Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, εγώ το παρήγγειλα από εδώ:

http://www.vnp.gr/kinita-tilefona/alles-markes/xiaomi-mi-4-lte-white-1.html

 

Με πήραν χθες και μου είπαν ότι θα μου φέρουν το dual sim και ότι κατά τ άλλα είναι ίδιο.

Όσο έψαξα δε βρίσκω να υπάρχει xiaomi mi4 4g, 3gb ram με dual sim... Ξέρετε κάτι εσείς??? Αγχώθηκα λίγο μη μου δώσουν καμιά μούφα...

δεν υπάρχει mi4 dual sim,το μόνο dual sim είναι το mi4i που είναι μια εντελώς διαφορετική συσκευή,αν δεν σε ενδιαφέρει το dual sim δεν υπάρχει λόγος αγοράς του mi4i

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το mi4 δεν κυκλοφορεί σε dual sim , παλαιότερα είχα διαβάσει ότι υπήρχαν σκέψεις να κυκλοφορήσει σε dual sim στην Ινδία αλλά δεν ξέρω αν έγινε κάτι τέτοιο τελικά.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά φούμαρα πουλάνε στο vnp, θέλαν να μου πουλήσουν το mi4i σε αυτή την τιμή οπότε το ακύρωσα.

 

Μάλιστα ! Δεν διορθωνόμαστε με τίποτα τελικά .....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως & να θες να "βοηθησεις" τους εδω μεσα....καποιοι οχι ολοι σε οδηγουν για αγορες απο εξω...Τι να πεις...Βαλτε μυαλο ρε & γινετε επαγγελματιες
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως & να θες να "βοηθησεις" τους εδω μεσα....καποιοι οχι ολοι σε οδηγουν για αγορες απο εξω...Τι να πεις...Βαλτε μυαλο ρε & γινετε επαγγελματιες

 

Ακριβώς. Και αν δε με βοηθούσατε και μου επιβεβαιώνατε ότι δεν υπάρχει xiaomi mi4 με dual sim, θα επαιρναν τα ωραία λεφτάκια μου και θα κάνανε τους κινέζους αν δεν το έψαχνα μετά και δεν το πρόσεχα ότι είναι άλλο μοντέλο....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή θα αγοράσω πρώτη φορά κινέζικο κινητό θέλω τα φώτα σας.

Θέλω το Mi4 4G 3GB RAM. Από πού μου προτείνετε να το πάρω πιο φθηνά αλλά και σίγουρα. Διατήθεμαι να δώσω και κάτι παραπάνω αν είναι να ερθει πιο γρήγορα.

Επίσης κάποια καλή flip case και tempered glass θα ηταν χρήσιμα!

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Το link που πουλάνε mi4 το στέλνεις μια? γιατί εγώ μόνο mi4i βρίσκω σε αυτό το site

 

Έπειτα από τη φασαρία που έγινε το κατέβασαν.

Το λινκ ήταν αυτό:

http://www.vnp.gr/kinita-tilefona/alles-markes/xiaomi-mi-4-lte-white-1.html

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από τη φασαρία που έγινε το κατέβασαν.

Το λινκ ήταν αυτό:

http://www.vnp.gr/kinita-tilefona/alles-markes/xiaomi-mi-4-lte-white-1.html

 

Το είχα δει και εγώ το λινκ πριν το κατεβάσουν. Έλεγε όντως xiaomi mi4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρειγγειλα από το minideal που το έχει εδώ Ελλάδα 215€ στο site και με το paypal βγήκε 223€. Λογικά σε κάνα 2 μέρες θα έρθει.
nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από τη φασαρία που έγινε το κατέβασαν.

Το λινκ ήταν αυτό:

http://www.vnp.gr/kinita-tilefona/alles-markes/xiaomi-mi-4-lte-white-1.html

 

Άρα πήγαιναν πραγματικά να πιάσουν κάποιον ''κότσο'' , γιατί μαγαζί που πουλάει κινητά να μη ξέρει ότι δεν υπάρχει dual sim mi4 δύσκολο.

Τι να πεις..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρειγγειλα από το minideal που το έχει εδώ Ελλάδα 215€ στο site και με το paypal βγήκε 223€. Λογικά σε κάνα 2 μέρες θα έρθει.

Δουλεύει φόρτωμα λογαριασμού από Ελλάδα στο paypal?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φούμαρα πουλάνε στο vnp, θέλαν να μου πουλήσουν το mi4i σε αυτή την τιμή οπότε το ακύρωσα.

 

Έχω αγοράσει παρά πολλές συσκευές mi4i από το κατάστημα...

 

Και μάλιστα στο διευκρινίζει ότι είναι το mi4i dual sim 2giga ram...

 

Εσύ μάλλον λάθος έψαξες...αυτο σωστα λένε

...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει παρά πολλές συσκευές mi4i από το κατάστημα...

 

Και μάλιστα στο διευκρινίζει ότι είναι το mi4i dual sim 2giga ram...

 

Εσύ μάλλον λάθος έψαξες...αυτο σωστα λένε

...

 

Λάθη γίνονται , αλλά όσο το δα και εγώ , στη φώτο ήταν το mi4 , και στο link έγραφε mi4 .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λάθη γίνονται αλλά αφού το είδατε ότι γράφει mi4 και επίσης δεν υπάρχει ούτε mi4 dual sim αλλά ούτε mi4i single sim ( γιατί αυτό είπαν ότι θα του στείλουν το dual sim τελικά γιατί δεν υπάρχει αυτό με την μια sim ) άρα μια χαρά το ξέραν.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?στην εκδοση με τα 3gb ραμ και το 3g των 16gb rom αλλου λενε τα σαιτ οτι εχει ελευθερα 950mb αλλου οτι εχει 1200mb αλλου 1600.τελικα τι ισχυει?οταν κανεις καθαρισμα τις εφαρμογες μπορει κανεις να μας πει που εχει την συσκευη ποση ειναι η ελευθερη ραμ?
Link to comment
Share on other sites

Από 1300 έως 1700 και κάτω από τα 500 δε πέφτει όσες φορές προσπάθησα.. Αν φοβάσαι για κόλλημα δεν θα έχεις θεμα πουθενα..!
nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει παρά πολλές συσκευές mi4i από το κατάστημα...

 

Και μάλιστα στο διευκρινίζει ότι είναι το mi4i dual sim 2giga ram...

 

Εσύ μάλλον λάθος έψαξες...αυτο σωστα λένε

...

Καλό θα ήταν να μην κάνουμε υποθέσεις αν δε γνωρίζουμε.

Το λινκ και η περιγραφή που είχε ήταν ξεκάθαρα για το mi4, με 3gb ram κλπ.

Έχω και αντίστοιχο screenshot.

Προχώρησα λοιπόν στην παραγγελία και με πήραν τηλέφωνο λέγοντάς μου αν έχω πρόβλημα να παραλάβω ακριβώς την ίδια συσκευή , αλλά με dual sim. Αρχικά δέχτηκα.

Έπειτα, διαβάζοντας και τι μου είπαν εδώ τα παιδιά επικοινώνησα μαζί τους και τους είπα ότι δεν υπάρχει mi4 με dual sim , μου είπαν θα το ψάξουν και θα επικοινωνήσουν μαζί μου, όπως και έκαναν και μου είπαν ότι έχει κάνει λάθος ο προμηθευτής τους και δεν πρόκειται για το mi4 αλλά για το mi4i.

 

Επομένως ΚΑΘΟΛΟΥ ΛΑΘΟΣ δεν έψαξα, και αυτοί ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΩΣΤΑ δεν το λένε. Δεν ξέρω αν έχεις κάποια σχέση με το κατάστημα και θες να τους υποστηρίξεις και δε με ενδιαφέρει, αλλά να μη δημιουργούμε λάθος εντυπώσεις γιατί μας διαβάζει και κόσμος.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα και γω από minideal. Με ενημέρωσαν πως σε περίπου 3 εργάσιμες ημέρες θα το παραλάβω.

 

Μετά από 2 χρόνια με το Jiayu G4, καιρός ήταν να πάω στη Xiaomi που τόσα έχω διαβάσει :)

 

Για πείτε καμιά συμβουλή. Η official που φοράει πάνω είναι παίρνει τις τελευταίες ενημερώσεις ή θα πρέπει να βάλω custom;

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα και γω από minideal. Με ενημέρωσαν πως σε περίπου 3 εργάσιμες ημέρες θα το παραλάβω.

 

Μετά από 2 χρόνια με το Jiayu G4, καιρός ήταν να πάω στη Xiaomi που τόσα έχω διαβάσει :)

 

Για πείτε καμιά συμβουλή. Η official που φοράει πάνω είναι παίρνει τις τελευταίες ενημερώσεις ή θα πρέπει να βάλω custom;

 

Από το stock in greece το πήρες;

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Από το stock in greece το πήρες;

 

Ναι. Μίλησα σήμερα με Chat και μου είπαν πως όσα λένε "Stock in Greece", θέλουν περίπου 3 ημέρες για να τα παραλάβεις. Με τη διαφορά ισοτιμίας του paypal, βγήκε 223€. Το πιο φθηνό, το είχα βρει από everybuying στα 208€ αλλά από Κίνα.

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Μίλησα σήμερα με Chat και μου είπαν πως όσα λένε "Stock in Greece", θέλουν περίπου 3 ημέρες για να τα παραλάβεις. Με τη διαφορά ισοτιμίας του paypal, βγήκε 223€. Το πιο φθηνό, το είχα βρει από everybuying στα 208€ αλλά από Κίνα.

 

Και μενα τόσο βγήκε. Άντε να δούμε.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...