Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο κανονικό ελληνικό μαγαζί, όχι σκρουτζομαγαζο.

GRC λέει το κουτί πάνω.

 

Αυτό το 6GR (που λέει στο site) είναι άλλο από το GRC που λέει στο δικό μου κουτί πάνω?? Μήπως είναι το 16αρι?

Μάλλον το 16αρι είναι. Έχει πάρει lollipop το δικό σου?

Μέσω pc suite συνδεσες?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι. Απο ΟΤΑ δεν έχει έρθει. Έχω το 32αρι.

pc ακόμα όχι δεν σύνδεσα.

 

Άρα στη λίστα δεν έχει το GRC............. :wacko:

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Απο ΟΤΑ δεν έχει έρθει. Έχω το 32αρι.

pc ακόμα όχι δεν σύνδεσα.

 

Άρα στη λίστα δεν έχει το GRC............. :wacko:

Πιστεύω αν συνδέσεις pc suite θα το πάρεις κανονικά το update και εμένα ΟΤΑ δεν είχε έρθει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Απο ΟΤΑ δεν έχει έρθει. Έχω το 32αρι.

pc ακόμα όχι δεν σύνδεσα.

 

Άρα στη λίστα δεν έχει το GRC............. :wacko:

Το GRC λογικά πρέπει να είναι branded cosmote. Από cosmote το πήρες?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω στην μπαταρια τεραστια καταναλωση απο τις υπηρεσιες google play, συμβαινει και σε αλλους?

Τεράστια δε θα έλεγα, αλλά τις τελευταίες μέρες το βλέπω στα στατιστικά ενώ πριν ποτέ. Δε βλέπω όμως να έχει επηρεάσει τη μπαταρία, όσο κρατούσε, κρατάει και τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζει η μεταβαση απο το 16αρι lg g2 στο 32αρι g3?

Ευχαριστω.

 

Φίλε μου ακριβώς το ίδιο δίλλημα είχα και δεν το μετάνιωσα που πήρα τελικά το G3.

Παίρνεις μεγαλύτερη οθόνη , καλύτερη κάμερα, δυνατότητα επέκτασης μνήμης , removable μπαταρία , 3GB ram, καλύτερο GPS και καλύτερη ποιότητα σήματος-ομιλίας.

Ένα μόνο πράγμα θα σου λείψει από το G2. Η μπαταρία....

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Το GRC λογικά πρέπει να είναι branded cosmote. Από cosmote το πήρες?

Καλημέρα.

 

Οχι, δε το πήρα από cosmote.

 

Αν δεις στη λίστα με τα firwares, για cosmote το λέει 6CS/COSMOTE(GREECE)

Και το δεύτερο που έχει κάτω από το Greece είναι το 6GR/GREECE

 

GRC δεν βλέπω κάπου..

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια....συμβαινει σε κανενα σας να μην παιζει τα previews των παιχνιδιων μεσα απο το google play; Ενω παει να ξεκινησει σταματαει μετα απο 1 δλπ . Απο youtube τα παιζει μια χαρα....δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια....συμβαινει σε κανενα σας να μην παιζει τα previews των παιχνιδιων μεσα απο το google play; Ενω παει να ξεκινησει σταματαει μετα απο 1 δλπ . Απο youtube τα παιζει μια χαρα....δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται

 

σε αυτο δε φταιει η συσκευη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η υπηρεσία

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ξρει καποιος να με βοηθησει,γιατι μπαινοντας σημερα στο αυτο προσπαθησα να το συνδεσω με το καρ κιτ,δεν μου ενεργοποιουσε το bluetooth?

Ενω το ειχα ενεργοποιησει δεν μου αναβε?

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά την μεγάλη συζήτηση περί lag του lg g3 παραθέτω ένα βίντεο που τράβηξα με screen recorder ελπίζοντας να κλείσω δια παντός το συγκεκριμένο θέμα! Στο βίντεο φαίνεται το "τρομακτικό" lag του δικού μου lg g3 32gb για αυτό και δεν πρέπει κάνεις να το αγοράσει! :p να σημειωθεί ότι όπως όλα τα screen recorders έτσι και αυτό κολλάει λίγο το κινητό (αν δεν το κόλλαγε πως θα πήγαινε?) αυτά από εμένα... Όταν λέω κολλάει εννοώ ότι δεν είναι εννοείται τόσο smooth όσο είναι την ώρα που δεν καταγράφει το πρόγραμμα

 

Lag? LG g3 32gb: http://youtu.be/VOw7QKM6jhw

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξρει καποιος να με βοηθησει,γιατι μπαινοντας σημερα στο αυτο προσπαθησα να το συνδεσω με το καρ κιτ,δεν μου ενεργοποιουσε το bluetooth?

Ενω το ειχα ενεργοποιησει δεν μου αναβε?

Έκανες κανένα restart στο κινητό?

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά την μεγάλη συζήτηση περί lag του lg g3 παραθέτω ένα βίντεο που τράβηξα με screen recorder ελπίζοντας να κλείσω δια παντός το συγκεκριμένο θέμα! Στο βίντεο φαίνεται το "τρομακτικό" lag του δικού μου lg g3 32gb για αυτό και δεν πρέπει κάνεις να το αγοράσει! :p να σημειωθεί ότι όπως όλα τα screen recorders έτσι και αυτό κολλάει λίγο το κινητό (αν δεν το κόλλαγε πως θα πήγαινε?) αυτά από εμένα... Όταν λέω κολλάει εννοώ ότι δεν είναι εννοείται τόσο smooth όσο είναι την ώρα που δεν καταγράφει το πρόγραμμα

 

Lag? LG g3 32gb: http://youtu.be/VOw7QKM6jhw

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανες κανένα restart στο κινητό?

 

 

Του εκανα και ενω μου δειχνει οτι εχω ενεργοποιησει το bluetooth η ενδειξη στην μπαρα δεν ειναι εντονη οπως πρεπει να ειναι οταν δουλευει!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Του εκανα και ενω μου δειχνει οτι εχω ενεργοποιησει το bluetooth η ενδειξη στην μπαρα δεν ειναι εντονη οπως πρεπει να ειναι οταν δουλευει!

Στο lollipop δεν είναι έντονη η ένδειξη πλέον. Εφόσον ανοίξεις το Bluetooth έκανες search από το Menu του Bluetooth για να βρεις το car kit και να συνδέθεις? Και εμένα με lolli στο screenshot που σου έβαλα θολό είναι το Bluetooth αλλά δουλεύει κανονικά

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και γω οτι εγινε κανονικα η αναβαθμιση σε lollipop μεσω pc suite(επελεξα την επιλογη για να κρατησει ασγαλη αντιγραφα). Απο OTA δεν την εβρισκε. Να ρωτησω και κατι ακομα μια μικρη αναβαθμιση 12 mb. που αναφερθηκε στο thread καποιες σελιδες πιο πριν τι ειναι?

Υ.Γ. Ευχαριστω πολυ τον Takaro και τον Titarasaudi.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και γω οτι εγινε κανονικα η αναβαθμιση σε lollipop μεσω pc suite(επελεξα την επιλογη για να κρατησει ασγαλη αντιγραφα). Απο OTA δεν την εβρισκε. Να ρωτησω και κατι ακομα μια μικρη αναβαθμιση 12 mb. που αναφερθηκε στο thread καποιες σελιδες πιο πριν τι ειναι?

Υ.Γ. Ευχαριστω πολυ τον Takaro και τον Titarasaudi.

Να είσαι καλά φίλος! Είναι μικρή αναβαθμιση lolli σε 5.01 εμένα ακόμα δεν μου έχει έρθει αλλά λογικά θα έρθει τις επόμενες ημέρες

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει βάλει κανένας με χώρα προέλευσης NEU την 5.01?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα! Εγώ το 32αρι από Ρουμανία παρτίδα 410. Έχω πάρει όλες τις αναβαθμίσεις κανονικά. Κάπου κάπου τρώει κόλλημα η αρχική οθόνη και οι ρυθμίσεις.. Σε άλλους το κάνει αυτό; Μήπως ξέρει κάποιος αν διορθώνεται;
Link to comment
Share on other sites

Ram ελευθερη στην lollipop βλεπω 771 mb μετα απο restart. Εχω την εκδοση με τα 2 gb. Παντως εχει ενα μικρο lag , τωρα που το επεξεργαζομαι και κανει redraws καποιες φορες στο widget του καιρου και στο widget με τις αγαπημενες επαφες.
Link to comment
Share on other sites

Ram ελευθερη στην lollipop βλεπω 771 mb μετα απο restart. Εχω την εκδοση με τα 2 gb. Παντως εχει ενα μικρο lag , τωρα που το επεξεργαζομαι και κανει redraws καποιες φορες στο widget του καιρου και στο widget με τις αγαπημενες επαφες.

Έκανες hard reset μετά το εγκατάσταση της lollipop?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έκανες hard reset μετά το εγκατάσταση της lollipop?

Οχι δεν εκανα. Πρεπει να κανω? Απλα θα πρεπει να ξανακατεβαζω ολες τις εφαρμογες και να ξανασεταρω το τηλεφωνο. Η ram η διαθεσιμη θεωρειται λιγη??

Edited by AntiXrhstos
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εκανα. Πρεπει να κανω? Απλα θα πρεπει να ξανακατεβαζω ολες τις εφαρμογες και να ξανασεταρω το τηλεφωνο.

Κοίτα εγώ δεν Είχα κάνει αλλά δεν είχα προλάβει να σεταρω και το τηλέφωνο δεν είχα κατεβάσει τίποτα σχεδόν το είχα δύο μέρες όταν την έβαλα. Όλοι λένε ότι καλό είναι να κάνεις hard reset για να αποφύγεις όλα αυτά τα κολλήματα μετά από μια μεγάλη αναβαθμιση.

Αλλά γενικά δεν έχω κολλήματα αν είχα θα έκανα σίγουρα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...