Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε ολους. Εχω lg g3 32GB d855 V20t-EUR. Εχω κάνει root με το one click root και προσπαθώ να εγκαταστήσω Xposed αλλα συνεχεια μου λέει οτι δεν ειναι συμβατη η συσκευη μου. Επισης προσπαθωντας να κανω flash μια rom μεσω twrp, οταν παει το κινητο μου να μπει σε κατασταση boot για να προχωρησω βαση διαφόρων βιντεο που βλεπω, η συσκευη μ παθαινει brick και κοκκινη και μπλε λυχνια αναβοσβηνει. Οποτε δεν εχω καταφερει να ενεργοποιησω διαφορα modules στο κινητο μου. Αν μπορει καποιος να με βοηθησει και να με κατευθυνει θα του ημουν υποχρεος. Thanks anyway!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους. Εχω lg g3 32GB d855 V20t-EUR. Εχω κάνει root με το one click root και προσπαθώ να εγκαταστήσω Xposed αλλα συνεχεια μου λέει οτι δεν ειναι συμβατη η συσκευη μου. Επισης προσπαθωντας να κανω flash μια rom μεσω twrp, οταν παει το κινητο μου να μπει σε κατασταση boot για να προχωρησω βαση διαφόρων βιντεο που βλεπω, η συσκευη μ παθαινει brick και κοκκινη και μπλε λυχνια αναβοσβηνει. Οποτε δεν εχω καταφερει να ενεργοποιησω διαφορα modules στο κινητο μου. Αν μπορει καποιος να με βοηθησει και να με κατευθυνει θα του ημουν υποχρεος. Thanks anyway!!

Αυτά φίλε μου είναι καλυτερα να τα ρωτάς στο θέμα των "Τροποποιήσεων" ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5679903

Θα σου απαντήσω λίγο ανάποδα....

1ον Είσαι σίγουρος ότι εχεις TWRP custom recovery; Δοκίμασε να κάνεις εγκατάσταση το autorec:

https://play.google.com/store/apps/details?id=b007.autorecd855

Θα σου περάσει TWRP, αν δεν έχεις!!

Και 2ον για να βάλεις xposed σε lollipop τη χρειάζεσαι πλέον τη recovery. Φλασάρεις πρώτα το ανάλογο zip από recovery και μετά κάνεις εγκατάσταση το Xposedinstaller (apk). Τα οποία τα βρίσκεις εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811

Link to comment
Share on other sites

πήρα την αναβάθμιση 21a....η πρώτη εντύπωση και φυσικά έπαθα πλάκα,έγινε επιτέλους smooth,δεν λαγκάρει στο ξεκλείδωμα!!!!!μου θύμισε εποχή nexus4!!!!....για τα υπόλοιπα,μπαταρία,ραμ κτλ.,δεν είμαι σταθερός στην χρήση για να έχω καλή άποψη.σίγουρα έγινε πιο σβέλτο στην παραγγελία εφαρμογών.
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

πήρα την αναβάθμιση 21a....η πρώτη εντύπωση και φυσικά έπαθα πλάκα,έγινε επιτέλους smooth,δεν λαγκάρει στο ξεκλείδωμα!!!!!μου θύμισε εποχή nexus4!!!!....για τα υπόλοιπα,μπαταρία,ραμ κτλ.,δεν είμαι σταθερός στην χρήση για να έχω καλή άποψη.σίγουρα έγινε πιο σβέλτο στην παραγγελία εφαρμογών.

 

σε κατασταση αναμονης θα δεις μεγαλη διαφορα 2% πεφτει σε μενα μετα απο 6-7 ωρες.......κοιμήθηκα 0230 με 49% ΚΑΙ ξυπνησα 1040 και ηταν στο 45% βασικα ηταν 46 αλλα σε μισο λετο που διαβαζα τα εισερχομενα πηγε 45

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Εχω το D855,32G,Android 5 εδω και ενα μηνα περιπου!Καθε φορα που κανω κληση χανει το σημα του!Καθε φορα ομως!! Επαιξα και με τα δικτυα,αλλα τιποτα!!Ξερει κανεις κατι σχετικα;;Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Στο Σκρουτζ Τώρα δίνει εξέλιξη τιμής στα 271 ενώ χαμηλότερη σε κατάστημα είναι στα 287..γιατί αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Στο Σκρουτζ Τώρα δίνει εξέλιξη τιμής στα 271 ενώ χαμηλότερη σε κατάστημα είναι στα 287..γιατί αυτό;

 

Μηπως αυτο στο καταστημα ειναι το 16αρι με 2gb ram και στον skroutz ειναι το 32αρι με τα 3gb ram;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι κάνω; ? Μου εμφάνισε κιτρινιλα πάνω δεξιά στην οθόνη

Να το στειλεις στο service... Τι αλλο θα μπορουσες να κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως αυτο στο καταστημα ειναι το 16αρι με 2gb ram και στον skroutz ειναι το 32αρι με τα 3gb ram;

Όχι μιλάμε σίγουρα για τοβ32αρι

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος θα το κατέβασε, θα καταχώρησε τη τιμή το Σκρουτζ και μετά αυτό το μαγαζί θα σταμάτησε τη προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Όχι μιλάμε σίγουρα για τοβ32αρι

 

Τοτε ισως ειναι αναλογα το καταστημα ή μπορει το συγκεκριμενο καταστημα να το εχει σε προσφορα..γιατι προσωπικα προχθες στα seven ειδα το 16αρι στα 369..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου κανει εντυπωση είναι πως δεν το βρήκα ουτε σε καταστημα γερμανος ουτε στην vodafone για να το επεξεργασρω λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πήρα πριν 5 μέρες το Lg g3 και δεν ξέρω αν έχει θέμα το κινητό ή αν όντως δεν γίνεται...η περιστροφή οθόνης δεν γίνεται σωστά.Τι εννοώ....όταν το γυρίζω στο πλάι ή οθόνη οκ γυρίζει,όταν όμως το ξανά γυρίζω "ορθιο"η οθόνη δεν επανερχεται!Θα πρέπει να βρω τελείως από εκεί που είναι κ να ξανα μπω για να επανέλθει η οθόνη στην αρχική θέση.Όσοι το έχετε το κάνει κ σε εσάς ή να το πάω να το δουν?(σαν κινητο μέχρι στιγμής είναι καλό το μόνο που με χάλασε πολύ κ δεν το ρώτησα πριν το πάρω είναι ότι από τις κλήσεις δεν κάνει βιντεοκληση,μονο απο εφαρμογη!)Αν μπορείτε πείτε μου και καμία χρήσιμη εφαρμογή που μπορώ να κατεβάσω,σας ευχαριστώ εκ των προταιρων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πήρα πριν 5 μέρες το Lg g3 και δεν ξέρω αν έχει θέμα το κινητό ή αν όντως δεν γίνεται...η περιστροφή οθόνης δεν γίνεται σωστά.Τι εννοώ....όταν το γυρίζω στο πλάι ή οθόνη οκ γυρίζει,όταν όμως το ξανά γυρίζω "ορθιο"η οθόνη δεν επανερχεται!Θα πρέπει να βρω τελείως από εκεί που είναι κ να ξανα μπω για να επανέλθει η οθόνη στην αρχική θέση.Όσοι το έχετε το κάνει κ σε εσάς ή να το πάω να το δουν?(σαν κινητο μέχρι στιγμής είναι καλό το μόνο που με χάλασε πολύ κ δεν το ρώτησα πριν το πάρω είναι ότι από τις κλήσεις δεν κάνει βιντεοκληση,μονο απο εφαρμογη!)Αν μπορείτε πείτε μου και καμία χρήσιμη εφαρμογή που μπορώ να κατεβάσω,σας ευχαριστώ εκ των προταιρων!

 

κανε μια βαθμονομηση στον αισθητηρα...... μενου-ρυθμισεις-γενικες-χειρονομιες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πήρα πριν 5 μέρες το Lg g3 και δεν ξέρω αν έχει θέμα το κινητό ή αν όντως δεν γίνεται...η περιστροφή οθόνης δεν γίνεται σωστά.Τι εννοώ....όταν το γυρίζω στο πλάι ή οθόνη οκ γυρίζει,όταν όμως το ξανά γυρίζω "ορθιο"η οθόνη δεν επανερχεται!Θα πρέπει να βρω τελείως από εκεί που είναι κ να ξανα μπω για να επανέλθει η οθόνη στην αρχική θέση.Όσοι το έχετε το κάνει κ σε εσάς ή να το πάω να το δουν?(σαν κινητο μέχρι στιγμής είναι καλό το μόνο που με χάλασε πολύ κ δεν το ρώτησα πριν το πάρω είναι ότι από τις κλήσεις δεν κάνει βιντεοκληση,μονο απο εφαρμογη!)Αν μπορείτε πείτε μου και καμία χρήσιμη εφαρμογή που μπορώ να κατεβάσω,σας ευχαριστώ εκ των προταιρων!

Υποθετω το γυρνας ορθιο με το σηματακι της lg προς τα κατω ετσι; γιατι αν το κρατησεις αναποδα παραμενει οπως ειναι χωρις να γυρναει η οθονη

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω το γυρνας ορθιο με το σηματακι της lg προς τα κατω ετσι; γιατι αν το κρατησεις αναποδα παραμενει οπως ειναι χωρις να γυρναει η οθονη

 

Χαχαχαχα..βρε λες;;;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πήρα πριν 5 μέρες το Lg g3 και δεν ξέρω αν έχει θέμα το κινητό ή αν όντως δεν γίνεται...η περιστροφή οθόνης δεν γίνεται σωστά.Τι εννοώ....όταν το γυρίζω στο πλάι ή οθόνη οκ γυρίζει,όταν όμως το ξανά γυρίζω "ορθιο"η οθόνη δεν επανερχεται!Θα πρέπει να βρω τελείως από εκεί που είναι κ να ξανα μπω για να επανέλθει η οθόνη στην αρχική θέση.Όσοι το έχετε το κάνει κ σε εσάς ή να το πάω να το δουν?(σαν κινητο μέχρι στιγμής είναι καλό το μόνο που με χάλασε πολύ κ δεν το ρώτησα πριν το πάρω είναι ότι από τις κλήσεις δεν κάνει βιντεοκληση,μονο απο εφαρμογη!)Αν μπορείτε πείτε μου και καμία χρήσιμη εφαρμογή που μπορώ να κατεβάσω,σας ευχαριστώ εκ των προταιρων!

Και οι κλήσεις εφαρμογή είναι. Της LG. Τα πάντα στο Android δουλεύουν με εφαρμογές. Η LG δεν συμπεριλαμβάνει βιντεοκλήσεις στην εφαρμογή κλήσεων από ότι φαίνεται. Οπότε την αλλάζεις με μια άλλη της αρεσκείας σου.

Όσο για εφαρμογές υπάρχουν πολλές. Πες μας τι θα ήθελες να κάνεις και θα σου κάνουμε προτάσεις.

Edited by Jimi_Gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πήρα πριν 5 μέρες το Lg g3 και δεν ξέρω αν έχει θέμα το κινητό ή αν όντως δεν γίνεται...η περιστροφή οθόνης δεν γίνεται σωστά.Τι εννοώ....όταν το γυρίζω στο πλάι ή οθόνη οκ γυρίζει,όταν όμως το ξανά γυρίζω "ορθιο"η οθόνη δεν επανερχεται!Θα πρέπει να βρω τελείως από εκεί που είναι κ να ξανα μπω για να επανέλθει η οθόνη στην αρχική θέση.Όσοι το έχετε το κάνει κ σε εσάς ή να το πάω να το δουν?(σαν κινητο μέχρι στιγμής είναι καλό το μόνο που με χάλασε πολύ κ δεν το ρώτησα πριν το πάρω είναι ότι από τις κλήσεις δεν κάνει βιντεοκληση,μονο απο εφαρμογη!)Αν μπορείτε πείτε μου και καμία χρήσιμη εφαρμογή που μπορώ να κατεβάσω,σας ευχαριστώ εκ των προταιρων!

 

ρυθμίσεις

συσκευή

χειρονομίες

βαθμονόμηση αισθητήρα κίνησης

 

Να έχεις υπόψιν σου ότι δεν αντιδρά το κινητό με την ίδια ευαισθησία όταν γύρεις το κινητό από τη κατακόρυφη θέση δεξιά είτε αριστερά προς τα αριστερά είναι περισσότερο ευαίσθητο.

Εμένα μου κολλάει στο youtube μερικές φορές λες και δεν έχω γυρίσει καν το τηλέφωνο μέχρι σε σημείο να χάνω και 20 δευτερόλεπτα από το βίντεο τότε λέω μακάρι να "έβλεπα" διαφημίσεις!

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις

συσκευή

χειρονομίες

βαθμονόμηση αισθητήρα κίνησης

 

Να έχεις υπόψιν σου ότι δεν αντιδρά το κινητό με την ίδια ευαισθησία όταν γύρεις το κινητό από τη κατακόρυφη θέση δεξιά είτε αριστερά προς τα αριστερά είναι περισσότερο ευαίσθητο.

Εμένα μου κολλάει στο youtube μερικές φορές λες και δεν έχω γυρίσει καν το τηλέφωνο μέχρι σε σημείο να χάνω και 20 δευτερόλεπτα από το βίντεο τότε λέω μακάρι να "έβλεπα" διαφημίσεις!

το ιδιο και εδω

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πολλά τα 20 δευτερόλεπτα. Εμένα κολλάει 2-3 άντε βαριά βαριά 4, και όχι πάντα. Κλασικά τα soft keys μένουν στο πάνω μέρος της οθόνης μετά από παρακολούθηση βίντεο στο yt. Αλλά 2-4, ποτέ παραπάνω. Δεν είναι και το πιο γρήγορο στη περιστροφή οθόνης...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...