Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά είχα στείλει το κινητό πριν λίγες μέρες στο servise για αλλαγή της οθόνης λόγω κιτρινίλας και μου το επέστρεψαν πίσω με καινούρια οθόνη που είναι σε χρώμα θερμό λευκό ... τι να κάνω να τους ξαναπάρω τηλέφωνο; το κόστος το κάλυψε η εγγύηση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά είχα στείλει το κινητό πριν λίγες μέρες στο servise για αλλαγή της οθόνης λόγω κιτρινίλας και μου το επέστρεψαν πίσω με καινούρια οθόνη που είναι σε χρώμα θερμό λευκό ... τι να κάνω να τους ξαναπάρω τηλέφωνο; το κόστος το κάλυψε η εγγύηση

 

αν διαβασεις μερικες σελιδες πιο πισω εχει υποθει οτι τα υλικα πλεον αντικαταστασεις ειναι χειροτερη ποιοτητα απο αυτα που ειχε το κινητο οταν πρωτο βγηκε! οι τελευτεες παρτιδες ειναι ολες με λιγοτερης καλης ποιοτητας υλικα κατασκευης σε σχεση με τα παλια μοντελα! νομιζω δεν μπορεις να κανεις κατι γι αυτο!

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα.. συγχωρέστε με αν είμαι εκτός θέματος ..και αν θέλετε υποδειξτε μου που να ρωτήσω..

το πρόβλημα μου είναι το gps στο lg g3 , χάνει και βρίσκει στο σήμα συνεχώς ανά 5 -10 λεπτά.

έχω το sygic , έχω εγκατάσταση διάφορες εκδόσεις αλλά δεν είναι από αυτό. μήπως γνωρίζεται αν

το κάνει και σε άλλους ? που μπορώ να ρωτήσω? να πάω στο service?..... ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μου το κανει και εμενα αυτο , αλλα οχι τοσο συχνα.Πχ σε διαδρομη μισης ωρας μπορει να γινει 1-2 φορες.Δεν εχει να κανει με το sygic , το εχω παθει με ulysee speedometer αλλα και με igo primo.
Link to comment
Share on other sites

κάπου διάβασα για πρόβλημα με την lollipop ,άλλου έλεγαν για θέμα hardware ..τελικά η λύση να είναι το service LG?

Είχαν αρκετά παιδιά θέμα με το GPS αλλά ήταν θέμα lollipop γιατί δεν κλειδωνε πολλούς δορυφόρους για κάποιο λόγο. Με κιτ κατ τους κλειδωνε κανονικά. Ο φίλος cocous αν θυμάμαι καλά είχε αντίστοιχο πρόβλημα που μετά από δοκιμές που έκανε φάνηκε ότι τελικά ήταν θέμα software και όχι hardware (το έλυσε γυρνώντας σε κιτ κατ) . Βέβαια η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική οπότε δεν ξέρω αν φταίει κάτι άλλο στη συσκευή σου. Αρχικά κατέβασε ένα πρόγραμμα που τεστάρει το GPS να δεις πόσους δορυφόρους κλειδώνει το τηλέφωνο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου με Lollipop από το κουτί του τρέχει το GPS άψογα και κλειδώνει τάχιστα. Όπως και τα πάντα στο κινητό τρέχουν απροβλημάτιστα. Παραγωγή Σεπτέμβριος 2015.
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα.. συγχωρέστε με αν είμαι εκτός θέματος ..και αν θέλετε υποδειξτε μου που να ρωτήσω..

το πρόβλημα μου είναι το gps στο lg g3 , χάνει και βρίσκει στο σήμα συνεχώς ανά 5 -10 λεπτά.

έχω το sygic , έχω εγκατάσταση διάφορες εκδόσεις αλλά δεν είναι από αυτό. μήπως γνωρίζεται αν

το κάνει και σε άλλους ? που μπορώ να ρωτήσω? να πάω στο service?..... ευχαριστώ.

Δεν έχει σχέση με το sygic, ή οποιαδήποτε εφαρμογή πλοήγησης, εκτός αν η συγκεκριμένη έκδοση της εφαρμογής έχει bugs ή ο χάρτης δεν απεικονίζει σωστά την περιοχή.

Είναι βασικά θέμα δέκτη GPS, περιοχής που κινείσαι (πχ στενοί δρόμοι ανάμεσα σε ψηλά κτίρια δυσκολεύουν τη λήψη σήματος) και κάποιες φορές καιρικών συνθηκών (πχ έντονη συννεφιά δυσκολεύει την κατάσταση).

Βοηθάει σημαντικά στην ακρίβεια και συνεχή ροή του σήματος, αν πριν ξεκινήσεις την διαδρομή κατεβάσεις εφημερίδα των δορυφόρων χρησιμοποιώντας κάποια εφαρμογή όπως GPS Test, GPS Status κλπ.

 

Η προσωπική μου εμπειρία από το GPS του G3 είναι άριστη.

Με τα προηγούμενα κινητά μου αναγκαζόμουνα να χρησιμοποιώ εξωτερικό δέκτη GPS (συνδέεται με BT με το κινητό), με το G3 δεν χρειάζεται.

Υπάρχουν όμως και παράπονα για το GPS από κάποιους χρήστες. Παίζει τι συσκευή θα σου τύχει.

Αν έχεις προβλήματα, ακόμη και μετά την ενημέρωση της εφημερίδας των δορυφόρων, μάλλον θέλει service.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από πρόσφατο ταξίδι πολύ ευχαριστημένος με το gps του...εντάξει ανέβαζε θερμοκρασία αλλά έχω πιάσει και κάτι samsung με ξένους που μπαίνουν και με ρωτούν να ζεματανε λέμε...εγώ είδα 39.5 βαθμούς σε μιας ώρας περίπου χρήσης.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι ( με gps test ..βλέπει 11 από 24 ) (..με gps status βλέπει 11 από 22) μέσα σε διώροφο κατάστημα στη τζαμαρία .

αυτό φαντάζομαι μας λέει πως μπορεί να τους δει και εύκολα ...

όλα αυτά καλά , στον δρόμο όμως σε 5 -10 λεπτά χάνονται όλοι και ψάχνει από τη αρχή μέχρι να τους βρει και πάμε από την αρχή.

άσχετο τα app τον gps έχουν άλλον λόγο εκτός την απεικόνιση τον δορυφόρων? μπορούν να βοηθήσουν σε κάτι?

θα πρέπει να τα λειτουργώ παραλληλα με το gps program?

να επιστρέψουμε σε κιτ κατ ..θεωρείτε λύση?

να αναφέρω ότι έχω δοκίμασα και επαναφέρει σε εργοστασιακές

παιδιά ευχαριστώ για της απάντησις

Edited by studio24
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παρόμοιο αλλά όχι τόσο έντονο το έχω κι εγώ (με here και sygic). Απλά περιμένω την MM εκεί θα δείξει αν είναι θέμα software ή hardware... Και θα ληφθούν οι οποίες αποφάσεις.
Link to comment
Share on other sites

Πολλοι το εχουν αναφερει. Σε εμενα δουλευε αψογα αλλα την τελευταια φορα που χρησιμοποιησα google maps δεν με κλειδωνε και οταν με εβρισκε με πετουσε μετα απο λιγο και εψαχνε ξανα.
Link to comment
Share on other sites

Πολλοι το εχουν αναφερει. Σε εμενα δουλευε αψογα αλλα την τελευταια φορα που χρησιμοποιησα google maps δεν με κλειδωνε και οταν με εβρισκε με πετουσε μετα απο λιγο και εψαχνε ξανα.

 

 

έτσι ακριβώς... με τη διαφορά ότι μου κρατάει περισσότερο .

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι παρόμοιο αλλά όχι τόσο έντονο το έχω κι εγώ (με here και sygic). Απλά περιμένω την MM εκεί θα δείξει αν είναι θέμα software ή hardware... Και θα ληφθούν οι οποίες αποφάσεις.

 

γνωρίζουμε πότε?

Link to comment
Share on other sites

Είχαν πει για 16-18 για Πολωνία αλλά δεν ακόμα. Αναμένεται πλεον από μέρα σε μέρα να βγει επίσημα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα κλειδωνε μια χαρά όταν το είχα και με lollipop ζήτημα να είχα μια δυο αποσυνδεσεις συνολικά όχι κάθε φορά. Δεν ξέρω για πιο λόγο μπορεί να το κάνει σε κάποιους συνέχεια πάντως δεν πιστεύω ότι είναι θέμα hardware δεδομένου ότι βρίσκεις κανονικά δορυφόρους ακόμα και σε κλειστό χώρο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι ( με gps test ..βλέπει 11 από 24 ) (..με gps status βλέπει 11 από 22) μέσα σε διώροφο κατάστημα στη τζαμαρία .

αυτό φαντάζομαι μας λέει πως μπορεί να τους δει και εύκολα ...

όλα αυτά καλά , στον δρόμο όμως σε 5 -10 λεπτά χάνονται όλοι και ψάχνει από τη αρχή μέχρι να τους βρει και πάμε από την αρχή.

άσχετο τα app τον gps έχουν άλλον λόγο εκτός την απεικόνιση τον δορυφόρων? μπορούν να βοηθήσουν σε κάτι?

θα πρέπει να τα λειτουργώ παραλληλα με το gps program?

να επιστρέψουμε σε κιτ κατ ..θεωρείτε λύση?

να αναφέρω ότι έχω δοκίμασα και επαναφέρει σε εργοστασιακές

παιδιά ευχαριστώ για της απάντησις

Οχι, δεν χρειάζεται να λειτουργούν τα gps test, status κλπ παράλληλα με την εφαρμογή πλοήγησης, παρά μόνο για να κατεβάσεις την εφημερίδα των δορυφόρων.

πχ. αν δεν το έχεις ήδη κάνει, δοκιμασε το εξής:

Πριν την πλοήγηση και ενώ έχεις ανοικτό wifi ή data, πήγαινε στο gps test και επέλεξε διαδοχικά Clear AGPS και Update AGPS.

Στη συνέχεια άνοιξε το sygic (δεν χρειάζεσαι πια wifi ή data) και περίμενε να κλειδώσει δορυφόρους πριν ξεκινήσεις την διαδρομή.

Link to comment
Share on other sites

Είχαν πει για 16-18 για Πολωνία αλλά δεν ακόμα. Αναμένεται πλεον από μέρα σε μέρα να βγει επίσημα.

 

αμα ξεκινήσει η διανομη!μπορουμε εμεις με το lg pc suite να το πάρουμε μεσω αυτου?:ninja:...βιαστικος εεε?:lol:

Link to comment
Share on other sites

αμα ξεκινήσει η διανομη!μπορουμε εμεις με το lg pc suite να το πάρουμε μεσω αυτου?:ninja:...βιαστικος εεε?:lol:

 

Αν βγει για τον πάροχο που είναι κλειδωμένο το κινητό σου, φυσικά. Αλλιώς, θα πρέπει να περιμένεις το KDZ από κάποιον και να φλασάρεις την πολωνική ή να περιμένεις να ανανεωθούν τα link του LG Phone From και να περάσεις τη δικιά του.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Αν βγει για τον πάροχο που είναι κλειδωμένο το κινητό σου, φυσικά. Αλλιώς, θα πρέπει να περιμένεις το KDZ από κάποιον και να φλασάρεις την πολωνική ή να περιμένεις να ανανεωθούν τα link του LG Phone From και να περάσεις τη δικιά του.

Και εγω που εχω το Πολωνικό ακομα τιποτα...Εαν την παρω θα ενημερωσω αμμεσα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εγω με γερμανικο ειμαι ακομα με τη v20i χαχαχαχα.... Το ζητησα unbranded αλλα αλλα στο lg phone from γραφει t-mobile.
Link to comment
Share on other sites

Για καλύτερη κάμερα μονόδρομος g4 ή Samsung S6.Του g2 εργοστασιακή έκδοση μου φαίνεται πιο πολλές επιλογές και σε iso μέχρι 800 πράγμα που δεν βλέπω στο g3.Γενικώς έχοντας συνηθίσει σε ποιοτικές super compact φωτογραφικές μηχανές & slr δεν πολύ νοιάζομαι για τις κάμερες των κινητών.

 

Ε όχι να μας πείς ότι έχει καλύτερη κάμερα το G2 δεν το δέχομαι συγνώμη αλλά είμαι ικανοποιημένος με την κάμερα του G3

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι καλή αυτή η εφαρμογή κάνει κάτι; DU Battery Saver

Link to comment
Share on other sites

Εγω με γερμανικο ειμαι ακομα με τη v20i χαχαχαχα.... Το ζητησα unbranded αλλα αλλα στο lg phone from γραφει t-mobile.

Αυτό το LG Phone From που το βρίσκουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ένα τεχνητό hood με το χέρι βελτιώνει τη φωτογραφία κάθε G κινητού με κόντρα ή πλάγιο φωτισμό.

Για δοκιμάστε και θα εκπλαγείτε στις περισσότερες περιπτώσεις.

Πάντως στου G3 η ρύθμιση της κάμερας ήθελε να είχε περισσότερη ευκρίνεια, κρίμα που η εταιρεία δεν μας δίνει τη δυνατότητα ρύθμισης, ας είναι καλά το google photos ή ακόμα καλύτερα το snapseed στο λεπτομέρειες πέριξ του 35 και στα δύο είναι καλά.

Απαγορεύονται δια ροπάλου φωτογραφίες δίχως ένα πέρασμα από ένα τέτοιο εργαλείο στις μέρες του post processing.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό το LG Phone From που το βρίσκουμε?

 

Για το LG PC suite κάνεις λόγο ή δεν κατάλαβα και είναι κάτι άλλο;

Τι κινητό έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...