Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ετοιμαζόμαστε σιγα σιγα και για το G3 Prime με τον 805 -> http:// m.gsmarena.com/lg_g3_prime_with_snapdragon_805_gets_bluetooth_certified-news-8917.php

Ελπίζω αυτό αν και εφόσον κυκλοφορήσει να το βγάλουν με μία έκδοση και όχι δύο (16,2gb-32,3gb)

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ελπίζω αυτό αν και εφόσον κυκλοφορήσει να το βγάλουν με μία έκδοση και όχι δύο (16,2gb-32,3gb)

 

Λογικα, για να το λενε prime με τον 805 κλπ. θα το εχουν με 32 και 3gb

Link to comment
Share on other sites

λοιπον η μπαταρια ειναι στα επιπεδα g2 ,δεν τριζει για οσους ρωτουν και τα lag δεν ειναι τουλαχιστον χειροτερα απο τουσ ανταγωνιστες του στο android.στην απλη καθημερινη χρηση δηλ τηπ λιγο internet κλπ φαινετα αψογο μετα απο 3 φορτισεις και 4 μερς χρηση που του εχω κανει.οσο για θερμοκρασια απο τα αλλα κινητα που εχω galaxy s5 htc m8 i phone 5s δεν τα παει χειροτερα

 

Αφού συνεχίζεις να έχεις την καλοσύνη να ενημερώνεις για το τηλέφωνο, χρησιμοποιείς/συστήνεις κάποιο screen protector ή case - δεν βλέπω πουθενά εκείνη της lg με τον κύκλο. Επιπλέον, προτείνεις/έχεις δοκιμάσει κάποια συγκεκριμένη sd?

Link to comment
Share on other sites

Λογικα, για να το λενε prime με τον 805 κλπ. θα το εχουν με 32 και 3gb

 

Το ζήτημα είναι ότι μας βάζουν σε μια κατάσταση μη αγοράς.:blink:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αφού συνεχίζεις να έχεις την καλοσύνη να ενημερώνεις για το τηλέφωνο, χρησιμοποιείς/συστήνεις κάποιο screen protector ή case - δεν βλέπω πουθενά εκείνη της lg με τον κύκλο. Επιπλέον, προτείνεις/έχεις δοκιμάσει κάποια συγκεκριμένη sd?

 

screen protector δεν εψαξα ακομα .οσο για sd εβαλα μια 32αρα sandisc class 10 kai δουλευει αψογα θηκη θεωρω οτι ειναι νωρις ακομα να δουμε τι θα σκασει μυτη και μετα

Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

Μα το Oppo 7 QHD έχει!

 

Δεν κατάλαβες τι σου λέω. Εννοώ οτι αν βάλεις διπλα δυο συσκευές ίδιες παντού με μόνη διαφορά την ανάλυση της οθόνης, θα διαπιστώσεις οτι στις απαιτητικές εφαρμογές και φυσικά σε benchmarks υστερεί αυτή με την QHD.

Το oppo 7 δεν λαγκαρει εχει καλλογραμμενο softaware, αλλα λογικά θα είναι παντού πισω απο ενα Ζ2, Μ8.

Εννοείται οτι στην καθημερινή χρήση όπου οι εφαρμογές που τρέχουμε δεν ειναι ιδιαίτερα απαιτητικές, δεν γίνεται αντιληπτό.

 

Τώρα για το G3. H LG εγινε αγαπητή στην κοινότητα για κάποιους συγκεκριμενους λόγους, οι σημαντικοτεροι απο τους οποιους απουσιάζουν στο G3.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν πάντως οι περισσότερες εφαρμογές τρέχουν σε 1080, άρα μια χαρά το ίδιο αποδίδουν... Θα δούμε όταν βγουν οι εφαρμογές για 2.5Κ...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν πάντως οι περισσότερες εφαρμογές τρέχουν σε 1080, άρα μια χαρά το ίδιο αποδίδουν... Θα δούμε όταν βγουν οι εφαρμογές για 2.5Κ...

Η οθονη ειναι qhd, επομένως ακόμα και αν η εφαρμογή εχει μικρότερη ανάλυση δηλ 1080 που αναφέρεις, η καρτα γραφικων θα πρέπει να την ανεβάσει σε ψευδο qhd για να την προβάλει full-screen αρα θα πέσουν οι επιδόσεις..

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω διαβάσει τρέχουν σε 1080, δεν γίνονται δηλαδή upscale

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα για το G3. H LG εγινε αγαπητή στην κοινότητα για κάποιους συγκεκριμενους λόγους, οι σημαντικοτεροι απο τους οποιους απουσιάζουν στο G3.

 

ποιοι είναι οι λόγοι που αγαπήθηκαν και απουσιάζουν;;;

Edited by vanas
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω διαβάσει τρέχουν σε 1080, δεν γίνονται δηλαδή upscale

 

Upscale γίνεται σίγουρα αλλιώς δε θα έβλεπες full-screen, αυτο σου γράφω. Οταν θες να προβάλλεις μια χαμηλοτερη αναλυση σε μια οθόνη υψηλότερης ανάλυσης, αν θες να την δεις full αυτο λέγεται Upscale. Ο ορισμός ειναι.. Το ποσό χανεις σε αυτη τη διαδικασία, δεν ξερω πως ακριβώς το κανει για να ξέρω ποσο χανει σε επιδόσεις, αλλα οτι χανει κατι, είναι σχεδόν βέβαιο..

Link to comment
Share on other sites

screen protector δεν εψαξα ακομα .οσο για sd εβαλα μια 32αρα sandisc class 10 kai δουλευει αψογα θηκη θεωρω οτι ειναι νωρις ακομα να δουμε τι θα σκασει μυτη και μετα

 

Να είσαι καλά και για αυτή την απάντηση!

Ψάχνομαι να αγοράσω το G3 (ή κάποιο άλλο καλό κινητό αφού funboy δεν...) και post σαν τα δικά σου με βοηθάνε να καταλάβω περί τίνος πρόκειται. Μακάρι οι κάτοχοι να γράφανε περισσότερα αλλά όλοι έχουν και ζωές να ζήσουν χωρίς το counter του forum.

Και μακάρι να έχουμε και επίσημο review όποτε γίνεται.

 

Διαφορετικά σε αυτό το νήμα έχω ήδη καταλάβει πόσο πιο smooth είναι το Μ8, πόσο καλύτερη κάμερα έχει το S5, πόσο καλύτερη μπαταρία έχει το G2, πόσο καλύτερο software έχει το O7, πόσο πιο γρήγορο είναι το N5, πόσο εκτός συναγωνσιμού είναι το 5S, ότι ο 805 είναι μεγαλύτερος του 801, ότι τα 3GB είναι περισσότερα από τα 2GB όπως και ότι η FHD αποδίδει καλύτερα της QHD κλπ κλπ. Φαντάσου ότι δεν χρειάζεται πια να βλέπω τα αντιστοιχα νήματα.

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά και για αυτή την απάντηση!

Ψάχνομαι να αγοράσω το G3 (ή κάποιο άλλο καλό κινητό αφού funboy δεν...) και post σαν τα δικά σου με βοηθάνε να καταλάβω περί τίνος πρόκειται. Μακάρι οι κάτοχοι να γράφανε περισσότερα αλλά όλοι έχουν και ζωές να ζήσουν χωρίς το counter του forum.

Και μακάρι να έχουμε και επίσημο review όποτε γίνεται.

 

Διαφορετικά σε αυτό το νήμα έχω ήδη καταλάβει πόσο πιο smooth είναι το Μ8, πόσο καλύτερη κάμερα έχει το S5, πόσο καλύτερη μπαταρία έχει το G2, πόσο καλύτερο software έχει το O7, πόσο πιο γρήγορο είναι το N5, πόσο εκτός συναγωνσιμού είναι το 5S, ότι ο 805 είναι μεγαλύτερος του 801, ότι τα 3GB είναι περισσότερα από τα 2GB όπως και ότι η FHD αποδίδει καλύτερα της QHD κλπ κλπ. Φαντάσου ότι δεν χρειάζεται πια να βλέπω τα αντιστοιχα νήματα.

 

Και εγώ στην ίδια θέση με εσένα είμαι. Μέσα στη βδομάδα θα πάω από ένα κατάστημα να το δω και από κοντά για να αποφασίσω. Πάντως αν δεν πάρω το G3 νομίζω πως θα στραφώ στο Note 3...

Link to comment
Share on other sites

ποιοι είναι οι λόγοι που αγαπήθηκαν και απουσιάζουν;

 

Φαντάζομαι εννοει : Αρκετα μεγαλύτερη αυτονομία απο το μεσο ορο, καλυτερες επιδόσεις, εξαιρετική οθόνη συμεριλαμβανομενου φωτεινότητας, χρωματων, μαυρου κλπ.

Το g3 χωρις να ειναι κακο σε τιποτα απο ολα αυτα, είναι ομως στο μεσο ορο σε σχεση με τον ανταγωνισμό. Και συνηθως κατω απο το μεσο ορο για να κυριολεκτουμε.. Και σε φωτεινότητα, χρωματα, μαυρο, επιδόσεις, αυτονομία.. Δεν κανει πουθενά τη διαφορά που εκανε το g2 στον τότε ανταγωνισμό. Το μονο που έχει να προβάλλει οτι υπερέχει σε σχεση με τον ανταγωνισμό, είναι η ανάλυση. Που δεν την βλέπεις καν σε τοσο μικρη οθόνη, ενω πρακτικά χαρη σε αυτη οφείλονται ολα τα παραπάνω μειον..

Link to comment
Share on other sites

Upscale γίνεται σίγουρα αλλιώς δε θα έβλεπες full-screen, αυτο σου γράφω. Οταν θες να προβάλλεις μια χαμηλοτερη αναλυση σε μια οθόνη υψηλότερης ανάλυσης, αν θες να την δεις full αυτο λέγεται Upscale. Ο ορισμός ειναι.. Το ποσό χανεις σε αυτη τη διαδικασία, δεν ξερω πως ακριβώς το κανει για να ξέρω ποσο χανει σε επιδόσεις, αλλα οτι χανει κατι, είναι σχεδόν βέβαιο..

Thanks captain αλλά ξέρω τι είναι

 

Το πρόγραμμα τρέχει σε 1080 όμως. Το πόσο σου κόβει είναι σίγουρα απειροελάχιστο, εκτός και αν θεωρείς τις τηλεοράσεις που το κάνουν τέρατα επεξεργαστικής ισχύος....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Thanks captain αλλά ξέρω τι είναι

 

Το πρόγραμμα τρέχει σε 1080 όμως. Το πόσο σου κόβει είναι σίγουρα απειροελάχιστο, εκτός και αν θεωρείς τις τηλεοράσεις που το κάνουν τέρατα επεξεργαστικής ισχύος....

Μαζι σου, αλλα στην πράξη το κινητό εμφανίζει συμπτώματα που δείχνουν μειωση επιδοσεων σε σχεση με αλλα με μικρότερη αναλυση. Προφανώς κάπου οφείλεται. Δε λεω ότι σίγουρα φταίει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

LG G3 vs. OnePlus One (Deutsch) | tabtech.de:

Καλές και οι συγκρίσεις με ένα τηλέφωνο που είναι στα μισά χρήματα σε σχέση με το g3.

Κοιτάξτε το άσπρο και την σπιρτάδα του oneplus one

Η μόνη υστέρηση στις βραδυνές λήψεις στην κάμερα.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στην ίδια θέση με εσένα είμαι. Μέσα στη βδομάδα θα πάω από ένα κατάστημα να το δω και από κοντά για να αποφασίσω. Πάντως αν δεν πάρω το G3 νομίζω πως θα στραφώ στο Note 3...

 

Τα κατάφερα και το περιεργάστηκα σήμερα σε κατάστημα. Επειδή δεν είχε κόσμο έβαζα δίπλα δίπλα και άλλες "ναυαρχίδες" να συγκρίνω ότι μπορούσα στα γρήγορα. OK στην τελική λίγα είδα (και άκουσα από τα ηχεία τους) και ο λόγος που δεν έφυγα μαζί με αυτό ήταν:

(α) η μικρή διαφορά τιμής με τα 3/32, και (β) η απουσία κάποιας πρότασης για προφύλαξη (οθόνη, θήκη).

Αν μάθουμε και τίποτε από την πραγματική χρήση του αυτές τις μέρες από το myphone (ή το xda) όλο και κάπως θα βοηθηθούμε στις επιλογές μας. Good luck

Link to comment
Share on other sites

Μαζι σου, αλλα στην πράξη το κινητό εμφανίζει συμπτώματα που δείχνουν μειωση επιδοσεων σε σχεση με αλλα με μικρότερη αναλυση. Προφανώς κάπου οφείλεται. Δε λεω ότι σίγουρα φταίει αυτο.

Μιλάς για επίδοση σε παιχνίδι η στον launcher κτλ;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα και το περιεργάστηκα σήμερα σε κατάστημα. Επειδή δεν είχε κόσμο έβαζα δίπλα δίπλα και άλλες "ναυαρχίδες" να συγκρίνω ότι μπορούσα στα γρήγορα. OK στην τελική λίγα είδα (και άκουσα από τα ηχεία τους) και ο λόγος που δεν έφυγα μαζί με αυτό ήταν:

(α) η μικρή διαφορά τιμής με τα 3/32, και (β) η απουσία κάποιας πρότασης για προφύλαξη (οθόνη, θήκη).

Αν μάθουμε και τίποτε από την πραγματική χρήση του αυτές τις μέρες από το myphone (ή το xda) όλο και κάπως θα βοηθηθούμε στις επιλογές μας. Good luck

 

Κοίτα, προσωπικά δεν με απασχολεί και τόσο η RAM. Δεν τρέχω και πολύ βαριές εφαρμογές ή καμιά 10αριά εφαρμογές ταυτόχρονα. Όσο για τη θήκη στο ebay έχω βρει αρκετές καθώς επίσης και την Quick Circle αλλά δεν ξέρω αν είναι η αυθεντική. Από εκεί και πέρα θα προσπαθήσω να το συγκρίνω με το Note 3 ώστε να δω πως πάνε και τα δύο με το άνοιγμα των εφαρμογών, την κάμερα και το γενικά πως είναι το UI. Έχω ήδη Samsung και για να πω την αλήθεια έχω βαρεθεί λιγάκι το Touchwiz, οπότε θέλω να δω και την πρόταση της LG. Ελπίζω τα αναλυτικά reviews από γνωστά ελληνικά sites (και του myphone φυσικά) να βγουν γρήγορα για να τα δούμε και καλύτερα... :)

Link to comment
Share on other sites

Thanks captain αλλά ξέρω τι είναι

 

Το πρόγραμμα τρέχει σε 1080 όμως. Το πόσο σου κόβει είναι σίγουρα απειροελάχιστο, εκτός και αν θεωρείς τις τηλεοράσεις που το κάνουν τέρατα επεξεργαστικής ισχύος....

Βασικά δύσκολα να γίνεται upscale μιας και είναι αρκετά βαριά εργασία..Στα home cinema Είναι και αρκετά ακριβή υπόθεση ένας καλός upscaled

 

Κώστα δύσκολα να έφτανε Την σπιρτάδα του m8 ακόμη και με 720 οθόνη...Η HTC από το sense 5 και μετά κάνει υποδειγματική δουλειά ακόμη και για το hardware του hox

Edited by dimgeo

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι εννοει : Αρκετα μεγαλύτερη αυτονομία απο το μεσο ορο, καλυτερες επιδόσεις, εξαιρετική οθόνη συμεριλαμβανομενου φωτεινότητας, χρωματων, μαυρου κλπ.

Το g3 χωρις να ειναι κακο σε τιποτα απο ολα αυτα, είναι ομως στο μεσο ορο σε σχεση με τον ανταγωνισμό. Και συνηθως κατω απο το μεσο ορο για να κυριολεκτουμε.. Και σε φωτεινότητα, χρωματα, μαυρο, επιδόσεις, αυτονομία.. Δεν κανει πουθενά τη διαφορά που εκανε το g2 στον τότε ανταγωνισμό. Το μονο που έχει να προβάλλει οτι υπερέχει σε σχεση με τον ανταγωνισμό, είναι η ανάλυση. Που δεν την βλέπεις καν σε τοσο μικρη οθόνη, ενω πρακτικά χαρη σε αυτη οφείλονται ολα τα παραπάνω μειον..

 

οποιος λέει ότι έχει ή δεν έχει καλή μπαταρία χωρίς να το έχει δουλέψει αρκετά (1 εβδομάδα πχ) νομίζω ότι δεν.....κάνει

το g2 είχε μη αποσπώμενη μπαταρία 3000 να το φάμε δεν είναι καλό δεν αλλάζει

αν στο g3 έβγαζε unibody 3200 να το φάμε δεν είναι καλό δεν αλλάζει

έβαλε αποσπώμενη 3000, νομίζω πιο πανω από τον ανταγωνισμό, να το φάμε δεν είναι καλό μόνο 3000

το s5 (με 2800;) έβγαλε μια αναγκαστική λύση για να τραβήξει την διάρκεια της μπαταρίας από το 25% για 2-3 μέρες κόβοντας λειτουργίες ουαου!

καλύτερες επιδόσεις....... δεν νομίζω να φημίζεται η lg γι' αυτό

εξαιρετική οθόνη

αλλά πόσοι από μας την έχουμε δει ζωντανά.....

και δεν είναι άραγε μια από τις κορυφαίες οθόνες; είναι qhd, καλή φωτεινότητα (ας δεχτούμε όχι κορυφαία), χρώματα υποκειμενικό (δεν είναι amoled). και νομίζω πως τα χρώματα της οθόνης είναι s/w το θέμα; το μαύρο είναι χειρότερο του g2;

άραγε χαμηλότερη φώτεινότητα της οθόνης το βγάζει εκτός συναγωνισμού....... δεν νομίζω.....

η lg δεν έγινε αγαπητή, το αντίθετο θα έλεγα, από τα σχόλια που έχω διαβάσει στο forum, οι περισσότεροι περιμένουν ένα παραπάτημα για να πέσουν να την φάνε. την έχουν στημένη στη γωνία. δεν ξέρω γιατί, από τέτοιο ανταγωνισμό οι καταναλωτές κερδίζουν.....

το g2 αγαπήθηκε και ο κυριότερος λόγος που έγινε αυτό είναι ότι έδωσε ένα πολύ καλό τηλέφωνο με 350€.

και απ' ότι βλέπω ο λαός θα πάρει ένα εξίσου καλό διάδοχο το g3 στα ίδια λεφτά, 350€ απο Σεπτέμβρη κι έπειτα... λόγω 805.

Link to comment
Share on other sites

LG G3 vs. OnePlus One (Deutsch) | tabtech.de:

Καλές και οι συγκρίσεις με ένα τηλέφωνο που είναι στα μισά χρήματα σε σχέση με το g3.

Κοιτάξτε το άσπρο και την σπιρτάδα του oneplus one

Η μόνη υστέρηση στις βραδυνές λήψεις στην κάμερα.

Ειχα ανεβάσει και εγω link απο review, όπου ελεγε οτι προτιμά καθαρά την οθόνη του one για την καλύτερη φωτεινότητα, το καλύτερο λευκό και μαύρο, ενω ελεγε οτι δεν καταλαβαίνει καν οτι το g3 εχει μεγαλύτερη ανάλυση.. Και επειδή πολύ λογικο μου φαίνεται, αλλα και επειδή ξερω οτι κανει διαχρονικά αντικειμενικα review η συγκεκριμένη, το πιστεύω 100%..

Link to comment
Share on other sites

Και στα 2 μειωμενες επιδόσεις φαίνεται να εχει..

Στο δεύτερο τρέχει όντως σε 1440p όμως σε παιχνίδια από όσα έχω δει τρέχει ακριβώς το ίδιο, και σε βαριά μάλιστα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...