Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ειναι μια συσκευη με τα πολλά θετικά της αλλα εξίσου αρκετα αρνητικά.

Άλλοι δίνουν μεγαλύτερη βάση στα θετικά και τους ικανοποιεί άλλοι βλέπουν και τα αρνητικά και ειναι δύσπιστοι.

Τόσο απλα.

Όπως και οι άλλες ναυαρχίδας δεν ειναι τελειες συςκευης το ιδιο και το g3.

Το αν θα βελτιωθεί μελλοντικά με οποία update δεν αναιρεί το απαράδεκτο να βγάλει στην ουσία μια ημιτελείς συσκευη στην αγορά στο λογισμικό όσον αφορά τα lag.

Διότι τα υπολοιπα πχ αυτονομία,οθόνη,υλικά δεν επιδέχονται βελτίωσης.

Όπως το πάρει ο κάθε ένας ετςι θα πορευτεί.

 

Αλλα μην φτάνουμε στο σημείο να υπάρχει ενόχληση επειδή λέμε τα αρνητικά.

Εγώ προσωπικά δεν χαϊδεύω τα αυτιά καμιάς εταιρίας και όπως έχω κατακεραύνωσει και άλλες εταιρίες και συςκευης το ιδιο και κάνω και εδώ.

Όπου βρίσκω αρνητικά η και θετικά τα αναφέρω ξεκάθαρα.

 

Συμφωνώ σε όλα μαζί σου. Και εγώ αναφέρω τα αρνητικά μιας συσκευής αφού όμως την έχω χρησιμοποιήσει και ξέρω από πρώτο χέρι. Όπως είπα και σε προηγούμενο μήνυμα, τη συσκευή την έχω χρησιμοποιήσει για περίπου 20 - 30 λεπτά σε ένα κατάστημα και δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη. Από το λίγο όμως που τη δούλεψα (μαζί με άλλα κορυφαία smartphones) μου φάνηκε ισάξια. Και πίστεψέ με, δε χαϊδεύω τα αυτιά καμιάς εταιρείας. Κάθε φορά που αγοράζω μία συσκευή κοιτάω ποια αυτές ικανοποιεί τις ανάγκες μου. Έχω αλλάξει πολλά κινητά και όχι μόνο από μία εταιρεία. Και LG είχα στο παρελθόν και Sony και τώρα Samsung. Και πάλι στην LG θα πάω γιατί μου προσφέρει αυτά που θέλω με το G3...

Edited by johnnyz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άντε,μετά από σένα να δούμε και τους υπόλοιπους παλιούς γνωστούς και να κατασταλάξουμε ότι αξείζει να το πάρουμε τελικά. Μια κουβέντα απλή που είχα και με Ηλία μου επιβεβαίωσε όσα γράφεις.

 

 

Αν έχει τη διάρκεια του G2 τότε θα είναι καλύτερο σε μπαταρία από το note.

 

Παιδια ειναι νωρις ακομα για αυτονομια, αλλα κρινω οτι θα ειμαστε ενα 10% κατω απο αυτη του note 3 προσεγγιστικα.

@elthis, akizaki

Τι περιεργο, ολοι οι παλιοι γνωριμοι εδω εχουν ακριβως τις ιδιες εντυπωσεις. Χμμμ, τοσο εξω πεσαμε ολοι μας... ? ;)

Link to comment
Share on other sites

449€ πλεον σε γνωστο Ιταλικο site....φοβερη τιμη

 

Καλό είναι να αναφέρεις το site αδερφέ...Δεν θεωρείται διαφήμιση αλλά εξυπηρέτηση

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να αναφέρεις το site αδερφέ...Δεν θεωρείται διαφήμιση αλλά εξυπηρέτηση

Δεεν στέλνει Ελλάδα, γι αυτό μάλλον δεν το έβαλε ο φίλος.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

http://constantinestore.gr/el/lg-mobile/1662-lg-g3-32gb-d855-white-eu.html?ref=bestprice.gr

Μια από τις καλύτερες τιμές αν όχι η καλύτερη είναι από εδω!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

http://constantinestore.gr/el/lg-mobile/1662-lg-g3-32gb-d855-white-eu.html?ref=bestprice.gr

Μια από τις καλύτερες τιμές αν όχι η καλύτερη είναι από εδω!!!

 

Τη καλύτερη τιμή την είχαμε εμείς στο 32αρι στα 599€ με το στοκ που ήδη εξαντλήθηκε...:p

Η επόμενη φουρνιά ίσως έχει καλύτερη τιμή...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τη καλύτερη τιμή την είχαμε εμείς στο 32αρι στα 599€ με το στοκ που ήδη εξαντλήθηκε...:p

Η επόμενη φουρνιά ίσως έχει καλύτερη τιμή...;)

Ποιος είχε αυτή την τιμή;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

@Vagelis, @Elthis, @Alex

Παιδιά παρόλο που οι απόψεις σας δεν συμπίπτουν θα πω οτι οι κρίσεις μέχρι τώρα οπως είπε κάποιος, έχουν στο βάθος την προσωπική συμπάθεια η αντιπάθεια του γράφοντος.

 

Κάποιος που συμπαθεί την LG και τα όσα προσφέρει, βάζει τα μείον σε δεύτερη μοίρα, ενω αυτός που δεν την πάει τα υπερτονιζει.

 

Για μένα ολη η αλήθεια βρίσκεται στο εξής: Η LG φέτος δεν ακολούθησε την επιτυχημένη συνταγή των προηγούμενων 2 ετων.

Αυτό δεν σημαίνει οτι ειναι κακό το τηλέφωνο. Απλά δεν ταιριάζει σε όλους.

Για κάποιους είναι αρκετό ότι κατι τα νέα updates, κάτι το xda, θα βελτιώσουν την κατάσταση. Δεκτο και σεβαστό. Δεν έχουμε όλοι τα ιδια θέλω.

Συνεπώς δεν υπάρχει αυτή την στιγμή η καλύτερη κατα γενική ομολογία συσκευή, που όλοι θα συμφωνήσουν στην ανωτερότητα της.

 

Υπάρχουν όμως και κάποιοι που έχουν βαρεθεί τα λαγκαρισματα, την αναζήτηση λύσεων στο xda, τις προσθήκες άχρηστου hardware η software για λόγους εντυπωσιασμού, τα κοκκαλινα βαμμένα πλαστικά που μιμούνται σε εμφάνιση το μεταλλο, δεν συγκινούνται.

 

Και φυσικά επιμένω ότι αν κάποιος θέλει να κάνει σύγκριση, πρέπει να έχει ταυτόχρονα τις συσκευές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πλαισιο.....

Ήταν ένα τυπογραφικό λάθος που το διόρθωσαν αμέσως...:)

@Vagelis, @Elthis, @Alex

Παιδιά παρόλο που οι απόψεις σας δεν συμπίπτουν θα πω οτι οι κρίσεις μέχρι τώρα οπως είπε κάποιος, έχουν στο βάθος την προσωπική συμπάθεια η αντιπάθεια του γράφοντος.

 

Κάποιος που συμπαθεί την LG και τα όσα προσφέρει, βάζει τα μείον σε δεύτερη μοίρα, ενω αυτός που δεν την πάει τα υπερτονιζει.

 

Για μένα ολη η αλήθεια βρίσκεται στο εξής: Η LG φέτος δεν ακολούθησε την επιτυχημένη συνταγή των προηγούμενων 2 ετων.

Αυτό δεν σημαίνει οτι ειναι κακό το τηλέφωνο. Απλά δεν ταιριάζει σε όλους.

Για κάποιους είναι αρκετό ότι κατι τα νέα updates, κάτι το xda, θα βελτιώσουν την κατάσταση. Δεκτο και σεβαστό. Δεν έχουμε όλοι τα ιδια θέλω.

Συνεπώς δεν υπάρχει αυτή την στιγμή η καλύτερη κατα γενική ομολογία συσκευή, που όλοι θα συμφωνήσουν στην ανωτερότητα της.

 

Υπάρχουν όμως και κάποιοι που έχουν βαρεθεί τα λαγκαρισματα, την αναζήτηση λύσεων στο xda, τις προσθήκες άχρηστου hardware η software για λόγους εντυπωσιασμού, τα κοκκαλινα βαμμένα πλαστικά που μιμούνται σε εμφάνιση το μεταλλο, δεν συγκινούνται.

 

Και φυσικά επιμένω ότι αν κάποιος θέλει να κάνει σύγκριση, πρέπει να έχει ταυτόχρονα τις συσκευές.

 

Θα συμφωνήσω Κώστα...αλλά η δική μου άποψη είναι ότι πλέον έχω σταματήσει την αναζήτηση της ''τέλειας'' συσκευής...Δεν υπάρχει και έτσι συμβιβάζομαι με τα πλαστικά, με τις κάμερες, με τις υπερθεμάνσεις, με τα lag , με τα φορτωμένα ui, με τις οθόνες κάτω απο τον ήλιο, με τα μεγάλα bezel κτλ, κτλ, κτλ....

Πλέον τι με ενδιαφέρει;;;μεγάλη οθόνη και μπαταρία....Άλλους τους ενδιαφέρουν διαφορετικά πράγματα...Αν συμβιβαστούμε λοιπόν με την ιδέα ότι οι εταιρίες, εσκεμένα, δε κάνουν τη ''τέλεια'' συσκευή, θα σταματήσουμε να μπαίνουμε σε τέτοια τρυπάκια και αναλύσεις χωρίς ουσιαστικό νόημα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ήταν ένα τυπογραφικό λάθος που το διόρθωσαν αμέσως...:)

 

 

Θα συμφωνήσω Κώστα...αλλά η δική μου άποψη είναι ότι πλέον έχω σταματήσει την αναζήτηση της ''τέλειας'' συσκευής...Δεν υπάρχει και έτσι συμβιβάζομαι με τα πλαστικά, με τις κάμερες, με τις υπερθεμάνσεις, με τα lag , με τα φορτωμένα ui, με τις οθόνες κάτω απο τον ήλιο, με τα μεγάλα bezel κτλ, κτλ, κτλ....

Πλέον τι με ενδιαφέρει;;;μεγάλη οθόνη και μπαταρία....Άλλους τους ενδιαφέρουν διαφορετικά πράγματα...Αν συμβιβαστούμε λοιπόν με την ιδέα ότι οι εταιρίες, εσκεμένα, δε κάνουν τη ''τέλεια'' συσκευή, θα σταματήσουμε να μπαίνουμε σε τέτοια τρυπάκια και αναλύσεις χωρίς ουσιαστικό νόημα.

 

Same here Ηλια. Η αναζητηση του τελειου εχει σταματησει. Ολα ειναι θεμα προτεραιοτητων. Μεγαλη οθονη και σοβαρη αυτονομια, με καλη καμερα σε αποδεκτο μεγεθος. Τιποτα αλλο. Αυτη τη στιγμη αυτα μου τα δινουν μονο τα note 3, lg g3.

Α, και wacom digitizer. Εδω μεχρι στιγμης μονο η σαμμυ μου κανει το χατιρι...

ΥΓ @Te_Salat

Ειδικα εγω δεν εχω καμια συμπαθεια στην LG. Απλα της αναγνωριζω οτι τον 07/2014 εχει την πιο mass market (mass acceptable) συσκευη του εμποριου. Τιποτα λιγοτερο, τιποτα περισσοτερο.

Το Μ8 το λατρεψα, αλλα με χαλαγε η μικρη οθονη για το μεγεθος που εχει η συσκευη...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες κολλάει Βαγγέλη, σε τι βαθμό; Είμαι με το OG και θα μου κακοφαίνεται άσχημα να κολλάει...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Same here Ηλια. Η αναζητηση του τελειου εχει σταματησει. Ολα ειναι θεμα προτεραιοτητων. Μεγαλη οθονη και σοβαρη αυτονομια, με καλη καμερα σε αποδεκτο μεγεθος. Τιποτα αλλο. Αυτη τη στιγμη αυτα μου τα δινουν μονο τα note 3, lg g3.

Α, και wacom digitizer. Εδω μεχρι στιγμης μονο η σαμμυ μου κανει το χατιρι...

ΥΓ @Te_Salat

Ειδικα εγω δεν εχω καμια συμπαθεια στην LG. Απλα της αναγνωριζω οτι τον 07/2014 εχει την πιο mass market (mass acceptable) συσκευη του εμποριου. Τιποτα λιγοτερο, τιποτα περισσοτερο.

Το Μ8 το λατρεψα, αλλα με χαλαγε η μικρη οθονη για το μεγεθος που εχει η συσκευη...

 

Ε αυτό λεω Βαγγέλη. Εμένα που έχω διαφορετική προσέγγιση δεν με χαλάνε πράγματα που χαλάνε εσένα η κάποιους άλλους.

Γι αυτό δεν πρέπει να αφοριζουμε η να εκθιαζουμε υπερβολικά την μια η την άλλη συσκευή.

Δεν υπάρχει αυτό που θα μας κάνει όλους να συμφωνήσουμε και να αγοράσουμε την ίδια.

 

Το ζητούμενο λοιπόν δεν είναι τι λεω εγω, εσύ και γενικά καθένας μας, αλλά το κατά πόσο κάνει ευτυχισμένο η επιλογή αυτόν που θα την αγοράσει.

Συνεπώς η κριτική έχει νόημα μόνο στο να δείξει τα καλά και κακά καθε συσκευης βοηθώντας το υποψήφιο αγοραστή να καταλάβει αν του κάνει η οχι,.

 

@Elthis

Ηλία εσύ είσαι κατασταλαγμενος χρήστης, ξέρεις τι ζητάς και πως θα το φέρεις εκεί που θέλεις. Αυτό αλλάζει πολύ τα πράγματα δίνοντας αξια στην επιλογή σου.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από ότι βλέπω όλοι συμφωνείτε στα βασικά...

Την άλλη βδομάδα που θα σας πετάξω φωτογραφίες από oppo7 αλλά και oneplus one θέλω να σας δω...

Χαχαχαχα.

Πέρα από την πλάκα τώρα τι τηλέφωνο το έχω παραγγείλει όπως θα υποψιαζεσται αλλά το 32αρι σε λευκό.Ελπίζω την επόμενη εβδομάδα να μου έρθει μαζί με τα άλλα δύο που αναφέρω πιο πάνω.

Χθες όμως το δούλεψα κανένα μισάωρο(Το έχει φίλος) και όντως η οθόνη του σε αφήνει ικανοποιημένο σε σχεδόν απόλυτο βαθμό.

Εμένα προσωπικά τα κινητά αυτού του μεγέθους ( κοίτα note3 LG g3 oppo7 one plus one) μου αρέσουν πολύ.

Βέβαια όπως αναφέρουν και παιδιά που το έχουν τα λαγκακια του τα έχει αλλά επίσης θα συμφωνήσω και με κάποιους που λένε ότι με μια δύο αναβαθμισης φιρμ λογικά θα στρώσουν.

Είναι νωπό το παράδειγμα του s5 που στην αρχή όταν το πήρα γέλαγε ο κόσμος αλλά στην πορεία έστρωσε όχι στον απόλυτο βαθμό αλλά έστρωσε.

Επίσης η κάμερα του σε σχέση με το s5 που τις συγκρινα λίγο με άφησε πολύ ικανοποιημένο.

Για εμένα σε αυτές τις διαστάσεις το τηλέφωνο είναι από τα καλύτερα αλλά όπως σας είπα το περιμένω να έρθει το δικό μου μαζί με τα άλλα δύο τερατακια για να δούμε πλέον σε καθημερινή βάση τι ψάρια πιάνουν...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας μας δίνει μεγαλύτερη αξία σύμφωνα με τα γούστα του και τις προτιμήσεις του.

Και εμένα μου αρέσει η χορταστικη οθόνη,τα λίγα bezels και το ντιζάιν του,αλλα με αλλα σοβαρά υλικά κατασκευής,μη αποσπώμενη μπαταρία και μεγαλύτερης χωρητικότητας και full hd ανάλυση και όχι η qhd που τη θεωρώ μη χρήσιμη για 5.5 ιντςες συσκευη που πιο πολλούς πόρους καταναλώνει και αρνητικά επιδρά στην αυτονομία.

Σιγά τη διαφορα απο τις 5.2 του g2 δηλαδή.

Θα προτιμούσα μια igzo panel οθόνη να έβαζε εδώ που τα λέμε που θα το θεωρούσα μεγαλύτερη αναβάθμιση σε σχεση με το g2 ετςι ώστε να πω οτι αξίζει η μετάβαση.

 

Δεν ειναι θέμα συμπάθειας η αντίπαθειες απλα η lg πλέον ταιριάζει πολυ λιγότερο στα γούστα μου απ οτι στο παρελθόν,

Samsungποιηθηκε σε μεγάλο βαθμό πλέον και μάλιστα στο τομέα που ηταν παντα μπροστά οθόνη.....ε εκεί την ξεπέρασε η Samsung με το s5.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιο s5 ρε Αλεξ? Αυτή τη στιγμή βλέπω τις φώτο που έβγαλα χθες βράδυ με το g3 στην οθοναρα του. Δεν υπάρχει αυτή η ανάλυση.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και το m8 αλλά και g3 και z2 και z ultra... Θα πω αυτά . Το τηλέφωνο είναι μια χαρά. Lag έχει αλλά λίγα χωρίς να είναι πρόβλημα. Οθόνη σούπερ αλλά χρωματικά κατώτερη όλων των άλλων που ανέφερα. Μέγεθος τέλειο για τις διαστάσεις της οθόνης. Είναι σχεδόν ίδιο με το z2 γιαυτό και οι pouch για z2 κάνουν ακριβώς

.. Αλλά το m8 δεν το πιάνει ακόμα.

Την σπιρτάδα και την ποιότητα σε ότι και αν κάνεις μόνο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά...

 

Φίλε μου η Ελβετία δεν ανήκει στην ευρωπαϊκή ένωση. Οπότε..... Με το μυαλό το δικό μου νομίζω ότι δεν. Αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό για την εγγύηση στο 32αρι ξέρεις κανείς τι παίζει.Θα το καλύπτει η LG???

Έμαθα ότι επειδή δεν θα το κάνει επίσημα εισαγωγη η LG Hellas δεν θα υπάρχει και εγγύηση.

Ξέρει κανείς κάτι???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...