Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εγω να σας πω τοσες μερες στη παραλια, και καμια φορα το φορτιζω και εγω με powerbank, δεν μου εχει κλεισει ουτε μου εχει κανει καποιο θεμα. Οτι ειναι ζεστο, ειναι πολυ. Αμα η θερμοκρασια ατμοσφαιρας ειναι στους 30-35 και με τον ηλιο να καιει, ειναι απολυτως φυσιολογικο.

Να ρωτησω, αν και νομιζω οτι εχει απαντηθει παλια. Γενικα αργει λιγο το κινητο μας να περασει απο E σε H και απο H σε 4G η ειναι ιδεα μου;

Και εχω την εντυπωση οτι αυτο του τρωει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έτσι κ αλλιώς θα του τρώει μπαταρία. Όταν έχει να επιλέξει ανάμεσα σε 5-6 καταστάσεις και πρέπει να τρέχει συνέχεια για να ψάχνει την καλύτερη δυνατή λύση θα καίει μπαταρία.

Μπορείς να βάλεις το fast dormancy off, να δεις αν βελτιωθεί λίγο η κατάσταση καθώς αν δεν το υποστηρίζει το δίκτυο σου και είναι ON ή το αντιστροφο έχεις μεγάλο drain.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως κατω απο τον ηλιο και με εφαρμογες τυπου gazzetta και tapatalk αλλα και quizdom ναι μεν το ενιωθα πιο ζεστο αλλα οχι και σε σημειο να μην χρησιμοποιειται...Επισης χρησιμοποιωντας θηκη(της LG)ειδα πιο ψηλες θερμοκρασίες μεν,αλλα αφενός δεν ενιωθα την ζεστη στο χερι μου και αφετερου δεν μου εχει κανει ποτε επανεκκινηση...Σημειωτεον οτι την ωρα που το χρησιμοποιω στην παραλια πολλες φορες το φορτιζω απο το powerbank και οτι ειναι παρτιδας Μαρτιου του 15 αν παιζει καποιο ρολο.

 

και εγω ετσι οπως τα λες και ειναι Μαιου 2015....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εχω το εξης προβλημα: αποθηκευω τις φωτο στην καρτα. Απο σημερα σταματησε να τις αποθηκευει ενω οταν την τραβαω στο μικρο εικονιδιακι κατω δεξια την δειχνει δεν την αποθηκευει. Αν βαλω να αποθηκευει στην μνημη του τηλεφωνου τις αποθηκευει. Καμια λυση σε αυτο; το εχει παθει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εχω το εξης προβλημα: αποθηκευω τις φωτο στην καρτα. Απο σημερα σταματησε να τις αποθηκευει ενω οταν την τραβαω στο μικρο εικονιδιακι κατω δεξια την δειχνει δεν την αποθηκευει. Αν βαλω να αποθηκευει στην μνημη του τηλεφωνου τις αποθηκευει. Καμια λυση σε αυτο; το εχει παθει κανεις;

 

μήπως σου έχει κρασάρει η κάρτα μνήμης? δοκίμασες να βάλεις άλλη κάρτα? όταν μπαίνεις στην gallery να δεις φβτογραφίες γενικά αργεί να στις φορώσει?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν δοκιμασα αν και αυτο το σκεφτηκα και εγω και θα το δοκιμασω. Οχι δεν αργει καθολου.

 

εγώ μέχρι τώρα σε όποιες συσκευές είχα αντίστοιχο θέμα έιχε κρασάρει η κάρτα μνήμης. Στο G3 βέβαια δεν έιχα καθόλου κάρτα. Αν ψάξεις σε παλιότερα post είχε και άλλο παιδί αντίστοιχο θέμα που δεν θυμάμαι πως επιλύθηκε.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχει κανείς θέμα με το gps του και συγκεκριμένα με το navigon?

Χάνει συχνά το σήμα του! Και σε Lg G3s που το δοκιμάσαμε κάνει το ίδιο!

Να φταίει το navigon??

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το τηλεφωνο εδω και 6 μηνες και δεν ειχα κανενα προβλημα.ξαφνικα εδω και μια εβδομαδα μολις μπαινω στο ιντερνετ με τα δεδομενα του κινητου και ζεστενεται το τηλεφωνο μολις σβησει η οθονη δεν ανοιγει ξανα μεχρι να κρυωσει για περιπου 2 λεπτα η οθονη..το εχει κανει σε καποιων αλλο αυτο?ειναι φυσιολογικο.αν ξερει καποιος ασ μου απαντησει
Link to comment
Share on other sites

Βρέ Παιδιά, για πείτε μου, την θερμοκρασία που λέτε πιο πάνω που την βλέπεται; και που είναι το ξυπνητήρι; Όσο για την Θερμοκρασία που λέτε, το δικό μου χωρίς να κάνω τίποτα με μόνο ανοικτό το WIFI, και να κοιτάω μόνο τον καιρό, γίνεται φούρνος. Επειδή δεν είχα ποτέ τέτοιο κινητό, έτσι είναι όλα;.
Link to comment
Share on other sites

Βρέ Παιδιά, για πείτε μου, την θερμοκρασία που λέτε πιο πάνω που την βλέπεται; και που είναι το ξυπνητήρι; Όσο για την Θερμοκρασία που λέτε, το δικό μου χωρίς να κάνω τίποτα με μόνο ανοικτό το WIFI, και να κοιτάω μόνο τον καιρό, γίνεται φούρνος. Επειδή δεν είχα ποτέ τέτοιο κινητό, έτσι είναι όλα;.

 

Το ξυπνητηρι ειναι στο εικονιδιο "ρολοι". Η εαν εχεις βγαλει το widget του ρολογιου δτην αρχικη οθονη πατας απλα επανω του...

 

Τη θερμομρασια εγω τη βλεπω μεσω της εφαρμογης cpu-z

 

Το g3 ειναι γνωστο οτι ζεσταινεται αρκετα για λογους που εχουν ειπωθει...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να ρυθμίζω άμεσα με το πάτημα ενός πλήκτρου το προφίλ ήχου; π.χ. άλλες ρυθμίσεις για γραφείο και άλλες για σπίτι.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Το restart που λετε ολοι οτι κανει το κιν ειναι το μηνυμα οτι σταματησε η αρχικη οθονη που μου βγαζει κατα καιρους;;;
Link to comment
Share on other sites

Το restart που λετε ολοι οτι κανει το κιν ειναι το μηνυμα οτι σταματησε η αρχικη οθονη που μου βγαζει κατα καιρους;;;

Οχι...αυτο ειναι αλλο και ειναι επισης γνωστο θεμα. Το restart που λενε καποιοι ειναι οτι κλεινει εντελως η συσκευη και ξαναξεκιναει.

Link to comment
Share on other sites

Εννοω αν σταματαει το προβλημα με το "σταματησε η αρχικη οθονη"...Προβλημα με restart δεν εχω οπως καταλαβα και διευκρινησα πριν λιγο...
Link to comment
Share on other sites

AlexVag η εφαρμογή cpu-2 που γράφεις παραπάνω, που θα την βρώ, υπάρχει με κάποιο εικονίδιο ή είναι κάπου αλλού;
Link to comment
Share on other sites

AlexVag η εφαρμογή cpu-2 που γράφεις παραπάνω, που θα την βρώ, υπάρχει με κάποιο εικονίδιο ή είναι κάπου αλλού;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cpuid.cpu_z&hl=el

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εννοω αν σταματαει το προβλημα με το "σταματησε η αρχικη οθονη"...Προβλημα με restart δεν εχω οπως καταλαβα και διευκρινησα πριν λιγο...

Απο προσωπικη εμπειρια, ναι 100%.

Απο τοτε που εβαλα τον nova δεν εμφανιστηκε ποτε αυτο το θεματακι.

Και ειναι ενας απο τους λογους που τον εβαλα και τον κρατησα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει κανεις κληση hd voice στο G3 μηπως θελει ενεργοποιηση απο πουθενα?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδεια συνεχιζει το ιδιο προβλημα.μολις ζεσταθει το τηλεφωνο σε 4 λεπτα περιπου η οθονη σβηνει και δεν ανοιγει αν δεν κρυωση το τηλεφωνο.πρεπει να εχει προβλημα.το εχει κανει σε κανεναν αλλον αυτο?επισης ξερει καποιος που το στελνω για σερβις το εχω αγορασει απο το kaisershop πριν εξι μηνες.εχω εγγυηση αλλα που πρεπει να το στειλω?please ασ απαντησει καποιος που ξερει!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδεια συνεχιζει το ιδιο προβλημα.μολις ζεσταθει το τηλεφωνο σε 4 λεπτα περιπου η οθονη σβηνει και δεν ανοιγει αν δεν κρυωση το τηλεφωνο.πρεπει να εχει προβλημα.το εχει κανει σε κανεναν αλλον αυτο?επισης ξερει καποιος που το στελνω για σερβις το εχω αγορασει απο το kaisershop πριν εξι μηνες.εχω εγγυηση αλλα που πρεπει να το στειλω?please ασ απαντησει καποιος που ξερει!!!!!!!!!!

 

Στην Procordia το στέλνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...