Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, δεν είναι καλά. Σε 1.5 ώρες περίπου γεμίζει.

 

Εγώ προσωπικά είχα σοβαρό θέμα με την fulmics και την μπαταρία. Το κινητό έσβηνε κάποιες φορές που ζητούσα πολύ ρεύμα, όταν δεχόμουν κλήση ή όταν άνοιγα data για παράδειγμα. Αρχικά νόμιζα πως είναι η μπαταρία μου αλλά έβαλα zoe rom και δεν εμφανίστηκε πάλι το πρόβλημα. Ξαναεβαλα fulmics μπας και δεν είχε κάτσει καλά αλλά ποτέ δεν εξαφανίστηκε το προβλημα. Και μάλιστα πάντα με full wipe και με διάφορες εκδόσεις 6.x.

 

Επομένως, έμεινα στη zoe rom

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σιγουρα πρεπει να κανουμε και καποιες "παραχωρησεις" οταν βαζουμε customrom.παντως πιστευω οτι η fulmics ειναι καπως βαρια αλλα εχει απιθανες παραμετροποιησεις.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

image.png

 

image.png

 

LG G3 Smartphone Άσπρο

Κωδικος Προιοντος: SKU # IT33202

Σε προσφορα απο την Electroline τελευταια τεμαχαια στα 179ευρω μονο για κατοικους κυπρου.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση... ψάχνω να βρω μπαταρία για το lg g3 μου, και θυμάμαι ότι στην procordia την έχουν περίπου 15 €. Είδα όμως στο skroutz (http://www.skroutz.gr/s/5826121/LG-BL-53YH-G3.html) πως έχει γνήσιες (από ότι λέει) μπαταρίες με 10+€. Από ότι βλέπω στην φωτό του skroutz, φαίνεται σαν γνήσια.

 

Επειδή με βολεύει η αγορά από αυτά τα καταστήματα, γιατί έχω κοντά στο σπίτι μου ένα από αυτά ενώ η procordia μου πέφτει μακριά, έχει αγοράσει κανείς από εκεί; Είναι όντως γνήσιες ή είναι "συμβατές" μαϊμούδες;

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση... ψάχνω να βρω μπαταρία για το lg g3 μου, και θυμάμαι ότι στην procordia την έχουν περίπου 15 €. Είδα όμως στο skroutz (http://www.skroutz.gr/s/5826121/LG-BL-53YH-G3.html) πως έχει γνήσιες (από ότι λέει) μπαταρίες με 10+€. Από ότι βλέπω στην φωτό του skroutz, φαίνεται σαν γνήσια.

 

Επειδή με βολεύει η αγορά από αυτά τα καταστήματα, γιατί έχω κοντά στο σπίτι μου ένα από αυτά ενώ η procordia μου πέφτει μακριά, έχει αγοράσει κανείς από εκεί; Είναι όντως γνήσιες ή είναι "συμβατές" μαϊμούδες;

Από skroutz είναι ρίσκο. Στις 4 μπαταρίες που έχω αγοράσει (για διαφορετικά κινητά) 2 μου βγήκαν ΟΚ (για HTC Desire S και LG O4) και 2 σκάρτες (για LG G3 και κάποιο απλό dumbphone δεν θυμάμαι μάρκα).

Θα πρότεινα Procordia για μεγαλύτερη σιγουριά, μπορείς να την παραγγείλεις τηλεφωνικά και στην στέλνουν.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση... ψάχνω να βρω μπαταρία για το lg g3 μου, και θυμάμαι ότι στην procordia την έχουν περίπου 15 €. Είδα όμως στο skroutz (http://www.skroutz.gr/s/5826121/LG-BL-53YH-G3.html) πως έχει γνήσιες (από ότι λέει) μπαταρίες με 10+€. Από ότι βλέπω στην φωτό του skroutz, φαίνεται σαν γνήσια.

 

Επειδή με βολεύει η αγορά από αυτά τα καταστήματα, γιατί έχω κοντά στο σπίτι μου ένα από αυτά ενώ η procordia μου πέφτει μακριά, έχει αγοράσει κανείς από εκεί; Είναι όντως γνήσιες ή είναι "συμβατές" μαϊμούδες;

 

Εγώ επειδή είμαι Θεσσαλονίκη ήθελα να γλιτώσω μεταφορικά και βρήκα σε ένα μαγαζί αλλά όχι αυθεντική και το κινητό δεν την αναγνώριζε καν. Τελικά Την επέστρεψα και πήρα προκορντια γιατί η πιο φθηνή εδώ ήταν 30 Και η προκο 15+5 μεταφορικά. Πήγαινε στο μαγαζί και δες αρχικά αν την αναγνωρίζει. Αν ναι φαντάζομαι δεν θα έχεις πρόβλημα αλλά σίγουρα μεγαλύτερη ασφάλεια από ότι προκο. Αυτό που κατάλαβα πάντως είναι ότι μαϊμού δεν παίζει γιατί δεν τις δέχεται το κινητό.

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα μία από το skroutz, φαίνεται αυθεντική, δεν μου έχει δημιουργήσει κάποιο θέμα αλλά η απόδοση της δεν διαφέρει ιδιαίτερα από την "μαμά" που αντικατέστησε.

Νόμιζα ότι θα είχα τις αυτονομίες που είχα αρχικά ή έστω κάτι παρόμοιο, αλλά ούτε καν...

 

Live to ride, ride to live...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αν γνωριζει καποιος,μου εκλεισε το τηλεφωνο και δεν ανοιγει,βγαζει το logo της LG και μετα μπλε οθονη και σβηνει.

Δεν φορτιζει επισης,το εχω 2+ χρονια .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αν γνωριζει καποιος,μου εκλεισε το τηλεφωνο και δεν ανοιγει,βγαζει το logo της LG και μετα μπλε οθονη και σβηνει.

Δεν φορτιζει επισης,το εχω 2+ χρονια .

 

Είχα πάθει ακριβώς το ίδιο και ήταν πλακέτα. Ευτυχώς ήμουν εντός εγγύησης και μου την άλλαξαν άμεσα και χωρίς κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αν γνωριζει καποιος,μου εκλεισε το τηλεφωνο και δεν ανοιγει,βγαζει το logo της LG και μετα μπλε οθονη και σβηνει.

Δεν φορτιζει επισης,το εχω 2+ χρονια .

 

Πλακετα μου ειπαν παιδια,πληροφοριακα 220 ευρω,πολλα χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

Το φτιάχνεις αν δεν έχεις 300+ ευρώ για καινούριο, σχετικά "δυνατό" κινητό...

Κρίμα που σου έβγαλε την βλάβη μετά τη λήξη της εγγύησης.

 

Live to ride, ride to live...

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις ενα ελαφρώς μεταχειρισμένο με λιγότερα από 200 euro. Σιγά μην δώσεις 220 για πλακέτα.

 

lg g3 d855 32gb 3gb

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

καμμιά ενημέρωση σχετικά με το πότε θα πάρουμε την αναβάθμιση υπάρχει;

ή να μην περιμένουμε τζάμπα και πρέπει να "περαστεί" με root, άλλη rom κλπ;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

καμμιά ενημέρωση σχετικά με το πότε θα πάρουμε την αναβάθμιση υπάρχει;

ή να μην περιμένουμε τζάμπα και πρέπει να "περαστεί" με root, άλλη rom κλπ;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Ποια αναβάθμιση?

 

lg g3 d855 32gb 3gb

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποια αναβάθμιση?

 

lg g3 d855 32gb 3gb

 

Αυτή που γράφω στο θέμα του μηνύματος

Κάπου είχα διαβάσει ότι θα βγει update nougat 7 android για LG G3

Δεν ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που γράφω στο θέμα του μηνύματος

Κάπου είχα διαβάσει ότι θα βγει update nougat 7 android για LG G3

Δεν ισχύει;

:what::what::what:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα έχω το κινητό σχεδόν δυόμιση χρόνια με την μαμισια 6αρα. Πριν τέσσερες ημέρες άρχισε να κάνει επανακενησεις μόνο του. Έβγαλα τις τελευταίες εφαρμογές αλλά πάλι τα ίδια. πριν πηγαίνω σε εργοστασιακές ρυθμίσεις σκέπτομαι μήπως είναι η μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα έχω το κινητό σχεδόν δυόμιση χρόνια με την μαμισια 6αρα. Πριν τέσσερες ημέρες άρχισε να κάνει επανακενησεις μόνο του. Έβγαλα τις τελευταίες εφαρμογές αλλά πάλι τα ίδια. πριν πηγαίνω σε εργοστασιακές ρυθμίσεις σκέπτομαι μήπως είναι η μπαταρία;

Πολυ πιθανο ειναι να φταιει η μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που γράφω στο θέμα του μηνύματος

Κάπου είχα διαβάσει ότι θα βγει update nougat 7 android για LG G3

Δεν ισχύει;

όχι, δεν ισχύει

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα έχω το κινητό σχεδόν δυόμιση χρόνια με την μαμισια 6αρα. Πριν τέσσερες ημέρες άρχισε να κάνει επανακενησεις μόνο του. Έβγαλα τις τελευταίες εφαρμογές αλλά πάλι τα ίδια. πριν πηγαίνω σε εργοστασιακές ρυθμίσεις σκέπτομαι μήπως είναι η μπαταρία;

 

Κατά 90% είναι η μπαταρία. 15 ευρώ έχει, αγόρασε την και θα σε σώσει από πολλές δοκιμές κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πείραξα κάτι στις ρυθμίσεις και τώρα όταν θέλω να κάνω καποια εναλλαγή οθόνης π.χ για παράδειγμα από την αρχική οθόνη πατώντας το εικονίδιο με τα μηνύματα αυτή έρχεται από κάτω προς τα επάνω. Πώς γίνεται να αλλαχθεί;
Link to comment
Share on other sites

Κατά 90% είναι η μπαταρία. 15 ευρώ έχει, αγόρασε την και θα σε σώσει από πολλές δοκιμές κτλ.

 

Εντάξει ευχαριστώ από ότι διάβασα μόνο από την procordia για γνήσια χωρίς προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πείραξα κάτι στις ρυθμίσεις και τώρα όταν θέλω να κάνω καποια εναλλαγή οθόνης π.χ για παράδειγμα από την αρχική οθόνη πατώντας το εικονίδιο με τα μηνύματα αυτή έρχεται από κάτω προς τα επάνω. Πώς γίνεται να αλλαχθεί;

ποια ρομ εχεις,ειναι ρουταρισμενο η εχεις καποιον αλλο launcher? αν υσχιει το τελευταιο πηγαινε στις ρυθμισεις του και κανε επαναφορα ρυθμισεων.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...