Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στον Nova Prime πλεον μπορεις να βαλεις διπλο ταπ για κλεισιμο χωρις εξτρα εφαρμογη! ενα καινουριο gesture που προσθεθηκε τωρα και τα σπαει!Επισης με αυτα που διαβαζω περι της οθονης με κανουν να αποφυγω την αγορα του G3....!εχω 2 αδερφες το εχει η μια το 32αρι και τωρα θελει και η αλλη! αλλα δεεενν με αυτα που διαβαζω.... :mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εμεις ως καταναλωτες κ ως πολιτες αυτου του τοπου δν ενημερωνομαστε σχεδον ποτε κ για τπτ///!!

απο την στιγμη που ανοιξες θεμα αδερφε μου ειπα καθαρα κ γω την γνωμη μου. κ αυτη ειναι ψαχνεις απο την μυγα ξυγκι. που λεει μια παροιμια.! ολοκληρο θεμα για τν αν η lg αλλαξε τις οθονες η οχι.. και αν ειναι πιο φωτεινες κ πιο σκουρες......κ να το κηνυγισουμε ολοι μαζι.. και θα βγαλουμε αμεσως ακρη.!

αν ειναι να κινουθουμε για κατι ολοι μαζι να το κανουμε σωστα// ας πουμε για τα χαρατσια που μας ζηταν και πληρωνουμε/ για τους φορους. για την ανεργια.. και για πολλα ακομη...!!

αυτα . φιλικα παντα...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι η τριτη οθονη που μου βαλανε μου φαινεται και η καλυτερη...απλα οπως ξσαναειπα η lg αποκλειεται να βαζει gorilla glass 3...
Link to comment
Share on other sites

Σωστοοοος το λέει screen lock. Δίνεις μια άδεια και δουλεύει.

Πάει για απόσυρση σιγά σιγά το άλλο προγραμματάκι για το κλείδωμα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας παιδια...καινουργιος εδω ..και κατοχος ενος lg g3 32gb με ρωγμες..σημερα πηρα τηλ και θα ερθουν την δευτερα να το παραλαβουν..ελπιζω να πανε ολα καλα...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας παιδια...καινουργιος εδω ..και κατοχος ενος lg g3 32gb με ρωγμες..σημερα πηρα τηλ και θα ερθουν την δευτερα να το παραλαβουν..ελπιζω να πανε ολα καλα...

 

Καλώς ήλθες και καλή τύχη με το κινητό.Κράτα μας ενήμερους Μάριε

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Σήμερα το πρωί δούλεψα λίγο το κινητό και ξαφνικά έβγαλε μια μπλε οθόνη έκανε restart και άρχισε να κάνει ατελείωτα loop.

Εβγαλα την μπαταρία, το άφησα λίγο στην άκρη, το ανοιξα κανονικά και μετά από 4-5 λεπτά άρχισε πάλι το ίδο με την μπλε οθόνη.

Δεν έχω κάνει εγκατάσταση καμιάς εφαρμογής εδώ και πολύ καιρό.

 

 

Τι μπορεί να φταίει;

 

Μια αιτία θα μπορούσε να είναι ο αποθηκευτικός χώρος (όχι ram) να έχει κάτω από 2 gb ελεύθερα εμένα μου έκανε επανεκκίνηση πριν διήμερο είχα κατεβάσει μερικούς χάρτες για να τους έχω προσβάσιμους σε ταξίδι που πρόκειται να κάνω και μπόλικα βίντεο με τα παιδιά για να τα δείξω και αφού ολοκλήρωσα τη διαδικασία και δούλευα το κινητό κανονικά ξαφνικά έμοιαζε σαν να είναι κλειστό και για το λόγο αυτό αποφάσισα να πατήσω το on/off με την επανεκκίνηση βλέποντας ότι μένουν κάτω από 2 giga αποφάσισα να αφαιρέσω μερικά δεδομένα έκτοτε δεν μου το παρουσίασε πάλι.

Θυμάμαι όταν πήρα το κινητό είχα επανεκκίνηση σε μια αναβάθμιση του google earth είχε θέμα η εφαρμογή αυτή άλλη φορά δεν πιστεύω να είχα.

Στη θέση σου θα έκανα ένα smart cleaning και επανεκκίνηση με αυτά θα φτιάξει αν δεν είναι κάτι ιδιαίτερο.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Σωστοοοος το λέει screen lock. Δίνεις μια άδεια και δουλεύει.

Πάει για απόσυρση σιγά σιγά το άλλο προγραμματάκι για το κλείδωμα.

Αν και off topic, εμένα με βολεύει γιατί είναι ενεργό στην μπάρα ειδοποίησης αλλά και σαν συντόμευση οπουδήποτε στην οθόνη οπότε αντί για διπλό ταπ, κάνεις μόνο. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

15€??μονο?ελεγα θα εχει κανα 50αρι..ειναι της LG?

Δεν εχω χρειαστεί μέχρι τώρα και δεν ξέρω τι μάρκα είναι, αλλά είναι αυτή που δίνει το επίσημο σερβις.

Link to comment
Share on other sites

Αν και off topic, εμένα με βολεύει γιατί είναι ενεργό στην μπάρα ειδοποίησης αλλά και σαν συντόμευση οπουδήποτε στην οθόνη οπότε αντί για διπλό ταπ, κάνεις μόνο. :)

Όπως βολεύεται ο καθένας. :)

Εγώ θέλω να "ταπάρω" το κενό.

Το καλο είναι πως έχουμε επιλογές. Εσύ θες τη μία μέθοδο, εγώ την άλλη και στο τέλος βολευόμαστε και οι δύο.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Nova Prime μπορείς να βάλεις στα gestures να κλείνει με διπλό tap προσθέτοντας στη συγκεκριμένη χειρονομία την εφαρμογή screen off and lock

Πολύ σωστά!!! ουτε εγώ δεν το ήξερα,που έχω τον prime....ευτυχώς που υπάρχει το φόρουμ και ενημερωνόμαστε.Εξ ου και η ρήση,οσο ζεις μαθαίνεις.

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποτέ θα πάρουμε το 6 android;.και θα το πάρουμε μέσω WiFi ή θέλει σύνδεση με το καλοδιο του υπολογιστή;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποτέ θα πάρουμε το 6 android;.και θα το πάρουμε μέσω WiFi ή θέλει σύνδεση με το καλοδιο του υπολογιστή;

 

τωρα λενε 14-18 του μηνος!θα δειξει ομως!τιποτα δεν ειναι σιγουρο....

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Nova Prime μπορείς να βάλεις στα gestures να κλείνει με διπλό tap προσθέτοντας στη συγκεκριμένη χειρονομία την εφαρμογή screen off and lock

 

Πλέον κλείνει με δική του μαμά επιλογή του Nova. Δεν χρειάζεται πια να έχεις το screen off.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω τo kitkat με κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα κερδίζω κάτι ή χάνω με τo lolipop αν το βάλω; Και θα μου δώσει την τελευταία 5.1 ή την 5.0;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω τo kitkat με κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα κερδίζω κάτι ή χάνω με τo lolipop αν το βάλω; Και θα μου δώσει την τελευταία 5.1 ή την 5.0;

 

μην βαλεις λολλιποπ! ειναι το 5.0 με πολλα bugs κρατα το κιτ κατ και σε μια με 2 βδομαδες οπως ακουγεται θα δωσουν το MM 6.0 βαλει εκεινο με την μια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω τo kitkat με κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα κερδίζω κάτι ή χάνω με τo lolipop αν το βάλω; Και θα μου δώσει την τελευταία 5.1 ή την 5.0;

Αφού θα βγει η 6 μάλλον σύντομα μπορείς να περιμένεις,αλλά η 5 δουλεύει μια χαρά. 10 μήνες που την έχω δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Ο καθένας βέβαια έχει τα δικά του κολλήματα. Αν θες δοκιμάζεις αν θες Όχι. Κερδίζεις πάντως και δεν χάνεις.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω τo kitkat με κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα κερδίζω κάτι ή χάνω με τo lolipop αν το βάλω; Και θα μου δώσει την τελευταία 5.1 ή την 5.0;

 

Η lollipop είναι μια χαρά τώρα έστρωσε.

Ούτε θερμοκρασίες όπως παλιά!

Πιστεύω την ίδια γνώμη θα σχημάτιζες κι εσύ αν...

Δεν χάνεις κάτι σχεδόν ίδια με τη Marshmallow είναι. Δες το σαν προπόνηση.

It's up to you.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφού θα βγει η 6 μάλλον σύντομα μπορείς να περιμένεις,αλλά η 5 δουλεύει μια χαρά. 10 μήνες που την έχω δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Ο καθένας βέβαια έχει τα δικά του κολλήματα. Αν θες δοκιμάζεις αν θες Όχι. Κερδίζεις πάντως και δεν χάνεις.

 

Σωστός μόνο κέρδος υπάρχει εκτός αν υπάρχει κανένα κόλλημα άλλου τύπου.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η λολι σε όλα.512 παρτίδα 32γιγα το δικό μου.Μόνο το GPS με τους χάρτες για κάνα 45 λεπτο σήμερα που το δούλεψα με μέτριο σήμα μου έφτασε την συσκευή κοντά στους 40 βαθμούς, 39.6 για την ακρίβεια και κλειδώνει αμέσως με την μία.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, την βοήθεια σας. Χθες το βράδυ φόρτισα το κινητό μέχρι 100%, το έβγαλα από το φορτιστή, το άφησα στο κομοδίνο και σήμερα που ξύπνησα, ήταν νεκρό.

Δεν ανοίγει, δεν ανταποκρίνεται, δεν ανάβει το λαμπάκι φόρτισης όταν το βάζω στο φορτιστή, βάζω βγάζω μπαταρία τπτ.

 

Καμία ιδέα;

 

ΥΓ. Βρίσκομαι εξωτερικό για σπουδές οπότε δε ξέρω επίσης τι παίζει εδώ (Δανία) με service, εγγύηση κλπ.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται, σχεδόν 2 μήνες μετά, αναγκάστηκα να στείλω το κινητό ταχυδρομικώς Ελλάδα και από εκεί Procordia.

Το πρόβλημα ήταν καμμένη πλακέτα. Αλλάχτηκε και με περιμένει για όταν γυρίσω Ελλάδα σε μερικές μέρες για γιορτές.

 

Το ρεζουμέ της υπόθεσης είναι ότι μπορεί να αφήσεις το κινητό σου στο κομοδίνο ένα βράδυ και να ξυπνήσεις και να το βρεις με καμμένη πλακέτα. Απαράδεκτο κατ' εμέ, ειδικά όταν δεν είναι κάτι που εμφανίζεται εντός πρώτων ημερών (=ελαττωματικό προιόν) αλλά μετά από 5 μήνες (προσεκτικότατης) χρήσης.

 

Ανυπομονώ να ξαναπάρω το κινητάκι μου στα χέρια μου μετά από 2 μήνες αλλά η αλήθεια είναι ότι έχασε κάποια από την αίγλη του στα μάτια μου. (τώρα πάντα θα έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου μη ξυπνήσω καμιά μέρα και το ξαναβρώ καμμένο)

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είσαι και και ο μόνος που εχω ακούσει, παρέλαβε το καινούριο όταν έρθει και κοίτα να το ευχαριστηθείς
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, σχεδόν 2 μήνες μετά, αναγκάστηκα να στείλω το κινητό ταχυδρομικώς Ελλάδα και από εκεί Procordia.

Το πρόβλημα ήταν καμμένη πλακέτα. Αλλάχτηκε και με περιμένει για όταν γυρίσω Ελλάδα σε μερικές μέρες για γιορτές.

 

Το ρεζουμέ της υπόθεσης είναι ότι μπορεί να αφήσεις το κινητό σου στο κομοδίνο ένα βράδυ και να ξυπνήσεις και να το βρεις με καμμένη πλακέτα. Απαράδεκτο κατ' εμέ, ειδικά όταν δεν είναι κάτι που εμφανίζεται εντός πρώτων ημερών (=ελαττωματικό προιόν) αλλά μετά από 5 μήνες (προσεκτικότατης) χρήσης.

 

Ανυπομονώ να ξαναπάρω το κινητάκι μου στα χέρια μου μετά από 2 μήνες αλλά η αλήθεια είναι ότι έχασε κάποια από την αίγλη του στα μάτια μου. (τώρα πάντα θα έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου μη ξυπνήσω καμιά μέρα και το ξαναβρώ καμμένο)

Εντάξει. Αυτό μπορεί να συμβεί παντού. Κι εμένα μου είχε καεί πλακέτα στο galaxy nexus που είχα.

Αυτό που με χαλάει στην δική σου περίπτωση είναι το service της Δανίας.

Link to comment
Share on other sites

Η εδώ αντιπροσωπεία πιστεύω ότι κάνει εξαιρετική δουλειά τόσο στην εξυπηρέτηση πελατών όσο και στο σέρβις.Τώρα όσον αφορά τη Δανία με τόσο υψηλό βιοτικό επίπεδο όπου λογικά οι συσκευές παρά εισαγωγής θα είναι ελάχιστες λογικά σπάνια θα τους τυχαίνει να επισκευασουν -ελέγξουν συσκευές παρά εισαγωγής,αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι η αντιμετώπισή τους δεν ήταν απαράδεκτη!Μπράβο στην LG Hellas.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το dual SIM ?

 

Με ενδιαφέρει και εμένα να μάθω απόψεις και εμπειρίες για το Dual Sim.

Επίσης, αν καλύπτετε απο την LG Hellas.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...