Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμισεις - προβολη - κλειδωμα οθονης - Φοντο ;)

 

το κάνω αυτό,αλλά πατάω φόντο>ρύθμιση ταπετσαρίας,εχει επιλογή από συλλογή ταπετσαριών και άλμπουμ.Πατάω άλμπουμ,τσεκάρω τη φωτογραφία,κάνει επεξεργασία,αποθήκευση φωτογραφίας ,όμως δεν μου την παίρνει στην οθόνη κλειδώματος...:mad::mad:

γράφει η οθόνη άλλαξε,αλλά τζίφος,τις αποθηκευει μόνο στην συσκευή

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, έχω ένα μικρό αλλά εκνευρηστικο θέμα με το κινητό. Επειδή ταξιδεύω συχνά προς Κύπρο, έχω 2 sim που τις αλλάζω ανάλογα σε ποια χώρα βρίσκομαι, ως γλώσσα της συσκευής χρησιμοποιώ τα αγγλικά, κάθε φορά όμως που αλλάζω sim και ενεργοποιω το τηλέφωνο, η γλώσσα γυρίζει στα ελληνικά και πρέπει να την αλλάξω πάλι από το μενού. Πως μπορεί να μείνει σταθερή η γλώσσα; Η συσκευή είναι από Γαλλία και έχω ακόμα την έκδοση 5.0

Η sim δλδ αλλάζει τη γλώσσα;

Εγώ έβαζα μέσα μία βουλγαρική κάρτα αλλά έμενε μια χαρά το αγγλικό μενού, άσχετα που άλλαζα μεταξύ μίας ελληνικής και βουλγαρικής κάρτας. Μήπως είναι κανένα bug;

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

το κάνω αυτό,αλλά πατάω φόντο>ρύθμιση ταπετσαρίας,εχει επιλογή από συλλογή ταπετσαριών και άλμπουμ.Πατάω άλμπουμ,τσεκάρω τη φωτογραφία,κάνει επεξεργασία,αποθήκευση φωτογραφίας ,όμως δεν μου την παίρνει στην οθόνη κλειδώματος...:mad::mad:

γράφει η οθόνη άλλαξε,αλλά τζίφος,τις αποθηκευει μόνο στην συσκευή

 

Τον έχω κι εγώ το Νόβα αγορασμένο από το 13,τον έχω χρησιμοποιήσει αρκετά αλλά δεν τον έχω τώρα.

Ο Νόβα είναι launcher για την home screen,δεν έχει κλείδωμα οθόνης.

Δοκίμασε το εξής.Πήγαινε στο άλμπουμ διάλεξε μια φώτο και πάτησε τις 3 τελίτσες πάνω δεξιά και επέλεξε "ορισμός ως" ταπετσαρία οθόνης κλειδώματος.Νομίζω θα δουλέψει;)

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

το κάνω αυτό,αλλά πατάω φόντο>ρύθμιση ταπετσαρίας,εχει επιλογή από συλλογή ταπετσαριών και άλμπουμ.Πατάω άλμπουμ,τσεκάρω τη φωτογραφία,κάνει επεξεργασία,αποθήκευση φωτογραφίας ,όμως δεν μου την παίρνει στην οθόνη κλειδώματος...:mad::mad:

γράφει η οθόνη άλλαξε,αλλά τζίφος,τις αποθηκευει μόνο στην συσκευή

 

Πας στη φωτο που θες μετα απο τρεις τελιτσες πανω διαλεγεις ορισμος εικονας ως. Και μετα .ταπετσαρία οθονης κλ και θα στο κανει

Εχω και εγω τον prime και τωρα το δοκίμασα

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίζει κάποιος πως κλείνουμε αυτή τη χαζομάρα με το Google maps και το GPS. Μου έχει φάει 20% σε 2 ώρες χωρίς να το ανοίξω καν.... :mad: :mad: :mad:

 

Live to ride, ride to live

 

Αν κατάλαβα καλά θες να σου πετάξει ξανά το παράθυρο για να επιλέξεις αν συμφωνείςή διαφωνείς να επιτρέπεται στις εφαρμογές της Google να προσδιορίζουν την τοποθεσία σου.

Αν ναι,πήγαινε Ρυθμίσεις->Εφαρμογές->Όλες βρες το Google play services και κάνε εκκαθάριση δεδομένων.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ας με βοηθήσει κάποιος γιατί κοντεύω να τρελαθώ...Στο παρασκήνιο δεν τρέχει τίποτα και παρόλα αυτά δείχνει πως η ραμ ειναι 2,2 gb σε χρήση και λειτουργεί το 80 %...στο παρασκήνιο δεν τρέχει τίποτα..το έκανα και επανεκκίνηση αλλα τίποτα...εσάς τι λεει ? Τι να κάνω ?
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει εκδοση 6 τοτε πιθανοτατα βλεπεις τα στατιστικα των τελευταιων 3ων ωρων.Οποτε καταλαβαινεις οτι δεν ειναι και οτι πιο ακριβες αυτο.

 

Απο εκει και μετα το τι πιστευει ο καθενας οτι τρεχει στο παρασκηνιο ειναι αλλη ιστορια.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει εκδοση 6 τοτε πιθανοτατα βλεπεις τα στατιστικα των τελευταιων 3ων ωρων.Οποτε καταλαβαινεις οτι δεν ειναι και οτι πιο ακριβες αυτο.

 

Απο εκει και μετα το τι πιστευει ο καθενας οτι τρεχει στο παρασκηνιο ειναι αλλη ιστορια.

 

6 έχω αλλα διαβάζω που λέει πως είναι το 80 % σε χρήση και έχει ελεύθερο 500κάτι mb !! Έχω κλείσει τα πάντα και παραμένει το ίδιο !!

Link to comment
Share on other sites

Η sim δλδ αλλάζει τη γλώσσα;

Εγώ έβαζα μέσα μία βουλγαρική κάρτα αλλά έμενε μια χαρά το αγγλικό μενού, άσχετα που άλλαζα μεταξύ μίας ελληνικής και βουλγαρικής κάρτας. Μήπως είναι κανένα bug;

 

Live to ride, ride to live

 

Δεν ξέρω αν φταίει η sim, διότι το κάνει και στις δύο sim που έχω. Σκεφτόμουν μήπως υπάρχει καμία ρύθμιση αλλά όσο και αν το έχω ψάξει δεν έχω βρει κάτι...

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά θες να σου πετάξει ξανά το παράθυρο για να επιλέξεις αν συμφωνείςή διαφωνείς να επιτρέπεται στις εφαρμογές της Google να προσδιορίζουν την τοποθεσία σου.

Αν ναι,πήγαινε Ρυθμίσεις->Εφαρμογές->Όλες βρες το Google play services και κάνε εκκαθάριση δεδομένων.

Force stop να κάνω; Γιατί άλλαξε το μενού με την 6 και δεν βρίσκω την εκκαθάριση δεδομένων όπως την 5...

Δεν ξέρω αν φταίει η sim, διότι το κάνει και στις δύο sim που έχω. Σκεφτόμουν μήπως υπάρχει καμία ρύθμιση αλλά όσο και αν το έχω ψάξει δεν έχω βρει κάτι...

Εγώ μία φορά έκανα τη ρύθμιση και για τις δύο κάρτες μα είναι στα αγγλικά, όταν τις πρωτοέβαλα στο κινητό και αυτό ήταν.

Αν ξέρει κάποιο άλλο παιδί τι παίζει...

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

οποτε κανω επαννεκκινιση με βγαζει μηνυμα στην μπαρα ειδοποιησεων!!!το κανει και σε αλλον αυτο?android 6.0
Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που ανακάλυψα μόλις τώρα είναι ότι παρόλο που περνάω κάποιες τηλεοράσεις για να τις ελέγχω από το κινητό, μετά από μερικές μέρες τις χάνεις εντελώς και θέλει εκ νέου ρύθμιση...

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Force stop να κάνω; Γιατί άλλαξε το μενού με την 6 και δεν βρίσκω την εκκαθάριση δεδομένων όπως την 5...

 

Εγώ μία φορά έκανα τη ρύθμιση και για τις δύο κάρτες μα είναι στα αγγλικά, όταν τις πρωτοέβαλα στο κινητό και αυτό ήταν.

Αν ξέρει κάποιο άλλο παιδί τι παίζει...

 

Live to ride, ride to live

ρυθμισεις-γενικες-εφαρμογες-(εφαρμογη)αποθηκευση

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οποτε κανω επαννεκκινιση με βγαζει μηνυμα στην μπαρα ειδοποιησεων!!!το κανει και σε αλλον αυτο?android 6.0

δυστηχως ετσι κανει οταν κανουμε επαννεκινηση

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Force stop να κάνω; Γιατί άλλαξε το μενού με την 6 και δεν βρίσκω την εκκαθάριση δεδομένων όπως την 5...

 

Live to ride, ride to live

 

Δεν έχω περάσει την 6 αλλά το έψαξα για να σε βοηθήσω και είδα τις αλλαγές που εννοείς.

Λοιπόν,στις εφαρμογές θα βρεις τα Google play services όπως είπαμε πριν και κάτω από εκεί που λέει force stop και disable θα δεις και άλλες επιλογές.Πάτα πάνω στο storage και εκεί θα βρεις το clear data και clear cache.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίζει κάποιος πως κλείνουμε αυτή τη χαζομάρα με το Google maps και το GPS. Μου έχει φάει 20% σε 2 ώρες χωρίς να το ανοίξω καν....

 

θα πας ρυθμισεις-γενικες-google και στο τελος λεει τοποθεσια

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω περάσει την 6 αλλά το έψαξα για να σε βοηθήσω και είδα τις αλλαγές που εννοείς.

Λοιπόν,στις εφαρμογές θα βρεις τα Google play services όπως είπαμε πριν και κάτω από εκεί που λέει force stop και disable θα δεις και άλλες επιλογές.Πάτα πάνω στο storage και εκεί θα βρεις το clear data και clear cache.

Α γεια σου. Μόνο το cache έτσι; Γιατί στο άλλο λέει ότι θα διαγράψει λογαριασμούς κτλ.

Πάντως κάθε φορά αυτή η ιστορία με την.... να μην πω....

Σήμερα μου έφαγε 25%σε δύο ώρες χωρίς ΚΑΝ να ακουμπήσω το κινητό...

Στο καλό πια κάθε δίμηνο τα ίδια και τα ίδια.

 

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίζει κάποιος πως κλείνουμε αυτή τη χαζομάρα με το Google maps και το GPS. Μου έχει φάει 20% σε 2 ώρες χωρίς να το ανοίξω καν.... :mad: :mad: :mad:

 

Live to ride, ride to live

 

Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι θέλεις να τερματίσεις την έγκριση που έδωσες στη google να συλλέγει και να μοιράζει δεδομένα τοποθεσίας σε εφαρμογές που τα ζητούν τότε πρέπει να κάνεις εκκαθάριση στην εφαρμογή "υπηρεσίες google play" στο "αποθήκευση" και στις δύο επιλογές, προσωρινής μνήμης και χώρου. Αυτό θα έχει σαν αποτέλεσμα να σε ρωτήσει και πάλι όταν θέσεις στο on την εφαρμογή της τοποθεσίας αν αποδέχεσαι ή απορρίπτεις αυτή τη διευκόλυνση. Πρόσφατο άρθρο http://www.doctorandroid.gr/2016/04/clear-data-on-apps.html για εκκαθάριση εφαρμογών.

Βέβαια μπορείς μέσα από τις "εφαρμογές" στο

διαμόρφωση εφαρμογών

άδειες εφαρμογής

η τοποθεσίας σας

να επιλέξεις για κάθε εφαρμογή ξεχωριστά.

Για να ελαττώσεις την κατανάλωση της μπαταρίας άφησέ το όπως είναι αλλά να έχεις τη δεύτερη επιλογή στο μενού της τοποθεσίας με ή χωρίς τη δυνατότητα ανίχνευσης wifi δικτύων ή bluetooth αν αυτά είναι off θα δέχεται μόνο από κινητή τηλεφωνία όχι και τόσο ακριβή ένδειξη.

Εγώ προτιμώ αυτό με το wifi ανοιχτό και είμαι ok.

Link to comment
Share on other sites

Α γεια σου. Μόνο το cache έτσι; Γιατί στο άλλο λέει ότι θα διαγράψει λογαριασμούς κτλ.

Πάντως κάθε φορά αυτή η ιστορία με την.... να μην πω....

Σήμερα μου έφαγε 25%σε δύο ώρες χωρίς ΚΑΝ να ακουμπήσω το κινητό...

Στο καλό πια κάθε δίμηνο τα ίδια και τα ίδια.

 

 

Live to ride, ride to live

 

Το cache μόνο δε θα έχει αποτέλεσμα.Πρέπει και το data.

Στην 5 τουλάχιστον ή θα έκανες αυτό ή μετά απέμενε το hard reset.

Στην 6 με τα δικαιώματα εφαρμογών που έβαλαν δε ξέρω τι παίζει.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Για τη γλώσσα να πω ότι δεν έχει του συστήματος επιλογή στην 6 εκεί που έχει επιλογή του συστήματος είναι στον ορθογραφικό έλεγχο του google ακριβώς η επόμενη επιλογή.

Μήπως αυτό το τελευταίο κάνει το γύρισμα με Ελληνικές SIMs!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η μπαταρία ειναι πλέον τραγική, αντίθετα το τηλεφωνο πετάει. Θα μου πεις άμα συμβαίνει το ένα έρχεται και το άλλο , απλά είμαι με εναν φορτιστή και δυο power banks αγκαλιά

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η μπαταρία ειναι πλέον τραγική, αντίθετα το τηλεφωνο πετάει. Θα μου πεις άμα συμβαίνει το ένα έρχεται και το άλλο , απλά είμαι με εναν φορτιστή και δυο power banks αγκαλιά

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Έχει γίνει ομαλό τώρα το κινητό αλλά θα το ήθελα με καλύτερη σπιρτάδα ιδιαίτερα στους browsers και για να συμπληρώσω με ένα γρήγορο φορτιστή έτσι θα είναι κομπλέ για μένα. Αλλά υπάρχουν νεότερα παιδιά της LG εκεί έξω και δεν θα προχωρήσει η δουλειά της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ας με βοηθήσει κάποιος γιατί κοντεύω να τρελαθώ...Στο παρασκήνιο δεν τρέχει τίποτα και παρόλα αυτά δείχνει πως η ραμ ειναι 2,2 gb σε χρήση και λειτουργεί το 80 %...στο παρασκήνιο δεν τρέχει τίποτα..το έκανα και επανεκκίνηση αλλα τίποτα...εσάς τι λεει ? Τι να κάνω ?

 

Από την στιγμή που τρέχει καλά το τηλέφωνο χωρίς κολλήματα δεν θα πρέπει να σε απασχολεί παρόλο αυτά αν θες μπορείς να πας στις επιλογές για προγραμματιστες και να δεις από εκεί τι γίνεται με την ram. Πάντως εγώ που είμαι με 2giga και ελεύθερη μνήμη γύρω στα 500 δεν βλέπω καθόλου κολλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Με την 6.0 έδωσε και το ui του g4?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με την 6.0 έδωσε και το ui του g4?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Yep ... :)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...