Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και γω αυτό υποψιάστηκα. Hard reset πώς κάνω, δεν έχω ξαναδοκιμάσει στη συγκεκριμένη συσκευή?

 

Από το μενού δημιουργεία αντιγράφων ασφαλείας - επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Χάνεις ό,τι έχεις στη συσκευή. Το κινητό ουσιαστικά γίνεται σαν να το αγοράζεις τώρα.

Έχεις root;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από το μενού δημιουργεία αντιγράφων ασφαλείας - επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Χάνεις ό,τι έχεις στη συσκευή. Το κινητό ουσιαστικά γίνεται σαν να το αγοράζεις τώρα.

Έχεις root;

όχι.... δυστυχώς!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βασικά έχω παρατηρήσει ότι μου το κάνει μετά από το τελευταίο update που έκανε το κινητό....

Link to comment
Share on other sites

Για να αποφυγεις το hard reset και το ξανα στησιμο του κινητου, δοκιμασε να δεις στις ρυθμισεις εκει που βλεπεις ολες τις εφαρμογες που εχεις εγκαταστήσει μηπως υπαρχει καποια με περιεργο ονομα ή καποια που να σου φανει υποπτη ή καποια που να μη θυμασαι πως την εχεις εγκαταστησει εσυ και πες μας αν βρηκες κατι...Σιγουρα το προβλημα σου θα λυθει με hard reset αλλα ισως λυθει και ετσι...Επισης αφαιρεσαι τη καρτα sd και δε μηπως σταματησει να το κανει αυτο...Αν υπαρχει κατι στην sd με το factory reset δεν διαγραφεται κατι απο τη καρτα, εκτος αμα το επιλεξεις εσυ να διαγραψει και απο εκει τα παντα... Edited by drakak1s
Link to comment
Share on other sites

Απλα οταν μπαινεις σε σελιδες καποιες φορες σου ανοιγει πολλες σελιδες που σου λενε θελεις αναβαθμιση κτλπ.. βλακειες...και σε εμενα το κανει.κανε εκκαθαριση ολων να κλεισουν οι σελιδες που ειχες ανοιξει...δεν εχει κατι!!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Χτες μιλησα με LG ... δεν ηξερε τι να πει για τα ανταλακτικα που περιμενω να ερθουν απο Μαιο...του λεω πως επι 3 μηνες συνεχεια τρωω ακυρο και ηθελε να στειλει κουριερ να μου παρει την συσκευη και να το στειλει procordia.Ρωταω αμα εχει ερθει το ανταλακτικο

και μου λεει προς μεσα Οκτωμβρη."Δλδ 1 μηνα χωρις κινητο ρε παιδια ? με τηλεκαρτα θα παιζω μπαλα?'' ..και καταλαβε οτι μου ειπε

πατατα.Εντελως τυχαια του ηρθε ενημερωση του υπαλληλου οτι πως εντος 20 μερων θα λυθει το θεμα με τα ανταλακτικα.Διαβαζω και τωρα πως λαμβανουν εθυνη για την κατω ρωγμη μονο.(και πανω και κατω παιζει σε εμενα) ...Με λιγα λογια.ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ LG ...το κινητο μολις επισκευαστει εχει φυγει και παμε σε MOTO X...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

καλα η αβαρτο πιο παλια ενα galaxy tab που εστειλα για αλλαγη οθονης.Αρχαιο μου το εκαναν.Απο προσωπικη εμπειρια την οργανωση και την ευγενεια της Smartec δεν την εχω βρει πουθενα.Παλι με κινητο απο αμαζον και σε μια ωρα με ειχαν ετοιμο . Φταιει η lg φταει η procordia ? με το διδυμο αυτο εχω απογοητευτει

Εγώ πάλι που επικοινώνησα χθές το μεσημέρι με procordia και με ενημέρωσαν πως δεν γνωρίζουν πότε θα παραλάβουν ανταλλακτικά από την LG.

Το πρόβλημα μου είναι ρωγμή πάνω-κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Απλα οταν μπαινεις σε σελιδες καποιες φορες σου ανοιγει πολλες σελιδες που σου λενε θελεις αναβαθμιση κτλπ.. βλακειες...και σε εμενα το κανει.κανε εκκαθαριση ολων να κλεισουν οι σελιδες που ειχες ανοιξει...δεν εχει κατι!!!!

αυτο θα ελεγα και εγω

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Η lg είχε σταματήσει να φέρνει γενικά πράγματα στη χώρα μας (ακόμα και τηλεοράσεις) λίγο πρίν σκάσουν τα capital control, ακόμα και σε πελάτες που πληρώνουν μετρητά (μεγάλες αλυσίδες).

Αυτό το άκουσα (και δε το άκουσα απλά ξέρω ότι ισχύει) πριν από το σαββατοκύριακο που στήνονταν όλοι στα ATM.

 

Υπερβολική η αντίδραση της στην κρίση μας, όμως δημιούργησε θέματα ειδικά στο κομμάτι του service. Δε ξέρω κατά πόσο ευθύνεται η ίδια η procordia για αυτή τη κατάσταση η μαμά lg πάντως ευθύνεται σίγουρα.

 

Κι εγώ θέλω εδώ και καιρό να φτιαξω μια σπασμένη οθόνη σε nexus 4 και περιμένω να ομαλοποιηθεί η κατάσταση

 

Και όσο για την arvato όντως έχουν διορθωθεί μου άλλαξε βουτηγμένο σε νερό Sony χωρίς να πει κουβέντα (είχε πάρει βέβαια νερό από τα κουμπιά όχι τα πορτάκια )

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Η lg είχε σταματήσει να φέρνει γενικά πράγματα στη χώρα μας (ακόμα και τηλεοράσεις) λίγο πρίν σκάσουν τα capital control, ακόμα και σε πελάτες που πληρώνουν μετρητά (μεγάλες αλυσίδες).

Αυτό το άκουσα (και δε το άκουσα απλά ξέρω ότι ισχύει) πριν από το σαββατοκύριακο που στήνονταν όλοι στα ATM.

 

Υπερβολική η αντίδραση της στην κρίση μας, όμως δημιούργησε θέματα ειδικά στο κομμάτι του service. Δε ξέρω κατά πόσο ευθύνεται η ίδια η procordia για αυτή τη κατάσταση η μαμά lg πάντως ευθύνεται σίγουρα.

 

Κι εγώ θέλω εδώ και καιρό να φτιαξω μια σπασμένη οθόνη σε nexus 4 και περιμένω να ομαλοποιηθεί η κατάσταση

 

Και όσο για την arvato όντως έχουν διορθωθεί μου άλλαξε βουτηγμένο σε νερό Sony χωρίς να πει κουβέντα (είχε πάρει βέβαια νερό από τα κουμπιά όχι τα πορτάκια )

Ε τοτε σιγα σιγα θα μας διωξουν γενικα απο προιοντα της εταιρειας κ θα ησυχασουν...Υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες....

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε σιγα σιγα θα μας διωξουν γενικα απο προιοντα της εταιρειας κ θα ησυχασουν...Υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες....

Λιγοστεύουν πάντως οι πορτοκαλιές επικίνδυνα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα το τηλέφωνο παρουσιάζει προβλήματα με το touch στο κατω δεξι μερος της οθονης και σε ολη την αριστερη πλευρα κοντα στο bezel....προβλημα το οποιο λυνεται αμα τρέξω το clean master , αλλα επανερχεται οταν αλλαξει το orientation απο portrait σε landscape ....με κλειστη την περιστροφή της οθόνης το touch ειναι μια χαρά .....ξέρετε κανεναν τρόπο να αλλάξω το firmware απο v20t σε v20h διοτι πριν ημουν μια χαρά.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Πολυ κραξιμο ακουω για την Procordia και οι ανθρωποι μου εχουν αλλαξει 3 οθονες ως τωρα μια σε g2 και 2 σε g3. Ολα καλα με την procordia ,απο lg πιστευω βγαινουν τα προβληματα.

Τα κινητα τους πλεον ειναι για πεταμα...εχω βαρεθει να βλεπω σοκολατι lg οθονες :P

Link to comment
Share on other sites

ξέρετε κανεναν τρόπο να αλλάξω το firmware απο v20t σε v20h διοτι πριν ημουν μια χαρά.Ευχαριστώ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5837788#post5837788

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει εκκαθάριση του ιστορικού στον browser αλλά και παλι το ιδιο. Κάρτα sd δεν χρησιμοποιώ. Όσο για εφαρμογές, τσέκαρα αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα το τηλέφωνο παρουσιάζει προβλήματα με το touch στο κατω δεξι μερος της οθονης και σε ολη την αριστερη πλευρα κοντα στο bezel....προβλημα το οποιο λυνεται αμα τρέξω το clean master , αλλα επανερχεται οταν αλλαξει το orientation απο portrait σε landscape ....με κλειστη την περιστροφή της οθόνης το touch ειναι μια χαρά .....ξέρετε κανεναν τρόπο να αλλάξω το firmware απο v20t σε v20h διοτι πριν ημουν μια χαρά.Ευχαριστώ

βαλε την εφαρμογη phone from.. απο playstore και κατω εχει λινκ με την ρομ που φορουσε το τηλ. στην αρχη .μετα ακολουθησε τις οδηγιες στο λινκ που δεινει ο φιλος απο επανω.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θα ηθελα να ρωτησω δυο πραγματακια. Ξερουμε αν θα παρουμε το νεο ui και αν ναι, θα ερθει μαζι με την Μ (οταν και αν) ;

Και κατι αλλο, το feature που ηταν στο g flex που σε κλειστη οθονη τραβας με το δακτυλο προς τα κατω και στο πανω μερος της οθονης σου δείχνει ωρα, ημερομηνια και ειδοποιησεις χωρις να ξεκλειδωσεις η να πας στη lock screen, ειναι στο νεο ui; Το εχει το g4; Μου φαινεται πολυ βολικο και ωραιο χαρακτηριστικο και θα ηταν ωραιο να το αποκτουσαμε και εμεις.

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θα ηθελα να ρωτησω δυο πραγματακια. Ξερουμε αν θα παρουμε το νεο ui και αν ναι, θα ερθει μαζι με την Μ (οταν και αν) ;

Και κατι αλλο, το feature που ηταν στο g flex που σε κλειστη οθονη τραβας με το δακτυλο προς τα κατω και στο πανω μερος της οθονης σου δείχνει ωρα, ημερομηνια και ειδοποιησεις χωρις να ξεκλειδωσεις η να πας στη lock screen, ειναι στο νεο ui; Το εχει το g4; Μου φαινεται πολυ βολικο και ωραιο χαρακτηριστικο και θα ηταν ωραιο να το αποκτουσαμε και εμεις.

Thanks.

 

Το g4 το έχει, αλλά σιγά το feature.το ίδιο βολικό είναι και το double tap.

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι το ιδιο. Με αυτο με μια κινηση βλεπεις 2 πραγματακια.

Εγω μου δεν εχω καθολου lock screen θα με γλιτωνε απο να το ξεκλειδωνω, να κατεβαζω το υπομενου των ειδοποιησεων και να το ξανακλειδωνα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ στη lock δεν έχω βάλει να εμφανίζεται καμιά ειδοποίηση και απλά έχω αναθέσει διάφορα χρώματα στο led με το light manager για να καταλαβαίνω περί τίνος πρόκειται ακόμα και αν είναι κλειδωμένο (άλλο χρώμα για αναπάντητη/sms/mail/viber κτλ.. )

 

και αν είναι να δω το μήνυμα ξεκλειδώνω (με knock code)

 

δεν θέλω να φαίνεται το τι έχω στους άλλους, μόνο εγώ ξέρω τα χρώματα

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ειμαι ετοιμος να αγορασω το g3 (την εκδοση με τα 32gb), θα μπορουσατε να μου πειτε αν η συσκευη ειναι κομπλε ή αν βγαζει τιποτα προβληματα; Θα διαβαζα το thread για να δω τι εχετε γραψει ηδη, αλλα ειναι 789 σελιδες (wow), για αυτο και ζηταω τη βοηθεια σας. Μεχρι στιγμης ειδα οτι εμφανίζονται καποιες ρωγμες. Ειναι standar αυτο οτι θα συμβει, εχει συμβει σε ολους σας; Επισης απο αυτονομια πως τα παει; Ξερω οτι εχει μεγαλη μπαταρια αλλα επισης εχει και τεραστια αναλυση.

Σας ευχαριστω.

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ειμαι ετοιμος να αγορασω το g3 (την εκδοση με τα 32gb), θα μπορουσατε να μου πειτε αν η συσκευη ειναι κομπλε ή αν βγαζει τιποτα προβληματα; Θα διαβαζα το thread για να δω τι εχετε γραψει ηδη, αλλα ειναι 789 σελιδες (wow), για αυτο και ζηταω τη βοηθεια σας. Μεχρι στιγμης ειδα οτι εμφανίζονται καποιες ρωγμες. Ειναι standar αυτο οτι θα συμβει, εχει συμβει σε ολους σας; Επισης απο αυτονομια πως τα παει; Ξερω οτι εχει μεγαλη μπαταρια αλλα επισης εχει και τεραστια αναλυση.

Σας ευχαριστω.

Απ΄ οτι έχω καταλάβει είναι θέμα τι συσκευή θα σου τύχει.

Η δική μου δεν έχει παρουσιάσει μέχρι τώρα (πριν 10 μήνες αγορασμένη από σκρουτζομάγαζο) κανένα από τα προβλήματα που έχω δει να αναφέρονται.

Από αυτονομία, βγάζει την ημέρα (με 3,5 περίπου ώρες οθόνη αναμένη).

Σε αναμονή για όλο το βράδυ ούτε 1% δεν χάνει (εδώ παίζει ρόλο αν είναι στο 100%, τότε δεν χάνει καθόλου, αλλοιώς πέφτει 1%).

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα το τηλέφωνο 7 μήνες και δεν είχα κανένα θέμα. Ούτε ρωγμες, ούτε κιτρινιλα, ούτε restarts και δούλευε απροβληματιστα από την πρώτη στιγμή που το πήρα μέχρι την στιγμή που το έδωσα. Αυτονομία με νορμάλ χρήση βγάζει την μέρα αλλά με όλη μέρα data μην περιμένεις παραπάνω από 3,30 ώρες οθόνη. Με WiFi τα πάει σαφώς καλύτερα αλλά σε καμία περίπτωση δεν έχει την αυτονομία του g2, z3 βέβαια έχει και άλλη ανάλυση. Για μένα αξίζει η αγορά της συσκευής και στα λεφτά της πραγματικά είναι άψογη. Υπάρχει ο φόβος να σου πέσει κομμάτι με προβλήματα ίσως παραπάνω από άλλες συσκευές αν κρίνουμε από αυτά που διαβάζουμε στο νήμα αλλά είναι θέμα τύχης. Don't worry and go for it.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...