Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχει γραψει ενας οτι λυθηκε το θεμα του οταν εκανε αυτο ... Go to Google Settings > Voice > Ok Google Hotword detection > Disable "From any screen".

 

αλλα που ειναι τα google settings στο miui ?

 

κανε swipe από κάτω προς τα πάνω σε μια αρχική οθόνη και στην αναζήτηση γράψε google

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος, το βρηκα το google settings αλλα δεν βρηκα αυτο που αναφερει ο αλλος απο πανω

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος, το βρηκα το google settings αλλα δεν βρηκα αυτο που αναφερει ο αλλος απο πανω

 

στο google now πας

Link to comment
Share on other sites

στο google now πας

 

Που ειναι αυτο ; εγω αυτα βλεπω ...

 

http://s23.postimg.org/goetjvgt7/Screenshot_2015_09_04_17_03_37.pnghttp://s12.postimg.org/ygdx20dn1/Screenshot_2015_09_04_17_03_41.png

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω mi4-3g και του εχω περασει την 5-8-20 developer. Παρα πολυ καλη ρομ. Ειδα οτι εχει βγει η 5-9-1. Αξιζει τον κοπο να την περασω; Και πως γινεται αυτο; Με τα χιλια ζορια του περασα αυτη που εχω καθως ηταν η πρωτη μου φορα. Η 5-9-1 εχει ελληνικα; Σας ευχαριστω για τον χρονο σας.
Link to comment
Share on other sites

Που ειναι αυτο ; εγω αυτα βλεπω ...

 

 

αυτά εχω εγώ,αναζήτηση και now,μήπως δεν το έχεις το google now?

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι τα μειονεκτηματα και τα πλεονεκτηματα σε σχεση με το Mi4i; Εχει και αυτο θεματα με την υπερθερμανση; Εχει κατασκευαστικα θεματα; Σοβαρα bugs; Ηδη σε αυτη τη σελιδα διαβαζω για το προβλημα με το ακουστικο..

 

Αξιζει τα παραπανω λεφτα; Ειμαι αναμεσα σε Mi4, Mi4i, P8 lite, Honor 6. Το θελω για την κοπελα μου. Πιστευω το P8 lite την καλυπτει σε ολα. Αξιζει να δωσω παραπανω λεφτα;

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω αρκετά προβλήματα, με το mi4, έχει γενικότερα κάποια συγκεκριμένα θέματα ή απλώς τυχαίνει να αναφέρονται εδώ συνήθως τα προβλήματα; Είναι αξιόπιστη συσκευή θεωρείτε;
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ ποιό είναι το thread για τη διαδικασία balance money στο PayPal ;

Γνωρίζετε τίποτα για την απελευθέρωση των πιστωτικών καρτών στο εξωτερικό

που αναφέρθηκε προχθές στα νέα μέτρα χαλάρωσης που θα ισχύσουν ;

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι τα μειονεκτηματα και τα πλεονεκτηματα σε σχεση με το Mi4i; Εχει και αυτο θεματα με την υπερθερμανση; Εχει κατασκευαστικα θεματα; Σοβαρα bugs; Ηδη σε αυτη τη σελιδα διαβαζω για το προβλημα με το ακουστικο..

 

Αξιζει τα παραπανω λεφτα; Ειμαι αναμεσα σε Mi4, Mi4i, P8 lite, Honor 6. Το θελω για την κοπελα μου. Πιστευω το P8 lite την καλυπτει σε ολα. Αξιζει να δωσω παραπανω λεφτα;

Προσωπικά που το χα 2 φορές για λίγο καιρό (16άρι και 64άρι ), δεν είχα σε καμία από τις δύο κάποιο bug ή βλάβη.

Άρα χωρίς να σου πω κάτι σίγουρα υποθέτω πως είναι λίγες οι συσκευές που έχουν το εξής πρόβλημα με το ακουστικό .

Όσο για την υπερθέρμανση,όχι όπως έχω ξαναπεί σε άλλον που ρώτησε το χα με wifi ή δεδομένα ανοιχτά και άκουγα μουσική ενώ ήμουν στο fb επί καμιά ώρα και βάλε καλοκαιριάτικα και ζεστάθηκε σε νορμαλ πλαίσια .

Για τα πλεονεκτήματα σε σχέση με το mi4i δεν μπορώ να μιλήσω μιας και δεν είχα ποτέ μου το mi4i αλλά μιας και έχω δει από κοντά τα 2 από τα 3 που είσαι ανάμεσα εκτός του mi4 ( Honor 6 / p8 lite ) μπορώ να σου πω αξίζει και με το παραπάνω και ειδικά με την τιμή που έχει πλέον.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γεια σας και παλι..εχω μια απορια..το βραχιολακι της εταιριας που ειναι για το mi4 νομιζω το λενε mi4 band το εχει παρει κανεις?αν ναι αξιζει η ειναι γκατζετ να 'χαμε να λεγαμε?εχω δει οτι ξεκλειδωνεις με αυτο το κινητο και οτι ειναι για γυμναστικη,κατι τετοιο...ξερει κανεις τι παιζει με αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ευρωπαϊκό xiaomi που να υποστηρίζει 800αρα μπάντα 4g?

 

To εχω εγω και το εχω παρει απο εδω

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi4-4g-fdd-lte-smartphone-snapdragon-801-quad-core-5-0-inch3quad-hd-13mp-camera-ram-3gb-rom-16gb-white.html

το δουλεύω με Cosmote και σχεδον ολη μερα κλειδωμένο στο 4G δίκτυο ειναι

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ευρωπαϊκό xiaomi που να υποστηρίζει 800αρα μπάντα 4g?

οχι

To εχω εγω και το εχω παρει απο εδω

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi4-4g-fdd-lte-smartphone-snapdragon-801-quad-core-5-0-inch3quad-hd-13mp-camera-ram-3gb-rom-16gb-white.html

το δουλεύω με Cosmote και σχεδον ολη μερα κλειδωμένο στο 4G δίκτυο ειναι

 

δεν υποστηρίζει την 800

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για το offtopic αλλά ας μου εξηγησει καποιος τι γινεται με αυτη την περιφημη 800 μπαντα. Δηλαδή αν δεν την εχει η συσκευη δεν θα εχει καλη καλυψη στο 4G? Αν χαλαω το θεμα ας μου στειλει καποιος ενα pm να καταλαβω τι γινεται! Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για το offtopic αλλά ας μου εξηγησει καποιος τι γινεται με αυτη την περιφημη 800 μπαντα. Δηλαδή αν δεν την εχει η συσκευη δεν θα εχει καλη καλυψη στο 4G? Αν χαλαω το θεμα ας μου στειλει καποιος ενα pm να καταλαβω τι γινεται! Ευχαριστω.

 

Δε θα έχεις 4G αν χρησιμοποιείς Wind.Με Cosmote και Vodafone θα έχεις κανονικά αφού για την ώρα δεν την χρησιμοποιούν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με q φουλ 4g Θεσσαλονίκη όπου διαθέσιμο (αρκετά σημεία πια)

 

μάλλον χρησιμοποιεί το δίκτυο της vodafone η wind που είναι στα 1800

Link to comment
Share on other sites

Για εμάς στην Ξάνθη η wind και Vodafone δεν έχουν πουθενά 4g. Το mi4 του κολλητού μου (μαζί τα πήραμε) με cosmote πιάνει συχνά πυκνά 4g (μέσα στην πόλη).

Νομίζω πως το θέμα με την μπάντα 800 μας απασχολεί άδικα. Στατιστικά (αν θεωρήσουμε πως η wind χρησιμοποιεί στον ίδιο βαθμό τις 3 μπάντες) η έλλειψη μπορεί να επηρεάσει περίπου το 6.6% των χρηστών (1/3 μπάντες * 20% Max μερίδιο αγοράς της wind).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα παρελαβα το κινητο του περασα την ελληνικη stable 6.5.0 και στις ρυθμισεις γραφει 6.5.0 developer ετσι πρεπει να γραφει? Υπαρχει πουθενα ρυθμιση ή καποιο app να ενεργοποιηται η οθονη με διπλο χτυπημα οπως στο nokia?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα παρελαβα το κινητο του περασα την ελληνικη stable 6.5.0 και στις ρυθμισεις γραφει 6.5.0 developer ετσι πρεπει να γραφει? Υπαρχει πουθενα ρυθμιση ή καποιο app να ενεργοποιηται η οθονη με διπλο χτυπημα οπως στο nokia?

Ναι Έτσι πρέπει να γράφει!

Το διπλό χτύπημα είναι θέμα kernel.(Δεν είμαι 100% σίγουρος).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα παρελαβα το κινητο του περασα την ελληνικη stable 6.5.0 και στις ρυθμισεις γραφει 6.5.0 developer ετσι πρεπει να γραφει? Υπαρχει πουθενα ρυθμιση ή καποιο app να ενεργοποιηται η οθονη με διπλο χτυπημα οπως στο nokia?

 

καλοριζικο φιλος, βαλε Miui 7 ειναι καλυτερη

 

οχι ακομα για 2πλο χτυπημα

-----

 

Προσφορα 190ευρω η 3g εκδοση ... http://www.everbuying.net/product818456.html?utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=regular.0908&eo=vtjbm63vmpa3i92j&email=b2t8cHJla2FzZ0B6b2hvLmNvbXwzNDc3

Edited by MAFIA

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλος, βαλε Miui 7 ειναι καλυτερη

 

οχι ακομα για 2πλο χτυπημα

-----

 

Προσφορα 190ευρω η 3g εκδοση ... http://www.everbuying.net/product818456.html?utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=regular.0908&eo=vtjbm63vmpa3i92j&email=b2t8cHJla2FzZ0B6b2hvLmNvbXwzNDc3

 

Ευχαριστώ. Τι διαφορες θα δω με τη miui7 μόνο στη ταχύτητα; το έχω βάλει στην εξισσοροπημενη αν και αρκετά πιο αργό στο antutu μια χαρά πάει όταν το ειχα στις επιδόσεις ζεστάθηκε αρκετά και το αλλαξα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...