Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε ξανα εγκατασταση οπως την εκανες αλλα μην κανεις μπακαπ με το pcsuite,συμφωνα με οδηγια της lg.επισης παιζει και να εχεις προβλημα με μπαταρια αν ειναι 1-1,5 χρονου.

 

Να ξαναβάλω την 6αρα ? Μπαταρια αλλαξα πριν 1-1,5 μήνα και έβαλα καινουργια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκιμασε ξανα και βλεπεις.

 

Το έστειλα στο service για να είμαι σίγουρος και να μου φτιάξουν και τις ρωγμές στο μικρόφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Απο χτες το g3 μου φορτιζει πολυ αργα. Του τυπου σε 2 ωρες παιρνει 20%. Να φταίει η μπαταρια; Να τα 'παιξε ο φορτιστής; Το εχω απο τα Χριστούγεννα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να δοκιμάσεις για να δεις τι φταίει. Κάνεις δεν μπορεί να σου πει καθώς δεν είναι κάτι συχνό. Δοκίμασε με άλλο φορτιστή, κάνοντας πρώτα ένα restart.

 

Φυσικά θα πρεπει1 να είσαι σίγουρος πως δεν σου την κάνει κάποια ενεργή εφαρμογή τη ζημιά

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου το g3 φορτίζει αργά, δοκίμασα ένα φορτιστή από LG g4 και φορτίζει πολύ γρήγορα. Τελικά έφταιγε το καλώδιο.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία αφού έβγαλες άκρη. Για πες αγόρασες καινούργιο καλώδιο και αν ναι, ποιο και από που? Γιατί χρησιμοποιώ ένα καλώδιο για 2 κινητά.
Link to comment
Share on other sites

Η κοπελα μου ειχε το ιδιο προβλημα. Ο φορτιστης εχει εγγυηση. Τον εστειλε procordia και περιμενει να της στειλουν αλλο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θέλω να κάνω συγχρονισμό των επαφών με το facebook αλλά στην επιλογή λογαριασμοί από τις ρυθμίσεις της συσκευής το πεδίο facebook δεν έχει συγχρονισμό μέσα. Μήπως έχει κάποια άλλη ρύθμιση από την εφαρμογή και δεν το βλέπω;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, root στο G3, μπορούμε να κάνουμε χωρίς να χάσουμε την εγγύηση;; Αν δε κάνω λάθος, την εγγύηση την χάνεις από G4 και μετά, σωστά;; Edited by AlienTechGR
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, root στο G3 κάνουμε, μπορούμε να κάνουμε χωρίς να χάσουμε την εγγύηση;; Αν δε κάνω λάθος, την εγγύηση την χάνεις από G4 και μετά, σωστά;;

Δεν χάνεις την εγγύηση αν ξαναπερασεις την original rom.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ωραία αφού έβγαλες άκρη. Για πες αγόρασες καινούργιο καλώδιο και αν ναι, ποιο και από που? Γιατί χρησιμοποιώ ένα καλώδιο για 2 κινητά.

 

Επειδη επεφτε σαββατοκύριακο και δε με έπαιρνε να παραγγειλω απο ιντερνετ γιατί το είχα αναγκη, πηρα απο πλαισιο ενα. Ηθελα όμως σχετικα μεγάλο και πηρα ενα 2 μετρα στα 10 ευρω. Αν ψαξεις ομως σκρουτζ μπορεις να κανεις τη δουλεια σου και με λιγοτερα απο τα μισα.. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις την εγγύηση αν ξαναπερασεις την original rom.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραίος, ευχαριστώ! Σύντομα θα μπω στην παρέα και εγώ, ερχόμενος από LG G2 και...LG G4.

Link to comment
Share on other sites

Η κοπελα μου ειχε το ιδιο προβλημα. Ο φορτιστης εχει εγγυηση. Τον εστειλε procordia και περιμενει να της στειλουν αλλο.

Πόσο καιρό είναι η εγγύηση ; 6 μήνες ;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

λοιπον κατι ξερουν και δινουν μονο 6 μηνες.μαντεψε ποσους μηνες τα εχω.......6 και κατι ημερες.....γ@μ$# τυχη μου.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Επειδη επεφτε σαββατοκύριακο και δε με έπαιρνε να παραγγειλω απο ιντερνετ γιατί το είχα αναγκη, πηρα απο πλαισιο ενα. Ηθελα όμως σχετικα μεγάλο και πηρα ενα 2 μετρα στα 10 ευρω. Αν ψαξεις ομως σκρουτζ μπορεις να κανεις τη δουλεια σου και με λιγοτερα απο τα μισα.. ;-)

Ευχαριστώ φίλε.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κατι ξερουν και δινουν μονο 6 μηνες.μαντεψε ποσους μηνες τα εχω.......6 και κατι ημερες.....γ@μ$# τυχη μου.

Και μένα μου χάλασε ο μετασχηματιστής στους 6 μήνες και κάτι όποτε δεν ασχολήθηκα καν

Αν δεν κάνω λάθος, έχουν 6 μήνες εγγύηση.

 

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενα μηνα μετα την αλλαγη πλακεττας,η οθονη μου εχει κιτρινο σποτ κατω αριστερα.ξερετε κατι περισσοτερο να βοηθησετε?
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε στα χέρια μου ένα 16GB σε άριστη (εξωτερικά) κατάσταση και λέω να το δοκιμάσω. Διάβασα και τις 10 τελευταίες σελίδες του παρόντος τόπικ, δύο απορίες που δεν μου λύθηκαν:

 

(α) το τηλ έχει 5.0 και στον έλεγχο αναβάθμισης «απαντά» ότι χρησιμοποιώ το πλέον πρόσφατο λογισμικό. Δεν έχει βγει η 6 ΟΤΑ ή κατάλαβα ότι βγήκε και αποσύρθηκε;

(β) τις πρώτες λίγες ώρες έφαγε το 35% της μπαταρίας, ουσιαστικά με μηδενική χρήση. Καταλαβαίνω ότι είναι προβληματικό σε αυτό τον τομέα, αλλά τόσο πολύ; Να αλλάξω μπαταρία; Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τηλέφωνο που δεν θα μου βγάζει μια μέρα με μέτρια χρήση (όχι παιχνίδια, μέιλ, λίγο wifi, τηλεφωνήματα 30-60 λεπτά).

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε στα χέρια μου ένα 16GB σε άριστη (εξωτερικά) κατάσταση και λέω να το δοκιμάσω. Διάβασα και τις 10 τελευταίες σελίδες του παρόντος τόπικ, δύο απορίες που δεν μου λύθηκαν:

 

(α) το τηλ έχει 5.0 και στον έλεγχο αναβάθμισης «απαντά» ότι χρησιμοποιώ το πλέον πρόσφατο λογισμικό. Δεν έχει βγει η 6 ΟΤΑ ή κατάλαβα ότι βγήκε και αποσύρθηκε;

(β) τις πρώτες λίγες ώρες έφαγε το 35% της μπαταρίας, ουσιαστικά με μηδενική χρήση. Καταλαβαίνω ότι είναι προβληματικό σε αυτό τον τομέα, αλλά τόσο πολύ; Να αλλάξω μπαταρία; Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τηλέφωνο που δεν θα μου βγάζει μια μέρα με μέτρια χρήση (όχι παιχνίδια, μέιλ, λίγο wifi, τηλεφωνήματα 30-60 λεπτά).

 

α) Ενδεχομανως να διαβασες πως η οφισιαλ 6αρα δεν ειναι και η καλυτερη οποτε σου συνιστω αν θες στοκ based να βαλεις fulmics , 2.7 για lollipop και απο εκει και πανω για mm να δεις φως...

 

β) Το κινητο δεν εχει μεγαλο θεμα με την καταναλωση , περα απο τον δυνατοτερο επεξεργαστη , εκει που ποναει σε σχεση με το καταξιωμενο σε αυτονομια G2 ειναι η οθονη , σε αναλυση και διαστασεις , οπου εκει παρατηρειται η μεγαλυτερη καταναλωση.Μαλλον καποια εφαρμογη κανει κατι εκει.

 

Να σου δωσω να καταλαβεις , εχω fulmics 5.3 και η μπαταρια μου ειναι τωρα στο 74% με 25 λεπτα οθονη , ολα στο 9gag στο συνολο 50 ωρων που ειναι σε λειτουργια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...