πωλητης ειναι Hongkong CINGO technology με περιπου 97% θετικη βαθμολογια. Τι να κανω;

 

οχι αγορες απο ali. τα εχουμε ξαναπει το πιθανοτερο ειναι να παρεις μαιμου

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειναι orininal. Λεω να το ρισκαρω και αμα ειναι μαιμου το στελνω πισω με refund. Κανα φθηνο σαιτ περιπου στα 200€ υπαρχει; Ευχαριστω για την βοηθεια σας να εισται παντα καλα.
Link to comment
Share on other sites

Καλισπεραα παιδες να ρωτισο πια ειναι ι διαφορα Multi-language ROM(install google play) αυτο με αυτοOriginal ROM(only has English)

Σορρι παιδες μιν μαλονετε ασχετος :happy:

Ευχαριστωω...

:D
Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi4-smartphone-snapdragon-801-quad-core-5-0-inch3quad-hd-13mp-camera-ram-3gb-rom-16gb-white.html αυτο ειναι 3g παιδια?ποιες οι διαφορες του με το 4g αν ειναι μονο το δικτυο κλαιν με 220 ευρω αξιζει πιστευω

 

Απ'ότι ρώτησα στο chat και τσέκαρα και μόνος μου ,ναι μόνο στο 4G διαφέρουν,αν και στα features λένε και τα 2 4G :happy::happy:

Eπίσης βγαίνει κάπου στα 205

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειναι orininal. Λεω να το ρισκαρω και αμα ειναι μαιμου το στελνω πισω με refund. Κανα φθηνο σαιτ περιπου στα 200€ υπαρχει; Ευχαριστω για την βοηθεια σας να εισται παντα καλα.

Ποσο χρονών είσαι φίλος;

Αμα νομίζεις οτι είναι original γιατί Ρώτας;

Η εμπειρία μας έχει δείξει οτι απο ali είναι μαϊμού.θα τη πατήσεις με 190 ευρώ. Μεταχειρισμένο θα είναι

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι ρώτησα στο chat και τσέκαρα και μόνος μου ,ναι μόνο στο 4G διαφέρουν,αν και στα features λένε και τα 2 4G :happy::happy:

Eπίσης βγαίνει κάπου στα 205

 

Καλη τιμη τωρα ειμαι κατοχος mi3 κ λεω να κανω το βημα αξιζει?

Link to comment
Share on other sites

Καλη τιμη τωρα ειμαι κατοχος mi3 κ λεω να κανω το βημα αξιζει?

Κοιτά για μένα αξίζει,έτσι κι αλλιώς πλήρες 4G στην ελλάδα θα δούμε όταν θα χει βγει το mi10

αλλά προσωπικά με παίρνει να αράξω στ'αυγά μου και να περιμένω με το mi3 μια και καλή το 5,αν το βιάζεσαι μη το σκέφτεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι ρώτησα στο chat και τσέκαρα και μόνος μου ,ναι μόνο στο 4G διαφέρουν,αν και στα features λένε και τα 2 4G :happy::happy:

Eπίσης βγαίνει κάπου στα 205

 

 

Πως βγαινει στα 205 ευρω να το κανουμε και εμεις?? Σε ρωταω γιατι εγω 218 το βλεπω...υπαρχει κανενα κουπονι??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως βγαινει στα 205 ευρω να το κανουμε και εμεις?? Σε ρωταω γιατι εγω 218 το βλεπω...υπαρχει κανενα κουπονι??

 

Δεν γνωρίζω την ισοτιμία του δολλαρίου ακριβώς,με ότι είδα στο internet 230$ = 204 και κάτι ψιλά έβγαλε

http://i60.tinypic.com/4zxk76.png

http://i57.tinypic.com/opu5tv.png

Αν κάνω λάθος ,συγγνώμη για την παραπληροφόρηση.

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Εσυ λες δηλαδη να μην επιλεξουμε στο vickmall μετατροπη σε ευρω, ουτε στο paypal αλλα να πληρωσουμε σε δολλαρια και να αφησουμε την τραπεζα να κανει την μετατροπη??

 

Γιατι αν κανεις μετατροπη μεσω vickmall = 218 euro ενω μεσω paypal = 212!!!

Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εσυ λες δηλαδη να μην επιλεξουμε στο vickmall μετατροπη σε ευρω, ουτε στο paypal αλλα να πληρωσουμε σε δολλαρια και να αφησουμε την τραπεζα να κανει την μετατροπη??

 

Γιατι αν κανεις μετατροπη μεσω vickmall = 218 euro ενω μεσω paypal = 212!!!

Νομίζω ήμουν ξεκάθαρος στο ότι δεν γνωρίζω ακριβέστατα την ισοτιμία,εγώ σου έδειξα και το επισήμανα ότι είναι μόνο αυτό που βλέπω στο net :)

Αν σου λέει το paypal 212 ,τότε 212 είναι τώρα. και πάλι πολύ καλή τιμή είναι για μόνο μείον το 4G απ'ότι είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία ότι και να επιλέξετε, μετά την πληρωμή θα προστεθούν αυτόματα και PayPal fees...

Άρα θα βγει κοντά στα 225...

Link to comment
Share on other sites

Παιδία ότι και να επιλέξετε, μετά την πληρωμή θα προστεθούν αυτόματα και PayPal fees...

Άρα θα βγει κοντά στα 225...

 

στο vickmall η τιμή που βλέπεις είναι και η τελική,δεν έχει επιπλεον fees

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρω αυτό φίλε μου, άρα δεν παίρνω και όρκο

 

paypal fees, όταν αγοράζεις? δεν το έχω δει πουθενά αυτό! μήπως εννοούσες κάτι άλλο?

Edited by p_under
Link to comment
Share on other sites

Αν και ξεφεύγουμε από το θέμα μας υπάρχουν δύο επιλογές κατά το στάδιο της πληρωμής:

 

1. Αφήνεις το paypal να κάνει την μετατροπή (και σου τρώει κανά 10ευρω)

2. Επιλέγεις να γίνει από την τράπεζα που έχεις συνδέσει με τον λογαριασμό του paypal (που είναι σαφώς πιο οικονομική).

 

paypal fees δεν υπάρχουν για τον πελάτη αλλά για το κατάστημα.

 

Επίσης στον φίλο που ενδιαφέρεται για την συσκευή από το allieexpress θα συμβούλευα και εγώ να μην προχωρήσει λόγω πολλών περιστατικών με μαϊμούδες, μεταχειρισμένα κτλ. Βέβαια δικά σου τα χρήματα δική σου η επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...