Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά, εγώ με το που μου το είπανε αυτό , έκανα αίτηση διακοπής συμβολαίου.... Μέσα σε 1 λεπτό είχα 4g ;)

Αν είναι δυνατόν!

 

Και εγώ αυτό σκέφτηκα επιτόπου. Απλά ούτως ή άλλως θα κόψω το συμβόλαιο τον άλλο μήνα να το κάνω καρτοκινητό γιατί φεύγω από Ελλάδα και ετοιμάζομαι να τους το πω τότε γιατί μαθαίνω ότι θέλουν να πληρώσω "πρόστιμο" για την αλλαγή :whistle:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει κανεις θεμα το wifi ,να μην ενεργοποιειται μερικες φορες και αν το κλεισεις και το ξανα ανοιξεις να ειναι ενταξει?

 

Ναι συμβαίνει κάποιες φορές χωρίς αιτία κάποιο bug θα είναι.

Το δικό μου είναι και stock android.

Μη σε προβληματίζει, μόνο να το τσεκάρεις κατά το άνοιγμα του wifi για να είσαι σίγουρος σε περιπτώσεις που περιμένεις emails κτλ. και έχεις απενεργοποιήσει τα δεδομένα παρασκηνίου.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε κατάλαβες τι εννοώ.

Για να μπορέσεις να συνδεθείς σε 4G της Cosmote πρέπει να στο ενεργοποιήσει η εταιρία μετά από επίσκεψη σου σε κατάστημα Γερμανός.

Έλα μου όμως που δεν το ενεργοποιεί σε όλους! Πρέπει να έχεις συγκεκριμένα συμβόλαια ή πακέτα για να στο ενεργοποιήσει αλλιώς δεν μπορείς να συνδεθείς. Κοινώς, πολύ το διαφημίζουνε, λίγοι όμως το έχουνε.

Επίσης πιστεύω ότι ο πολύς κόσμος δεν το ξέρει και μπορεί να πιστεύει ότι "έλα μωρέ μπορεί να μη πιάνει εδώ" κλπ, ενώ στην πραγματικότητα δεν είναι ενεργοποιημένο από την εταιρία.

Εγώ έχω cosmokarta και μου το ενεργοποίησαν χωρίς καν να τους το ζητήσω. Απλά μια μέρα ήρθε ένα sms και μου το ανακοίνωσαν. Μέχρι τότε απλά δεν είχε 4G στην περιοχή μου. Καλαμάτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμβαίνει κάποιες φορές χωρίς αιτία κάποιο bug θα είναι.

Το δικό μου είναι και stock android.

Μη σε προβληματίζει, μόνο να το τσεκάρεις κατά το άνοιγμα του wifi για να είσαι σίγουρος σε περιπτώσεις που περιμένεις emails κτλ. και έχεις απενεργοποιήσει τα δεδομένα παρασκηνίου.

Α ναι συμβαινει και σε σενα γιατι σκεφτομουν να το στελνα για σερβις.Να μην το στειλω λες?

Link to comment
Share on other sites

Α ναι συμβαινει και σε σενα γιατι σκεφτομουν να το στελνα για σερβις.Να μην το στειλω λες?

Συμβαίνει και σε εμένα που και που

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Α ναι συμβαινει και σε σενα γιατι σκεφτομουν να το στελνα για σερβις.Να μην το στειλω λες?

 

Ούτε σκέψη ταλαιπωρία για να σου γυρίσουν το κινητό πιθανότατα χωρίς ουσιαστική αλλαγή.

Κάποιο σφάλμα στο λογισμικό δεν είναι δεμένο καλά με το hardware οδηγός κτλ. και συμπεριφέρεται έτσι.

Λογικά μόνο η μαμά εταιρεία lg θα μπορούσε να το έλυνε.

Δεν γνωρίζω αν κάποιος έχει κάνει ερώτημα στο service για αυτό το κόλλημα και τι του είπαν,

Καλό να το έγραφε να μαθαίναμε και οι υπόλοιποι.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε παιδια αγορασα σημερα μια κανινουρια Microsd και περσα μεσα ολες τις φωτο που ειχα στην προηγουμενη.στο αλμπουμ τωρα πλεον μου βαζει με σειρα πανω πανω πρωτα τα βιντεο και μετα τις φωτο και ας ειχαν τραβηχτει αργοτερα ,γιατι συμβαινει αυτο ξερει κανεις πως αλλαζει? τα θελω οπως πριν με την σειρα που τραβηχτηκαν
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...θέλω να κάνω μια ερώτηση, που ίσως έχει απαντηθεί, αλλά δεν έχω το χρόνο να διαβάσω όλο το νήμα...

Είναι φυσιολογικό η θερμοκρασία να ανεβαίνει μετά απο 10 λεπτά απλής χρήσης στους 43 - 44 βαθμούς???? Παιχνίδι δεν τολμώ να δοκιμάσω...

 

Παρτίδα 409 16/2 εκ Ρουμανίας... να το στείλω για service η δεν έχει νόημα και είναι φυσιολογικό αυτό τώρα το καλοκαίρι... δεδομένου οτι όλα τα G3 θερμαίνονται αρκετά...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...θέλω να κάνω μια ερώτηση, που ίσως έχει απαντηθεί, αλλά δεν έχω το χρόνο να διαβάσω όλο το νήμα...

Είναι φυσιολογικό η θερμοκρασία να ανεβαίνει μετά απο 10 λεπτά απλής χρήσης στους 43 - 44 βαθμούς???? Παιχνίδι δεν τολμώ να δοκιμάσω...

 

Παρτίδα 409 16/2 εκ Ρουμανίας... να το στείλω για service η δεν έχει νόημα και είναι φυσιολογικό αυτό τώρα το καλοκαίρι... δεδομένου οτι όλα τα G3 θερμαίνονται αρκετά...

Μια χαρα εισαι... Τσεκαρε 3 σελιδες πριν ή απο τα μηνύματα μου μεσα στο προφιλ μου ενα screenshot απο το δικο μου. 65αρια, 70αρια και 80 χτυπησα. Μην ανησυχείς. Δεν παθαινει κατι. Αν ειμαι σπιτι, το βαζω και στην καταψυξη τυλιγμενο σε πανι ή πετσετα για κανα πενταλεπτο και ειμαι ενταξει...:p

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα εισαι... Τσεκαρε 3 σελιδες πριν ή απο τα μηνύματα μου μεσα στο προφιλ μου ενα screenshot απο το δικο μου. 65αρια, 70αρια και 80 χτυπησα. Μην ανησυχείς. Δεν παθαινει κατι. Αν ειμαι σπιτι, το βαζω και στην καταψυξη τυλιγμενο σε πανι ή πετσετα για κανα πενταλεπτο και ειμαι ενταξει...:p

 

Χμμμ εννοώ θερμοκρασία μπαταρίας γιατί και μένα το CPU - Z στο thermal δείχνει 70αρια, όταν η θερμοκρασία μπαταρίας είναι γύρω στους 43

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ εννοώ θερμοκρασία μπαταρίας γιατί και μένα το CPU - Z στο thermal δείχνει 70αρια, όταν η θερμοκρασία μπαταρίας είναι γύρω στους 43

Μπαταρια κι εμενα μεχρι 45 εχει παει, δεν θυμάμαι να εχω δει περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια κι εμενα μεχρι 45 εχει παει, δεν θυμάμαι να εχω δει περισσότερο...

Αυτό είναι φυσιολογικό?? ή λύνεται με κάποιο τρόπο....γιατί ειδικά τώρα το καλοκαίρι φαντάσου να το λειτουργησεις σε εξωτερικό χώρο μέρα μεσημέρι... στο 5 λεπτο θα σου βαράει 50αρια.... Δεν θέλω να πιστέψω πάντως πως όσοι έχουμε το LG G3 τώρα το καλοκαίρι έχουμε τέτοιες θερμοκρασίες....

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα εισαι... Τσεκαρε 3 σελιδες πριν ή απο τα μηνύματα μου μεσα στο προφιλ μου ενα screenshot απο το δικο μου. 65αρια, 70αρια και 80 χτυπησα. Μην ανησυχείς. Δεν παθαινει κατι. Αν ειμαι σπιτι, το βαζω και στην καταψυξη τυλιγμενο σε πανι ή πετσετα για κανα πενταλεπτο και ειμαι ενταξει...:p

 

 

Το πολυ πολυ να σου κιτρινισει το πανελ απο την υπερβολικη θερμοκρασια.......το δικο μου τουλαχιστον ΜΟΝΟ αυτο επαθε...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα idle ειναι παντα 43-46 βαθμους το cpu.Μετα απο 10 λεπτα χρησης wifi +apps παντα φτανει 69-71 και καπου εκει το παραταω (και 76 μια φορα το ειδα).Οσο για την μπαταρια δεν την εχω δει ποτε πανω απο 40,αλλα και να χαλασει τι σε νοιαζει?15 ευρω κανει.
Link to comment
Share on other sites

Το πολυ πολυ να σου κιτρινισει το πανελ απο την υπερβολικη θερμοκρασια.......το δικο μου τουλαχιστον ΜΟΝΟ αυτο επαθε...

Φίλε μου μου φαινεται οτι αυτο που λες δεν ισχυει. Η οθονη σου πιθανων για αλλο λογο κιτρινισε και οχι απο θερμοκρασια. Αν ητανε ετσι ολα τα κινητα ειδικα με snapdragon σειρα 800+ θα το πάθαιναν λογω υψηλής θερμοκρασιας που βγαζουν στις οθονες. Διοτι κακα τα ψέματα η θερμοκρασια εκτονωνεται στο πανω μερος της οθονης και πισω απο την καμερα.

Παντα φιλικα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες τραβηξα βιντεο με την xcam 1920-1080 60fps και θελω να το κανω μετατροπη σε 30fps μηπως γνωριζει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θέλω να μου πείτε την γνώμη σας στο εξής: νομίζω με την official kitkat το κινητό είναι καλύτερο από ότι με την lolipop. Εσείς τι πιστεύετε;
Link to comment
Share on other sites

Πάνω σε ποιο θέμα? Ταχύτητα ούτε που να το συζητήσω προσωπικά.

Αλλά θα στο πω διαφορετικά. Σημασία δεν έχει τι θα σου πούμε. Σημασία έχει με ποια έκδοση εσύ νιώθεις καλύτερο το κινητό σου. Με kitkat? τότε άστο με kitkat. Τόσο απλά.

Εγώ ήμουν καιρό με στοκ 20P πάντως. Τώρα έβαλα ξανά custom 20P based.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μου φαινεται οτι αυτο που λες δεν ισχυει. Η οθονη σου πιθανων για αλλο λογο κιτρινισε και οχι απο θερμοκρασια. Αν ητανε ετσι ολα τα κινητα ειδικα με snapdragon σειρα 800+ θα το πάθαιναν λογω υψηλής θερμοκρασιας που βγαζουν στις οθονες. Διοτι κακα τα ψέματα η θερμοκρασια εκτονωνεται στο πανω μερος της οθονης και πισω απο την καμερα.

Παντα φιλικα.

 

Ισως εχεις δικιο.....εγω το ειπα γιατι μου το εμφανησε μετα απο 2 ωρες συνεχομενες brothers in arms και θερμοκρασια μετα το πρωτο μισαωρο ανω των 80.....σταθερα:X

Link to comment
Share on other sites

μην τα ζοριζεται τοσο πολυ και ειδικα τωρα το καλοκαιρι..πολλα μπορουν να συμβουν
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ισως εχεις δικιο.....εγω το ειπα γιατι μου το εμφανησε μετα απο 2 ωρες συνεχομενες brothers in arms και θερμοκρασια μετα το πρωτο μισαωρο ανω των 80.....σταθερα:X

 

Εννοειται οτι ολα επηρεαζουν αλλα μπορει να ητανε παθητικη σε κατι και σε συνδιασμο με την θερμοκρασια να το εβγαλε.

Το κακο ειναι οτι οσο αυτα λεπτενουν τοσο πιο πολυ καινε και οι οθονες τους.

Εγω εχω το G4 που και αυτο οταν ζεσταινεται την θερμοκρασια την βγαζει στο πανω μερος της οθονης και αναφερονται πολλοι γι αυτο. Η λογικη λεει οτι ειναι ανθεκτικες σε μεγαλυτερες θερμοκρασιες απο αυτες που βγαζουν τα κινητα αλλιως ετσι θα χαλουσανε ολες.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Λεμε για το g3 αλλα δεν θελετε να ξερετε τι γινεται με το samsung tab pro 10.1 που εχω... Αν πεις οτι θα παιξεις βαρυ παιχνιδι η οθονη εοανω δεξια καιει τοσο πολυ που το g3 μου φαινεται ψυγειο...
Link to comment
Share on other sites

Λεμε για το g3 αλλα δεν θελετε να ξερετε τι γινεται με το samsung tab pro 10.1 που εχω... Αν πεις οτι θα παιξεις βαρυ παιχνιδι η οθονη εοανω δεξια καιει τοσο πολυ που το g3 μου φαινεται ψυγειο...

 

Φιλε μου ειναι φυσιολογικο.

Ολη αυτη η θερμοκρασια που θα παει? Γυρω γυρω απο το chip. Πισω και μπροστα στην οθονη. Και δεν γινεται με τετοιες επιδοσεις μια συσκευη να μην ζεσταθει. Πλεον τα κινητα εχουνε γινει μινι υπολογιστες. Μονο που με τοσο λεπτα που ειναι δεν υπαρχει δυνατοτητα συστηματων ψυξης. Απλα δινουν μεγαλα ορια και ανθεκτικοτητα στα cpu και στα υλικα. Αλλα οτι καινε καινε. Δεν αποφευγεται.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...