Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια αυτη η ρωγμη που δημιουργειται που ακουω συνεχεια;μηπως εχει πεσει το κιν;μηπως εχει πιεστει σε θηκη;μηπως δεν εχετε θηκη οσοι λετε οτι εμφανιζεται ρωγμη;εκει που ειναι ολα ο.κ εμφανιζεται ξαφνικα ρωγμη;;δεν μπορω να καταλαβω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο κάτω μέρος του πλαισίου είναι κοντά στην υποδοχή του φορτιστή. Είναι προβληματικό από το εργοστάσιο γι'αυτο και είναι στην εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Πως διορθωνεται η φωτεινοτητα που καθε φορα που ειναι κλειστο και το ανοιγω ξεκιναει με 100%?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανω εγγραφη βιντεο μετα απο κανα 15λεπτο ζεσταινεται κ βγαζει μνμ οτι κλεινει το βιντεο λογω θερμοκρασιας.συμβαινει σε καποιον;;ειναι λογικο;
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειχες αλλη συσκευη σε χρηση και ξεσυνηθισες ;:lol:

 

Είχα πάλι g3.

 

Η αρχισαν παλι να βαζουν τις οθονες που εβαζαν και στην αρχη...που ηταν πολυ καλυτερες σε θεμα φωτεινοτητας. Το κινητο σου ποτε κατασκευαστηκε; Απο τον πρωτο μηνα του 2015 εβαζαν οθονες με πιο θερμο λευκο...

 

Ιούλιος του '14

 

Ρε παιδια αυτη η ρωγμη που δημιουργειται που ακουω συνεχεια;μηπως εχει πεσει το κιν;μηπως εχει πιεστει σε θηκη;μηπως δεν εχετε θηκη οσοι λετε οτι εμφανιζεται ρωγμη;εκει που ειναι ολα ο.κ εμφανιζεται ξαφνικα ρωγμη;;δεν μπορω να καταλαβω.

 

Θήκη κανονικότατα απο την πρώτη μέρα και πότε δεν πιέστηκε ή έπεσε.

 

Πως διορθωνεται η φωτεινοτητα που καθε φορα που ειναι κλειστο και το ανοιγω ξεκιναει με 100%?

 

Μήπως δεν έχεις βάλει sim?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανω εγγραφη βιντεο μετα απο κανα 15λεπτο ζεσταινεται κ βγαζει μνμ οτι κλεινει το βιντεο λογω θερμοκρασιας.συμβαινει σε καποιον;;ειναι λογικο;

οταν τραβαει βιντεο σε υψηλη αναλυση ναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως διορθωνεται η φωτεινοτητα που καθε φορα που ειναι κλειστο και το ανοιγω ξεκιναει με 100%?

εχεις τικαρει την αυτοματη φωτεινοτητα?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες σε καλη αναλυση εννοεις qhd;Σε 1080p ειναι η αναλυση.δεν το βγαζει παντα.αλλα καποιες φορες που εχει κ λιγη ζεστη πεταει το μνμ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα πάλι g3.

 

 

 

Ιούλιος του '14

 

 

 

Θήκη κανονικότατα απο την πρώτη μέρα και πότε δεν πιέστηκε ή έπε

 

Μήπως δεν έχεις βάλει sim?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και σου εμφανιστηκε ενα πρωι που ξυπνησες ρωγμη;;πως γινεται αυτο ανοιξε το πλαστικο μονο του;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο με την φωτεινοτητα που λενε καποια παιδια το εχω ξαναναφερει κ γω.δεν δουλευει καλα ο αισθητηρας της αυτο ματης φωτεινοτητας.πρεπει να χει πολυ ηλιο για να αυξηθει η φωτεινοτητα.αυτο μ συμβαινει οταν πηγα στην 6.0.αργει πολυ σε εξωτερικο χωρο να ξυπνησει!!μενει σκοτεινη η οθονη απο τον μεσα χωρο που ημουν..

Link to comment
Share on other sites

Οι 2 ρωγμές γίνονται σταδιακά. Άμα είναι να εμφανιστούν θα εμφανιστούν, όσο και να προσέχεις. Άμα δεν ήταν πρόβλημα του κινητού δεν θα τα άλλαζαν στην εγγύηση, τόσο απλό.

Υγ αν φέρνουν καλές οθόνες να πάμε και εμείς για αλλαγή ρε παιδιά :p

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Πηρα κ εγω το 16αρι, αυριο το παραλαμβανω, πηρα κ θηκουλα, θα μπει κ τζαμακι προστασιας οθονης.

το χαλβαδιαζα αρκετο καιρο. :)

Link to comment
Share on other sites

Πηρα κ εγω το 16αρι, αυριο το παραλαμβανω, πηρα κ θηκουλα, θα μπει κ τζαμακι προστασιας οθονης.

το χαλβαδιαζα αρκετο καιρο. :)

Στην τιμή του πλέον το 16αρι είναι vfm.

Link to comment
Share on other sites

Πως διορθωνεται η φωτεινοτητα που καθε φορα που ειναι κλειστο και το ανοιγω ξεκιναει με 100%?

Βγάλε την αυτόματη φωτεινότητα. Δούλεψε το για λίγο με φωτεινότητα 40-50% σε διάφορες συνθήκες. Μετά βάλε πάλι την αυτόματη φωτεινότητα χωρίς να ανεβάσεις πριν την χειροκίνητη φωτεινότητα.

Δεν ξέρω αν θα πετύχει. Μια ιδέα ρίχνω.

 

Αυτο με την φωτεινοτητα που λενε καποια παιδια το εχω ξαναναφερει κ γω.δεν δουλευει καλα ο αισθητηρας της αυτο ματης φωτεινοτητας.πρεπει να χει πολυ ηλιο για να αυξηθει η φωτεινοτητα.αυτο μ συμβαινει οταν πηγα στην 6.0.αργει πολυ σε εξωτερικο χωρο να ξυπνησει!!μενει σκοτεινη η οθονη απο τον μεσα χωρο που ημουν..

 

Εμένα συμβαίνει το αντίθετο. Τώρα με την 6.0 δουλεύει πολύ πιο γρήγορα η αυτόματη φωτεινότητα. Έχω βέβαια πολλά άλλα προβλήματα με την 6.0.

Φαίνεται πως με την 6.0 όλο και κάποια δυσλειτουργία παρουσιάζεται στο κάθε smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την αυτόματη φωτεινότητα. Δούλεψε το για λίγο με φωτεινότητα 40-50% σε διάφορες συνθήκες. Μετά βάλε πάλι την αυτόματη φωτεινότητα χωρίς να ανεβάσεις πριν την χειροκίνητη φωτεινότητα.

Δεν ξέρω αν θα πετύχει. Μια ιδέα ρίχνω.

 

 

 

Εμένα συμβαίνει το αντίθετο. Τώρα με την 6.0 δουλεύει πολύ πιο γρήγορα η αυτόματη φωτεινότητα. Έχω βέβαια πολλά άλλα προβλήματα με την 6.0.

Φαίνεται πως με την 6.0 όλο και κάποια δυσλειτουργία παρουσιάζεται στο κάθε smartphone.

 

Αυτο που λες με το να το δουλεψει πρωτα στο 40-50% κ μετα ν βαλει την αυτοματη πιθανον να δουλεψει.θα το κανω κ γω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο που λες με το να το δουλεψει πρωτα στο 40-50% κ μετα ν βαλει την αυτοματη πιθανον να δουλεψει.θα το κανω κ γω..

 

Παιδια μπορει ν κανω λαθος κ γω.γιατι βαζω τη φωτεινοτητα στο 20% κ μετα το τικαρω στο αυτοματο κ αυτο μπορει να αποθηκευει τη ρυθμιση κ να μ το εχει στα ορια μεχρι 20%..

Link to comment
Share on other sites

Δεν καθυστερεί να αλλάξει η ένταση που αναφέρεται πιο πάνω και όταν το ανοιγω δεν βρίσκεται στο 100% Edited by dimitrinhio_1
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως κανατε κ δουλευει αψογα;

εγω προσωπικα τιποτα,αλλα μηπως εχεις καμια μεμβρανη στην οθονη και επηρεαζει τον αισθητηρα?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Όταν ενεργοποιώ την αυτόματη φωτεινότητα η ένταση πάντα πηγαίνει στο ίδιο σημείο έντασης και η φωτεινότητα της οθόνης ανεξάρτητα προηγούμενης ρύθμισης που σημαίνει σε οποία θέση και να την έχω πριν το αυτόματο δεν διαφοροποιεί κάτι και αυτό πρέπει να είναι η σωστή λειτουργία.

Τώρα με την αυτόματη ρύθμιση ενεργοποιημένη όταν μεταβάλω τη μπάρα φωτεινότητας συμπεριφέρεται σαν να επέλεξα μια τιμή σταθερή αλλά για πόσο αυτή παραμένει σταθερή είναι μεγάλη απορία δεν το έχω καταλάβει καλά.

Να πω ότι έχω στο μενού της προβολής την έξυπνη οθόνη ενεργοποιημένη και δουλεύει εξαιρετικά, με το off της οθόνης στο ένα λεπτό.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα τιποτα,αλλα μηπως εχεις καμια μεμβρανη στην οθονη και επηρεαζει τον αισθητηρα?

 

Εχω tempered glass ομως δεν κρυβει τους αισθητηρες..δεν ξερω επειδη ειναι πολυ κοντα αν τους επηρεαζει.

Link to comment
Share on other sites

Εχω tempered glass ομως δεν κρυβει τους αισθητηρες..δεν ξερω επειδη ειναι πολυ κοντα αν τους επηρεαζει.

ισως δεν ξερω,παντως το τρελλανα στις δοκιμες,πχ ενω ειναι στην αυτοματη τραβαω την μπαρα στο 80% και μετα σκεπαζω με το χερι τον αισθητηρα και σε 4-5 δευτερα επανερχεται κανονικα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εκει που ειπα παει μου βαλανε επιτελους καλη οθονη στο κινητο μετα απο 3 μηνες αρχισε και αυτη να κιτρινιζει. Να δεις που στο τελος θα το παω στο service και θα μου το στειλουν πακετο πισω χωρις να το φτιαχνουν. ΤΕΤΑΡΤΗ οθονη αλλαζω στο κινητο. Πραγματικα ακομα και πιστωση 100 ευρω να μου βαλουν και να το κρατησουν εκει θα το δεχτω δεν το αντεχω αλλο να κιτρινιζει και να περιμενω 10 μερες χωρις κινητο. Και να πω οτι το χρησιμοποιω και πολυ ...μονο τηλεφωνα ,viber,email, browsing ... Τι μπορει να κανω λαθος,.,.,.,
Link to comment
Share on other sites

Εκει που ειπα παει μου βαλανε επιτελους καλη οθονη στο κινητο μετα απο 3 μηνες αρχισε και αυτη να κιτρινιζει. Να δεις που στο τελος θα το παω στο service και θα μου το στειλουν πακετο πισω χωρις να το φτιαχνουν. ΤΕΤΑΡΤΗ οθονη αλλαζω στο κινητο. Πραγματικα ακομα και πιστωση 100 ευρω να μου βαλουν και να το κρατησουν εκει θα το δεχτω δεν το αντεχω αλλο να κιτρινιζει και να περιμενω 10 μερες χωρις κινητο. Και να πω οτι το χρησιμοποιω και πολυ ...μονο τηλεφωνα ,viber,email, browsing ... Τι μπορει να κανω λαθος,.,.,.,

 

καλησπέρα ..ποσο κίτρινο είναι ?και εγώ έχω παραλάβει από σέρβις για ρωγμές , μου φάνηκε και έμενα στην αρχή λίγο πιο κίτρινο το λευκό του από πριν. αλλά δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα. μετά την 6 μου φαίνεται ΟΚ η το συνήθισα

 

και μια ακόμη ερώτηση , στο σέρβις πως το δέχονται ως τι πρόβλημα?

για να σου την αλλάζουν δέχονται κάποιο πρόβλημα μάλλον στο κινητό,

και πιθανόν όσοι έχουμε τέτοιες οθόνες να μην δίνουμε σημασία η να έχουμε μεσάνυχτα.

Link to comment
Share on other sites

Εκει που ειπα παει μου βαλανε επιτελους καλη οθονη στο κινητο μετα απο 3 μηνες αρχισε και αυτη να κιτρινιζει. Να δεις που στο τελος θα το παω στο service και θα μου το στειλουν πακετο πισω χωρις να το φτιαχνουν. ΤΕΤΑΡΤΗ οθονη αλλαζω στο κινητο. Πραγματικα ακομα και πιστωση 100 ευρω να μου βαλουν και να το κρατησουν εκει θα το δεχτω δεν το αντεχω αλλο να κιτρινιζει και να περιμενω 10 μερες χωρις κινητο. Και να πω οτι το χρησιμοποιω και πολυ ...μονο τηλεφωνα ,viber,email, browsing ... Τι μπορει να κανω λαθος,.,.,.,

μηπως δεν ειναι της οθονης το προβλημα αλλα στο "τσιπ"που επεξεργαζεται το σημα ,ας το πουμε ετσι,γιατι πολλοι τουλαχιστον εδω στο φορουμ αντιμετωπιζουν το ιδιο προβλημα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

 

[/color]

εχεις τικαρει την αυτοματη φωτεινοτητα?

και να τικαρω , οταν κλεινω το κινητο και το ξανανοιξω η φωτεινοτητα παει 100% και το αυτοματο δεν ειναι τικαρισμενο!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

και να τικαρω , οταν κλεινω το κινητο και το ξανανοιξω η φωτεινοτητα παει 100% και το αυτοματο δεν ειναι τικαρισμενο!

Οταν λες κλεινω ενοεις απενεργοποιηση? Γιατι παρατηρω οτι η 6 εχει θεματα μετα απο απ/ενεργοποιηση πχ ρωτα για την καρτα και δειχνει οτι καποιες ρυθμισεις ζηταει ξανα επιβεβαιωση.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...