Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με το lg pc suite,υπάρχει δυνατότητα εγκατάστασης lollipop;Η βγάζει μόνο την τελευταία έκδοση marshmallow;

παντα θα δινει την τελευταια εκδοση οποτε mm.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ισως οφτοπικ αλλα δειτε μερικες τιμες sar οπως αναγραφονται στο doctorandroid για τις φετινες ναυαρχιδες

Apple iPhone 7 | Σώμα: 1.34W/kg - Κεφάλι: 1.38W/kg

Samsung Galaxy S8 | Σώμα: 1.27W/kg - Κεφάλι: 0.32W/kg

Sony Xperia XZ | Σώμα: 1.20W/kg - Κεφάλι: 0.85W/kg

Huawei P10 | Σώμα: 0.07W/kg - Κεφάλι: 0.98W/kg

Google Pixel | Σώμα: 0.61W/kg - Κεφάλι: 0.33W/kg

LG G6 | Σώμα:0.15W/kg - Κεφάλι: 0.23W/kg

με την λιγοτερη ακτινοβολια παλι η αδικημενη για μενα lg.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ισως οφτοπικ αλλα δειτε μερικες τιμες sar οπως αναγραφονται στο doctorandroid για τις φετινες ναυαρχιδες

Apple iPhone 7 | Σώμα: 1.34W/kg - Κεφάλι: 1.38W/kg

Samsung Galaxy S8 | Σώμα: 1.27W/kg - Κεφάλι: 0.32W/kg

Sony Xperia XZ | Σώμα: 1.20W/kg - Κεφάλι: 0.85W/kg

Huawei P10 | Σώμα: 0.07W/kg - Κεφάλι: 0.98W/kg

Google Pixel | Σώμα: 0.61W/kg - Κεφάλι: 0.33W/kg

LG G6 | Σώμα:0.15W/kg - Κεφάλι: 0.23W/kg

με την λιγοτερη ακτινοβολια παλι η αδικημενη για μενα lg.

 

Όποτε μένουμε στο G3aki Μας που έχει 0.23..Και αν έρθει το g6 Και έχει πέσει η τιμή του σε κανα χρόνο..Και έχουμε ακόμα δουλειά Και αν υπάρχει και Ελλάδα :D..Το χτυπάμε το g6 Όπως καταλαβαίνεις δύσκολο :P

Link to comment
Share on other sites

την πάτησα σαν αρχάριος. Έχω βάλει bumped stock και δοκίμασα και zoe rom αλλά μολις ξεκινάει πάει συνέχεια στο twrp recovery. Πως μπορώ να βάλω την stock για να την περάσω με τo pc suite? Τελικά μπήκε με το lg up μετά από ώρα. Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μόλις ξεκίνησε να κάνει επανεκκινήσεις το κινητό. Λέτε να φταίει η μπαταρία ή να ετοιμάζομαι για σέρβις?

 

Και κάτι ακόμη υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσε κάποιο πρόβλημα ο φορτιστής αυτοκινήτου γιατί χθες το έβαλα να φορτίσει πρώτη φορά στο αμάξι ή είναι σύμπτωση?

Edited by dimitrinhio_1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μόλις ξεκίνησε να κάνει επανεκκινήσεις το κινητό. Λέτε να φταίει η μπαταρία ή να ετοιμάζομαι για σέρβις?

 

Και κάτι ακόμη υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσε κάποιο πρόβλημα ο φορτιστής αυτοκινήτου γιατί χθες το έβαλα να φορτίσει πρώτη φορά στο αμάξι ή είναι σύμπτωση?

αναλογα ποσο παλια και τη χρηση ειχε η μπαταρια,κρινεις μονος σου.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

D855 Ελληνικό και είμαι με Lollipop. Πάω να κάνω ενημέρωση λογισμικού μέσω του menu της συσκευής (Γενικές Ρυθμίσεις--->Σχετικά με το Τηλέφωνο--->Κέντρο Ενημέρωσης--->Ενημέρωση Λογισμικού--->Έλεγχος Λογισμικού Συσκευής) και μου βγάζει μήνυμα: "Η συσκευή σας δεν έχει καταχωρηθεί ακόμα". Τι σημαίνει αυτό ρε παιδιά? Ούτε root είμαι, ούτε τίποτα.

 

Μέσω LG Mobile Support Tool στο PC συνδέεται κανονικά και μου βγάζει ότι "Η τελευταία έκδοση λογισμικού είναι ήδη εγκατεστημένη στο τηλέφωνο". Δηλαδή Lollipop και πιο συγκεκριμένα: D85521A.

 

Γιατί δεν αναβαθμίζεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.σε λιγες μερες θα παρω απο την αδερφη μου το g3 το οποιο το βαρέθηκε και θα παρει αλλο.την συσκευή την ειχα αγοράσει πέρυσι αλλα το ειχα δωσει να παρω το g4.αξιζει να το παρω να το εχω σαν δεύτερο?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.σε λιγες μερες θα παρω απο την αδερφη μου το g3 το οποιο το βαρέθηκε και θα παρει αλλο.την συσκευή την ειχα αγοράσει πέρυσι αλλα το ειχα δωσει να παρω το g4.αξιζει να το παρω να το εχω σαν δεύτερο?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

σαν δευτερο?:X μαλλον με τα τοσα που ακουστηκαν για το g4 θα το εχεις πρωτο;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

D855 Ελληνικό και είμαι με Lollipop. Πάω να κάνω ενημέρωση λογισμικού μέσω του menu της συσκευής (Γενικές Ρυθμίσεις--->Σχετικά με το Τηλέφωνο--->Κέντρο Ενημέρωσης--->Ενημέρωση Λογισμικού--->Έλεγχος Λογισμικού Συσκευής) και μου βγάζει μήνυμα: "Η συσκευή σας δεν έχει καταχωρηθεί ακόμα". Τι σημαίνει αυτό ρε παιδιά? Ούτε root είμαι, ούτε τίποτα.

 

Μέσω LG Mobile Support Tool στο PC συνδέεται κανονικά και μου βγάζει ότι "Η τελευταία έκδοση λογισμικού είναι ήδη εγκατεστημένη στο τηλέφωνο". Δηλαδή Lollipop και πιο συγκεκριμένα: D85521A.

 

Γιατί δεν αναβαθμίζεται?

μεσω ota δεν θα γινει ποτε η ενημερωση γιατι απλα το εκοψε η lg οποτε η μονη λυση ειναι μεσω lg pcsuite(bridge) για την καταχωρηση μηπως πρεπει να αποδεχθεις καποιους ορους της lg? δεν ειμαι και σιγουρος.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μεσω ota δεν θα γινει ποτε η ενημερωση γιατι απλα το εκοψε η lg οποτε η μονη λυση ειναι μασω lg pcsuite(bridge) για την καταχωρηση μηπως πρεπει να αποδεχθεις καποιους ορους της lg? δεν ειμαι και σιγουρος.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Το θέμα είναι έχω ξεμείνει μόνος μου ή υπάρχουν και άλλα G3 που δεν έχουν πάρει επίσημη MM?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Το θέμα είναι έχω ξεμείνει μόνος μου ή υπάρχουν και άλλα G3 που δεν έχουν πάρει επίσημη MM?

δεν την πηραν οσοι δεν ενδιαφερονται:p

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

δεν την πηραν οσοι δεν ενδιαφερονται:p

 

Ο.Κ. Έχουμε κάποιον οδηγό?

 

UPDATE: H διαδικασία μέσω LG FlashTool προϋποθέτει root?

Edited by JIMBOAthens
Link to comment
Share on other sites

Ο.Κ. Έχουμε κάποιον οδηγό?

 

UPDATE: H διαδικασία μέσω LG FlashTool προϋποθέτει root?

οχι, απλα η ρομ που θα κατεβασεις πρεπει να ειναι σε μορφη .kdz. αν θες την ρομ που φοραει εργοστασιακα η την αναβαθμηση της,αν υπαρχει,κατεβασε την εφαρμογη lg phone from(playstore) και καπου κατω εχει λινκ.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

οχι, απλα η ρομ που θα κατεβασεις πρεπει να ειναι σε μορφη .kdz. αν θες την ρομ που φοραει εργοστασιακα η την αναβαθμηση της,αν υπαρχει,κατεβασε την εφαρμογη lg phone from(playstore) και καπου κατω εχει λινκ.

Με το lg up και το αρχειο της ρομ σε kdz μορφή περνάς όποια έκδοση θες μέσα σε 5 λεπτά.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλή ανάσταση με υγεια σε όλους.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Έχω πρόβλημα, το μπρίκαρα βαριά, ούτε σε download mode δεν μπαίνει. Στο πισί έχω βάλει και τους δικούς του drivers και της Qualcomm. Με συνέπεια όταν το συνδέω με πισί ακούγεται η σχετική ειδοποίηση. Το θέμα είναι ότι ούτε το LG flash tool ούτε το androidbrick_G3_fix να μην το βλέπουν. Υπάρχει κάτι ακόμα που μπορώ να κάνω ώστε να το ζωντανέψω? Αλλιώς, που προτείνετε να το πάω για επισκευή και τι γίνεται?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με πατημένο το επάνω πλήκτρο να το συνδέσεις στο pc και δεν μπαίνει σε download mod?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με πατημένο το επάνω πλήκτρο να το συνδέσεις στο pc και δεν μπαίνει σε download mod?

 

ναι, ασφαλώς, δεν γίνεται τίποτα, με κανένα πλήκτρο πατημένο :-(

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Πριν το σέρβις δοκίμασε αν δεν το έχεις κανει ηδη power+volume down (με κλειστό τηλ.βγάλε μπαταρία και ξαναβαλτην) αν βγάλει το σήμα lg άφησε τα στιγμιαία και ξαναπατήσει τα.αν συμβεί το παραπάνω μπαίνεις ρεκοβερυ για hard reset.αν δεν τότε σέρβις.για Αθήνα νομίζω προκορντια.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πριν το σέρβις δοκίμασε αν δεν το έχεις κανει ηδη power+volume down (με κλειστό τηλ.βγάλε μπαταρία και ξαναβαλτην) αν βγάλει το σήμα lg άφησε τα στιγμιαία και ξαναπατήσει τα.αν συμβεί το παραπάνω μπαίνεις ρεκοβερυ για hard reset.αν δεν τότε σέρβις.για Αθήνα νομίζω προκορντια.

 

Οκ Σταύρο, θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εχω το Lg G3 με τα 3 gb. Εχω android 5 γιατί στο 6 ειχα κάποιο πρόβλημα με αποσυνδεσεις στο wifi. Το πρόβλημα μου είναι οτι στο 5 λαγκαρει οταν πατάω το home button. Ξέρει κανείς αν λύνεται στην 6;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εχω το Lg G3 με τα 3 gb. Εχω android 5 γιατί στο 6 ειχα κάποιο πρόβλημα με αποσυνδεσεις στο wifi. Το πρόβλημα μου είναι οτι στο 5 λαγκαρει οταν πατάω το home button. Ξέρει κανείς αν λύνεται στην 6;

Τέτοια προβλήματα στην 6 δεν είχα ποτέ με stock 30n. Βαλτην και άσε την 5.

 

lg g3 d855 Zoe Xceed

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

λεβελ 1 πηρα 120 δολ lg d851 απο fastcardtech, μικρη σε ενα τοσοδα σημειο ατελεια στην οθονη, λογικα απο κακο εξαρτημα οθονης οταν την αλλαξανε, αμελητεο

 

λεβελ 2 παραγγελνω αλλες 2 μπαταριες απο ebay it 28 ευρα με παραδοση(συστηρα μπαταριες παραγωγης 2016, ΠΡΟΣΟΧΗ)

 

λεβελ 3 φορτισα χτες στο εξωτερικο φορτιστη universal μπαταριων που ειχα με 9 ευρα

 

λεβελ 4 επιλεγω απο developer επιλογες να ειναι ολα σε 2χ τα transitions, ειναι 3 επιλογες. μετα επιλεγω το disable hw---gpu ωστε ολα να τα κανει η gpu. Τελος το πολυ lag!

 

λεβελ 5 ειμαι δουλεια, φουλ φωτεινοτητα wifi bt ακουστικα oολα ανοιχτα

 

λεβελ 6 χαμογελαω ,χαχαχχαχαχαχα εχω 300% μπαταρια σημεραααααα

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...