Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά στη lock screen κάτω δεξιά που -εσας- έχει το κουμπί για την κάμερα που το σηρης δεξιά για να ανοίξει η κάμερα ...υπάρχει το κουμπί?? Γτ δν ξέρω τι μαγικά κάνω αλλά εμένα έχει εξαφανιστεί!! Μπορεί πχ σε λίγες μέρες να ξαναμπεί μόνο του και μετά από κάποιες να εξαφανιστεί πάλι..το έχει παρατηρήσει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ! μια ερωτηση...εχω το LG G3 και μαλλον κατι πατησα καταλαθος στις ρυθμισεις και οταν παω να βγαλω μπροστινη φωτο τον εαυτο μου ενω πριν γεμιζε ολη την οθονη τωρα στο κεντρο του κινητου υπαρχει ενα πλαισιο και εκει μεσα εμφανιζεται αυτο που θελω να τραβηξω...ελπιζω να εγινα κατανοητη! ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ! μια ερωτηση...εχω το LG G3 και μαλλον κατι πατησα καταλαθος στις ρυθμισεις και οταν παω να βγαλω μπροστινη φωτο τον εαυτο μου ενω πριν γεμιζε ολη την οθονη τωρα στο κεντρο του κινητου υπαρχει ενα πλαισιο και εκει μεσα εμφανιζεται αυτο που θελω να τραβηξω...ελπιζω να εγινα κατανοητη! ευχαριστω πολυ!

 

ανοιγεις την καμερα την μπροστα πατας το γραναζι και στις επιλογες που σου δινει πατας την προτελευταια και το κανεις W2M 1920x1080

Link to comment
Share on other sites

ανοιγεις την καμερα την μπροστα πατας το γραναζι και στις επιλογες που σου δινει πατας την προτελευταια και το κανεις W2M 1920x1080

ετσι το εχω .....εχει και αλλη μια επιλογη 1280 x 960 για την φωτογραφικη αλλα μου το κανει πιο μικρο το πλαισιο

Link to comment
Share on other sites

μαγκιες ενω εχει βγει για το δικο μου το πορτογαλλικο η 20α παω για ενημερωση κανει κανενα 10 λεπτο κολλημενο στον ελενγχο και μετα μου πεταει ενα ''δεν μπορει να συνδεθει με τον διακομιστη προβλημα στην συνδεση δικτύου και μπλα μπλα μπλα...''ξερω μπορω να την κανω με το flashtool την βρηκα αλλα δεν ειναι καλυτερα να γινει μονη της???

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

μαγκιες ενω εχει βγει για το δικο μου το πορτογαλλικο η 20α παω για ενημερωση κανει κανενα 10 λεπτο κολλημενο στον ελενγχο και μετα μου πεταει ενα ''δεν μπορει να συνδεθει με τον διακομιστη προβλημα στην συνδεση δικτύου και μπλα μπλα μπλα...''ξερω μπορω να την κανω με το flashtool την βρηκα αλλα δεν ειναι καλυτερα να γινει μονη της???

Το ίδιο είναι, μη σου πω και καλύτερα με το flash tool!

Αν μπορείς να την κατεβάσεις, κατέβασε την και πέρνα τη με flash tool.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είναι, μη σου πω και καλύτερα με το flash tool!

Αν μπορείς να την κατεβάσεις, κατέβασε την και πέρνα τη με flash tool.

 

θα χασω ρυθμησεις και τα παντα???και δευτερον το flashtool οταν περνας κατι σε κανει ροοτ το τηλ η δεν εχει να κανει???το λεω γιατι την 20τ την περασα με αυτο και σκεφτομαι μηπως για αυτο δεν γινεται η δουλεια....δοκιμασα και με LG PC SUIT και μια απο τα ιδια λεει πως δεν ειναι διαθέσιμο το κεντρο ενημερωσης....

 

και ειναι 1.1gb να την κατεβασω!!!αρα μαλλον εννοει σβησιμο των παντων!!!

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

μαγκιες ενω εχει βγει για το δικο μου το πορτογαλλικο η 20α παω για ενημερωση κανει κανενα 10 λεπτο κολλημενο στον ελενγχο και μετα μου πεταει ενα ''δεν μπορει να συνδεθει με τον διακομιστη προβλημα στην συνδεση δικτύου και μπλα μπλα μπλα...''ξερω μπορω να την κανω με το flashtool την βρηκα αλλα δεν ειναι καλυτερα να γινει μονη της???

 

Αν κατάλαβα καλά έχεις το ίδιο πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε και σε εμένα αλλά ήμουν σε ξενό σπίτι και δεν είμαι σίγουρος που ήταν το πρόβλημα.

Πως το παρέκαμψα κλείνοντας και μετά από 5 δευτερόλεπτα ανοίγοντας το WiFi του κινητού και συνέχιζε μετά κανονικά το κατέβασμα της αναβάθμισης.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στη lock screen κάτω δεξιά που -εσας- έχει το κουμπί για την κάμερα που το σηρης δεξιά για να ανοίξει η κάμερα ...υπάρχει το κουμπί?? Γτ δν ξέρω τι μαγικά κάνω αλλά εμένα έχει εξαφανιστεί!! Μπορεί πχ σε λίγες μέρες να ξαναμπεί μόνο του και μετά από κάποιες να εξαφανιστεί πάλι..το έχει παρατηρήσει κανείς?

Πήγαινε στις ρυθμίσεις, lock screen και πήγαινε στο shortcuts διέγραψε τα όλα και ξαναβαλε τα, μπας και έχει κολλήσει. Και δες μήπως έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Ένα κόλλημα στις ρυθμίσεις του Wi-Fi κάποιες φορές το εχουν ολοι;;;

 

Ναι μερικές φορές δεν πιάνει με τη πρώτη και θέλει απενεργοποίηση και επανεργοποίηση του για να λειτουργήσει όπως θα έπρεπε.

Αυτό με συχνότητα 2 με 3 στις 10 φορές κάπου εκεί θα είναι σε όλους υποθέτω.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τρέχει η 21a. Κανένα θέμα. Όχι ότι είδα και καμία αλλαγή :P

 

Σωστός χωρίς ουσιαστική αλλαγή για το τελικό χρήστη με stock.

Από μπαταρία καταλαβαίνεις αυξημένη κατανάλωση ή είναι ιδέα μου;

Όχι μεγάλη διάφορα ένα δέκα τα εκατό ίσως και λίγο παραπάνω αυξημένη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ίσως και με μικρότερη συχνότητα. Μιλάμε για το άνοιξε-κλείσε μέσω του drop down menu έτσι;

 

Ακριβώς, από αυτό το μενού αναφέρουν κι εγώ.

Φαίνεται είναι θέμα επικοινωνίας με το modem router συμβατότητα κάτι τέτοιο όταν πιάσει όμως δεν αντιμετωπίζει θέμα

Link to comment
Share on other sites

ανοιγεις την καμερα την μπροστα πατας το γραναζι και στις επιλογες που σου δινει πατας την προτελευταια και το κανεις W2M 1920x1080

 

Μπορείς να το ρυθμίσεις και από το εικονίδιο του flash άλλωστε αυτό κάνει δίνει φωτισμό στο πρόσωπο το φωτεινό περίγραμμα γύρω από την εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα για τη μπαταρία. Αλλα την έχω βάλει μόλις εχθες. Οπότε δύσκολα να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει θέμα και το ρούτερ του ΟΤΕ και το κιν στις ρυθμίσεις... Το ρούτερ κολλάει κάποιες φορές όταν είναι όλα αποσυνδεμενα από αυτό και το κιν κολλάει στις ρυθμίσεις του Wi-Fi χωρίς να έχω εντοπίσει κάτι συγκεκριμένο που το προκαλεί...
Link to comment
Share on other sites

θα χασω ρυθμησεις και τα παντα???και δευτερον το flashtool οταν περνας κατι σε κανει ροοτ το τηλ η δεν εχει να κανει???το λεω γιατι την 20τ την περασα με αυτο και σκεφτομαι μηπως για αυτο δεν γινεται η δουλεια....δοκιμασα και με LG PC SUIT και μια απο τα ιδια λεει πως δεν ειναι διαθέσιμο το κεντρο ενημερωσης....

 

και ειναι 1.1gb να την κατεβασω!!!αρα μαλλον εννοει σβησιμο των παντων!!!

Ναι με flash tool χάνονται τα πάντα (αν επιλέξεις "CSE flash") είναι καλύτερα όμως έτσι!

Επίσης το flash tool δεν έχει σχέση με το root, είναι απλά το "εργαλείο" για να περάσεις ένα official firmware.

Link to comment
Share on other sites

νταξει την εκανα στο δικο μου ιντερνετ δεν τη εκανε πηγα για κουρεμα και συνδέθηκε στο νετ του μαγαζιου και στο φευγα ειδα οτι την κατεβασε.....αντε να δουμε τι σ.....α αλλαγες εχει ξαναστελνω σε 1-2 μερες!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

πριν καμιά ώρα μου κλέψανε το lg g3 μου.

Υπάρχει τρόπος να το εντοπίσω?

 

Νομιζω μπορεις μεσω του device manager.... Ειχες κωδικο?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να το είχες ενεργοποιημενο το device manager. Τουλάχιστον μπλόκαρε το IMEI σου έτσι ώστε να καταστει άχρηστο χωρίς αλλαγή πλακέτας.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι .Τραβηξα σημερα πριν απο λιγο ενα βιντεο και παρατηρησα οτι οταν πατησα το κουμπι ,ξαφνικα σκοτεινιασε πολυ.Το αποτελεσμα , οπως διαπιστωσα πριν απο λιγο ειναι οτι δε φαινεται τιποτα ! Ειναι λογικο αυτο ; Με το G2 δεν συναντησα κατι παρομοιο ; Γινεται κατι προς το καλυτερο ;

 

 

Πολύ πιθανό να είχες κόντρα κάποιο δυνατό φως και να είχε εστιάσει εκεί η κάμερα, οπότε σου έριξε τη φωτεινότητα αυτόματα. Δοκίμασε ξανά σε κόντρα φως. Θα δεις πως αν κάνεις tap πάνω στο φως θα σου σκοτεινιάσει το video ενώ αν κάνεις tap σε κάποιο σημείο που δεν φωτίζεται πολύ θα φωτίσει το video.

Link to comment
Share on other sites

πριν καμιά ώρα μου κλέψανε το lg g3 μου.

Υπάρχει τρόπος να το εντοπίσω?

 

Στη κεντρική σελίδα της google πάτησε το email σου πάνω δεξιά και

"ο λογαριασμός μου" κατόπιν

"δραστηριότητα συσκευής και κοινοποιήσεις" μετά

στο συσκευές που χρησιμοποιήθηκαν πρόσφατα κάνε κλικ στο "έλεγχος συσκευών" μετά κλικ στο κινητό σου.

 

Εκεί θα βρεις όλες τις επιλογές που έχεις διαθέσιμες ανάλογα με τις ρυθμίσεις που είχες κάνει πριν το συμβάν δηλαδή στο ασφάλεια και διαχειριστές συσκευών να είχες επιλέξει είτε της google ή της McAfee security

 

Πήγαινε και από το σύνδεσμο κατευθείαν https://security.google.com/settings/security/activity

 

Μπορείς να ρωτήσεις και την εταιρείας κινητής τηλεφωνίας δεν γνωρίζω τι βοήθεια μπορούν να παρέχουν άμεσα όσο αναφορά στον εντοπισμό του κινητού αλλά αξίζει πιστεύω μια επικοινωνία.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Σε φίλο μου με χρυσό 410 παρτίδα ελβετικό του έβγαλε και ραγισμα και κιτρινιλα στην οθόνη. Την περασμένη Πέμπτη το έδωσε κ σήμερα το πρωί το πήρε.όλα άψογα παρόλο που του είχε πέσει και είχε 1 σημάδι μικρό κανένα θέμα απολύτως. Του έδωσαν και κινητό να κάνει την δουλειά του.

 

Άψογο το service

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...