Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ράγισμα δεν επηρεάζει πουθενά την λειτουργία του κινητού, είναι καθαρά αισθητικό το κομμάτι και εγώ που το έχω σε θήκη δεν το βλέπω καν.αν όμως το πουλήσω για να πάρω το redmi note 3 θα το στείλω για αλλαγή του πλαισίου

Εννοείται δεν επηρεάζει κάπου αλλά για μένα ρίχνει την αξία... Δηλαδή ανάμεσα σε δύο τηλέφωνα το ένα με ραγισμα το άλλο χωρίς θα προτιμούσα με το χωρίς. Αφού το καλύπτει η εγγύησή θα το έστελνα γιατί το μάτι το ρημάδι δυστυχώς πάει εκεί

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαχαχα ναι είναι να τρελαίνεσαι δηλαδή.

Έχει ρωγμή σε 2 σημεία ,αλλά κατά τα άλλα είναι άψογο. Το έχω δει κάμποσες φορές αυτο το σκηνικό και όχι μόνο στο G3 φυσικά.

Έτοιμος ήμουν να πάρω ένα αλλά δεν το κάνω. Θα περιμένω. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν τα φτιάχνουν αφού έχουν εγγύηση εκτός και εάν ξέρουν ότι η οθόνη που θα τους βάλουν είναι χειρότερη

Link to comment
Share on other sites

Από άποψη Spec? Νομίζω δεν χωράει σύγκριση...

 

για αυτό σκεφτόμουν να δώσω αυτό και να το πάρω.μάλλον θα το κάνω, θα πάω στο redmi note 3

 

για πείτε πόσο περνάει το 16αρι τώρα, με 16gb sd, tempered glass, και την case mate

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται δεν επηρεάζει κάπου αλλά για μένα ρίχνει την αξία... Δηλαδή ανάμεσα σε δύο τηλέφωνα το ένα με ραγισμα το άλλο χωρίς θα προτιμούσα με το χωρίς. Αφού το καλύπτει η εγγύησή θα το έστελνα γιατί το μάτι το ρημάδι δυστυχώς πάει εκεί

 

εγω που μάλλον το ράγισμα εμφανίστηκε μετα απο μια πτώση!λες να μην μου το δεχτούν να το επισκευάσουν? το λέω γιατι έχει 2 εμφανείς γρατζουνιές

Link to comment
Share on other sites

το κολλητού είχε στούκα δυνατή στο πλάι και δεν είπαν τίποτα.βασικά δεν είχε μια, είχε πολλές, τόσες που του είπα ξέχνα την εγγύηση αλλά δεν είπαν τίποτα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

το κολλητού είχε στούκα δυνατή στο πλάι και δεν είπαν τίποτα.βασικά δεν είχε μια, είχε πολλές, τόσες που του είπα ξέχνα την εγγύηση αλλά δεν είπαν τίποτα

 

ποσες μέρες χρειάστηκε για επισκευή?πως το έστειλε στην lg?σκέφτομαι μετα τις γιορτές να το στείλω!μακάρι και εμένα να μην το χρεώσουν το πλαισιο που θα αλλάξουν στο κινητό δεν έχει παρουσιάσει την παραμικρή βλάβη!

Link to comment
Share on other sites

ποσες μέρες χρειάστηκε για επισκευή?πως το έστειλε στην lg?σκέφτομαι μετα τις γιορτές να το στείλω!μακάρι και εμένα να μην το χρεώσουν το πλαισιο που θα αλλάξουν στο κινητό δεν έχει παρουσιάσει την παραμικρή βλάβη!

 

ακριβώς 1 βδομάδα από επαρχία.πέμπτη το πήρε το κουριερ και την επόμενη παρασκευή το είχε πίσω.αα του είχαν δώσει και κινητό να κάνει την δουλειά του.παίρνεις στην lg hellas και όχι στην procordia που λένε αρκετοί.γιατί στην procordia πήρα πρώτα και μου είπαν να πάρω στην lg

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ποσες μέρες χρειάστηκε για επισκευή?πως το έστειλε στην lg?σκέφτομαι μετα τις γιορτές να το στείλω!μακάρι και εμένα να μην το χρεώσουν το πλαισιο που θα αλλάξουν στο κινητό δεν έχει παρουσιάσει την παραμικρή βλάβη!

 

Το πλαίσιο δεν πάει ξεχωριστά, είναι ενιαίο με την οθόνη. Οπότε δεν έχεις τέτοιο θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα

επειδη θελω να το παω στο service για να μην υπαρχουν ιχνη root πρεπει να κανω cse install ή μας κανει και το απλο περασμα της rom που δεν κανει format

παντα με το lgtoolkit εννοω

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό με την εκκαθάριση είναι για τις εφαρμογές παράδειγμα το Google maps είναι μια εφαρμογή αν πας στις εφαρμογές στη συγκεκριμένη Google maps θα δεις ότι μπορείς να διαγράψεις τη προσωρινή μνήμη, τις ρυθμίσεις της συγκεκριμένης εφαρμογής, αν είναι η προεπιλεγμένη κτλ αλλά για τη τοποθεσία δεν έχω βρει και ανάλογο, είναι υπηρεσία του συστήματος του Android και τέτοιο κατάλαβα.

Με έβαλες στη πρίζα τώρα και θα το ψάξω όταν επιστρέψω σε σταθερό υπολογιστή σε μια βδομάδα περίπου και θα σου στήλω pm.

Εμένα και στο Google maps μου πετάει το ίδιο παράθυρο αυτό όμως επανέρχεται από τη διαγραφή στις ρυθμίσεις της εφαρμογής.

Τα μενού αλλάζουν και όχι μόνο σε search που έκανα τώρα στο support του Google για τους χάρτες γράφει και αλλάζει στις 21/1 αλλά δεν το κατάλαβα έτσι στα πεταχτά.

Γενικά κι εγώ ψάχνομαι δεν τα γνωρίζω καλά αν και το έχω ένα χρόνο τώρα το Android ήρθα από iPhone και στην αρχή τα είχα παίξει.

Τοποθεσία σπάνια χρησιμοποιώ για μερικές φωτογραφίες και μόνο, με το Marshmallow ίσως αλλάξει η κατάσταση και βολεύει σε περισσότερα πράγματα.

Βρε ξέρω οτι μπορείς να διαγράψεις δεδομένα ή προεπιλογές για κάθε εφαρμογή.

Το θέμα είναι οτι δεν ξέρω ποιας εφαρμογής τα δεδομένα να διαγράψω για να :μου ξαναπεταχτεί αυτό το παραθυράκι της τοποθεσίας με τα "συμφωνώ, δεν συμφωνώ".

Υπέθεσα πως γνώριζες επειδή το είχες γράψει στο post σου.

Τέλος πάντων... Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Καλή χρονιά να έχεις.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε όλους παιδια. Ηρθε η ωρα να σας αποχαιρετησω καθως μετα απο ενα χρονο με το G3 αποφασισα να το δωσω για να παω σε Xiaomi Redmi Note 3. Τα καλυτερα σε ολους ευχομαι... Η συσκευη μου υπαρχει ακομη και αν ενδιαφερεται κανεις μπορει να μου στειλει πμ. Καλο υπολοιπο γιορτων!

Δώσε μας τις εντυπώσεις σου εδώ για το note 3 ή τουλάχιστον ένα link με την άποψή σου σε άλλο topic. Ψήνομαι κι εγώ για το συγκεκριμένο. Και μόνο καλό θα μας προσέφερε η άποψη κάποιου που είχε το G3 όπως εσύ.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι αναμεσα στο lg g3, letv le1x600, και leagoo elite 1, τι λετε να προτιμησω...?

εχω πελαγωσει εδω και μερες δεν ξερω τι να παρω διαβαζω απο εδω διαβαζω απο εκει...

Edited by kaper
Link to comment
Share on other sites

ειμαι αναμεσα στο lg g3, letv le1x600, και leagoo elite 1, τι λετε να προτιμησω...?

εχω πελαγωσει εδω και μερες δεν ξερω τι να παρω διαβαζω απο εδω διαβαζω απο εκει...

Σε σχεση με τα αλλα που γραφεις εγω προτιμω το lg 32.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια του g3 ειναι ιδια με του g4?

το ρωτω γιατι επειδη θα παω στο 4 αν θα μπορουσα να χρησιμοποιησω τις extra μπαταριες που εχω στη νεα συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια του g3 ειναι ιδια με του g4?

το ρωτω γιατι επειδη θα παω στο 4 αν θα μπορουσα να χρησιμοποιησω τις extra μπαταριες που εχω στη νεα συσκευη

 

Άν δεν κάνω λάθος, καμία εταιρία δεν βάζει τις ίδιες μπαταρίες σε δύο διαφορετικά μοντέλα για πολλούς και διαφόρους λόγους.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις εδωσα το g2 και εγω, σκέφτομαι για το g3 αλλα με αλλα που διαβαζω εδώ φοβάμαι..... τι λετε? Edited by k30taas
Link to comment
Share on other sites

Βρε ξέρω οτι μπορείς να διαγράψεις δεδομένα ή προεπιλογές για κάθε εφαρμογή.

Το θέμα είναι οτι δεν ξέρω ποιας εφαρμογής τα δεδομένα να διαγράψω για να :μου ξαναπεταχτεί αυτό το παραθυράκι της τοποθεσίας με τα "συμφωνώ, δεν συμφωνώ".

Υπέθεσα πως γνώριζες επειδή το είχες γράψει στο post σου.

Τέλος πάντων... Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Καλή χρονιά να έχεις.

 

Με αφορμή την απορία σου το έψαξα κι εγώ και οι γνώμες,ώστε να επανεμφανιστεί το παράθυρο location consent, συγκλίνουν στο ότι πρέπει να γίνει εκκαθάριση στο Google play services.Ρυθμίσεις->εφαρμογές->Υπηρεσίες Google play->Διαχείριση χώρου->εκκαθάριση δεδομένων.

Έτσι τουλάχιστον δούλεψε για κάποιους.Δοκιμασε το.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε vortex σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ.

Πράγματι δούλεψε!

Άρα τα δεδομένα των υπηρεσιών Google Play θα πρέπει να εκκαθαριστούν για όποιον άλλον ενδιαφέρεται.

Ευχαριστώ Vortex.

Καλή χρονιά να έχεις :)

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις εδωσα το g2 και εγω, σκέφτομαι για το g3 αλλα με αλλα που διαβαζω εδώ φοβάμαι..... τι λετε?

 

Αν δεν ειχες θεματα με το τζι2 δεν επρεπε να το δωσεις το τζι 3 τωρα μια χαρα ειναι εδω συνηθως γραφουν αυτοι που εχουν προβλημα και ειναι πολυ λιγοι σε σχεση με τα τζι3 που εχουν πουληθει.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Είναι ο αισθητήρας εγγύτητας. Αυτός δηλαδή που σβήνει την οθόνη όταν πλησιάζεις το κινητό στο αυτί.
I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...