Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ετσι είχε ανεφερθεί παλιότερα απο ενα παιδί που έχει ελβετικό και μίλησε με την LG hellas και υποθέτω το ίδιο θα ισχύει και για το δικό μας που είναι neu. Δεν έχω μπει σε διαδικασία να το ψάξω παραπάνω αν θες επικοινώνισε τηλεφωνικά με την LG ή μέσω του assistant που παρέχει το κινητό (Chat) . Αν μιλήσεις και έχεις κάποια ενημέρωση αν θες ενημέρωσε μας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αυτό δεν το γνωρίζω αν και έχει αναφερθεί οτι γίνεται κανονικά αντικατάσταση συσκευής σε κινητά που προορίζονται για Ε.Ε.

 

εκτός και αν έχεις μιλήσει μαζί τους και σε έχουν ενημερώσει το αντίθετο

Δεν νομιζω να μιλησω με καποιον..

Μετα απο περιπου 3/2 μηνα μπορω να πω οτι το ευχαριστιεμαι παρα πολυ το κινητο παιδια και δεν ξερω αν ειμαι τυχερος αλλα δεν εχω αντιμετωπισει ουτε force shutdown ουτε παρασιτα μην το ματιασω. Το μοναδικο του θεματακι η οθονη που στα πληστα g3 οπωε εχω καταλαβει ψιλοπασχει απο ελαφρυ lighbleed.

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καμια συσκευη δε γινεται αντικατασταση, παρα μονο στα ελληνικα που εισαγει η LG Hellas.

 

αυτό δεν το γνωρίζω αν και έχει αναφερθεί οτι γίνεται κανονικά αντικατάσταση συσκευής σε κινητά που προορίζονται για Ε.Ε.

 

εκτός και αν έχεις μιλήσει μαζί τους και σε έχουν ενημερώσει το αντίθετο

 

Και εγώ αυτό γνωρίζω. Ότι γίνεται κανονικά αντικατάσταση για εντός EU!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό γνωρίζω. Ότι γίνεται κανονικά αντικατάσταση για εντός EU!

 

Δηλ οχι του δικου μας? NEU?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

- Έχω 16αρι ελβετικό με την 20f και περιμένω την 20h OTA. Μέχρι στιγμής όμως τιποτα!! Πριν λίγο το συνδεσα στον υπολογιστή κι ετρεξα το lg update tool και με σενιαρε!!!

- Υπάρχει νέα έκδοση λογισμικού!!!! Όμως βαριέμαι να περιμένω κανα 1,2 GB download!! ... μήπως όμως είναι καλυτερα να το υποστώ ,μιας και έχω πάρει από 4.4.2 ,ολες της αναβαθμισεις ΟΤΑ ? .... για να κάτσει σωστά το λειτουργικο σε περίπτωση που κάτι μέχρι τωρα δεν έχει πάει καλα? Αν και η συσκευή λειτουργεί άψογα μέχρι στιγμής!!!

- Τι λέτε ;

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεξα με την γωνια και για να μου φυγουν μια και καλη οι αμφιβολιες με τις γωνιες και το bleeding εκανα το σωστο. Αφου εψαξα και ειδα και στο youtube 2-3 video που ηταν εμφανες το lightbleed, πηγα στο καταστημα οπου το αγορασα το εδειξα και μου ειπαν δεν ειναι τιποτα και πως δεν υπαρχει λογως ανυσηχιας ... Εγω ομως επεμενα με αποτελεσμα να συγκρινω το δικο μου με το display και αυτο που ειχε ο υπαλληλος. Δεν το περιμενα αλλα τα ιδια ητανε με πολυ μικρες διαφορες. Αυτααα αρα οσοι εχετε αμφιβολιες για lightbleed ξεχαστε τις.

edit. Λογω βιασινης ξεχασα να ρωτησω και για εγγυηση ...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Δηλ οχι του δικου μας? NEU?

 

οχι του δικού μας και του ελβετικού αλλά σε καλύπτει κανονικά η εγγύηση. Μόνο αντικατάσταση δεν καλύπτει όπως στις χώρες τις Ε.Ε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα.

- Έχω 16αρι ελβετικό με την 20f και περιμένω την 20h OTA. Μέχρι στιγμής όμως τιποτα!! Πριν λίγο το συνδεσα στον υπολογιστή κι ετρεξα το lg update tool και με σενιαρε!!!

- Υπάρχει νέα έκδοση λογισμικού!!!! Όμως βαριέμαι να περιμένω κανα 1,2 GB download!! ... μήπως όμως είναι καλυτερα να το υποστώ ,μιας και έχω πάρει από 4.4.2 ,ολες της αναβαθμισεις ΟΤΑ ? .... για να κάτσει σωστά το λειτουργικο σε περίπτωση που κάτι μέχρι τωρα δεν έχει πάει καλα? Αν και η συσκευή λειτουργεί άψογα μέχρι στιγμής!!!

- Τι λέτε ;

 

το 1.2gb το είχα κάνει και εγω μέσω pc suite δεν νομίζω να έρχεται ΟΤΑ... για μένα κάντο! μια μικρή υπομονή αλλά για να το δίνουν κάτι θα ξέρουν

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οχι του δικού μας και του ελβετικού αλλά σε καλύπτει κανονικά η εγγύηση. Μόνο αντικατάσταση δεν καλύπτει όπως στις χώρες τις Ε.Ε.

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

y

Ρε παιδια για να τελειωνουμε. Αν παθει κατι η συσκευη και χρειαστει αλλαγμα θα μου πουν δεν στο αλλαζουμε αλλα μπορουμε να προσπαθησουμε να το φτιαξουμε ?

Edited by takis6666

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για να τελειωνουμε. Αν παθει κατι η συσκευη και χρειαστει αλλαγμα θα μου πουν δεν στο αλλαζουμε αλλα μπορουμε να προσπαθησουμε να το φτιαξουμε ?

Όταν κάτι δεν φτιάχνεται εκεί έρχεται η αντικατάσταση του.Και σου λένε τα παιδιά ότι δεν θα σου κάνουν αντικατάσταση θα μείνεις με το υπάρχων κινητό.

Ενημερώνω ότι βγήκε η αναβάθμιση για τα ελβετικά...Μέσω lg pc suite μπορείτε να την κάνετε σίγουρα, OTA δεν μου ήρθε ακόμα..

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάτι δεν φτιάχνεται εκεί έρχεται η αντικατάσταση του.Και σου λένε τα παιδιά ότι δεν θα σου κάνουν αντικατάσταση θα μείνεις με το υπάρχων κινητό

Ενημερώνω ότι βγήκε η αναβάθμιση για τα ελβετικά...Μέσω pc suite μπορείτε να την κάνετε σίγουρα, OTA δεν μου ήρθε ακόμα..

 

Τωρα αυτο τι να το πεις?!?!!!!! Που να σκεφτεις οτι γνωστος που πειρε απο εκει ειναι απο ρουμανια! δηλαδη ειναι στητν τυχη το αν θα μπορει να αντικατασταθει η συσκευη μου.. τετοιεε πολιτικες με θυμωνουν!

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για να τελειωνουμε. Αν παθει κατι η συσκευη και χρειαστει αλλαγμα θα μου πουν δεν στο αλλαζουμε αλλα μπορουμε να προσπαθησουμε να το φτιαξουμε ?

 

yeap! θα σου το φτιάχνουν μέχρι η ζημιά να είναι δυνατό να επιδιορθωθεί αν δεν είναι δυνατόν να επιδιορθωθεί δεν το αντικαθιστουν με άλλο όπως σε χώρα εντός Ε.Ε

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αυτο τι να το πεις?!?!!!!!
Σορρυ δεν μου εμφάνισε όλο το κείμενο σου για κάποιο λόγο .... Συμφωνώ απόλυτα η πολιτική τους είναι απαράδεκτη ... Κάτοχος Ελβετικού g3 Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάτι δεν φτιάχνεται εκεί έρχεται η αντικατάσταση του.Και σου λένε τα παιδιά ότι δεν θα σου κάνουν αντικατάσταση θα μείνεις με το υπάρχων κινητό

- Ή λογικά το επιστρέφεις στο κατάστημα που το αγορασες και εκείνοι το στέλνουν στην χώρα προέλευσης και γίνεται αντικατάσταση. Το φυσιολογικο!!

 

@takaros31

- Το lg update tool δεν έχει την δυνατότητα να σου κατεβάσει το patch (90mb περίπου) της ενημέρωσης λογισμικού v20h ,παρα μόνο το πλήρη λογισμικο που απ' ότι θυμάμαι είναι γύρω στο 1,2 γίγα. Ή κανω λάθος;;

- Το δίλημμα μου είναι να περιμένω την ενημερωση ή να φορτσάρω με καθάρισμα και φουλ εγκατάσταση από lg tool?

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Ή λογικά το επιστρέφεις στο κατάστημα που το αγορασες και εκείνοι το στέλνουν στην χώρα προέλευσης και γίνεται αντικατάσταση. Το φυσιολογικο!!

 

@takaros31

- Το lg update tool δεν έχει την δυνατότητα να σου κατεβάσει το patch (90mb περίπου) της ενημέρωσης λογισμικού v20h ,παρα μόνο το πλήρη λογισμικο που απ' ότι θυμάμαι είναι γύρω στο 1,2 γίγα. Ή κανω λάθος;;

- Το δίλημμα μου είναι να περιμένω την ενημερωση ή να φορτσάρω με καθάρισμα και φουλ εγκατάσταση από lg tool?

 

περίμενε ΟΤΑ την 20h αφου δεν έχεις θέμα με το κινητό λογικά θα σκάσει όπου να ναι.. αν μπορεί και κάποιος πιο έμπειρος να πει τι γνώμη του παιδιάααααααααααααααααα!!!! :rotfl::rotfl::rotfl:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

περίμενε ΟΤΑ την 20h αφου δεν έχεις θέμα με το κινητό λογικά θα σκάσει όπου να ναι.. αν μπορεί και κάποιος πιο έμπειρος να πει τι γνώμη του παιδιάααααααααααααααααα!!!! :rotfl::rotfl::rotfl:
Εγω παντως με το που ερθει OTA θα την κανω και αμεσως factory reset..... @hitech για μενα καντην απο lg pc suite και μετα καντου και ενα factory reset ή κατεβασε το stock firmware και περνα το με lg flash tool(καθαρο flash) .... Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με το που ερθει OTA θα την κανω και αμεσως factory reset..... @hitech για μενα καντην απο lg pc suite και μετα καντου και ενα factory reset ή κατεβασε το stock firmware και περνα το με lg flash tool(καθαρο flash) ....

- Το έχω και κατεβάζει.... δηλαδή αυτο που κατεβάζει είναι το patch? ... γιατί έχω την εντύπωση ότι θα κατεβει το φουλ λογισμικο και θα κανει καθαρη εγκατάσταση!!! Για να δούμε .... είναι στο 80% τώρα!

 

Edit:

V20h done! ... σε 16αρι ελβετικό

- Βελτιστοποιεί τις εφαρμογές τώρα!! Όλη η διαδικασία διήρκεσε 26 λεπτά ... για να δούμε είναι φουλ εγκατάσταση ή patch!!

- Τελικά ήταν το patch όπως σε ΟΤΑ!!!

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Σε 32αρι SWS (ελβετικο) ακομα τιποτα με ΟΤΑ....Το lgpc suite σε mac που εχω δεν βγαζει νεο update!!!!!

Για βαλε εδω το imei της συσκευης σου http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=XXXXXXXXXXXXXXX , στα ΧΧΧΧ.... βαλε το imei σου να δεις αμα σου βγαζει την 20h....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Κανοντας update απο 4.4.4 σε 5 μεσω ΟΤΑ,φωτογραφιες και δεδομενα σβηνονται ή οχι?Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Κανοντας update απο 4.4.4 σε 5 μεσω ΟΤΑ,φωτογραφιες και δεδομενα σβηνονται ή οχι?Ευχαριστω...

Όχι άλλα καλό θα είναι να κάνεις από μόνος Factory reset μετά για να κάτσει καλά το update

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κανοντας update απο 4.4.4 σε 5 μεσω ΟΤΑ,φωτογραφιες και δεδομενα σβηνονται ή οχι?Ευχαριστω...

Όχι .

- Τουλάχιστον εγώ όσες φορές εκανα ενημερωση ΟΤΑ σε οποιαδήποτε συσκευή που θυμάμαι ,μενουν όλα όπως τα έχω. Πριν λίγο εκανα αναβάθμιση σε v20h με το lg mobile support tool μέσω υπολογιστή και ενώ περίμενα να γίνει καθαρη εγκατάσταση ,απλως πατσάρισε την νέα έκδοση και έκανε μόνο ενημέρωση των υπαρχόντων εφαρμογων. Μετά την Επανεκκίνηση όλα ήταν όπως τα ειχα!

- Καποιος φίλος παραπάνω ψάχνει την ενημέρωση μέσω lg PC suite, δεν ξέρω αν είναι το ίδιο αλλά γιατί δεν κατεβάζει το lg mobile support tool και να δει μέσα από αυτο αν υπάρχει το patch, όπως εκανα εγώ. Έχω την εντύπωση πως αυτο το πρόγραμμα είναι πιο εξειδικευμένο για ενημερώσεις.

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω κι εγώ με την σειρά μου.. Την πέρασα την 20h μέσω LG tool. Έκανε γύρω στα 45 λεπτά απλά ουσιαστικά πέρασε το patch και όχι καθαρό install εξ'αρχής.Παραμεινανε όλα ίδια από πλευράς εφαρμογών, επαφών κλπ. Σε πρώτη φάση όντως παρατηρώ ότι είναι πιο smooth το κινητό από πριν... Για μπαταρία θα μιλήσω εν καιρώ... Αυτά από μένα..
Link to comment
Share on other sites

Τι παραπάνω δίνει το lg tool σε μιά αναβάθμιση απο μια τυπική αναβάθμιση απο ΟΤΑ ή PC suite και μετά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ;
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Τι παραπάνω δίνει το lg tool σε μιά αναβάθμιση απο μια τυπική αναβάθμιση απο ΟΤΑ ή PC suite και μετά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ;

 

- Απ' ότι φάνηκε σήμερα στα ελβετικής προέλευσης 16αρια όπως το δικό μου, το lg tool είχε στη βάση του την ενημέρωση 20h ,ενώ η ΟΤΑ ήταν ανύπαρκτη !! Ή είναι τυχαίο ή το lg support tool είναι το πρώτο που ενημερώνεται και έπεται η ΟΤΑ! Θα δούμε τις αναφορές φίλων με ελβετικά πότε θα πάρουν την ΟΤΑ.

- Οποιος άλλος δεν έχει λάβει ΟΤΑ, ας κανει τον κόπο να ελεγξει μέσω του lg support tool! Ούτως ή άλλως και αυτο, το αρχείο patch της v20h κατεβάζει ,όπως ακριβώς και η ΟΤΑ. Δεν διαγραφεται τιποτα από την συσκευή !!

- Το PC suite δεν το έχω εγκαταστήσει και δεν γνωρίζω τι είδους αρχείο κατεβάζει. Π.χ στα Sony που ειχα κατεβαζε ολη την ρομ!!! 1,2gb περίπου!!

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Απ' ότι φάνηκε σήμερα στα ελβετικής προέλευσης 16αρια όπως το δικό μου, το lg tool είχε στη βάση του την ενημέρωση 20h ,ενώ η ΟΤΑ ήταν ανύπαρκτη !! Ή είναι τυχαίο ή το lg support tool είναι το πρώτο που ενημερώνεται και έπεται η ΟΤΑ! Θα δούμε τις αναφορές φίλων με ελβετικά πότε θα πάρουν την ΟΤΑ.

- Οποιος άλλος δεν έχει λάβει ΟΤΑ, ας κανει τον κόπο να ελεγξει μέσω του lg support tool! Ούτως ή άλλως και αυτο, το αρχείο patch της v20h κατεβάζει ,όπως ακριβώς και η ΟΤΑ. Δεν διαγραφεται τιποτα από την συσκευή !!

- Το PC suite δεν το έχω εγκαταστήσει και δεν γνωρίζω τι είδους αρχείο κατεβάζει. Π.χ στα Sony που ειχα κατεβαζε ολη την ρομ!!! 1,2gb περίπου!!

Εγώ την lollipop μέσω pc suite την κατέβασα και ήταν περίπου 500mb δεν μου κατέβασε όλη την rom

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...