Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, δεν ξέρω εάν είμαι εκτός θέματος, αλλά θέλω την βοήθειά σας. Έχω το G3 και θέλω να του βάλω τα πιο κάτω και δεν ξέρω πως γίνεται 1. Πώς γίνεται να βάλω Φακό, 2. το ίδιο και για την Πυξίδα, 3. Το GPS που λέει ότι έχει πρέπει να το κατεβάσω; και απο που; και τι χάρτη πρέπει να του βάλω για να είναι καλός. Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, δεν ξέρω εάν είμαι εκτός θέματος, αλλά θέλω την βοήθειά σας. Έχω το G3 και θέλω να του βάλω τα πιο κάτω και δεν ξέρω πως γίνεται 1. Πώς γίνεται να βάλω Φακό, 2. το ίδιο και για την Πυξίδα, 3. Το GPS που λέει ότι έχει πρέπει να το κατεβάσω; και απο που; και τι χάρτη πρέπει να του βάλω για να είναι καλός. Σας ευχαριστώ.

 

Λοιπον θα μπεις στο play store και θα κατεβασεις μια εφαρμογη για φακο και μια εφαρμογη για πυξιδα... Ειναι πολυ ευκολο... Βλεπεις τις κριτικες και διαλεγεις μια. Νομιζω αν γραψεις lg g3 flashlight θα σου βγαλει εναν φακο που εχει και πυξιδα.

 

Τωρα για το gps... Το κινητο δεν εχει gps οπως το εννοεις, δηλαδη δεν εχει καποιο προγραμμα πλοηγησης αλλα εχει τον δεκτη σηματος για να λειτουργησει ενα τετοιο προγραμμα.

 

Εχεις τις εξης 3 επιλογες για να εχεις πλοηγηση στο κινητο:

1) Αγοραζεις καποιο προγραμμα πλοηγησης

2)Χρησιμοποιεις την εφαρμογη google maps που υπαρχει στο κινητο και κανει πλοηγηση αλλα απαιτει συνδεση στο ιντερνετ, αρα σου τρωει λεφτα-δεδομενα...εξαρταται απο το πακετο συνδεσης σου.

3)Κατρβαζεις παλι απο το playstore την εφαρμογη here maps και μεσα απο αυτην κατρβαζρις και τον χαρτη της Ελλαδας. Ειναι μια καλη εφαρμογη πλοηγησης που ειναι δωρεαν και δεν χρειαζεται ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω να εχω κανενα lag;

 

Καλως ήρθες καταρχήν στην παρέα. Σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλύτερη η lollipop. Επειδή αυτές τις συζητήσεις όμως της κάνουμε στο link που σου έστειλα παραπάνω και επειδή αυτό το θέμα θα το κλειδώσουν αν θες έλα να συνεχίσουμε την συζήτηση εκεί να σου πούμε τα υπέρ και τα κατά :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε

 

να είσαι καλά απλά όταν μπείς στο παραπάνω link υπέβαλε πάλι το ερώτημα σου για να μπορέσουν παραπάνω χρήστες να σου απαντήσουν για να πάρεις περισσότερες απόψεις

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 607-608 σελίδα και διαβάζω όλη την ώρα για ρουταρισμα. Από την στιγμή που υπάρχει ανάλογο θέμα γιατί χαλάτε αυτό; Οι διαχειριστές γιατί δεν κάνουν κάτι;
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Το τελευταίο καιρό σκέφτομαι τη μετάβαση από το s4 σε κάτι καλύτερο.

Μετά από αρκετή μελέτη καταλήγω (μάλλον) στο LG g3 32gb. Λόγω κυρίως των 3gb στην μνήμη.

Έχω διαβάσει αρκετά θετικά (εξαιρετική οθόνη, καλή καμερα) και διάφορα αρνητικά (lags, μπαταρία, θερμοκρασία κλπ) στις πίσω σελίδες και θα ήθελα τη βοήθεια σας (κυρίως από αυτούς που έκαναν την ίδια μετάβαση) όσον αφορά το θέμα της μπαταρίας, του lag και της κάμερας σε σχέση με το s4 και γενικότερα για την μετάβαση από το s4 στο g3.

Νομίζω ότι αυτή τη στιγμή στα 345 που έχει πέσει η τιμή του είναι μια πόλη καλή περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα g3 το 2gb ram και ειμαι στην 4.4.2 v10g να αναβαθμισω σε lollipop v20h;

 

Να αναβαθμίσεις. Γενικά είναι αρκετά καλύτερο σε όλα το τηλέφωνο με την lollipop θα χάσεις όμως λίγο σε αυτονομία... ειδικά το τελευταίο update σε v20h είναι βοήθησε πολύ το τηλέφωνο.

 

Καλημέρα σε όλους.

Το τελευταίο καιρό σκέφτομαι τη μετάβαση από το s4 σε κάτι καλύτερο.

Μετά από αρκετή μελέτη καταλήγω (μάλλον) στο LG g3 32gb. Λόγω κυρίως των 3gb στην μνήμη.

Έχω διαβάσει αρκετά θετικά (εξαιρετική οθόνη, καλή καμερα) και διάφορα αρνητικά (lags, μπαταρία, θερμοκρασία κλπ) στις πίσω σελίδες και θα ήθελα τη βοήθεια σας (κυρίως από αυτούς που έκαναν την ίδια μετάβαση) όσον αφορά το θέμα της μπαταρίας, του lag και της κάμερας σε σχέση με το s4 και γενικότερα για την μετάβαση από το s4 στο g3.

Νομίζω ότι αυτή τη στιγμή στα 345 που έχει πέσει η τιμή του είναι μια πόλη καλή περίπτωση.

 

Φίλε μου εγώ είχα το s4 με τον snapdragon 800. Το G3 είναι ανώτερο σε όλα το lag είναι ελάχιστο έως και καθόλου ειδικά στο 32αρι και εφόσον προέρχεσαι απo touchwiz δεν θα σου κακοφανεί, η κάμερα είναι καλύτερη και η μπαταρία είναι πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα. Η οθόνη θα σου πάρει λίγο χρόνο η μετάβαση απο την super amoled στα χρώματα της ips αλλα για μένα προχώρα άφοβα είναι μια αλλαγή που αξίζει και θα δεις διαφορά

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Το τελευταίο καιρό σκέφτομαι τη μετάβαση από το s4 σε κάτι καλύτερο.

Μετά από αρκετή μελέτη καταλήγω (μάλλον) στο LG g3 32gb. Λόγω κυρίως των 3gb στην μνήμη.

Έχω διαβάσει αρκετά θετικά (εξαιρετική οθόνη, καλή καμερα) και διάφορα αρνητικά (lags, μπαταρία, θερμοκρασία κλπ) στις πίσω σελίδες και θα ήθελα τη βοήθεια σας (κυρίως από αυτούς που έκαναν την ίδια μετάβαση) όσον αφορά το θέμα της μπαταρίας, του lag και της κάμερας σε σχέση με το s4 και γενικότερα για την μετάβαση από το s4 στο g3.

Νομίζω ότι αυτή τη στιγμή στα 345 που έχει πέσει η τιμή του είναι μια πόλη καλή περίπτωση.

 

Μόλις συνηθίσεις την οθόνη θα το λατρέψεις. Ειδικά όταν κάτσεις ώρα μπροστά του και ανακαλύψεις πως τα μάτια σου παραμένουν ξεκούραστα. Έχω σοβαρό θέμα με την όραση μου, 3 μυωπία και 2.75 αστιγματισμό στο κάθε μάτι. Μετά την amoled του S3 που είχα ήταν μεγάλη η διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, η amoled του S3 σου δημιουργεί μυωπία και χωρίς να έχεις! Πιο κουραστική οθόνη δεν έχω δει. Κλάσεις ανώτερη του G3
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Εχω διαβάσει αρκετά και εκτός απροόπτου νομίζω θα κάνω την μετάβαση.

Για την οθόνη λογικό να χρειαστεί λίγη προσαρμογή αλλά νομίζω ότι αξίζει τον κόπο. Ειδικά από τη στιγμή που η κάμερά του είναι ανώτερη από αυτή του s4.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα g3 το 2gb ram και ειμαι στην 4.4.2 v10g να αναβαθμισω σε lollipop v20h;

 

 

Προσωπικά μου αρέσει η kit kat το τηλ δουλεύει καλύτερα οχι μόνο η αυτονομία αλλά γούστο είναι αυτό, βέβαια εγώ το δουλεύω χωρίς root μια και nova go ,ote tv go δεν δουλεύουν...με root

Edited by morcheeba
Link to comment
Share on other sites

εξηγηστε μου λιγο αυτο..http://forum.xda-developers.com/lg-g3/themes-apps/bootani-stock-lg-g3-startup-shutdown-t2828949

που να δωσω δικαιωματα?στο προγραμμα,στα καινουργια αρχεια?πως δινω δικαιωματα σε αυτα?

Link to comment
Share on other sites

εξηγηστε μου λιγο αυτο..http://forum.xda-developers.com/lg-g3/themes-apps/bootani-stock-lg-g3-startup-shutdown-t2828949

που να δωσω δικαιωματα?στο προγραμμα,στα καινουργια αρχεια?πως δινω δικαιωματα σε αυτα?

Με root explorer το κανεις διαλεγοντας permission αλλα εισαι σε λαθος thread φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα πρόβλημα με το LG g3. Είμαι ταξίδι και χρειάζομαι το GPS. Το κινητό όμως δεν μπορεί να κλειδώσει δορυφόρο δηλαδή είμαι στα Google maps και μια πιάνει σήμα gps μια το χάνει. Από τι μπορεί να οφείλεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

εξηγηστε μου λιγο αυτο..http://forum.xda-developers.com/lg-g3/themes-apps/bootani-stock-lg-g3-startup-shutdown-t2828949

που να δωσω δικαιωματα?στο προγραμμα,στα καινουργια αρχεια?πως δινω δικαιωματα σε αυτα?

 

εδωσα δικαιωματα και καταφερα να αντικαταστησω τα default αρχεια με αυτα που κατεβασα,αλλα δυστηχως δεν αλλαξε κατι.

δεν μπορω να καταλαβω που ειναι ριζωμενα..!!

Link to comment
Share on other sites

εδωσα δικαιωματα και καταφερα να αντικαταστησω τα default αρχεια με αυτα που κατεβασα,αλλα δυστηχως δεν αλλαξε κατι.

δεν μπορω να καταλαβω που ειναι ριζωμενα..!!

 

σου στειλα pm

Link to comment
Share on other sites

για δεστε λιγακι στο φακελο system/media,εχουμε τα ιδια αρχεια.γιατι εαν εχουμε τα ιδια καπου αλλου ειναι το Logo.
Link to comment
Share on other sites

σου στειλα pm

 

δοκιμασα το Flashity Που μου ειπες(ειμαι root)αλλα δεν πρεπει να κανει για την δουλεια που το θελω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...