Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολλες φορες μου περναει απο το μυαλο να δοκιμασω να παω σε flex 2 , με σταματανε 3 πραγματα :

1) Θα ηθελα το flex σε κοκκινο , το οποιο δε βρισκω .

2) Με φρεναρουν τα 2gb ram που εχει το εισηγμενο στη χωρα μοντελο...Ηδη στο g3 ειναι πιασμενα τα 1,5-1,8 στα 3 , στα 2 ποσα θα μενουν free και μιλαμε για debloated custom rom , stripped και απο εμενα περισσοτερο.

3) Παρολο που εχει Oled οθονη μικροτερης αναλυσης , τα σχολια για την αυτονομια που διαβαζω δεν ειναι και τα τοσο καλυτερα απο του G3 , σε μερικα VS διαβαζω οτι το G3 υπερισχυει του flex στην αυτονομια !

 

Ελπιζω εστω και στο ελαχιστο να βοηθησα.

 

Το είχα, φίλε μου το G Flex2 και μόνο για την μπαταρία συμφωνώ ότι ήταν ή το ίδιο ή απειροελάχιστα πιο κάτω (το πολύ κάνα 10-15 λεπτο SOT) αλλά ακόμα και με τα 2Gb δεν είχε κανένα από τα κολλήματα του G3 και ήταν βουτυρένιο, ενώ στα παιχνίδια αν όχι πιο δυνατό, το ίδιο με G4. Ο μόνος λόγος που σκεφτόμαστε το G3 είναι τα 3Gb RAM και η αφαιρούμενη μπαταρία που είναι must για gaming.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το είχα, φίλε μου το G Flex2 και μόνο για την μπαταρία συμφωνώ ότι ήταν ή το ίδιο ή απειροελάχιστα πιο κάτω (το πολύ κάνα 10-15 λεπτο SOT) αλλά ακόμα και με τα 2Gb δεν είχε κανένα από τα κολλήματα του G3 και ήταν βουτυρένιο, ενώ στα παιχνίδια αν όχι πιο δυνατό, το ίδιο με G4. Ο μόνος λόγος που σκεφτόμαστε το G3 είναι τα 3Gb RAM και η αφαιρούμενη μπαταρία που είναι must για gaming.
Καταλάβαινω.Τα κολληματα δεν τα καταλαβαινω που λετε γιατι η δεν το αντιλαμβανομαι στο ιδιο βαθμο με αλλους η γιατι τα αγνοω τετοια ζητηματα.
Link to comment
Share on other sites

 

[/color]

Υποθετω οτι αναφερεσαι γενικα στις επισημες αμονταριστες εκδοσεις λογισμικου γιατι κατι τετοιο για εμενα δεν ισχυει.Επειδη και στην 5 και τωρα custom ειχα και εχω και παντα με τις ιδιες ρυθμισεις kernel , δε θα πω πως ειναι καλυτερα ακομα , αλλα χειροτερα δεν ειναι σιγουρα.

 

αναφέρομαι συγκεκριμένα στη v30c την επίσημη, με το ζόρι φτάνω τις 3 ωρες screen on time

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτη την περιπτωση , ναι εχεις δικιο , χωρις να ξερω τι χρηση κανεις , τρεις ωρες δεν ειναι και το καλυτερο.Με πειραματισμους , επανεκκινησεις κλπ την πρωτη φορα που ηθελα να δω στατιστικα ειχα στο 20% 3 ωρες και 50 λεπτα.Τωρα εχω το τηλ κλειστο σε φορτιση αφου το αδειασα ωστε να μην αναβει καθολου ωστε να ψιλοκαλιμπραριστει η μπαταρια μηπως καλυτερεψουν οι αριθμοι.
Link to comment
Share on other sites

Φίλος με ελληνικό g3 παίρνει ότι παίρνουμε εμείς 2-3 μήνες μετά από εμάς. Μιλάω για τις μικρό-αναβαθμίσεις της 5. Για την 6 θα δείξει.

Το δικό του είναι branded cosmote.

 

Νομίζω πως σε 2-3 μήνες θα έχω κι εγώ Android 6 στο κινητό μου τότε.

Αν μάθετε πάντως κάτι για εμάς τους Cosmote branded, ενημερώστε μας!

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτη την περιπτωση , ναι εχεις δικιο , χωρις να ξερω τι χρηση κανεις , τρεις ωρες δεν ειναι και το καλυτερο.Με πειραματισμους , επανεκκινησεις κλπ την πρωτη φορα που ηθελα να δω στατιστικα ειχα στο 20% 3 ωρες και 50 λεπτα.Τωρα εχω το τηλ κλειστο σε φορτιση αφου το αδειασα ωστε να μην αναβει καθολου ωστε να ψιλοκαλιμπραριστει η μπαταρια μηπως καλυτερεψουν οι αριθμοι.

 

εντάξει έχει φάει και η μπαταρία το ζόρι της από τη χρήση, αλλά από κει που ήμουν για επείγουσα φόρτιση (δηλαδή 10-15%) στις 3.5 ώρες έπεσα απότομα στις 2 και 50 λεπτά ή 3 ίσα ίσα

 

η χρήση μου είναι αυτή που είναι και είναι σταθερή διαχρονικά ανεξαρτήτως συσκευής, τα 5ωρα που έβλεπα με άλλα κινητά δυστυχώς δε μπορώ να τα ονειρευτώ καν στο g3 και είναι το μόνο που με χαλάει μεν, αλλά βασικό

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

1)Όσοι έχουμε providerFRA, θα μας έρθει μέσω ΟΤΑ η αναβάθμιση;

και

2) για να περάσω ολα τα αρχεία mp3(μαζεμένα) από μια συσκευή στην άλλη,πως είναι ο πιο σύντομος τρόπος;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μια χαρα και στο θεμα της θερμοτητας. Το δουλευω τωρα το πρωι και παραμενει σε φυσιολογικα επιπεδα. Σαν συνολο κορυφη η MM
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο ανέβηκε αναβάθμιση για τα ελληνικά LG G3 30F
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως σε 2-3 μήνες θα έχω κι εγώ Android 6 στο κινητό μου τότε.

Αν μάθετε πάντως κάτι για εμάς τους Cosmote branded, ενημερώστε μας!

Άμα το δει ο φίλος θα ενημερώσω. ;)

Link to comment
Share on other sites

Thanks cocu μόλις παρέλαβα. Το τηλεφωναρα αποκτήσαμε ρε παιδιά, ούτε lag ούτε κολλήματα ούτε τότε. Το νέο UI επίσης είναι πολύ καλό, θα έλεγα πολύ HD !!
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα μας κάνεις;

Αυτό που διαβάζω για αυξημένη θερμοκρασία του κινητού παιδιά είναι γιατί το δουλεύετε συνέχεια μετά την αλλαγή, εγώ μετά από μια βδομάδα δεν παρατήρησα ουσιώδη διαφορά.

Μέγιστο ένα δώρο να υπολογίσεις παίζει ρόλο η ταχύτητα στο κατέβασμα του Adsl που έχεις.

 

Με βλέπω το βράδυ να το αναβαθμίσω σε ΜΜ με αυτά πού γράφετε.

Να το κάνω με το PC Suite ή με το Lg phone from που μου

ήρθε και εκεί η 30C.Με ποιό τρόπο είναι καλύτερα και γιατί αν ξέρετε;(ΟΤΑ δεν μού ήρθε)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Πηρα χθες το G3 32αρι. προσπαθω να διαβασω τα σχολια στο τοπικ, αλλα ειναι απειρα :(

Αρχικα, διαβασα περι παρτιδων.. Πως βρισκουμε τον αριθμο παρτιδας? (Αγορασμενο απο Ολλανδια)

Επισης ερχεται με kernel. Αξιζει να γινει αναβαθμιση λογισμικου? Και αν ναι πως? (δε θα θελα ρουτ και τετοια, δε γνωριζω απο αυτα)

Στην ενημερωση λογισμικου μου βγαζει οτι ειναι η τελευταια εκδοση αυτη που εχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω κανει την αναβαθμιση από χθες σε γαλλικο 32αρι μεσω suite. Οι εντυπώσεις μου είναι πολύ θετικες νομιζω ότι το κινητο είναι πιο snappy. Δεδομενου ότι δεν ειχα ποτε KitKat δεν ειχα ποτε μετρο σύγκρισης οσο ημουν με lollipop και το τηλεφωνο μου φαινοταν παντα γρηγορο. Τωρα όμως νομιζω ότι είναι πιο γρηγορο στην ανταποκριση του. Σχετικα με τη μπαταρια θα σας δωσω ένα παράδειγμα. Οσες φορες ξεχνουσα ανοιχτα τα δεδομενα το βραδυ, όταν ξυπνουσα το πρωι η μπαταρια ειχε παρει την κατω βολτα. Χθες που τα ξεχασα ανοιχτα το πρωι που ξυπνησα η μπαταρια ηταν πεσμενη μονο 5%. Γενικα δεν μπηκα ποτε στη διαδικασια να μετρησω ωρες οθονης κτλ αλλα εχω την εντυπωση ότι οσο σερφαρω η μπαταρια πεφτει πιο αργα και δεν νομιζω να είναι placebo. Η αυτοματη φωτεινοτητα λειτουργει πιο σωστα απ ότι λειτουργουσε πριν παρολα αυτά πρωτη φορα μου εμφανισε μηνυμα υπερθέρμανσης όταν πηγα να την αυξησω χειροκίνητα, και το κινητο το εχω απ τον αυγουστο με lollipop. Ισως να φταιει αυτό που ενεφερε καποιος πιο πανω ότι του εχω βγαλει λιγο την παναγια για να δω τις διαφορες. Και μια απορια που εχω αν μπορει καποιος να με βοηθησει. Στο menu της μπαταριας υπαρχει μια επιλογή που λεγεται "βελτιστοποιηση παιχνιδιού" η οποια default είναι ενεργοποιημενη και εγω την απενεργοποιησα γιατι όταν παιζω δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα η μπαταρια προτιμω να εχω ποιοτητα. Αυτή η ρυθμιση υπηρχε και πριν? Υπαρχει καποιος που να εχει διαπιστωση διαφορα αν την εχεις ενεργοποιημενη?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το κινητό 2 ημέρες και μόλις ανοίγω τα δεδομένα καίει η συσκευή...έτσι κάνει;

Κάποια εφαρμογή στο κάνει λογικά

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο menu της μπαταριας υπαρχει μια επιλογή που λεγεται "βελτιστοποιηση παιχνιδιού" η οποια default είναι ενεργοποιημενη και εγω την απενεργοποιησα γιατι όταν παιζω δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα η μπαταρια προτιμω να εχω ποιοτητα. Αυτή η ρυθμιση υπηρχε και πριν? Υπαρχει καποιος που να εχει διαπιστωση διαφορα αν την εχεις ενεργοποιημενη?

Δεν υπηρχε παλιοτερα.Δεν παιζω στο κινητο τιποτα βαρυ για να δω διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Πολλες φορες μου περναει απο το μυαλο να δοκιμασω να παω σε flex 2 , με σταματανε 3 πραγματα :

1) Θα ηθελα το flex σε κοκκινο , το οποιο δε βρισκω .

2) Με φρεναρουν τα 2gb ram που εχει το εισηγμενο στη χωρα μοντελο...Ηδη στο g3 ειναι πιασμενα τα 1,5-1,8 στα 3 , στα 2 ποσα θα μενουν free και μιλαμε για debloated custom rom , stripped και απο εμενα περισσοτερο.

3) Παρολο που εχει Oled οθονη μικροτερης αναλυσης , τα σχολια για την αυτονομια που διαβαζω δεν ειναι και τα τοσο καλυτερα απο του G3 , σε μερικα VS διαβαζω οτι το G3 υπερισχυει του flex στην αυτονομια !

 

Ελπιζω εστω και στο ελαχιστο να βοηθησα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υποθετω οτι αναφερεσαι γενικα στις επισημες αμονταριστες εκδοσεις λογισμικου γιατι κατι τετοιο για εμενα δεν ισχυει.Επειδη και στην 5 και τωρα custom ειχα και εχω και παντα με τις ιδιες ρυθμισεις kernel , δε θα πω πως ειναι καλυτερα ακομα , αλλα χειροτερα δεν ειναι σιγουρα.

 

Μη ξεχνάς ότι το Flex 2 έχει 2gb ram, αλλά είναι ddr4 και όχι ddr 3 όπως του g3.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχω ελληνικο με ρουτ και ειδα οτι σημερα βγηκε και για εμας η 6!Πως μπορω να την περασω απο πανω χωρις να χασω τα δεδομενα μου(να χρειαστει δηλαδη ρεσετ),ή τελοςπαντων αν γινετε να το ξερουταρω καπως ωστε να περαστει απο πανω η 6?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχω ελληνικο με ρουτ και ειδα οτι σημερα βγηκε και για εμας η 6!Πως μπορω να την περασω απο πανω χωρις να χασω τα δεδομενα μου(να χρειαστει δηλαδη ρεσετ),ή τελοςπαντων αν γινετε να το ξερουταρω καπως ωστε να περαστει απο πανω η 6?ευχαριστω.

Γιατί γράφεις ακριβώς τα ίδια πράγματα και στα δύο θέματα του g3?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω ότι στα ελληνικά έσκασε μύτη, το Pc suite μου εμφανίζει την αναβάθμιση παρόλο που έχω τη 30c από ιταλία

 

ας τη περάσω λοιπόν μόνο και μόνο για να είμαι "τυπικός"

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Με βλέπω το βράδυ να το αναβαθμίσω σε ΜΜ με αυτά πού γράφετε.

Να το κάνω με το PC Suite ή με το Lg phone from που μου

ήρθε και εκεί η 30C.Με ποιό τρόπο είναι καλύτερα και γιατί αν ξέρετε;(ΟΤΑ δεν μού ήρθε)

 

Γρηγορότερη με το LG PC suite είναι η διαδικασία, προσωπικά θα το προτιμούσα αν είχα επιλογή, το αποτέλεσμα ίδιο.

Γεμάτη μπαταρία και ξεκινά άφοβα.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...