Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλλον εχω χασει επεισοδια απλα επειδη τωρα εκανα αναζητηση.. εχει βγει μια ενημερωση λογισμικου D85530N την κανω κανονικα ?

 

Εμένα φοράει την D85530C, κάνω αναζήτηση, αλλά δεν μου βγάζει την D85530N..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα φοράει την D85530C, κάνω αναζήτηση, αλλά δεν μου βγάζει την D85530N..

Προφανως αφορα την χωρα που προοριζεται το κινητο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις κλησεων-περισσοτερα-προωθηση-απενεργοποιηση.

 

Ευχαριστώ αλλά θέλω να κάνω ενεργοποίηση όταν είναι κατειλημμένο και όχι απενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά θέλω να κάνω ενεργοποίηση όταν είναι κατειλημμένο και όχι απενεργοποίηση.

Εχει επιλογη για προωθηση οταν ειναι απασχολημενο.τελος παντων μπορει να μην καταλαβα τι ζητας.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Έχω το g3 32gb γαλλικό με στοκ ρομ. Android 6 εδώ και καιρο.

 

Σήμερα το απόγευμα το κινητό έκανε επανεκκίνηση και έκτοτε δεν ανοίγει. Κολλάει για πολύ ώρα (το έχω αφήσει και μισαωρο) στο σηματακι τηs lg που γυρίζει. Το μόνο που παρατηρώ μετά από κάποια ώρα είναι να μου βγάζει μήνυμα "το android ξεκινάει" και να φορτωνει 1-1 τις εφαρμογες. Αλλά δεν ανοίγει ποτέ η συσκευή.

 

Καμιά βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Εχει παραγγείλει κανεις τωρα τελευταία μπαταρία απο την procordia για να μου πει πόσο στοιχίζει;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Έχω το g3 32gb γαλλικό με στοκ ρομ. Android 6 εδώ και καιρο.

 

Σήμερα το απόγευμα το κινητό έκανε επανεκκίνηση και έκτοτε δεν ανοίγει. Κολλάει για πολύ ώρα (το έχω αφήσει και μισαωρο) στο σηματακι τηs lg που γυρίζει. Το μόνο που παρατηρώ μετά από κάποια ώρα είναι να μου βγάζει μήνυμα "το android ξεκινάει" και να φορτωνει 1-1 τις εφαρμογες. Αλλά δεν ανοίγει ποτέ η συσκευή.

 

Καμιά βοήθεια;

 

Το επαθα πριν κανα μηνα και η μονη λυση που βρηκα ηταν να κανω hard reset με τα κουμπια απο την πισω μερια..ψαξε μπας και βρεις και αλλη λυση αλλα δεν νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Εχει παραγγείλει κανεις τωρα τελευταία μπαταρία απο την procordia για να μου πει πόσο στοιχίζει;

Αρχές καλοκαιριού ήταν στα 15€. Αλλά γιατί δεν τους κάνεις ένα τηλέφωνο να μάθεις σίγουρα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Έχω το g3 32gb γαλλικό με στοκ ρομ. Android 6 εδώ και καιρο.

 

Σήμερα το απόγευμα το κινητό έκανε επανεκκίνηση και έκτοτε δεν ανοίγει. Κολλάει για πολύ ώρα (το έχω αφήσει και μισαωρο) στο σηματακι τηs lg που γυρίζει. Το μόνο που παρατηρώ μετά από κάποια ώρα είναι να μου βγάζει μήνυμα "το android ξεκινάει" και να φορτωνει 1-1 τις εφαρμογες. Αλλά δεν ανοίγει ποτέ η συσκευή.

 

Καμιά βοήθεια;

 

Δυστυχώς μόνο με hard reset θα επανέλθει η συσκευή σου..

Link to comment
Share on other sites

Εχει παραγγείλει κανεις τωρα τελευταία μπαταρία απο την procordia για να μου πει πόσο στοιχίζει;

 

Κοστίζει 15,00€ πριν λίγες ημέρες την αγόρασα.

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Έχω το g3 32gb γαλλικό με στοκ ρομ. Android 6 εδώ και καιρο.

 

Σήμερα το απόγευμα το κινητό έκανε επανεκκίνηση και έκτοτε δεν ανοίγει. Κολλάει για πολύ ώρα (το έχω αφήσει και μισαωρο) στο σηματακι τηs lg που γυρίζει. Το μόνο που παρατηρώ μετά από κάποια ώρα είναι να μου βγάζει μήνυμα "το android ξεκινάει" και να φορτωνει 1-1 τις εφαρμογες. Αλλά δεν ανοίγει ποτέ η συσκευή.

 

Καμιά βοήθεια;

βγαλε πρωτα την μπαταρια κανα 2λεπτο και αν δεν τοτε αυτο που ειπαν τα παιδια.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εχει επιλογη για προωθηση οταν ειναι απασχολημενο.τελος παντων μπορει να μην καταλαβα τι ζητας.

 

Αυτή η επιλογή, όταν ενεργοποιείται ταυτόχρονα με την παρακάτω την 'όταν είναι απενεργοποιημένο', δεν δουλεύει. Αν την ενργοποιήσεις, όταν σε καλούν την ώρα που είσαι κατειλημμένος η Cosmote τουλάχιστον βγάζει μήνυμα "ο συνδρομητής που καλέσατε είναι κατειλημμένος και έχει ενεργοποιήσει λάθος προώθηση κλήσεων".

 

Ρωτάω εάν έχει κανείς ενεργοποιημένες ταυτόχρονα και τις δύο προωθήσεις σε Cosmote και του δουλεύουν, να μας πει σε ποιο αριθμό έχει κάνει την κάθε προώθηση, π.χ. 697547xxxxxxxx

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για το θέμα με την ρογμη. Τι κάνουμε;ειμαι εντός εγγύησης κ έχει εμφανίσει ρογμη πάνω δεξιά, δίπλα από την θύρα των υπερυθρων.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για το θέμα με την ρογμη. Τι κάνουμε;ειμαι εντός εγγύησης κ έχει εμφανίσει ρογμη πάνω δεξιά, δίπλα από την θύρα των υπερυθρων.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άμα θες επιδιόρθωση το στέλνεις στο σέρβις και σου κάνουν την επιδιόρθωση δωρεάν, αλλάζοντας όμως και την οθόνη μαζί.

Αλλιώς το κρατάς και συμβιβάζεσαι με τις ρωγμές.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έστειλε φίλος μου πριν δύο εβδομάδες για ρωγμες και sim port το κινητό και δεν υπάρχουν ανταλλακτικά. Έχει στείλει η procordia αίτημα στην lg για πίστωση του ποσού αγοράς και είμαστε σε αναμονή. Να σημειωθεί ότι το τηλέφωνο είναι ελληνικό με αγορά από μεγάλη αλυσίδα

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

η ρωγμή στο πάνω μέρος είχαν πει δεν αναγνωρίζεται..... επίσης δεν αλλάζουν οθόνη, μόνο πλαίσιο.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

η ρωγμή στο πάνω μέρος είχαν πει δεν αναγνωρίζεται..... επίσης δεν αλλάζουν οθόνη, μόνο πλαίσιο.

Αλλάζουν όλοι την οθόνη και το πλαίσιο είναι μέρος της οθόνης. Δεν υπάρχει ξεχωριστό ανταλλακτικό όπως και στις περισσότερες συσκευές

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζουν όλοι την οθόνη και το πλαίσιο είναι μέρος της οθόνης. Δεν υπάρχει ξεχωριστό ανταλλακτικό όπως και στις περισσότερες συσκευές

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν έγραφε τιποτα τέτοιο ούτε στο τιμολόγιο ουτε στο χαρτί του τεχνικού ούτε στο άλλο χαρτί που γράφει τι έβαλε.γράφει, αλλαγή πλαισίου μονο.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δεν έγραφε τιποτα τέτοιο ούτε στο τιμολόγιο ουτε στο χαρτί του τεχνικού ούτε στο άλλο χαρτί που γράφει τι έβαλε.γράφει, αλλαγή πλαισίου μονο.

Τι να πω... Λες να βρήκαν τρόπο να εξοικονόμησουν χρήματα από τις οθόνες? Του φίλου πάντως του έδωσαν πιστωτικο τον πήρε σήμερα η procordia. Πόσα λεφτά μπορεί να χάνει η LG από αυτά ρε παιδιά?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... Λες να βρήκαν τρόπο να εξοικονόμησουν χρήματα από τις οθόνες? Του φίλου πάντως του έδωσαν πιστωτικο τον πήρε σήμερα η procordia. Πόσα λεφτά μπορεί να χάνει η LG από αυτά ρε παιδιά?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αυτο δειχνει οτι ειναι τουλαχιστον τιμια.;):p

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αυτο δειχνει οτι ειναι τουλαχιστον τιμια.;):p

Δεν αντιλέγω ωστόσο κάτι πρέπει να γίνει με τον ποιοτικό έλεγχο τον προϊόντων της. Είναι κρίμα να βγάζει καλά τηλέφωνα και να τα χαντακωνει η ίδια λόγω των προβλημάτων που παρουσιαζονται

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλες συσκευές ανατινάζονται και άλλες σπάνε με λίγη παραπάνω πίεση στη μέση...

Δυστυχώς όταν ο καταναλωτής θέλει πλέον νέο κινητό κάθε χρόνο, ο χρόνος που έχουν οι εταιρίες για να κάνουν δοκιμές μειώνεται πολύ.

Γνωρίζοντας τι λέω, μακάρι οι ρωγμές να είναι το "σοβαρό" θέμα σε ένα κινητό...

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Το ς3 της σαμσουνγκ που το πηρα-εδωσα 4 φορες ολα ειχαν ραγισματα στις 4 γωνιες-καμπυλες και ποτε δεν αναγνωρισε το προβλημα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, χρειαζομαι τα φωτα σας και τη γνωμη σας. Εχω το g3 και το εχω στειλει 3 φορες στο service, 2 φορες εχει αλλαξει οθονη λογω κιτρινιλας και 1 φορα πλακετα. Τελευταια φορα π πηγε στο σερβις, εφταιγε η μπαταρια ειπαν για το boot loop που ειχε, πληρωσα καινουρια και τωρα κανει τυχαια reboot. Επισης εμφανισε εκ νεου κιτρινιλα στην οθονη. Αντικατασταση δεν χριζει οπως μ ειπαν γιατι δν ειναι ελληνικο. Τι να κανω ρε παιδια; Μια φορα το μηνα χαλαει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...