Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα δεν τραβάει δεδομένα, την φορά που είχα cm ήταν μερικές μέρες αφότου την πέρασα αρα το τραφικ ήταν 0.σκάει το μήνυμα κοιτάζω το τραφικ πάλι 0.τους πήρα τηλ μου λέγαν πίπες ριχνω καντήλια δεν έβγαλα άκρη.το άφησα και εγώ αλλά τώρα σε 10 μέρες να μου φάνε 8 ευρώ πάει πολύ
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μα δεν τραβάει δεδομένα, την φορά που είχα cm ήταν μερικές μέρες αφότου την πέρασα αρα το τραφικ ήταν 0.σκάει το μήνυμα κοιτάζω το τραφικ πάλι 0.τους πήρα τηλ μου λέγαν πίπες ριχνω καντήλια δεν έβγαλα άκρη.το άφησα και εγώ αλλά τώρα σε 10 μέρες να μου φάνε 8 ευρώ πάει πολύ

Παλαιότερα είχε αναφέρει κάτι παρόμοιο και ένα μέλος στο thread του G2. Και αυτός με cosmote! Το συγκεκριμένο παιδί νομίζω είχε αναφέρει πως του τα έκανε με μια συγκεκριμένη custom rom! Μήπως παίζει ρόλο και η rom άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτην την στιγμή έχω την QuickCircle της LG και tempered glass 9H+ της Nilkin.Θα σου πρότεινα τα ίδια.Αν και καλύτερα πρώτα εξασφάλισε το τζαμάκι.Είναι το καλύτερο που κυκλοφορεί.Και για θήκη αν καταλήξεις στην official της LG πρόσεξε ο κωδικός της να είναι 340 και όχι 345.Η 340 μπαίνει σαν καπάκι και υποστηρίζει wireless charring και NFC.Ελπίζω να σε βοήθησα :)

Σε ευχαριστήσω φίλε μου . Το τζαμάκι θα το πάρωσσίγουρα αξίζει τα 12 ευρώ! Για την θήκη ψάχνω κάτι απλό που απλά να κουμπώνει να είναι νορμάλ σε τιμήκκαι να παρέχει κάποια προστασία με ταβάνι τα 15 ευρ. ΕΕυχαριστήσω. :O

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει εμπειρια κανενας απο service στην αθηνα? Δεν αναγνωριζει ξαφνικα καμια microsd

Procordia είναι το επίσημο φίλε μου έχει πάει φίλη μου για αλλαγή οθόνης που είχε σπάσει. Μήπως ζοριζιστηκε το sd slot και έσπασε κανένα δοντακι?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστήσω φίλε μου . Το τζαμάκι θα το πάρωσσίγουρα αξίζει τα 12 ευρώ! Για την θήκη ψάχνω κάτι απλό που απλά να κουμπώνει να είναι νορμάλ σε τιμήκκαι να παρέχει κάποια προστασία με ταβάνι τα 15 ευρ. ΕΕυχαριστήσω. :O

 

αντικειμενικό είναι το θέμα με την θήκη... Εγώ είχα 340 και ένιωθα οτι δεν πολύ πρόσφερε και σκέφτομαι να πιάσω την 345

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

αντικειμενικό είναι το θέμα με την θήκη... Εγώ είχα 340 και ένιωθα οτι δεν πολύ πρόσφερε και σκέφτομαι να πιάσω την 345

Τόσα χρόνια έχω μια θήκη "πουγκι" οπότε θα πάρω κάτι απλό για αρχή..

:D

Link to comment
Share on other sites

Procordia είναι το επίσημο φίλε μου έχει πάει φίλη μου για αλλαγή οθόνης που είχε σπάσει. Μήπως ζοριζιστηκε το sd slot και έσπασε κανένα δοντακι?

 

οχι απο την αρχη που το πηρα την εχω βαλει εδω και 4 μηνες και ξαφικα σταματησε,δοκιμασα και αλλη και δεν δουλεψε,ευτυχως δεν την εκαψε,σε ευχαριστω πολυ θα το παω service

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ πάλι πιστεύω πως στα λεφτά του το 32αρι είναι πάρα πολύ καλό. Το είχα το κινητό και μάλιστα το είχα αγοράσει πάνω από μία φορά. Ναι το 16αρι λάγκαρε κάπως ειδικά μετά την αναβάθμιση σε lolipop, όμως είχα προσέξει ότι είχαν σε σχέση με σαμσουνγκ πιο δυνατό σήμα wifi, πιο δυνατό ηχείο, πιο δυνατό ακουστικό. Αυτά για υποψήφιους αγοραστές, τώρα που έχω πάλι ξεμείνει από συσκευή, εγώ προσωπικά σκέφτομαι να το ξαναπάρω, αν βέβαια διατηρηθεί η τιμή σε αυτά τα επίπεδα μετά από 2 βδομάδες που θα έχω τα λεφτά. Αυτά τα γράφω επειδή διαβάζω πολύ θαψιμο για τη συσκευή, εντάξει ίσως έπρεπε να έχει τον 805 αλλά τι να κάνουμε ήθελε η lg να τη βγάλει πιο γρήγορα λόγω ανταγωνισμού. το 32αρι σημαντικά lag δεν είχε τουλάχιστον με κιτ κατ, αλήθεια όσοι το πηρατε τωρα εχει προεγκατεστημενη κιτκατ η λολιποπ;:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά τον τελευταίο καιρό παρατηρώ ότι χάνει πολυ εύκολα το σημα το τηλέφωνο. Μου βγάζει ότι ψάχνει για σημα τουλαχιστον για 1 λεπτό μπορεί και παραπάνω. Έχω το δίκτυο της vodafone που ξέρω ότι δεν είναι και το τέλειο. Αλλα θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να φταίει το τηλέφωνο για αυτό που γίνεται. Και αν το έχει αντιμετωπίσει κανεις αυτο με το service και αν το καλύπτει η εγγύηση !!
Link to comment
Share on other sites

οχι απο την αρχη που το πηρα την εχω βαλει εδω και 4 μηνες και ξαφικα σταματησε,δοκιμασα και αλλη και δεν δουλεψε,ευτυχως δεν την εκαψε,σε ευχαριστω πολυ θα το παω service

 

Μηπως την sd την διαβασε καποιο Mac? Σε εμενα μια φορα που εβγαλα την sd να την αντιγραψω σε Mac με adaptor, δεν την αναγνωριζε μετα το κινητο. Χρειαστηκε ενα format η καρτουλα σε windows και την αναγνωρισε μετα κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ πάλι πιστεύω πως στα λεφτά του το 32αρι είναι πάρα πολύ καλό. Το είχα το κινητό και μάλιστα το είχα αγοράσει πάνω από μία φορά. Ναι το 16αρι λάγκαρε κάπως ειδικά μετά την αναβάθμιση σε lolipop, όμως είχα προσέξει ότι είχαν σε σχέση με σαμσουνγκ πιο δυνατό σήμα wifi, πιο δυνατό ηχείο, πιο δυνατό ακουστικό. Αυτά για υποψήφιους αγοραστές, τώρα που έχω πάλι ξεμείνει από συσκευή, εγώ προσωπικά σκέφτομαι να το ξαναπάρω, αν βέβαια διατηρηθεί η τιμή σε αυτά τα επίπεδα μετά από 2 βδομάδες που θα έχω τα λεφτά. Αυτά τα γράφω επειδή διαβάζω πολύ θαψιμο για τη συσκευή, εντάξει ίσως έπρεπε να έχει τον 805 αλλά τι να κάνουμε ήθελε η lg να τη βγάλει πιο γρήγορα λόγω ανταγωνισμού. το 32αρι σημαντικά lag δεν είχε τουλάχιστον με κιτ κατ, αλήθεια όσοι το πηρατε τωρα εχει προεγκατεστημενη κιτκατ η λολιποπ;:)

 

Η 502 και μετά (ενδεχομένως και 501) όσα έχω ενεργοποιήσει εγώ και είναι αρκετά γιατί το έχω προτείνει σε αρκετούς φίλους και το έχουν πάρει είχαν lollipop με το άνοιγμα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια πανω δεξια στην μπαρα του σηματος βγαζει ενα θαυμαστικο για ποιο λογο εμφανιζεται;
Link to comment
Share on other sites

παιδια πανω δεξια στην μπαρα του σηματος βγαζει ενα θαυμαστικο για ποιο λογο εμφανιζεται;

 

Στο wifi ή στο σήμα του κινητού?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο wifi ή στο σήμα του κινητού?

 

στο σημα του κινητου. Αλλα οταν ανοιγω wifi μιας που το ανεφερες φευγει και το θαυμαστικο απο το σημα του κινητου.

 

το βρηκα χαζομαρα της lollipop ειναι οτι υπαρχουν και wifi τριγυρω για να μην ανοιξεις data. και πανε και το βαζουν διπλα απο το σημα του κιντου...

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε σεις, το έχω φλασάρει 4-5 φορές, δεν παίζει να είναι κάτι τέτοιο.δεν ανοίγω ποτέ δεδομένα, δεν αγοράζω ποτέ πακέτα, παίζω μόνο με wifi.

 

μηπως εχεις την περιαγωγη δεδομενων on; ολες οι roms το εχουν On ενω θα επρεπε να ειναι off. δικτυα κινητης τηλεφ.. περιαγωγη δεδομενων.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

στο σημα του κινητου. Αλλα οταν ανοιγω wifi μιας που το ανεφερες φευγει και το θαυμαστικο απο το σημα του κινητου.

 

το βρηκα χαζομαρα της lollipop ειναι οτι υπαρχουν και wifi τριγυρω για να μην ανοιξεις data. και πανε και το βαζουν διπλα απο το σημα του κιντου...

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μηπως εχεις την περιαγωγη δεδομενων on; ολες οι roms το εχουν On ενω θα επρεπε να ειναι off. δικτυα κινητης τηλεφ.. περιαγωγη δεδομενων.

Φιλε με "εσωσες". Νομιζα οτι ειχε παθει κατι το κινητο. :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και σήμερα το πρωί πήγα και το αγόρασα!

32gb λευκό παρτίδα 503 από Ιταλία. Ακόμα δεν του έχω αφιέρωση χρόνο θα ενημερώσω σύντομα. :ninja:

Παρακαλώ περάστε μια βόλτα από το τοπικ με τα αξεσουάρ :D:O:O

Σας ευχαριστώ ακόμα μια φορά για τις πληροφορίες και βοήθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και σήμερα το πρωί πήγα και το αγόρασα!

32gb λευκό παρτίδα 503 από Ιταλία. Ακόμα δεν του έχω αφιέρωση χρόνο θα ενημερώσω σύντομα. :ninja:

Παρακαλώ περάστε μια βόλτα από το τοπικ με τα αξεσουάρ :D:O:O

Σας ευχαριστώ ακόμα μια φορά για τις πληροφορίες και βοήθεια σας.

 

καλορίζικο φίλος!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και σήμερα το πρωί πήγα και το αγόρασα!

32gb λευκό παρτίδα 503 από Ιταλία. Ακόμα δεν του έχω αφιέρωση χρόνο θα ενημερώσω σύντομα. :ninja:

Παρακαλώ περάστε μια βόλτα από το τοπικ με τα αξεσουάρ :D:O:O

Σας ευχαριστώ ακόμα μια φορά για τις πληροφορίες και βοήθεια σας.

 

Καλοριζικο και καλομιλητο..Θα το ευχαριστηθεις πληρως παντως.Εγω που προερχομαι απο Ζ3 δεν το εχω μετανοιωσει λεπτο φαντασου, ουτε καν στην αυτονομια μιας και πηρα 2η μπαταρια...:D

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και καλομιλητο..Θα το ευχαριστηθεις πληρως παντως.Εγω που προερχομαι απο Ζ3 δεν το εχω μετανοιωσει λεπτο φαντασου, ουτε καν στην αυτονομια μιας και πηρα 2η μπαταρια...:D

Ε ναι μετά το Z3 θες μια δεύτερη μπαταρία σίγουρα ή έστω ένα καλό powerbank.. :p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά είμαι σίγουρος ότι θα το ευχαριστηθω ειδικά προερχόμενος από S2. Δεν έχω tempered glass οπότε δεν έχωββγάλει το αυτοκόλλητο ακόμα :(
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι μετά το Z3 θες μια δεύτερη μπαταρία σίγουρα ή έστω ένα καλό powerbank.. :p

 

Κι ομως σε πληροφορω(κι αν θες το πιστευεις) με cloudy 2.2 με νορμαλ χρηση βγαζω 1μιση μερα ανετα με την 1 μπαταρια....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

όχι, δεν είναι τικαρισμένο

 

απο οτι εχω δει εχεις δοκιμασει τα παντα και συνεχιζει. κοιταξες μεσο appops μια μια τι εφαρμογες και τα παιχνιδια μηπως καποια ανοιγει data κρυφα; η μηπως καποια την εχεις βαλει να ανοιγει μονο με data, και οχι με wifi, η αν μπηκε μονη της; Οταν κανεις επαναφορα μηπως μπαινουν εφαρμογες μεσο mail απο backup που εχεις κανει και καποια σου ανοιγει data με αποτελεσμα σε ολες της rom να γινεται ιδιο; αμα εχεις privacy guard στην ρομ κοψε τα permissions απο ολα στο κινητο να δεις αν στο ξανακανει και δες και το appops τη τρεχει πισω στα κρυφα. sorry για το off topic!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...